• Aktualności

      • ROK 2021 OGŁOSZONY PRZEZ SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ROKIEM K.K. BACZYŃSKIEGO

      • Dzisiaj tj. 22 stycznia  upływa 100 lat od narodzin patrona naszej szkoły K.K. Baczyńskiego. Należy on do tragicznego pokolenia Kolumbów, którzy swoje młode życie oddali za Ojczyznę.

       K. K. Baczyński żył w latach 1921- 1944. Od wczesnej młodości wyróżniał się niezwykłym talentem literackim i plastycznym. Był uczniem słynnego Liceum im. Stefana Batorego. Z domu rodzinnego wyniósł wartości humanistyczne i patriotyczne. Był harcerzem 23 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej, tzw. „Pomarańczarni”. Na lata jego młodości przypada okres II wojny światowej. Baczyński przez cały czas okupacji rozwijał talent pisarski. Wówczas powstają tomiki jego poezji, które wydawał pod różnymi pseudonimami. Był studentem UW, studiował polonistykę na tajnych kompletach. Zaangażował się też w działalność konspiracyjną i jako żołnierz AK służył w dwóch harcerskich batalionach „Zośka” i „Parasol”. Profesor Pigoń, historyk literatury polskiej, kiedy dowiedział się, że Baczyński (wybitny wówczas młody poeta) wstąpił do oddziałów walczących z hitlerowskim najeźdźcą, powiedział: „Cóż, należymy do narodu, którego losem jest strzelać do wroga brylantami...”. Twórczość naszego patrona jest uznawana za geniusz poetycki, a Baczyńskiego nazywa się  „drugim Słowackim”. Podczas wojny, nasz patron poznał swoją żonę Barbarę Drapczyńską i 3 czerwca 1942 roku wzięli ślub. Ich szczęście nie trwało długo, bo oboje zginęli podczas Powstania Warszawskiego, oddając swoje życie w walce o wolność Ojczyzny.

       K. K. Baczyński, zginął w wieku 23 lat, ale pozostawił po sobie poezję, która jest dowodem jego wybitnego talentu. W wierszach przedstawił ponadczasowe wartości, takie jak: ojczyzna, honor, wierność ideałom, miłość w czasach wojny.

       Horacjańska sentencja brzmi „Non omnis moriar” („Nie wszystek umrę” ) i wpisuje się ona w postać Baczyńskiego oraz jego twórczość, która w dzisiejszych czasach jest nadal ważna i aktualna.

       Przesłanie  płynące z  liryków  „żołnierza, poety czasu kurz…” niech będzie wskazówką postępowania dla całej naszej społeczności.Jesteśmy dumni, że nasza szkoła od roku 1978 nosi zaszczytne imię K. K. Baczyńskiego, a Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 rokiem tego wybitnego poety.

      • Kolejny projekt w ramach innowacji „Mechatronika z elementami robotyki”

      • Na dodatkowych zajęciach innowacyjnych  (zarówno stacjonarnych jak i zdalnych), które rozwijają twórcze myślenie oraz praktyczne zastosowanie technik programistycznych powstał kolejny projekt – zdalnie sterowany samochód.

       Projekt pod nadzorem nauczyciela Andrzeja Świstka stworzył jeden z naszych uczniów, klasy    o profilu Technik Informatyk, Artur Leszczak.

       Sterowanie samochodu odbywa się za pomocą smartfona. Zainstalowane oprogramowanie Arduino Bluetooth RC Car łączy się z samochodem za pomocą komunikacji Bluetooth. Odbiornik        w samochodzie Bluetooth HC-06 przekazuje odebrane informacje do mikrokontrolera ArduinoUno. Kontroler przekazuje impulsy do sterownika L9119 które uruchamiają silniki. Mikrokontroler ArduinoUno został zaprogramowany w języku C++.

       Zapraszam wszystkie osoby chcące poszerzać swoje techniczne oraz programistyczne umiejętności do uczestniczenia w dodatkowych zajęciach z innowacji pedagogicznej „Mechatronika    z elementami robotyki”.

       Andrzej Świstek

      • BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

      • ZASADY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE PODCZAS FERII ZIMOWYCH

       1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.
       2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!
       3. Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
       4. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!
       5. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!
       6. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!
       7. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.
       8. Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.
       9. Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne!
       10. Ubieramy się stosownie do temperatury panującej na dworze.
       11. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.
       12. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.
       13. Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i infekcję grypopodobne.

       ZAPAMIĘTAJ TELEFON ALARMOWE:
       POLICJA – 997
       STRAŻ POŻARNA - 998
       POGOTOWIE RATUNKOWE – 999
       Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO – 112

      • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZACZKÓW

      • Zbiórka karmy na rzecz Schroniska dla Psów w Sokołowie Podlaskim oraz innych bezdomnych zwierząt dobiegła końca. Akcja odbywała się w dniach 12.10.-21.12.2020r. Pomimo pracy zdalnej oraz braku uczniów w szkole, udało się zebrać całkiem sporą ilość karmy: ponad 100 kg suchej i 5 kg mokrej. Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy włączyli się do akcji.

       Opiekunowie Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt: D. Odziemczyk A. Makowiecka

      • ZAJĘCIA EDUKACYJNO - PROFILAKTYCZNE

      • Dnia 16.12.2020 odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów poszczególnych klas z psychologiem p. Moniką Figler. Zajęcia dotyczyły zaburzeń depresyjnych i związanej z tym izolacji społecznej jako czynnika predysponującego. Uczniowie dowiedzieli się m.in. o objawach depresji, otrzymali listę kontaktów i ośrodków w których można uzyskać profesjonalną pomoc w tym zakresie oraz nabyli informację jak można wspierać bliską osobę będącą w kryzysie psychicznym. Zajęcia odbyły się w formie zdalnej na platformie Teams w ramach projektu: "Działania edukacyjne z zakresu zapobiegania depresji u młodzieży z województwa mazowieckiego".

