• Aktualności

      • Wewnątrzszkolny konkurs ortograficzno-muzyczny z języka angielskiego

      • W dniu 28 września 2023 odbyła się jesienna edycja konkursu z języka angielskiego. Wzięło w nim udział 24 uczniów naszej szkoły. Reprezentowali oni następujące klasy: 1A, 2A, 2B, 3A, 4A, 2J, 3J, i 5HP. Konkurs miał za zadanie sprawdzić sprawność słuchową uczniów, jak również poprawność zapisu. Konkurs zaczęliśmy od piosenki ‘Flowers’ w wykonaniu Miley Cyrus. Zadaniem uczestników było znalezienie błędnych wyrazów i wpisanie poprawnych. Kolejna piosenka to piosenka Michael’a Kelly’ego ‘Throwback’. Tutaj uczniowie mieli za zadanie uzupełnić brakujące wyrazy. Obie piosenki znane uczniom, łatwo wpadające w ucho jak również samoistnie wprawiające nogi w ruch, nawet podczas siedzenia i wykonywania zadań.

       Lista The Best of The Best przedstawia się następująco:

       1. Natalia Kiełkowicz – 2B – 56/56pkt
       2. Dobrosława Mosiej – 4A – 53/56pkt
       3. Michał Kowalczyk – 3A – 52,5/56pkt
       4. Daria Gumiężna – 2B – 52/56pkt
       5. Dominik Giedrojć – 4A – 52/56pkt
       6. Paulina Krycka – 5HP – 52/56

       Komisja konkursowa podjęła decyzję o przyznaniu 4 nagród pocieszenia dla osób które uzyskały 50 lub 51 pkt:

       1. Ewa Banasiuk – 5HP
       2. Szymon Mielańczuk – 2A
       3. Maja Sowa – 2A
       4. Dawid Saczuk – 2A

       Wszyscy wyżej wymienieni zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

       Zapraszamy już dziś do konkursu „Biegające dyktando z języka angielskiego”.

       Termin: luty 2024

       Beata Maseko, Anna Czarnocka

      • Europejski Dzień Języków

      • 27 września wzięliśmy udział w VIII Warsztatach z okazji Europejskiego Dnia Języków , organizowanych przez UPH w Siedlcach. Prezentacje dotyczyły Irlandii Północnej( historia, geografia, atrakcje turystyczne, sylwetki sławnych Irlandczyków) oraz frazeologii rosyjskiej (idiomy i powiedzenia związane z miłością , przyjaźnią i szczęściem). Bardzo dziękujemy pani dr Sylwii Grądzielewskiej i pani dr Ewie Borkowskiej za podzielenie się z naszymi uczniami i z nami swoją ogromną wiedzą w tak interesujący i przystępny sposób i czekamy na kolejne spotkanie. 

       Nauczyciele języków obcych

      • Udział uczniów klasy 1F kształcących się w zawodzie technik logistyk w wykładzie nt. „Zawody przyszłości – IT i nie tylko”.

      • W dniu 26 września 2023r. odbyło się wirtualne spotkanie nt. „Zawody przyszłości – IT i nie tylko”. Podczas wykładu omówione zostały wiodące zawody przyszłości związane z:

       1. branżą IT,
       2. marketingiem i kreacją,
       3. pomaganiem i ochroną zdrowia,
       4. sprzedażą, zarządzaniem, przewidywaniem przyszłości i myśleniem strategicznym.

       W trakcie webinaru poruszona została również tematyka kompetencji przyszłości – jak przygotować się do wyzwań przyszłości? oswojenie się z nowymi technologiami oraz najbardziej pożądane kompetencje i kwalifikacje zawodowe na rynku pracy.

       Wykład miał na celu wspierać uczniów w planowaniu ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej i realizację działań związanych z doradztwem zawodowym.

      • SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2023

      • 15 września 2023 roku  uczniowie naszej szkoły  włączyli się po raz kolejny w  akcję „Sprzątanie Świata – Polska 2023 ”.

       Hasłem tegorocznej ogólnopolskiej akcji jest: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Jak co roku celem podejmowanych działań jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie przedsięwzięć na rzecz ochrony środowiska. Ilość śmieci porzuconych w polskich górach, lasach, morzach skłania do refleksji. Wystarczy bowiem, zanim bezrefleksyjnie wyrzuci się do lasu czy na plażę puszkę lub butelkę po właśnie wypitym napoju, wziąć głęboki oddech i pomyśleć z troską o jedynej planecie, jaką mamy do życia.

       „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. Nasza młodzież biorąc udział w akcji podejmuje działania, dzięki którym uczy się, że nie należy tworzyć niepotrzebnych odpadów, a w konsekwencji  zaśmiecać  w takim stopniu jak dotąd  i niszczyć naturalnego środowiska. Młodzi ludzie stają się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami zarówno za stan środowiska we własnym mieście, jak i na całej naszej planecie.

       Samorząd Uczniowski

      • Uwaga, uwaga!!!

      • Biblioteka szkolna  organizuje kiermasz podręczników używanych dla uczniów klas 1-5.

       Zapraszamy zainteresowanych uczniów do przynoszenia podręczników w dniach 5-12 września 2023 w godzinach 8.00-15.30 do biblioteki szkolnej.

       Każda książka musi być podpisana: imię i nazwisko, klasa, cena.

       Kiermasz odbędzie się 13 września w świetlicy szkolnej od godziny 9.00.

       Harmonogram zgłaszania się poszczególnych klas będzie udostępniony nauczycielom  12 września 2023.

      • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim

      • "Szukajcie prawdy jasnego płomienia, szukajcie nowych, nieodkrytych dróg!”- słowa wiersza Adama Asnyka "Do młodych" stały się motywem przewodnim Inauguracji Roku Szkolnego 2023/2024, która odbyła się 4 września w Zespole Szkół Nr 1. Otwarcia uroczystości dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Baranowska. Powitała wszystkich zebranych gości - Pana Jacka Odziemczyka - Przewodniczącego Rady Powiatu, rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty, życząc uczniom wiary we własne możliwości, a nauczycielom i rodzicom wytrwałości w walce o tożsamość i marzenia młodych ludzi.

       W czasie uroczystości przyszedł moment, by uczcić 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wyrazem pamięci o obrońcach naszej Ojczyzny były kwiaty, które delegacja Samorządu Uczniowskiego

       wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu – Panem Jackiem Odziemczykiem złożyła 1 września pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego w Sokołowie Podlaskim.

       Tradycyjnie już, jak co roku, odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie ślubowali: dbać o jej honor, godnie ją reprezentować oraz znać, szanować i wzbogacać jej dobre tradycje. Po złożeniu ślubowania Pani dyrektor Małgorzata Baranowska wręczyła legitymacje przedstawicielom klas pierwszych. Na zakończenie wystąpił zespół muzyczny "Szara Band", a całość uroczystości uświetnili profesjonalni konferansjerzy z grupy teatralnej Sposób na teatr oraz uczeń z klasy 2j wzruszającą deklamacją wiersza A. Asnyka "Do młodych".

       Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego 2023/2024!!! Mamy nadzieję, że uczniowie – szukając nowych, nieodkrytych dróg" - będą brać aktywny udział w życiu swojej szkoły - w konkursach, zawodach sportowych i olimpiadach - rozsławiając jej imię na terenie powiatu, województwa, a nawet kraju.

       Uroczystość przygotowali: A. Pachołowska, I. Piętka, K. Zalewska, M. Sawicka, B. Kwiatkowski, K. Niemirka oraz uczniowie: Julia Ryć, Michał Kałuski, Kacper Kopa.

        

  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 287340