• Aktualności

      • Uroczystość z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      • 26 kwietnia 2023r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość z okazji 232.  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby  przypomnieć znaczenie Konstytucji 3 Maja -  najwybitniejszego dzieła polskiego oświecenia, uczniowie klasy 2A zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Patriotyczne wiersze oraz  pieśni wykonane  przez młodzież na pewno zapadły w pamięć widowni, pokazały też, że dobro  ojczyzny jest najważniejsze w każdej epoce.

       Uroczystość przygotowały: pani Renata Romańczuk, p. Maryla Bielińska, p. Joanna Borkowska i p. Monika Sawicka. Prowadzili ją uczniowie klasy 2a: Julia Machniewska i Eryk Roszuk, wiersze prezentowali również uczniowie klasy 2A: Natalia Kursa, Paulina Tararuj, Michał Kowalczyk, Oskar Rosak, Maciej Sosna, a opiekę informatyczną sprawował Aleksander Cydejko z klasy 2A. Dziękujemy.

      • Akcja Krwiodawstwa

      • W dniu 25 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim przeprowadzono akcję honorowego oddania krwi przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1, I Liceum Ogólnokształcącego oraz honorowych dawców krwi z terenu powiatu. Ogółem zgłosiło się 38 osób, oddało krew 32 osoby, pobrano 14,4 litra krwi. Z Zespołu Szkół Nr 1 krew oddało 22 osoby, z LO 4 osoby i z rejonu miasta 6 osób.

       Składamy wyrazy uznania i szacunku HONOROWYM DAWCOM KRWI a także wszystkim osobom które wyraziły gotowość oddania krwi, ale z przyczyn obiektywnych nie mogły aktywnie uczestniczyć w akcji.

       Mieczysław Bogaj

      • Ogólnopolska lekcja na temat audytu zorganizowana przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości

      • 25 kwietnia 2023r. uczniowie klasy 1F wraz z wychowawcą wzięli udział w ogólnopolskiej lekcji online nt. „Zawód audytora bez tajemnic. Kim jest i czym się zajmuje audytor?” zorganizowanej przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości. Wykład poprowadził Adam Soliński – Starszy Konsultant w PwC Polska.

       Webinar miał na celu wytłumaczenie czym zajmuje się audytor finansowy oraz pokazanie, że to nie tylko praca z rachunkowością. Uczniowie poznali tajniki badania sprawozdania finansowego oraz kilka wskazówek, na co patrzeć w sprawozdaniach finansowych.

       Wykład odbył się w ramach godziny wychowawczej i miał na celu wspierać uczniów w planowaniu ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej i realizację działań związanych z doradztwem zawodowym.

      • KOLEJNY SUKCES LOGISTYKÓW

      • Uczniowie klasy 4Fg: Maciej Bartosiak, Zuzanna Jakubik i Diana Zawadzka zakwalifikowali się do III etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka”.

       Nasi uczniowie znaleźli się w gronie 10 zwycięzców wyłonionych spośród 2349 uczniów ze 147 szkół z całego kraju.

       Etap III Konkursu odbędzie się na Uniwersytecie Opolskim w dniu 5 czerwca 2023r.

       Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

       Niech moc logistyki będzie z nami!

       Opiekun: Izabela Malinowska

      • KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „KOBIETY W BIZNESIE”

      • W środę 19.04.2023 r. odbył się wewnątrzszkolny konkurs języka angielskiego: „Kobiety w biznesie”. Była to druga edycja cyklu ‘Learn English Through Stories’ - „Women in business”, dotycząca życia i dorobku artystycznego amerykańskiej piosenkarki - Madonny.

       Zadanie polegało na rozwiązaniu testu oraz odpowiedzi na pytania otwarte odnoszące się do tekstu czytanego.

       Celem konkursu było rozwijanie talentów oraz propagowanie znajomości języka angielskiego - rozumienie tekstu czytanego, umiejętność przetwarzania informacji, znajomość struktur gramatyczno-leksykalnych; jak również możliwość doświadczenia szlachetnego współzawodnictwa i rozwijania ambicji uczniów; a także zachęcanie młodzieży do samodzielnego zdobywania wiedzy w zakresie kultury obszarów anglojęzycznych.

       W konkursie wzięli udział uczniowie klas: IVAp, IVHp, IIIi:

       1. Bindas Julia kl. IVHp

       2. Grzeszek Karolina kl. IVHp

       3. Kamińska Aleksandra kl. IVAp

       4. Kulikowska Kornelia kl. IVAp

       5. Modzelewska Natalia kl. IVAp

       6. Pasek Ewa kl. IVAp

       7. Patejko Dominika kl. IVAp

       8. Prokopczuk Jakub kl. IVHp

       9. Resiak Łukasz kl. IIIi

       10. Stephan Julia kl. IVHp

       11. Waszewski Maciej kl. IIIi

        

       Największą liczbę punktów uzyskały następujące osoby:

       1. Maciej Waszewski kl. IIIi

       2. Karolina Grzeszek kl. IVHp

       3. Aleksandra Kamińska kl. IVAp

        

       Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom za uczestnictwo oraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach!

