• Aktualności

      • „Spotkanie świąteczne społeczności Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego.”

      • 20 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem dyrekcji, nauczycieli i uczniów. Z tej okazji grupa muzyczna ,,Szara Band”oraz uczniowie kl.4a przygotowali montaż słowno-muzyczny, który wprowadził uczniów w świąteczny nastrój.

       Spotkanie rozpoczęła uroczystym powitaniem oraz życzeniami Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Baranowska i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Skibińska.

       W świąteczny klimat wprowadził wspólną modlitwą Ksiądz Grzegorz Ziębowski. Po części artystycznej Pani Dyrektor podzieliła się opłatkiem z przedstawicielami samorządów klasowych, następnie złożyła wszystkim życzenia Zdrowych, Wesołych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Do tych życzeń dołączył się Samorząd Uczniowski.

       W nastrój refleksji i zadumy nad sensem Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili uczestników spotkania prowadzący uroczystość uczniowie: Dobrosława Mosiej Kacper Kopa, Eliza Chomać, Julia Ryć, Michał Kałuski.

       Kolędy tradycyjne i współczesne we własnych aranżacjach wykonał zespół Szara Band w składzie:

       Kinga Kozak, Marcelina Kazimierczuk, Alicja Błońska, Wiktor Biernat, Hubert Biernat, Bartłomiej Kosiorek, Stanisław Golatowski oraz nauczyciele Bogusław Kwiatkowski i Krzysztof Niemirka.

       Spotkanie przygotowali nauczyciele świetlicy szkolnej i biblioteki we współpracy z samorządem uczniowskim.

      • Powiatowe obchody 42. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

      • Nocą z 12 na 13 grudnia 1981 r. na terenie naszego państwa wprowadzono stan wojenny ogłoszony przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Przyniosło to wiele konsekwencji dla obywateli całego kraju. Wiele osób doznało represji w postaci aresztowań oraz internowania. Społeczeństwo polskie stało się ofiarą aparatu komunistycznego, którego celem było stłumienie i zlikwidowanie ruchu „Solidarności”.

       W środę 13 grudnia br. z okazji uczczenia pamięci 42. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, starosta Elżbieta Sadowska, przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jacek Odziemczyk oraz wicestarosta Ryszard Domański złożyli kwiaty pod pomnikiem Czynu Niepodległościowego w Sokołowie Podlaskim. Kwiaty złożyli również: delegacja senatora RP Waldemara Kraski oraz struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości na czele z dyrektor biura senatora Joanna Malinowską, dyrektorem Zarządu Zlewni Wód Polskich w Sokołowie Podlaskim Piotrem Woźniakiem i kierownikiem Oddziału Powiatowego ARiMR w Sokołowie Podlaskim Jerzym Błońskim; przedstawiciele komisji zakładowych NSZZ „Solidarność”
       z terenu miasta Sokołów Podlaski zwłaszcza (PKS SA, SPZOZ w Sokołowie Podlaskim); wójt Gminy Bielany Zbigniew Woźniak wraz z przewodniczącym Rady Gminy Ireneuszem Błońskim i dyrektorem Biblioteki Publicznej w Bielanach Magdaleną Stańską; dyrektor Zarządu Zlewni Wód Polskich wraz z pracownikami; dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Małgorzata Baranowska, wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie Urszula Kosieradzka oraz dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im Jana Pawła II Beata Biernat, pracownicy Starostwa Powiatowego
       w Sokołowie Podlaskim. Wartę honorową pełnili uczniowie klas mundurowych pod opieką wicedyrektora Piotra Adamczuka. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe: Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (pod opieką uczniów ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim), szkolne sztandary Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego, I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Sokołowie Podlaskim oraz sztandar sokołowskiej Solidarności. Uczestnicy ceremonii odśpiewali także hymn narodowy.

       Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego oraz historyk Jacek Odziemczyk podziękował za liczne przybycie, wspominając iż takie rocznice należy pamiętać i pielęgnować wśród dorosłych jak i młodzieży. Mówił m. in. o 100 tys. funkcjonariuszy, którzy w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r. wyruszyli na ulice, aby pacyfikować własny naród. Wspierani byli przez 1750 czołgów, 1900 pojazdów opancerzonych i 9 tys. ciężarówek. Do szczególnie tragicznych wydarzeń doszło zwłaszcza w kopalni „Wujek”, gdzie zginęło 9 górników.  Podczas stanu wojennego internowano 10 tys. osób, w tym 300 kobiet. Śmierć poniosło wg różnych danych
       (w czasie trwania stanu wojennego i po jego zniesieniu) od 56 osób do ponad 90 osób. Jacek Odziemczyk przywołał również imiona i nazwiska internowanych mieszkańców powiatu sokołowskiego: Mieczysława Łaby (obecnego wśród zgromadzonych), Janusz Siewierskiego, Zbigniewa Adamczuka, Włodzimierza Zawadzkiego i Franciszka Bielińskiego.

       Wszystkim uczestnikom uroczystości za obecność oraz pamięć o wydarzeniach podziękowała starosta Elżbieta Sadowska.

      • WEBINAR „POSTAWY WOBEC PIENIĘDZY – SKUTKI I KONSEKWENCJE”

      • 19 grudnia 2023r. uczniowie klasy 1F technik logistyk wzięli udział w spotkaniu online nt. „Postawy wobec pieniędzy – skutki i konsekwencje”.

       Prelegent, Mateusz Pawłowicz – ekspert z BNY Mellon, podzielił się z uczniami historią analityka finansowego i jego postawach wobec pieniędzy.

       Główne zagadnienia poruszone na spotkaniu:

       1. Co oznacza spirala zadłużenia?
       2. Lepiej zapobiegać niż leczyć.
       3. Stało się – co teraz?
      • „Jesteś tym, co jesz”

      • Uczniowie klasy IF wzięli udział w interesującej prelekcji dotyczącej zdrowego odżywiania. Edukacyjny wykład przeprowadziła Gabriela Bujalska uczennica klasy 3F. Młodsi uczniowie poznali wiele cennych wskazówek od czego zacząć, jak motywować się by osiągnąć cel, jakim jest zdrowe odżywianie. To nie jest krótki etap, ale trwały proces, który powinien trwać całe życie. Znane powiedzenie „jesteś tym, co jesz” nie jest ani trochę przesadzone.  Sposób żywienia wpływa nie tylko na codzienne samopoczucie, zdolność do koncentracji i podejmowania decyzji, ale i długotrwale determinuje życie w zdrowiu. Jeśli chcesz uniknąć chorób i długo żyć, wprowadź zdrowe odżywianie i prawidłowe nawyki dotyczące aktywności fizycznej. 

       Serdeczne podziękowania dla naszej uczennicy.

      • Etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Logistycznego „Od technika do logistyka 5.0”

      • 19 grudnia 2023r. odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu Logistycznego „Od technika do logistyka 5.0”, w którym udział wzięli uczniowie klas: 3F, 4F, 5Fp. Konkurs zorganizowany został przez Międzyuczelniane Studenckie Koło Naukowe LogPoint działające na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej oraz Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Opolskiego.

       Uczniowie przez 60 minut rozwiązywali test składający się z 40 pytań z zakresu obsługi magazynów i organizacji transportu.

       Uczniom życzymy powodzenia!

