• Aktualności

      • POMOŻMY PTAKOM PRZETRWAĆ MROZY - ciąg dalszy akcji

      • Śnieg za oknem, a nasi Wolontariusze ze Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt dalej dokarmiają ptaki na terenie szkoły. Warto przypomnieć w kilku punktach o prawidłowym dokarmianiu:

       ✅nasiona słonecznika zainteresują sikory, wróble, dzwońce, kowalki, czyże;

       ✅owoce jabłka i głogu jedzą kosy i kwiczoły;

       ✅orzechy (niesolone) będą odpowiednie dla niemal wszystkich gatunków ptaków;

       ✅ziarna: pszenica, proso, owies, len, słonecznik - w formie gotowych mieszanek, ich skład jest optymalny dla wielu gatunków ptactwa odwiedzających karmniki;

       ✅ kule tłuszczowe składające się z tłuszczu (łoju) oraz nasion cieszą się dużym powodzeniem i dostarczają sporo energii.

       ‼️>>>>PAMIĘTAJMY<<<<‼️

       NIE karmimy pieczywem, ponieważ w składzie zawiera sól, która jest bardzo szkodliwa dla organizmu ptaków. Powoduje zatrucia pokarmowe, biegunki, kwasice, uszkodzenie nerek.

      • INFORMACJA DLA ZDAJĄCYCH EGZAMIN ZAWODOWY W SESJI ZIMA 2024

      • Prawidłowe wstępne wyniki egzaminu zawodowego części pisemnej przeprowadzanej na komputerze, będą dostępne dla zdających w systemie SIOEPKZ w portalu zdającego (https://portalzdajacego.epkz.cke.edu.pl), po zakończeniu terminu głównego egzaminu, tj. od 22 stycznia br., od godziny 12.00.

       Przypominamy, że zdający, aby móc się zalogować do portalu musi znać swój login i hasło. Jeżeli zdający nie zna loginu lub hasła to może zresetować hasło podając swój PESEL. Nowy link aktywacyjny zostanie przesłany na adres e-mail przypisany do zdającego w systemie SIOEPKZ. Zwracamy uwagę, że w przypadku nieaktualnego lub błędnego adresu e-mail zdającego w systemie SIOEPKZ – zdający, aby móc zresetować hasło będzie musiał zwrócić się do dyrektora szkoły o przekazanie kodu aktywacyjnego.

       Prosimy spróbować zalogować się do portalu w tym tygodniu (tj. do dnia 19 stycznia br.) w celu sprawdzenia poprawności logowania do portalu zdającego.

       Z poważaniem Zespół CKE

      • EDUKACYJNO – REKREACYJNA WYCIECZKA DO WARSZAWY

      • 8 stycznia 2024 roku uczniowie klas: 1F, 1H i IJ wzięli udział w wycieczce edukacyjno – rekreacyjnej do Warszawy. W mroźny dzień, z dobrymi humorami uczestnicy dotarli do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W kolorowej, nowoczesnej przestrzeni muzeum wędrując z przewodnikiem przez galerie wystawy, przenieśli się o tysiąc lat wstecz do czasów, gdy pierwsi Żydzi przybyli na polskie ziemie do czasów odzyskania przez Polskę niepodległości. Mogli zajrzeć do żydowskiego domu i synagogi, poznać święta i obyczaje oraz dawne zawody i wydrukować stronę dawnej księgi na prawdziwej prasie drukarskiej. Następnym punktem programu był park trampolin Hangar 646, w którym uczniowie pod czujnym okiem animatorów doskonalili swoje umiejętności sprawnościowe. Finałową atrakcją był seans filmowy

      • SUKCES ,,SZARA BAND’’ W KONKURSIE KOLĘD​

      • W dniach 9-10.01.2024. na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek ,,Sokołowska Kolęda’’.

       W konkursie występowali soliści i zespoły kultywujące tradycje Bożego Narodzenia i zwyczaje kolędowania.

       W kategorii szkół średnich jury przyznało I miejsce grupie Szara Band z Zespołu Szkół Nr1. W zespole wystąpili: Kinga Kozak, Marcelina Kazimierczuk- wocal, Wiktor Biernat- gitara basowa, Bartłomiej Kosiorek- akordeon, Stanisław Golatowski- perkusja, Hubert Biernat- wocal, trąbka, Bogusław Kwiatkowski- gitara, Krzysztof Niemirka- klawisze.

       Zespół wystąpi w koncercie laureatów 14.01.2024 w Sokołowskiej Konkatedrze, który uświetni Gość Specjalny Rodzina Pospieszalskich.

       Organizatorom dziękujemy za miłe przyjęcie, a zespołowi kolejnych sukcesów.

       Do zobaczenia na koncertach.

       Koło muzyczne

      • Wycieczka

      • Dnia 5 stycznia bieżącego roku szkolnego odbyła się wycieczka do Warszawy klas: 1a, 2f,3i,3j,4h,4j. Celem wycieczki było poznanie zabytków Starego Miasta, propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia oraz integracja grupy. Uczniowie  chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom. Z ogromną radością i zaangażowaniem, pod okiem trenerów, ćwiczyli  w Parku Trampolin. Wszyscy bawili się znakomicie, dopisała nie tylko pogoda, ale też dobry humor. Następnym punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście. Uczniowie mieli okazję wsłuchać się w barwne opowieści pani przewodnik o historii i zabytkach Warszawy, a także podziwiać piękne, świąteczne iluminacje bożonarodzeniowe.  
       Wycieczka była udana, a młodzież bardzo zadowolona.

      • ORSZAK TRZECH KRÓLI 2024

      • „Mędrcy świata, monarchowie, gdzie śpiesznie dążycie?” tak brzmią słowa jednej z najbardziej znanych kolęd.  Według tradycji chrześcijańskiej królowie mieli podążać śladem Gwiazdy Betlejemskiej, aby dotrzeć do miejsca narodzin Chrystusa. Siedem lat temu w naszym mieście zrodziła się piękna inicjatywa organizacji Orszaku Trzech Króli. Nasza szkoła włączyła się w to piękne przedsięwzięcie i od początku czuje się współorganizatorem tego wydarzenia. Każdego roku uczniowie angażują się w wystawienie scenki ulicznej  pt. „Dwór u Heroda”. W tym roku wśród złota, blichtru, przepychu Herod (Kacper Baliński), dworzanin ( Jakub Prokopczuk), uczeni w piśmie (Dobrosława Mosiej i Eliza Chomać) w ekspresywnych dialogach próbowali pokazać obawy króla Heroda  przed utrata władzy i tronu oraz zachęcić uczestników Orszaku do pozostania na  miejscu z dobrą zabawą, swobodą i wygodnym życiem. Aktorom zawsze towarzyszy szkolny zespół muzyczny  „Szara Band” wykonując aranżacje kolędowe podczas tego wydarzenia. Muzycy
       (Marcelina Kazimierczuk , Hubert Biernat i Wiktor Biernat ) zaśpiewali  „Skrzypi wóz” i „ Jest taki dzień”. Znakomita gra aktorska i niezwykły talent muzyczny naszych uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami przez uczestników tegorocznego, już siódmego, Orszaku Trzech Króli w naszym mieście.

  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 341530