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA

      • Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym. Zważywszy na sytuację związaną z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, uruchomił całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania - 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom bezpieczny czat internetowy prowadzony na stronie - https://brpd.gov.pl/sos-czat/. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji możecie uzyskać natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów. Dzwoniący pod numer telefonu zaufania nie ponoszą żadnych kosztów. Także wspomniany wcześniej czat internetowy ma charakter nieodpłatny, nie wymaga również logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się na stronie internetowej rzecznika – brpd.gov.pl, a obsługujący czat eksperci są osobami profesjonalnie przygotowanymi do udzielania dzieci i młodzieży takiego wsparcia.

      • 📣👉KONKURS👈📣

      • Zapraszamy zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na najciekawsze logo Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt🐱🐕🦆🐺🦋🐰

       Logo powinno składać się z grafiki (opcjonalnie rysunek) przedstawiającej dowolne zwierzęta z możliwością zamieszczenia hasła przewodniego. Prace wykonywane samodzielnie lub w grupach do 4 osób prosimy przesyłać na adres e-mail dorotaok5@wp.pl do dnia 16.12.2020r. 

       Dla zwycięzcy przewidziano nagrody!🥰

       Zapraszamy!

       Organizatorzy: D. Odziemczyk, A. Makowiecka.

        

      • CyberSkiller

      • W dniu 16 listopada 2020r. sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w szkolnym etapie konkursu CyberSkiller Challange Poland. Jest to ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Uczniowie w godzinach od 8:00 do 10:00 mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru na platformie CyberSkiller.

       Kilka dni temu organizatorzy podali wyniki, wyłaniające reprezentacje Naszej szkoły do kolejnego etapu konkursu – etapu wojewódzkiego.

       Komisja Konkursowa, ze względu na problemy techniczne, postanowiła dopuścić w Naszej szkole 4-osobową reprezentację, w skład której wchodzą:

       1.    Piotr Danielak (4J)

       2.    Maciej Wrzosek (4J)

       3.    Jarosław Dmochowski (2 Jp)

       4.    Artur Leszczak (4J)

       Dziękuję wszystkim uczniom za udział, a zwycięzcom gratuluje i życzę sukcesów w kolejnych etapach konkursu.

       Sylwia Chruścicka

      • Pożegnanie...

      • „Nigdy nie umiera ten, kto pozostaje w sercach innych”

        

       Społeczność, dawna i obecna,

       Zespołu Szkół Nr1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim

       żegna

       Pana  Stanisława Kowalczyka

       wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim.

       Odchodzi od nas wybitny  pedagog, nauczyciel, społecznik, sportowiec, instruktor ZHP.

       Pan Stanisław Kowalczyk był dyrektorem naszej placówki od 1 września 1973 roku  do 31 sierpnia 1990 roku. Posiadał wybitne zdolności organizacyjne. Z inicjatywy Pana Dyrektora  szkoła została rozbudowana i wyposażona w sprzęt dydaktyczny, stając się nowoczesną placówką oświatową. Przy ogromnym wsparciu, uczniowie odnosili spektakularne sukcesy w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych, sportowych i muzycznych. Pan Stanisław Kowalczyk zapraszał wybitnych gości, szczególne ze świata sportu, aby wzbogacić ofertę programowo - dydaktyczną szkoły. Naszą szkołę odwiedzili wówczas m.in.: Irena Szewińska, Jerzy Kulej, Władysław Komar. Pan Dyrektor niemal całe życie był związany z MKS Podlasie. Za swoją pracę otrzymał wiele odznaczeń, nagród i wyróżnień. Za czasów sprawowania funkcji przez Pana Dyrektora szkoła otrzymała zaszczytne imię K. K. Baczyńskiego, które z dumą nosi do dziś.

       Panie Dyrektorze zapamiętamy Cię jako bardzo życzliwego, uśmiechniętego i niezwykle spokojnego  człowieka. Wybitnego pedagoga i wychowawcę.

      • "19 dni przeciwko przemocy"

      • Drodzy uczniowie! Przypominamy o trwającej akcji plakatowej w ramach kampanii 19 dni przeciwko przemocy. Zgłoszenia o chęci wykonania plakatu prosimy kierować do psychologa lub pedagoga szkolnego. Prace możecie zostawić w sekretariacie szkoły do 19 listopada .

      • Narodowe Święto Niepodległości

      • Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada, w celu upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę w 1918 roku niepodległości. Po 123 latach rozbiorów państwa, dokonanych przez Imperium Rosyjskie, Królestwo Prus i Imperium Habsburgów, tereny polskie odzyskały suwerenność państwową. Święto zostało wprowadzone ustawowo w okresie II Rzeczypospolitej w 1937 roku, ale II wojna światowa i ustrój polityczny sprawiły, że Święto zostało przywrócone dopiero w 1989 roku.

       Polska odzyskiwała niepodległość stopniowo. 11 listopada zakończyła się I wojna światowa, dzięki zawarciu 11 listopada 1918 roku rozejmu w Compiègne. Dzień wcześniej do Warszawy przybył Józef Piłsudski i w tych dniach społeczeństwo polskie uświadomiło sobie odzyskanie niepodległości. W latach 1919–1936 w rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczystości w Warszawie miały charakter wojskowy. Najczęściej organizowano obchody w pierwszą niedzielę po 11 listopada, zaś pierwsza pełna uroczystość miała miejsce 14 listopada 1920 roku. W tym dniu uhonorowano Józefa Piłsudskiego jako zwycięskiego Wodza Naczelnego w wojnie polsko-bolszewickiej wręczając pierwszemu marszałkowi Polski buławę marszałkowską.

       Święto obchodzone było z przerwami, zaś w 1945 roku zastąpiono Narodowe Święto Niepodległości inną uroczystością, obchodzoną 22 lipca w rocznicę ogłoszenia Manifestu Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego w 1944 roku. Manifest wprowadził ustrój komunistyczny w Polsce. Po przemianach ustrojowych w 1989 roku, Święto znów zaczęto obchodzić wyjątkowo uroczyście. Corocznym miejscem centralnych obchodów jest Plac Piłsudskiego, na którym podobnie jak w czasach II Rzeczypospolitej, odbywają się uroczystości z udziałem najwyższych władz państwowych oraz przyznawane są odznaczenia wojskowe i awanse. Narodowe Święto Niepodległości jest dniem refleksji nad historią i możliwością wyrażenia polskiego patriotyzmu. W tym Dniu również w kościołach przeprowadzane są uroczyste msze za Ojczyznę. Corocznie od kilku lat inicjowane są biegi rocznicowe (na przykład Bieg Niepodległości), w których bierze udział wiele tysięcy osób. Jednym z najważniejszych wydarzeń tego święta jest Marsz Niepodległości, na który przyjeżdża do stolicy tysiące Polaków. W biało-czerwonym pochodzie można zobaczyć cały przekrój naszego społeczeństwa – rodziny z dziećmi, młodych, seniorów, aktorów, polityków oraz przedstawicieli najróżniejszych zawodów i subkultur.