      • Konkurs „Pamięć o Zagładzie zapisana w wierszach”

      • Weronika Maruńska i Adam Benedykciuk autorami wierszy opublikowanych  w Tomie I  edycji I Konkursu „Pamięć o Zagładzie zapisana w wierszach”. Tematyka konkursu nawiązywała do Obozu Zagłady Treblinka II, Karnego Obozu Pracy Treblinka I, stacji kolejowej Treblinka, powstania w getcie warszawskim. Celem konkursu było propagowanie wiedzy, uwrażliwienie na krzywdę ludzką spowodowaną wojnami, konfliktami zbrojnymi oraz promocja kultury wysokiej, przekazanie w formie poetyckiej własnych refleksji, czasu, w którym żyjemy. Nagrody naszym autorom wręczyła Dyrektor Zespołu Szkół Nr1 Pani Małgorzata Baranowska.

       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      • KONKURS „ ZDROWE ODŻYWIANIE I ZDROWY STYL ŻYCIA” ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY!

      • W naszej szkole odbył się konkurs: „ Zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia”  będący kontynuacją kampanii prospołecznej – warsztatów, w których uczestniczyli przedstawiciele Trójek Klasowych Samorządów Uczniowskich.

       Celem konkursu było przedstawienie w formie plakatu zagadnień związanych ze zdrowym odżywianiem i zdrowymi nawykami wprowadzanymi do codzienności oraz zwrócenie uwagi młodzieży na zagadnienia związane z tematyką  zdrowego stylu życia w XXI wieku.

       W konkursie wzięło udział łącznie 9 uczniów.

       I miejsce zdobyła Gabriela Bujalska uczennica klasy 3F

       II miejsce Nikol Mateusiak uczennica klasy 4A

       III miejsce Amelia Marciniak uczennica klasy 2B
       Nagrody zwycięzcom wręczyła Dyrektor Zespołu Szkół Nr1 Pani Małgorzata Baranowska.

       Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom!

      • Wizyta przedstawicieli firmy ADDIT

      • Dnia 14.12.2023 r naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele firmy Addit. Celem ich wizyty było rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu skierowanego do uczniów klasy 4 i 3 technikum reklamy. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu logo dla Akademii Addit. Dzięki zaangażowaniu i umiejętnościom uczniów powstało wiele interesujących projektów- wszystkie zostały hojnie nagrodzone przez organizatorów. Spośród nich został wybrany zwycięzca- logo, które będzie oficjalnie wykorzystywane przez firmę Addit. Autorkami zwycięskiego projektu są uczennice klasy 4H – Bielińska Wiktoria oraz Sawicka Kinga, które otrzymaly dodatkowo atrakcyjne bony podarunkowe. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy dziewczętom, które wygrały!

      • Dzień Patrona Szkoły

      • Dzień 12 grudnia był w naszej szkole dniem wyjątkowym, ponieważ tego dnia obchodziliśmy w naszej placówce Dzień Patrona Szkoły. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie pierwszoklasistom osobowości, życia i twórczości tego niezwykłego twórcy- K. K. Baczyńskiego.

       Obchody dnia patrona wpisują się w tradycję szkoły, ale każdego roku mają nieco inny przebieg i charakter. W bieżącym roku przygotowaliśmy kilka konkursów w celu lepszego poznania i zgłębienia życia i twórczości tego niezwykłego człowieka i twórcy.

       Roztrzygnięcie konkursów i uroczysta akademia odbyły się w świetlicy szkolnej. Atmosfera była szczególna, uczniowie w strojach galowych z wielkim zaiteresowaniem oglądali prezentację multimedialną, która była również oceniana jako praca konkursowa.

       Podniosłości nadał imprezie występ muzyczno-wokalny zespołu Szara Band w składzie: Kinga Kozak, Marcelina Kazimierczuk, Alicja Błońska, Wiktor Biernat, Hubert Biernat, Kacper Kopa pod kierunkiem Panów: Bogusława Kwiatkowskiego i Krzysztofa Niemirki. Były to mistrzowsko przygotowane i wykonane impresje muzyczne do wierszy K. K. Baczyńskiego.

       W konkursie multimedialnym I miejsce zdobyła Weronika Skonieczna z klasy II A, II miejsce Zuzanna Gawrysiuk z II A, trzecie- Piotr Żak z IA. Przyznano też wyróżnienie uczniowi klasy 2B Mateuszowi Murawskiemu.

