• Aktualności

      • Podziękowanie za udział w akcji Odkręcone Pomaganie

      • zanowni Państwo,

       Wraz z ze zbliżającym się zakończeniem Roku Szkolnego 2022/2023 pragnę podziękować za włączenie się w zorganizowaną przeze mnie akcję zbierania plastikowych zakrętek/nakrętek na rzecz mojej protezy. 

       W ramach wdzięczności i pozostawienia symbolicznej pamiątki przekazuję w wersji elektronicznej przygotowane podziękowanie, a w najbliższych dniach dostarczę pocztą tradycyjną wydrukowane w wersji papierowej. Niestety z powodu mojej aktywności zawodowej i braku możliwości uzyskania dnia wolnego od pracy nie jestem w stanie dotrzeć do Państwa Szkoły osobiście z podziękowaniem.  

       Z wyrazami ogromnej wdzięczności i radości,

       Sylwia Łopacka

       Zobacz graficzne podziękowanie

      • SZKOLNE KOŁO PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT - podsumowanie rocznej pracy

      • W roku szkolnym 2022/2023 udało się nam zrealizować wiele działań: wolontariat w schronisku (opieka nad psiakami oraz prace porządkowe), zbiórka karmy dla kotów, zbiórka pieniężna oraz zakup budy i podestów dla psiaków ze schroniska, dokarmianie ptactwa w okresie zimy, akcje i pogadanki z opiekunem Panią Dorotą Odziemczyk, propagujące adopcje zwierząt i odpowiedzialne ich traktowanie.

       Wolontariusz Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt musi wiedzieć, jaki sens ma jego praca, bo chcąc pomagać zwierzętom nie wystarczy tylko mówić, trzeba też działać! Najlepszym motywatorem do działania w wolontariacie i potrzebie pomocy słabszym jest - dobre serce! Tylko tyle lub aż tyle! Taką cechę na pewno posiadają członkowie SKPZ. Wolontariat rozbudza empatię, kreatywność, wrażliwość na potrzeby zwierząt, a także otwartość na drugiego człowieka. Zaprasza w szeregi każdego ucznia dla którego los zwierząt nie jest obojętny.

       Jakub Prokopczuk (4hp)

       Sekretarz Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt

      • 01 LIPCA - DZIEŃ PSA

      • Dnia 07 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Psa. Ta data nie jest przypadkowa,bo wtedy właśnie do schronisk trafia najwięcej zwierząt.Ludzie wyjeżdżając na wakacje porzucają swoje pociechy tylko dlatego,że nie mogą ich zabrać ze sobą. Urlop nie zwalnia nas z obowiązku dbania o naszego czworonoga.Te święto ma na celu uświadomienie nam,że takie rzeczy są niedopuszczalne! Tego dnia warto więc spędzić więcej czasu ze swoim pupilem. Pójść na dłuższy spacer, kupić mu przysmaki czy nową zabawkę. Dla osób, które nie mają zwierzęcia, może to dobra okazja, by odwiedzić schronisko i adaptować psa? Czworonogi to nasi wierni przyjaciele,którzy nauczą nas prawdziwej miłości i odpowiedzialności. Poprawiają nam też zawsze humory - kto pierwszy się z nami wita jak wracamy po długim dniu? Naszych czworonożnych przyjaciół trzeba traktować dobrze nie tylko w te święto,ale i na co dzień - pamiętajmy,że zwierzęta to nie zabawki i nie można ich wyrzucać gdy nam zawadzają.

       W okresie wakacyjnym pamiętajmy też o stałym zaopatrzeniu naszych czworonogów w wodę,aby pomóc im w upalne dni.

       Opracowała:

       Julia Rzeska (4hp)

       Zastępca Przewodniczącego Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt

      • Udział logistyków w wykładzie zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu

      • W dniu 2 czerwca 2023r. odbyło się wirtualne spotkanie z cyklu Oblicza logistyki nt. „Opakowania w logistyce. Co o nich wiemy. Co wiedzieć powinniśmy?”, zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W wykładzie wzięli udział uczniowie klas: 1F, 4Fp i 3F technikum logistycznego.

       Podczas webinaru uczniowie wysłuchali wykładów na temat:

       1. „Rola opakowań w logistyce i ich wpływ na realizację funkcji logistycznych”,
       2. „Potrzeby racjonalnej gospodarki opakowaniami”,
       3. „e-Pack – inteligentne opakowanie zwrotne dedykowane dla branży e-commerce.”.
      • Uczniowie klasy IVFg: Maciej Bartosiak i Diana Zawadzka reprezentowali województwo mazowieckie w Finale Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka 4.0”

      • 5 czerwca 2023 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 Maciej Bartosiak i Diana Zawadzka zmagali się z zadaniami z zakresu logistyki miejskiej podczas etapu finałowego Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka 4.0”. Do zmagań finałowych zakwalifikowało się 10 uczniów ze szkół w całej Polsce. Finał olimpiady odbył się w siedzibie Uniwersytetu Opolskiego w Opolu.