       11 listopada wielu Polaków wywiesza również przed swoim domem flagę narodową.


      • Dołącz do ogólnopolskiej akcji Czytaj PL 2020

      • Największa w Polsce i na świecie akcja czytelnicza (pod honorowym patronatem MEN) w tym roku wyjątkowo odbędzie się w przestrzeni wirtualnej. Każdy z uczestników akcji będzie mógł przeczytać i posłuchać za darmo dwanaście bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR (umieszczony na plakacie akcji - http://akcja.czytajpl.pl/plakat.pdf). Umożliwi on dostęp do 12 darmowych książek. Akcja potrwa do 30 listopada. Zapraszamy do udziału w akcji!

       Więcej o akcji przeczytasz na stronie http://czytajpl.pl/

      • Zaduszki

      • ,,Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą
       zostaną po nich buty i telefon głuchy"

       Te wymowne, ponadczasowe słowa wiersza księdza Jana Twardowskiego mają szczególny wydźwięk podczas Dnia Zadusznego, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich i zapalamy symboliczną świeczkę. Bardzo wyraźnie przypominają nam one o kruchości i ulotności ludzkiego życia, które szybko przemija i nieuchronnie zmierza do zakończenia ziemskiej wędrówki. Pamięć o bliskich nie musi się jednak kończyć wraz z ich odejściem, ale może być nadal żywa. Pozostaną po nich niezapomniane słowa, wiersze, książki, role filmowe, sukcesy sportowe. Dlatego w ten dzień wspominamy nie tylko bliskich ze swoich rodzin, ale również znane osoby związane ze światem kultury, sportu czy polityki. Krótkie wspomnienie sylwetek wybranych sławnych Polaków, którzy odeszli w 2020 roku, niech będzie wyrazem pamięci o nich.

      • Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt - niespodzianka dla ZOO

      • Pomimo pandemii panującej w kraju, uczniowie ze Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt nie zapomnieli o potrzebujących zwierzętach.

        Dnia 31.10br., w sobotni poranek, Gabrysia, Emilka i Kacper (ucz.kl.2fp) znaleźli chwilkę, aby spotkać się razem i wysłać paczkę do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.
       Wcześniej paczkę składająca się z orzechów laskowych - przysmaku pawianów i szympansów, starannie zapakowali oraz dołączyli życzenia :)

       Bon apetit zwierzaczki! :)

      • Porządkujemy i dekorujemy groby wojenne

      • Dzień Wszystkich Świętych i Narodowe Święto Niepodległości jest okazją, aby pamiętać nie tylko o osobach zmarłych z naszych rodzin, ale także o członkach lokalnej społeczności.
       Pamiętając o żołnierzach, którzy oddali życie za naszą wolność i niepodległość  organizujemy prace porządkowe grobów wojennych będących pod opieką Zespołu Szkół Nr1 na cmentarzu przy ulicy Bartoszowej. Pamięć ta jest wyrazem szacunku i wdzięczności dla bohaterów ważnych wydarzeń w historii naszego miasta.
       Młodzież Zespołu Szkół Nr 1 z wielkim entuzjazmem porządkuje i dekoruje groby naszych rodaków. Zapalając znicze oddają hołd i wdzięczność bohaterom  tych niezwykle ważnych wydarzeń w historii naszego miasta.

       Opiekun Samorządu Uczniowskiego

      • 25 października - DZIEŃ KUNDELKA

      • „Choć mówią, że nierasowy, to on ma ras w sobie wiele... nos mokry, czułe serce najlepszym jest przyjacielem...” Z okazji „Dnia Kundelka” uczniowie ze Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt przygotowali prezentacje multimedialne kundelków z sokołowskiego schroniska. Prezentacje zostały wykonane w języku angielskim (z polskim tłumaczeniem) i zawierają podstawowe informacje o danym zwierzęciu. Celem pracy uczniów było zachęcenie do adopcji kundelków i poćwiczenie języka angielskiego. Przykładowo prezentowana poniżej prezentacja, została sporządzana przez Kingę Przesmycką (ucz. kl. II Fp).

       Zobacz prezentację

       Nauczyciel Dorota Odziemczyk

      • Dzień Krajobrazu 2020

      • 20 października 2020 r. to Dzień Krajobrazu. W tym roku głównym tematem obchodów jest drzewo w krajobrazie.                                     

       O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa! (Leopold Staff)

       W celu wzbogacenia krajobrazu naszej szkoły uczniowie kl.III B posadzili symboliczną magnolię. Społeczność szkolna dziękuje Dyrekcji szkoły i Radzie Rodziców. 

       Święto ma na celu promowanie zagadnień związanych z ochroną i planowaniem krajobrazu.Wśród wielu krajobrazów komponentem o szczególnej roli są drzewa. Skupione w grupach lub rosnące pojedynczo okazy często decydują o obliczu i charakterze krajobrazu. Drzewa pełnią w krajobrazie nie tylko funkcje przyrodnicze, ale także klimatyczne. Posiadają własny mikroklimat i wpływają na klimat całego otoczenia.Łagodzą działania wysokiej temperatury i wiatru oraz nawilżają powietrze. Pochłaniają ciepło dają efekt naturalnego chłodu, stanowią naturalna zaporę przeciwwietrzną, przeciwśnieżną, przeciwpowodziową a także chronią przed suszą. Drzewa wywierają wielki wpływ na zdrowie ludzi i zwierząt-to „zielone płuca”. Drzewa zyskują także znaczenie kulturowe, urastając nierzadko do rangi symbolu. Potężne drzewa przez wieki inspirowały poetów i malarzy, przez co ich reprezentacja w tekstach kultury jest bardzo znacząca.                                        Zachęcamy młodzież  do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzewostanu w ramach obchodów Dnia Krajobrazu.