       W konkursie plastycznym wzięło łącznie 40 uczniów. Zastosowano różne techniki, w związku z tym powstały dwie kategorie: malarstwo i grafika w tym również-grafika komputerowa. Nagrodzono pięcioro Uczestników w kategorii malarstwo: I miejsce zdobyły Viktoria Khrypkova

       i Emilia Kurowicka uczennice klasy 3I, II miejsce Dorota Wrzosek z klasy 2H, III miejsce Dominika Ostrowska również z klasy II H. Przyznano również dwa wyróżnienia: Malwinie Gorczycy z klasy I A i Patrycji Żochowskiejz klasy I A

       W drugiej kategorii I miejsce zdobyła praca Natalii Kiełkowicz z klasy II B, II miejsce zajął Rafał Zalewski z klasy II B, III miejsce zdobyła Maja Machniewska z klasy I praca wykonana z wykorzystaniem techniki komputerowej . Do konkursu recytatorskiego przystąpiło sześcioro uczestników . Pierwsze miejsce zajęła Maja Machniewska z klasy IA, drugie Michał Kałuski z klasy IIJ, a trzecie miejsce zajęła Alicja Zajkowska z klasy IIA.

       Dyplomy zwycięzcom wręczyła Pani Dyrektor Małgorzata Baranowska, upominki zaś Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Pan Jacek Odziemczyk.

       Uroczystość przgotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli świetlicy i biblioteki..

      • Uwaga konkurs: „Zdobądź szafkę i nie dźwigaj podręczników!!!”

      • Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie na zajęcie szafki w roku szkolnym 2023/2024.

       Aby wziąć udział należy:

       • Opłacić składkę na fundusz Rady Rodziców w wysokości 100 zł (jeżeli chodzi do szkoły więcej uczniów z rodziny, opłata za drugiego i kolejnego ucznia wynosi 50 zł ).
       • Oddziały, które pierwsze uregulują całkowitą płatność do 15 stycznia 2024 roku, otrzymają szafki dla wszystkich uczniów z klasy.
       • Jeżeli nie będzie stuprocentowych wpłat klasowych, szafki zostaną rozlosowane wśród uczniów, którzy opłacili składkę.
       • W pierwszej kolejności szafki otrzymają osoby z orzeczoną niepełnosprawnością lub będące na rehabilitacji.

       Nie dźwigaj, opłać składkę i ciesz się swobodą.

       Pamiętajcie, że środki finansowe z funduszu Rady Rodziców są przeznaczone na zakup pomocy naukowych do pracowni szkolnych, książek do biblioteki, nowych puf i szafek. Nasza szkoła będzie piękniejsza, bardziej nowoczesna, a my rodzice zrobimy wszystko, abyście czuli się w niej jak najlepiej.

       Z pozdrowieniami Rada Rodziców.

      • Lekcja online nt. „ABC funduszy inwestycyjnych – inwestowanie nie tylko dla profesjonalistów”

      • 6 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 3F kształcący się w zawodzie technik logistyk uczestniczyli w spotkaniu on-line nt. „ABC funduszy inwestycyjnych – inwestowanie nie tylko dla profesjonalistów” zorganizowanym przez firmę Franklin Templeton.

       Franklin Templeton Investment jest amerykańską międzynarodową spółką holdingową, która wraz ze swoimi spółkami zależnymi nosi nazwę Franklin Templeton, jest globalną firmą inwestycyjną założoną w Nowym Jorku w 1947 roku jako Franklin Distributors.