       Zgodnie z regulaminem konkursu III etap składał się z dwóch części:

       Część I: Studium przypadku: rozwiązywanie zadania w czasie 45 minut o tematyce

       Logistyka miejska (cele i zadania logistyki miejskiej; przepływ osób i ładunków przez miasto; nowoczesne rozwiązania i koncepcje w logistyce miejskiej; smart city).

       Część II: Prezentacja multimedialna: przygotowana przez uczniów i prezentowana przed jury na temat: Co to jest „inteligencja miast”?

       Uczniom serdecznie gratulujemy osiągnięcia tak dużego sukcesu i życzymy podejmowania mądrych decyzji i konsekwencji w urzeczywistnianiu ambitnych planów życiowych.

       Opiekun: Izabela Malinowska

       Podziękowanie dla Dany Zawadzkiej

       Podziękowanie dla Maćka Bartosiaka

       Podziękowanie dla Izabeli Malinowskiej

      • "Opowieść z magicznego lasu", czyli bajkowo, zjawiskowo i na wesoło „Sposób na Teatr” dla dzieci

      • Wspaniały i niezapomniany występ!!! Czterdzieści minut w świecie magii oraz przecudownej zabawy!!! Jak zwykle młodzi i utalentowani aktorzy z naszej szkoły nie zawiedli małych widzów i swoimi przepięknymi występami 12 i 13 czerwca 2023 r. w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury podbili serca około tysięcznej publiczności z przedszkoli i szkół podstawowych z powiatu sokołowskiego. A swoją obecnością zaszczycili nas: Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek, Zespół Szkół Salezjańskich, "Kolorowe Kredki", Miejskie Przedszkole nr 2, Miejskie Przedszkole nr 3, Miejskie Przedszkole nr 4, Miejskie Przedszkole nr 5, Zespół Oświatowy w Nowej Wsi, Szkoła Podstawowa w Niecieczy, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6. Udział w tak niecodziennym i edukacyjnym widowisku zatytułowanym „Opowieść z magicznego lasu” był zjawiskową ucztą teatralną, gdyż opowieść o poszukiwaniach babci Czerwonego Kapturka, wilku, który uwielbia wegetariańską kuchnię czy Śnieżce marzącej o idealnym księciu, miała na celu wzbudzenie w młodym odbiorcy poczucia tolerancji, szacunku i akceptacji dla ludzkiej odmienności. W spektaklu nie zabrakło profesjonalnej gry aktorskiej, etiudy tanecznej, akrobatyki, dobrej muzyki, przepięknej scenografii, kolorowych i zabawnych strojów czy mistrzowskiej jazdy na rolkach. To wszystko dla cudownej publiczności - która brała czynny udział w przedstawieniu tańcząc i bawiąc się wraz z bohaterami bajek - przygotowali jakże wspaniali i bezkonkurencyjni aktorzy ze szkolnej grupy teatralnej „Sposób na Teatr”: Eliza Chomać, Dobrusia Mosiej, Julia Ryć, Dominik Giedrojć, Michał Kałuski, Kacper Kopa, Tomasz Młynik, Jakub Paczóski, Jakub Prokopczuk, Staś Puścian, Michał Rydzewski oraz pani Agnieszka Pachołowska, pani Karolina Zalewska, pan Adam Borowy.

       Dziękujemy Dyrekcji naszej szkoły oraz Dyrekcji Sokołowskiego Ośrodka Kultury za pomoc w realizacji naszego widowiska.

      • „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025"

      • Technikum Nr 1

       w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim

       otrzymało dofinansowanie ze środków budżetu państwa  na realizację Priorytetu 3 programu wieloletniego pod nazwą  

       „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025”,

        

        kierunek interwencji 3.2. Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych  w łącznej wysokości 12 000,00 zł. 
       Prócz kwoty dofinansowania organ prowadzący zapewnieni także wkład własny w wysokości 20% kosztów realizacji zadania objętego programem. 
       W ramach programu szkoła zyska nowe książki do bibliotek, w tym lektury, nowości wydawnicze  i pozycje z zakresu najnowszej historii Polski oraz elementy wyposażenia biblioteki szkolnej.

        

       Orginalny tekst

  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 309986