                                                                                                     Nauczyciel biologii M.Przyborowska

      • Mistrzostwo Polski strzelców Zespołu Szkół Nr 1

      • W dniach 12-14 października na obiektach Cywilno - Wojskowego Związku Sportowego "ZAWISZA" w Bydgoszczy odbył się FINAŁ CENTRALNY 59. ZAWODÓW STRZELECKICH "O SREBRNE MUSZKIETY - 2020". W zawodach finałowych wzięło udział po 16 drużyn dziewcząt i chłopców z każdego województwa. Zawodnicy wcześniej strzelali w zawodach rejonowych, następnie wojewódzkich, a zwycięzcy tych eliminacji rywalizowali o tytuł najlepszej drużyny w kraju. Województwo mazowieckie w tym roku reprezentowały drużyny dziewcząt z II Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach i drużyna chłopców z Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K.Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. W strzelaniu finałowym zawodnicy strzelali z karabinu sportowego leżąc i oddawali przez 15 minut dowolną liczbę strzałów próbnych , następnie 60 strzałów ocenianych w ciągu 50. minut. Strzelanie odbywało się na nowoczesnym systemie tarcz elektronicznych SIUS, gdzie wyniki odczytywane były z dokładnością do jednej dziesiętnej punktów. Naszą szkołę reprezentowali Krystian Tarkowski, Michał Poniatowski, Łukasz Dawidowski i Paweł Rosocha. Wszyscy zawodnicy są jednocześnie członkami Klubu Strzelectwa Sportowego „Sokół” i zdobyli licencję strzelecką do uprawiania tego sportu. Trenerem drużyny jest pan Mieczysław Bogaj, a koordynatorem Prezes KSS „Sokół” pan Piotr Adamczuk. Bardzo dziękujemy panu Leszkowi Chromińskiemu- Prezesowi Siedleckiego Klubu Strzelectwa Sportowego „Dragon” za fachową pomoc, wypożyczenie karabinków oraz treningi na strzelnicy w Siedlcach.

        Nasza drużyna w kategorii chłopcy drużynowo zajęła I miejsce :

       1. Krystian Tarkowski – 589,3 pkt
       2. Łukasz Dawidowski – 566,4 pkt
       3. Michał Poniatowski – 566,3 pkt

       Podium w tej kategorii było następujące :

       1. Zespół Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim (mazowieckie) – 1722,0 pkt
       2. I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie (lubelskie) – 1716,1 pkt
       3. Szkoła Podstawowa Nr 32 w Bydgoszczy (kujawsko-pomorskie) – 1687,1 pkt

       Nasz uczeń Krystian Tarkowski został wicemistrzem kraju indywidualnie w kategorii chłopców.

       1. Miłosz Drozda (Chełm) – 591,3 pkt
       2. Krystian Tarkowski (Sokołów Podlaski) – 589,3 pkt
       3. Kacper Pofelski (Chełm) – 574,0 pkt

       Zaprzyjaźniona drużyna z Siedlec także odniosła duży sukces.

       Drużynowo w kategorii dziewcząt :

       1. XVI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie (małopolskie) – 1782,7 pkt
       2. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie (wielkopolskie) – 1760,3 pkt
       3. II Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach (mazowieckie) – 1743,7 pkt

       Indywidualnie w kategorii dziewcząt :

       1. Kamila Stępniak (Siedlce) – 614,2 pkt
       2. Klaudia Hilarowicz (Bielsko Biała) – 608,2 pkt
       3. Magdalena Steltmann (Bydgoszcz) – 608,0 pkt

       Po raz pierwszy w historii Sokołowa Podlaskiego i Klubu Strzelectwa Sportowego „Sokół” osiągnęliśmy Mistrzostwo Kraju w strzelectwie. Zdobyliśmy puchary drużynowo i indywidualnie, dyplomy oraz główną nagrodę- „Srebrny Muszkiet”. Po kilkuletnich staraniach zawodników i ich instruktorów, a także owocnej współpracy z organem prowadzącym - Starostwem Powiatowym, wspierającym rozwój strzelectwa w szkole i Klubie Strzelectwa Sportowego ,,Sokół " - MAMY MISTRZOSTWO !!!

      • ,,Samotność XXI wieku’’

      • Szanowni Państwo, 

       Nazywam się Agata Walencik uczęszczam do Zespołu Szkół Fototechnicznych w Warszawie. Chciałabym serdecznie zaprosić  uczniów klas o profilach artystycznych do wzięcia udziału w konkursie graficznym ,,Samotność XXI wieku’’. Konkurs to część kampanii społecznej przeciwdziałającej ukrytej samotności realizowanej dzięki grantowi ze Stowarzyszenia Youth Human Impact. Samotności, która doskwiera już prawie połowie Polaków. Akcja to liczne filmy, grafiki i konkursy, które tworzą Świadomi Samotności - grupa uczniów działająca razem ze mną. W naszych działaniach wspiera nas szkoła, a w szczególności nasza nauczycielka i opiekun projektu Beata Skipirzepska. Zadanie konkursowe może stać się również zadaniem szkolnym, dzięki temu uczniowie będą mieli większą motywację aby pomyśleć nad tym jak naprawdę wygląda samotność XXI wieku, czym ona jest i jak się przejawia. Myślę, że może to być bardzo ciekawy temat do dyskusji. W jury konkursu zasiądzie między innymi psychoterapeutka. Ogłoszenie wyników nastąpi 9 listopada. Szczegółowe informacje udostępniam Państwu w załącznikach. 

       Z wyrazami szacunku,

      • Konkurs

      • W ramach kampanii Pamiętamy! 100-lecie Bitwy Warszawskiej Wojewoda Mazowiecki ogłasza konkurs, skierowany do młodzieży na najlepszy komiks związany z Bitwą Warszawską. Konkurs będzie trwać do 24 listopada 2020 r.

       Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych (wiek od 13 do 18 lat) będą mieli za zadanie przygotować komiks dotyczący wydarzeń związanych z Bitwą Warszawską. Nadesłane prace będą oceniane m.in. pod względem fabuły, zgodności z faktami historycznymi i szaty graficznej.