       Prelegent Kamil Mikołajczak – Dyrektor Zarządzający Franklin Templeton podczas lekcji omówił szczegółowo następujące zagadnienia:

       1. Czym jest i jak działa fundusz inwestycyjny?
       2. Jakie wyróżniamy typy funduszy inwestycyjnych i czym się charakteryzują?
       3. Jakie są zalety i ograniczenia inwestowania w fundusze inwestycyjne?
       4. Jakie pięć pytań warto zadać sobie przy wyborze funduszu inwestycyjnego?
      • Relacja z wycieczki

      • W mroźny środowy poranek, prawie o brzasku dnia, wyruszyliśmy w naszą mikołajkową podróż do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wycieczki były dom zagadek. W drodze do tego miejsca mogliśmy obejrzeć murale znanych polskich artystek: p. Krystyny Sienkiewicz i Kory. Następnie w nastrój świąteczny wprowadził nas film polskiej produkcji pt. „Uwierz w Mikołaja”. Po półtoragodzinnym seansie, posileni prażoną kukurydzą udaliśmy się w historyczną podróż. Pojechaliśmy do Muzeum PRL, gdzie zobaczyliśmy przedmioty znane większości z nas tylko z opowieści rodziców i dziadków. Zobaczyliśmy, że w sumie nie tak dawno temu wszystkie walizki wakacyjne, rodzina i na dodatek pies zmieścili się do tzw. Malucha. Cali i zdrowi wróciliśmy do Sokołowa.

       W wycieczce brali udział uczniowie klas: IVHI, IVF, IIA i IIB

       Opiekunowie: p. Marta Stelmach, p. Joanna Podgórska, p. Beata Maseko, p. Stanisław Sawicki.

      • Sukces naszej uczennicy z klasy I A

      • 6 grudnia klasa IA wraz z wychowawcą i opiekunami wybrała się na sztukę teatralną do Węgrowskiego Ośrodka Kultury, aby podziwiać wspaniałą grę aktorsko – taneczną swojej koleżanki Mai Kubickiej. Spektakl oparty był na wzruszającej baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Widzowie mieli okazję podziwiać wspaniałą grę aktorów, tancerzy, zanurzyć się w świątecznej, bajkowej scenerii i przeżyć wiele niezapomnianych wzruszeń. Oczarowani profesjonalną grą widzowie, bez względu na wiek, doświadczyli wiele emocji wynikających z uniwersalnego przesłania sztuki. Jest to bardzo smutna opowieść o życiu małej, samotnej dziewczynki, która nie ma szansy na lepsze życie, na normalny dom, szkołę, wykształcenie. Spotyka się z obojętnością dorosłych, którzy w swoim zabieganiu nie zauważają głodnego dziecka. Przesłanie tej opowieści nadal jest aktualne. Nie pozwólmy, aby w naszej codzienności ktoś czuł się samotny, odrzucony, niekochany. Czasem wystarczy tak niewiele: drobny gest, miłe słowo, szczery uśmiech. Otwórzmy nasze serca dla innych w ten piękny, świąteczny czas.
       Mai i jej 8 –letniej siostrze, która zagrała główna postać, życzymy wielu sukcesów na scenie.

      • Info dotyczące dnia patrona, przebiegu uroczystości, przyznania nagród i wyróżnień w konkursach: plastycznym, recytatorskim i multimedialnym

      • W dniu 12 grudnia 2023 r. w Zespole Szkół Nr 1 obchodzimy Dzień Patrona. Prośba do wszystkich uczniów klas pierwszych o przybycie do szkoły w tym dniu w stroju galowym.

       Planowany przebieg uroczystości.

       1. Zbiórka uczniów wyznaczonych klas pierwszych z opiekunami w świetlicy szkolnej o godz. 10:30.
       2. Prezentacja życia i twórczości K. K. Baczyńskiego: prezentacja multimedialna.
       3. Konkurs recytatorski. Interpretacja utworów K. K. Baczyńskiego.
       4. Występ Zespołu Szaraband, prezentacja utworów do tekstów K. K. Baczyńskiego.
       5. Podsumowanie konkursów na naciekawszą prezentację'multimedianą, recytatorskiego, plastycznego w dwóch kategoriach: malarskiej i gaficznej.
       6. Wręczenie nagród.