       Spośród nadesłanych prac Komisja Konkursowa wybierze 3 najlepsze, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz w mediach społecznościowych. Nagrodą dla zwycięzcy będzie tablet.

       Kampania Wojewody Mazowieckiego realizowana przy wsparciu Kuratorium Oświaty w Warszawie, Muzeum Historii Polski oraz Archiwum Akt Nowych, składa się z szeregu działań mających na celu popularyzację obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz przypomnienie historii wojny polsko-bolszewickiej.

       Projekt Wojewody Mazowieckiego: Pamiętamy! 100-lecie Bitwy Warszawskiej sfinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

       Regulamin konkursu dostępny jest w załącznikach.

       Kuratorium Oświaty w Warszawie
       Al. Jerozolimskie 3200-024 Warszawa

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • Dzień Edukacji Narodowej to okazja do wyrażenia wdzięczności nauczycielom za pomoc w odkrywaniu młodych talentów, inspirację, motywowanie do nauki oraz wskazywanie drogi do sukcesów. To również okazja do wspomnień na temat historii oświaty w Polsce i roli nauczycieli na przestrzeni wieków. Stąd tegoroczne obchody miały nieco inny przebieg spotkania: przygotowano prelekcję połączoną z prezentacją multimedialną przypominającą istotną rolę powstania Komisji Edukacji Narodowej i dalszych dziejów nauki na terenie Polski. Po części historycznej uroczystości delegaci klas wzięli udział w quizie z wiedzy o działaniach na rzecz oświaty. Nagrodą w rywalizacji klas był dzień bez pytania. Przewodniczący Rady Powiatu, nauczyciel historii, wspomniał również o walce mieszkańców naszego regionu o prawo do edukacji. W ten wyjątkowy dzień naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Rady Rodziców. Przewodnicząca skierowała wyrazy podziękowania do nauczycieli i dyrekcji szkoły oraz reprezentantów klas obecnych na uroczystości. Całość spotkania uświetnił występ zespołu Szara Band wykonując utwory „Okruchy wspomnień” Danuty Mizgalskiej i „Do kołyski” Dżemu.

      • Życzenia

      • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej  życzymy Państwu,
       by praca była nieustającą pasją i wyzwaniem, zachęcała
       do ciągłego rozwoju Waszych uczniów i wychowanków,
       a także była źródłem satysfakcji
       i społecznego uznania.

        

       Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy
       Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim

        

      • SZKOLNE KOŁO PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT

      • We wrześniu 2020 r. zostało powołane Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt, zrzeszające uczniów dla których los zwierząt nie jest obojętny. Głównym zadaniem Koła jest podejmowanie działań na rzecz humanitarnego traktowania wszystkich istot żywych oraz ich poszanowanie. Uczniowie będą mieli możliwość m.in.pomocy pieskom w sokołowskim schronisku, udziału w rożnego rodzaju akcjach prozwierzęcych lub uczestniczenia w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi i opiekunami Koła (także w języku angielskim).

       Poniższy filmik prezentuje wolontariuszy SKPZ oraz jedno z działań - pomoc zwierzętom w schronisku. W dniu 04 października tj. Światowym Dniu Zwierząt (World Animal Day), uczennice klasy 2hp: Julia Rzeska, Julia Nermer oraz Julia Bindas przybyły do schroniska i wzorowo pełniły opiekę nad psiakami.

       Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt zaprasza do współpracy wszystkich miłośników „braci mniejszych”. Szczegółowych informacji udziela Zarząd Koła (przewodniczący - Kacper Wojciuk kl.2fp, zastępca - Gabriela Borowa kl.2fp, sekretarz - Julia Rzeska kl.2hp) oraz opiekunowie. Opiekunowie: Dorota Odziemczyk, Agnieszka Makowiecka

      • LAWENDOWA POMOC CZWORONOGOM

      • Chętni uczniowie włączyli się w akcję charytatywną w ramach której przygotowali zapachowe woreczki lawendowe. Dochód ze sprzedaży woreczków przeznaczony zostanie na zakup karmy dla psów ze schroniska. Działanie takie to idealna okazja do propagowania wśród młodzieży postaw prospołecznych jak również dobry sposób na rozładowanie negatywnych emocji. Wszystkim uczniom angażującym się w przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy. Organizatorzy akcji: Pedagog szkolny p. Ewa Dobrzycka Psycholog szkolny p. Patrycja Wierzbicka - Kucharek Kierownik praktycznej nauki zawodu p. Agnieszka Makowiecka

      • KONKURS FOTOGRAFICZNY Najciekawsze zakątki naszej Ojczyzny - V edycja

      • Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim wzięli udział w tegorocznej V edycji Konkursu Fotograficznego „NAJCIEKAWSZE ZAKĄTKI NASZEJ OJCZYZNY”.

       Celem konkursu jest promowanie piękna naszego kraju oraz odkrywania niezwykłych zakątków naszej Ojczyzny; rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania przyrodą, kulturą i tradycją naszej Ojczyzny; rozwijanie umiejętności obserwacji, wrażliwości artystycznej, inwencji twórczeji kreatywności oraz prezentacja twórczości młodzieży w dziedzinie fotografii.

       Honorowy Patronat nad konkursem objęli:

       • Minister Edukacji Narodowej
       • Marszałek Województwa Mazowieckiego
       • Prowincja Warszawska - Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu
       • Katedra Genologii Dziennikarskiej i Fotografii, UW
       • Fotoklub RP Stowarzyszenie Twórców
       • Rosikon press
       • Komisja Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK
       • Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK im. Waldemara Dońca
       • KONDRAT- MEDIA

       Patronat Medialny:

       • Radio dla Ciebie
       • Czasopismo „Geografia w Szkole”

       Tematem fotografii powinny być niezwykłe krajobrazy, zabytki i urokliwe miejsca naszej Ojczyzny. Mogą to być miejsca dotąd nieznane lub mniej znane, ale wykonane w niestandardowych ujęciach, prezentujące w ciekawy i niekonwencjonalny sposób ich walory.