        

        

      • WIRTUALNE WSL spotkanie online z cyklu Oblicza Logistyki nt. „Zarządzanie łańcuchem dostaw – wybrane aspekty”.

      • 1 grudnia 2023 r. uczniowie klasy 2F wzięli udział w ogólnopolskim spotkaniu na temat „Zarządzanie łańcuchem dostaw – wybrane aspekty” zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

       Wyższa Szkoła Logistyki jako jedyna w Polsce realizuje autorski program współpracy ze szkołami średnimi i policealnymi kształcącymi w zawodach technik logistyk i technik spedytor organizuje spotkania on-line WIRTUALNE WSL.

       Program spotkań obejmuje prezentacje oferty dydaktycznej WSL oraz wykład specjalny z zakresu magazynowania, transportu, opakowań, nowoczesnych technologii oraz perspektyw zawodu logistyka.

       Wykład poprowadził – dr inż. Ireneusz Fechner, Kanclerz Wyższej Szkoły Logistyki.

        Zagadnienia poruszone podczas spotkania:

       1. Pojęcie łańcucha dostaw i jego rola w logistyce.
       2. Zarządzanie łańcuchem dostaw i jego cele.
       3. Istotne czynniki wpływające na sposób funkcjonowania łańcucha dostaw.
       4. Co zyskujemy zarządzając łańcuchem dostaw w duchu współpracy i kompromisu?
      • Udział uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk w Ogólnopolskim Wirtualnym Festiwalu Umiejętności Zawodowych

      • W dniach 29 - 30 listopada 2023r. odbył się Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych

       zorganizowany przez Akademię Umiejętności Eurocash, w którym wzięli udział uczniowie klas: 3F, 4F, 5Fp kształcący się w zawodzie technik logistyk.

       W pierwszym dniu spotkania pod hasłem „Marketing w sprzedaży”, uczniowie wysłuchali wykładów na temat:

       1. „Pierwsza praca? Dołącz do grupy Eurocash” – Marta Majkowska, Kierownik ds. Komunikacji, Dział HR, Grupa Eurocash.
       2. „Orientacja marketingowa w handlu oraz czynniki kształtujące działania marketingowe” – Maria Rudy, Starszy Trener Wewnętrzny, Akademia Umiejętności Eurocash.
       3. „Reklama dźwignią handlu – promocja jako narzędzie komunikacji z klientem” – Mariusz Sowa, Menadżer ds. Implementacji, Dział Implementacji i Komunikacji, Eurocash Franczyza
       4. „Działania marketingowe w punkcie handlowym” – Jacek Humeniuk, Specjalista ds. szkoleń i trademarketingu.
       5. „Kariera – jak to ugryźć?” – Agata Dzierba, Dyrektor Personalny, Dział HR, Eurocash Franczyza.

       Drugi dzień spotkania upłynął pod hasłem „Centra Dystrybucji w Eurocash”, uczniowie wysłuchali wystąpień na temat:

       1. „Pierwsza praca? Dołącz do grupy Eurocash” – Marta Majkowska, Kierownik ds. Komunikacji, Dział HR, Grupa Eurocash.

       1. „Centra Dystrybucji – rola i znaczenie w łańcuchu logistycznym” – Krzysztof Nowaczyk, Menadżer Centrum Dystrybucyjnego w Stargardzie.
       2. „Centra Dystrybucji – rola i znaczenie w łańcuchu logistycznym” – Piotr Golus, Menadżer Centrum Dystrybucyjnego w Błoniu.
       3. „Pierwsza praca? Przegląd stanowisk w Eurocash Logistyka” – Katarzyna Drażdżewska, Menadżer Personalny, Dział Personalny, Eurocash Logistyka.
       4. „Kariera – jak to ugryźć?” – Agata Dzierba, Dyrektor Personalny, Dział HR, Eurocash Franczyza.
      • Zawody strzeleckie z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

      • W dniu 30 listopada 2023 r. na strzelnicy KSS „Sokół” odbyły się młodzieżowe zawody strzeleckie z karabinka pneumatycznego z okazji Święta Niepodległości. Zawody zostały zorganizowane przez Zespół Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego i Klub Strzelectwa Sportowego „Sokół”. Patronami zawodów dla szkół podstawowych był Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski p. Bogusław Karakula, a dla szkół ponadpodstawowych był Starosta Sokołowski p. Elżbieta Sadowska. Wszyscy zawodnicy oddali 3 strzały próbne oraz 10 ocenianych z karabinka pneumatycznego z odległości 10 m, szkoły podstawowe strzelały do tarczy 17x17 cm, a szkoły ponadpodstawowe do tarczy 10x10cm . Do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba 17 drużyn, łącznie 58 zawodników. Po zaciętej i bardzo wyrównanej walce komisja sędziowska podała następujące wyniki.

       Szkoły podstawowe

       Klasyfikacja drużynowa

       1. Szkoła Podstawowa Nr 1 – 270 pkt (7 dziesiątek centralnych)
       2. Salezjańska Szkoła Podstawowa – 270 pkt (1 dziesiątka centralna)
       3. Szkoła Podstawowa Nr 3 – 268 pkt
       4. Szkoła Podstawowa Nr 6 – 267 pkt
       5. Szkoła Podstawowa Nr 4 – 262 pkt

       Klasyfikacja indywidualna dziewczęta

       1. Patrycja Tomczuk (SP1) – 95 pkt (5 dziesiątek centralnych)
       2. Lidia Jurczak (SP1) – 95 pkt ( 2 dziesiątki centralne, 3 dziesiątki, 5 dziewiątek)
       1. Iga Pawłowska  (SP3) - 95 pkt ( 2 dziesiątki centralne, 3 dziesiątki, 5 dziewiątek)
       2. Anna Skrzeczkowska (SSP) -95 pkt (jedna dziesiątka centralna)

       Klasyfikacja indywidualna chłopców

       1. Michał Karakula (SSP) – 93 pkt
       2. Jakub Karpiński (SP6) – 90 pkt
       3. Igor Wojewódzki (SP4) – 88 pkt

       Szkoły ponadpodstawowe

       Klasyfikacja drużynowa

       1. Zespół Szkół Nr 1 – 177 pkt
       2. Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące – 157 pkt
       3. Liceum Ogólnokształcące    - 145 pkt
       4. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego – 108 pkt

       Klasyfikacja indywidualna dziewcząt

       1. Wiktoria Wiktorowska (SLO) – 67 pkt
       2. Julia Bujalska (ZSNR1) – 56 pkt (1 dziesiątka centralna, 1 dziewiątka)
       3. Maja Krzemieniewska (SLO) – 56 (1 dziesiątka centralna, 1 ósemka)

       Klasyfikacja indywidualna chłopców

       1. Adam Kamiński (ZSNR1) – 78 pkt
       2. Jerzy Garczyński (LO) – 70 pkt
       3. Wojciech Piszcz (ZSCKR) – 44 pkt

       Puchary, dyplomy i medale dla zwycięskich drużyn w imieniu Burmistrza Miasta wręczał Zastępca Burmistrza p. Krzysztof Dąbrowski, a w imieniu Starosty Sokołowskiego Przewodniczący Rady Powiatu  p. Jacek Odziemczyk.

       W związku z koleją rocznicą odzyskania niepodległości p. Jacek Odziemczyk przypomniał o 9 sokołowskich harcerzach( niektórzy mieli po 16, 17 lat), którzy polegli w 1920 roku w wojnie z bolszewikami walcząc o Naszą Niepodległość. Nazwał ich Sokołowskimi Orlętami, a ich pamięć uczciliśmy minutą ciszy.

       Mieczysław Bogaj

  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 330613