       Fotografie na konkurs wykonali  uczniowie następujących klas:

       1. Ewa Kamińska – klasa  3B

       2. Kacper Kułak – klasa 3B

       3. Weronika Czapska – klasa 2Ag

       4. Natalia Haas – klasa 2Ag

       5. Agata Krasnodębska – klasa 2Ag

       6. Sandra Kryszczuk – klasa 2AG

       7. Natalia Modzelewska – klasa 2Ap

       8.Julia Stepnowska – klasa 2Ap

       9. Kornelia Kulikowska – klasa 2Ap

       10. Julita Noszczak – klasa 2Bp

       11. Julia Bartnik – klasa 2Bp

       12. Julia Paczóska – klasa 2Bp

       13. Zuzanna Kalisiak – klasa 2Bp

       14. Bartosz Abramczuk - klasa 2Ag

       15. Jarosław Dmochowski - klasa 2Jp

       16. Kuba Skibniewski - klasa 2Jp

       17. Filip Skolimowski - klasa 2Jp

       18. Paulina Krycka - klasa 2Hp

        Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 30 października 2020 r.

       Wszystkim  Uczestnikom życzymy sukcesów i wygranych.

       Opiekunowie Konkursu: p. Iwona Piętka, Milena Nowaszewska, Agnieszka Bocian

      • 2 października - Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

      • Złość, agresja, przemoc. Pod takim hasłem odbyły się w naszej szkole zajęcia w poszczególnych klasach. Podczas zajęć młodzież poznała formy przemocy szkolnej oraz skutki dla jej ofiar a także gdzie można zgłosić się po pomoc. Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy przez psychologa i pedagoga szkolnego.

      • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

      • W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny odbędą się w pełni demokratyczne wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021 i 2021/2022.

       Jeżeli chcesz reprezentować swoje koleżanki i kolegów, pracować w Samorządzie Uczniowskim, zgłoś swoją kandydaturę i …wystartuj w wyborach!!!
       Masz potencjał, głowę pełną pomysłów, jesteś kreatywny, twórczy, otwarty na wyzwania, a przede wszystkim chcesz mieć wpływ na rzeczywistość szkolną – ZAPRASZAMY!

       Weź udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego!

       Zarząd Samorządu Uczniowskiego

      • Konkurs z cyberbezpieczeństwa - CyberSkiller Challenge Poland

      • Ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

       Celem konkursu jest szerzenie umiejętności i praktycznej wiedzy o cyberbezpieczeństwie.

       W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie Zespołu Szkół, a szczególnie uczniowie technikum informatycznego realizujący zajęcia z bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

       Konkurs trwa od 01.09.2020 r. do dnia 16.04.2021 r. Konkurs będzie składał się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego oraz ogólnopolskiego. Etap szkolny oraz wojewódzki zostaną przeprowadzone zdalnie za pośrednictwem Platformy CyberSkiller. Etap pierwszy (Szkolny) odbędzie się w dniu 16.11.2020 r. oraz będzie polegał na odpowiedzi na pytania testowe udostępnione na Platformie CyberSkiller. Do Etapu drugiego z każdej zarejestrowanej placówki oświatowej zostanie zakwalifikowanych trzech Uczestników, którzy uzyskają najwyższą liczbę punktów.

       Wszelkie szczegóły i zgłoszenia można dokonać na stronie https://www.cscs.pl/

       Nauczyciel odpowiedzialny: Sylwia Chruścicka

      •  I OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

      •  I OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ - „Chrzest Polski”, organizowany przez Fundację „SŁOWO” oraz partnera konkursu Fundację PZU.

       Każde społeczeństwo i każda jednostka powinna czuć więź ze swoją Ojczyzną, powinna być świadoma swojej historii i swoich korzeni. Zakorzenienie w historii umożliwia budowanie patriotyzmu, dumy z przynależności do własnego Narodu i stwarza poczucie odpowiedzialności ludzi za dobro i właściwy rozwój społeczeństwa.

       Prace wykonane jako prezentacje multimedialne mają w swojej tematyce nawiązywać do wydarzeń dotyczących historii Polski związanych z Chrztem Polski.

       Podział nagród:

       - 700 zł za zajęcie pierwszego miejsca;

       - po 500 zł za trzy drugie miejsca;

       - po 300 zł za pięć trzecich;

       - Nagrody książkowe dla trzydziestu wyróżnień.

       Warunki uczestnictwa:

       -  zapoznanie się z Regulaminem I Ogólnopolskiego Konkursu na prezentację multimedialną - „Chrzest Polski”,

        - przesłanie na adres organizatora wstępnej deklaracji uczestnictwa w terminie do 30.10.2020 r.,

       - nadesłanie prac na adres organizatora w terminie do 27.11.2020 r.

       Chętnych uczniów Zespołu Szkół Nr1 im. K. K. Baczyńskiego serdecznie zapraszam do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie.

       Wszystkim uczestnikom życzę sukcesów i wygranych.

       Opiekun konkursu, p. Iwona Piętka

      • Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Hack Heroes

      • Konkurs jest skierowany do uczniów szkół średnich z terenu całej Polski. Podczas trwania tegorocznego CodeWeeka od 10-25 października szkolne lub międzyszkolne zespoły będą mogły przygotowywać swoje programistyczne projekty przy wsparciu mentorów Fundacji i SAP SE, po czym zostaną one poddane ocenie profesjonalnego jury! Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone! Tegoroczna pula nagród wynosi 10 tys. zł.

       Temat przewodni tegorocznych zmagań zostanie podany 10 października na stronie www.hackheroes.pl.
       Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Hack Heroes dla uczniów szkół średnich to wspólna inicjatywa Fundacji Media 3.0 i SAP SE, realizowana od 2016 i wpisująca się w coroczne obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania (http://codeweek.eu/). To jedyny tego typu konkurs w obszarze programowania skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którego celem jest promocja nauki programowania oraz rozwój talentów programistycznych wśród osób młodych. Inicjatywa odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.

       W hackathonie Hack Heroes mogą wziąć udział uczniowie i uczennice szkół średnich. Zespół może liczyć od 1-5 osób.

       Chętnych prośmy o zgłoszenie się do nauczyciela p. Janusza Burzyńskiego (sala 115).

      • Europejski Dzień Języków Obcych

      • W dniu 23 września uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr1 wzięli udział w V Warsztatach z Okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. W tym roku warsztaty po raz pierwszy odbyły się w formie zdalnej. Spotkanie zorganizowane było przez Centrum Języków Obcych i Dział Promocji UPH w Siedlcach.Uczestnicy warsztatów mieli okazję zapoznać się ze strukturą programu Erasmus+ oraz możliwościami wyjazdów na praktyki i studia w ramach tego programu. Słuchacze warsztatów mieli również okazję dowiedzieć się w jaki sposób można wykorzystać muzykę do nauki języków obcych. W trzeciej części uczestnicy mieli okazję zapoznać się z idiomami i przysłowiami angielskimi związanymi z pieniędzmi i szczęściem. Udział w warsztatach jest wspaniałą okazją do pogłębienia znajomości języków obcych, zatem na stałe wpisujemy to wydarzenie do naszego "Szarego" kalendarza imprez.

       Organizatorzy: D. Odziemczyk, M.Winczaruk, U. Mielniczuk, K. Niemirka.

      • OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      • 6.11.2020r. (piątek) o godz. 9.00. w sali 207 odbędzie się 45 edycja Olimpiady Języka Angielskiego. Wszyscy uczniowie chcący wziąć udział w zawodach, zgłaszają się do swoich nauczycieli języka angielskiego do 1.10.2020r. (czwartek).

       Wszystkie informacje dotyczące konkursu (regulamin, terminarz, przykładowe testy) znajdują się na stronie www.oja.wsjo.pl

       Magdalena Linczewska

      • Akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020” „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję

      • Nie zapominajmy, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który wszyscy powinniśmy dbać.
       Zachęcamy do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych oraz do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają. W dzisiejszych czasach trudno jest wyeliminować plastik
       z naszego codziennego życia, ale możemy zminimalizować jego szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Zwracając uwagę na oznakowanie opakowań i stosując się do poniższych najważniejszych zasad jesteśmy w stanie poprawić jakość naszego życia:

       • przechowuj żywność wykorzystując do tego celu opakowania oznaczone cyfrą 2 (HDPE) oraz 5 (PP), pozostałe plastiki możesz oddać do recyklingu,
       • nie używaj ponownie butelek PET,
       • nie podgrzewaj w mikrofalówce żywności w opakowaniach zawierających bisfenol (grupa 7),
       • nie wlewaj do nich gorących płynów i nie zmywaj takich opakowań w zmywarce.

       Zadbajmy wspólnie o najbliższy nam skrawek naszej Ziemi.

       Organizatorzy akcji: p. Mirosława Przyborowska, p. Iwona Piętka

      • Centrum Mistrzostwa Informatycznego

      • Nasza szkoła bierze udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

       Już teraz wszyscy zainteresowani mogą uczestniczyć w BEZPŁATNYCH zajęcia z informatyki, podczas których będą uczyć się myślenia algorytmicznego oraz programowania.

       Chętnych prosimy o zgłaszanie się do opiekuna projektu, Pana Janusza Burzyńskiego (sala 115).

      • Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w związku z panującą pandemią koronowirusa

      • W związku z realizacją postanowień Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej „RODO”, informujemy że:

       1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zespół Szkół nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim reprezentowany przez dyrektora, ul. Skłodowskiej – Curie 24, 08-300 Sokołów Podlaski.
       2. Administrator danych osobowych wyznaczył inspektora ochrony danych, który jest dostępny pod adresem e-mail: inspektor.rodo@naticom.pl
       3. Dane osobowe uczniów będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. d) RODO w zw. z art. 9 ust. 2 lit. a), g) i i) RODO. Dane osób odwiedzających będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. d) RODO w zw. z art. 9 ust. 1 lit. g) i i) RODO. Celem przetwarzania jest ochrona życia i zdrowia uczniów
        oraz pracowników Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, a także podjęcie czynności zapobiegawczych i kontrolnych związanych z przeciwdziałaniem COVID – 19.
       4. Administrator może przekazać dane osobowe innym podmiotom lub instytucjom. Odbiorcą Pani/Pana danych mogą być w szczególności służby inspekcji sanitarnej.
       5. Dane osobowe przetwarzane przez Administratora będą przechowywane nie dłużej niż przez czas trwania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, chyba że inny termin wynikał będzie z przepisów szczególnych.
       6. Przysługuje Pani/Panu prawo: dostępu do danych osobowych, ich sprostowania oraz ograniczenia przetwarzania. W zakresie wyrażonej zgody przysługuje Pani/Panu prawo do jej wycofania w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej wycofaniem.
       7. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na niezgodne z prawem przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych.
       8. Podanie danych osobowych jest przez Państwa dobrowolne, ale konieczne do zapewnienia bezpieczeństwa w placówce. Odmowa podania danych może skutkować brakiem możliwości wstępu do placówki.
       9. Decyzje w Pani/Pana sprawie nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, w tym w formie profilowania, a także nie będą przekazywane do państwa trzeciego oraz organizacji międzynarodowej.
      • Ubezpieczenie NNW uczniów na rok szkolny 2020/2021

      • Szanowni Rodzice,

       informujemy, że w roku szkolnym 2020/2021 Ubezpieczycielem zostało Towarzystwo Ubezpieczeniowe WIENER TU S.A. Vienna Insurance Group.

       Ubezpieczenie obowiązuje 24 godziny na dobę i obejmuje swoim zakresem zdarzenia powstałe m.in. w trakcie:

       • zajęć organizowanych przez daną placówkę oświatową w ramach szkolnych i uczniowskich klubów sportowych; zajęć wychowania fizycznego;
       • uprawiania następujących sportów walki: judo, jujitsu, karate, taekwondo, zapasy, aikido, tai chi, kung fu, capoeira, kendo, iaido, kyudo.

       ŚWIADCZENIA PODSTAWOWE

       Suma ubezpieczenia - 17 000 zł

       1. Uszczerbek na zdrowiu – za 1% - 170 zł

       2.  Dodatkowe świadczenie progresywne - uszczerbek na zdrowiu w wyniku NW w przedziale od 61% do 100% - 3 400 zł

       3. Śmierć ubezpieczonego w wyniku NW (za nieszczęśliwy wypadek uznaje się również zawał serca i udar mózgu) - 17 000 zł

       4. Dodatkowe świadczenie z tytułu śmierci ubezpieczonego zaistniałej w wyniku NW na terenie placówki oświatowej - 17 000 zł

       5. Śmierć ubezpieczonego w wyniku NW, który nastąpił wskutek aktu terroru - 8 500 zł

       6. Świadczenie z tytułu pokrycia kosztów pogrzebu Ubezpieczonego - 2 000 zł

       7. Zwrot udokumentowanych kosztów nabycia środków pomocniczych (kule, ortezy, stabilizatory, itp.) - 3 400 zł

       8. Zasiłek z tytułu niezdolności do nauki spowodowanej NW (przysługuje, jeśli okres niezdolności przekroczył 31 dni)- 340 zł

       9. Świadczenie edukacyjne z tytułu  niezdolności do nauki (jeżeli w następstwie NW Ubezpieczony nie będzie mógł uczęszczać do placówki oświatowej przez okres minimum 14 dni szkolnych) - 100 zł

       10. Zadośćuczynienie za doznaną krzywdę (jeżeli Ubezpieczony na skutek NW doznał uszczerbku na zdrowiu powyżej 50%) 5% należnego świadczenia z tytułu uszczerbku na zdrowiu

       11. Jednorazowe świadczenie z tytułu pogryzienia przez zwierzęta, w tym owady (jeżeli Ubezpieczony wskutek pogryzienia przebywał w szpitalu co najmniej 48 godzin) - 200 zł

       12. Jednorazowe świadczenie z tytułu ugryzienia przez kleszcza (jeżeli u Ubezpieczonego zdiagnozowano boreliozę lub odkleszczowe zapalenie opon mózgowych) - 200 zł

       13. Koszty leczenia następstw NW, w tym: koszty wizyt lekarskich, zabiegów i operacji, badań diagnostycznych, rehabilitacji, odbudowy stomatologicznej zębów uszkodzonych w wyniku NW - 5 100 zł

       14. Świadczenie szpitalne spowodowane NW - od 1 dnia pobytu w szpitalu – hospitalizacja w związku z NW; od 3 dnia pobytu w szpitalu – hospitalizacja w związku z chorobą (w tym także COVID-19 - 40 zł za dzień, nie więcej niż 3 600 zł

       15. Świadczenie z tytułu śmierci jednego lub obojga rodziców lub opiekunów prawnych - 4 000 zł

       Zgodnie z zawartą polisą przysługuje 50% zniżki na drugie i kolejne dziecko z rodziny wielodzietnej.

       Pliki do pobrania:

      • Życzenia na nowy rok szkolny

      • „Nauka to podróż, którą odbywamy przez całe życie,

       nieustannie odkrywając nowe cele”

       (Jim Stovall)


       DRODZY UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE, RODZICE!

                 Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/21 składamy Wam oraz całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia.

       Wszystkim uczniom – tym kontynuującym naukę i rozpoczynającym nowy etap edukacyjny w naszej placówce -  życzymy wytrwałości i motywacji w dążeniu do wytyczonych sobie celów tak, aby Wasze sukcesy służyły dobru edukacji, a Was samych napawały dumą i poczuciem dobrze wykonanej pracy. Mamy nadzieję, że zawsze będziecie brać aktywny udział w życiu szkoły, nawet w tym niesprzyjającym czasie pandemii. Dla nas  pedagogów, dyrekcji jesteście najważniejsi, dlatego będziemy Was wspierać i dbać o to, abyście czuli się bezpiecznie, a nauka w naszej szkole stała się dla Was przyjemnością.

       W dobie epidemii, która jest dla nas wszystkich nowym doświadczeniem, chcielibyśmy życzyć Rodzicom cierpliwości i wyrozumiałości. Wasze dzieci to wspaniała młodzież,  za którą My staliśmy się współodpowiedzialni zapraszając ją do naszej społeczności. Dziś wracamy do „tradycyjnej szkoły”, ale za czas, w którym to zdalne nauczanie było obowiązującą formą kształcenia chcemy Wam Rodzice jeszcze raz serdecznie podziękować. Wasze wsparcie i zaangażowanie to nieoceniony wkład w edukację Waszych dzieci.

           Pedagogom i pracownikom szkoły życzymy przede wszystkim spokojnej, dającej satysfakcję pracy w tej nowej, jakże trudnej rzeczywistości. Niech Wasze zaangażowanie i profesjonalizm będą źródłem spełnienia zawodowego oraz uznania i wdzięczności społecznej, na którą z całą pewnością zasługujecie.

           Wszystkim życzymy, aby nadchodzący rok szkolny 2020/21 był czasem spokojnej, wytężonej pracy w szkole, którą od zawsze znamy i kochamy.

         

       Dyrekcja Zespołu Szkół  Nr 1

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

      • Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim informuje, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021 w dniu 1 września 2020 r.będzie miało formę spotkań młodzieży z wychowawcami klas w wyznaczonych salach lekcyjnych. O godzinie 9.00 zapraszamy klasy I i II, a o godzinie 10.00 – klasy III i IV. 

       W tym dniu obowiązuje strój galowy. Przypominamy również o obowiązku noszenia maseczek oraz konieczności dezynfekcji rąk.

       Serdecznie zapraszamy!

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 dla klas pierwszych – spotkania z wychowawcami.

      • Drodzy uczniowie klas pierwszych!

       Informujemy, że w dniu 31 sierpnia 2020 r. odbędą się w naszej szkole spotkania uczniów z wychowawcami według następującej kolejności:

       - godz. 9.00 – klasa 1A liceum ogólnokształcące,

       - godz. 10.00 – klasa 1F technik logistyk,

       - godz. 11.00 – klasa 1H technik reklamy/mechanik pojazdów samochodowych,

       - godz. 12.00 – klasa 1J technik informatyk,

       - godz. 13.00 – klasa 1L wielozawodowa (szkoła branżowa).

       Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i dezynfekcji rąk.

       Serdecznie zapraszamy :)

 • Nasze media społecznościowe

 • liczba odwiedzin: 262177