        

      • Pielgrzymka maturzystów

      • W poniedziałek, 17 kwietnia 2023 r. uczniowie klas maturalnych naszej szkoły wraz z opiekunami, wzięli udział w PIELGRZYMCE MATURZYSTÓW na Jasną Górę.

       Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania konferencji prowadzonych przez obecnych wykładowców , skorzystania z czasu adoracji Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Pokuty. Następnie zorganizowana została specjalna Droga Krzyżowa prowadzona po wałach Jasnogórskiego Sanktuarium.

       Całość pielgrzymki zakończyła się uroczystą mszą pontyfikalną, zwieńczoną aktem ofiarowania matury i maturzystów pod opiekę Matki Bożej Jasnogórskiej Królowej Narodu Polskiego.

       W czasie pielgrzymki uczniowie mieli możliwość podjęcia refleksji nad tematem roli Kościoła w życiu społecznym i prywatnym, a także nad swoją, niedaleką, dorosłą już przyszłością.

      • Nasi informatycy mistrzami regionu w programowaniu robotów!

      • Dnia 14.04.2023 r. na Politechnice Warszawskiej odbył się etap regionalny III Ogólnopolskich Zawodów Projektowych. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. Zespół w składzie: Jarosław Sekuła, Radosław Kur, Patryk Jaźwiński, Julian Czapski zajął 1 miejsce, a zespół w składzie: Szymon Kopówka , Filip Skolimowski, Mateusz Grzymała , zajął równie wysokie, 4 miejsce.

       Pierwszy z zespołów weźmie udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 20-21 maja na Politechnice Łódzkiej. Nasi informatycy będą rywalizować z 14 najlepszymi drużynami z kraju.

       Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów w finale.

       Opiekun zespołów Janusz Burzyński

      • II etap Okręgowy XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg"

      • 17 kwietnia 2023 r. o godzinie 10.00 w Budynku Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie  odbył się II etap Okręgowy XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg".  Olimpiada  jest projektem realizowanym od 2004 roku. Jest jedyną Olimpiadą w Polsce realizowaną wspólnie przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Od wielu lat w jej organizację zaangażowało się Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, punkty Europe Direct w Polsce, a także członkowie zespołu eksperckiego Team Europe

       Nasi uczniowie Michał Wojtkowski i Michał  Siedlecki reprezentowali szkołę w  zawodach II stopnia Olimpiady na etapie wojewódzkim. Wraz ze 166 uczestnikami z województwa mazowieckiego zmagali się z zadaniami testowymi liczącymi 100 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru w czasie 120 minut. 

       Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów!

      • Uczeń klasy IVFg Maciej Bartosiak reprezentował województwo mazowieckie w Finale VII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno - Logistycznej

      • 14 kwietnia 2023 r. uczeń Zespołu Szkół Nr 1 Maciej Bartosiak zmagał się z zadaniami z zakresu spedycji i logistyki podczas etapu finałowego VII Edycji Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Do zmagań finałowych zakwalifikowało się 30 uczniów biorących udział w olimpiadzie spośród prawie 6500 uczniów ze szkół w całej Polsce. Finał olimpiady odbył się w siedzibie Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie.

       Cieszymy się, iż to właśnie uczeń naszej szkoły był jednym z dwóch reprezentantów województwa mazowieckiego i podlaskiego na finale olimpiady.

       Finaliści wraz z opiekunami zostali zaproszeni do Sopotu już 13 kwietnia 2023 r. i uczestniczyli w wycieczce studyjnej na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk, na tereny byłej Stoczni Gdańskiej oraz do Europejskiego Centrum Solidarności i sali BHP. Są to niezwykłe i historyczne miejsca w Gdańsku, z którymi łączą się takie wydarzenia jak strajk sierpniowy, podpisanie porozumień sierpniowych i narodziny SOLIDARNOŚCI.

       Maciejowi gratulujemy osiągnięcia tak dużego sukcesu i życzymy powodzenia w zmaganiach maturalnych.

       Opiekun: Marta Stelmach

      • UDZIAŁ LOGISTYKÓW W II ETAPIE OKRĘGOWYM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „OD TECHNIKA DO LOGISTYKA” – EDYCJA 4.0

      • II etap okręgowy Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka” – edycja 4.0 odbył się w dniu 5 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim.

       Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klasy 4Fg: Maciej Bartosiak, Maria Czarnocka, Zuzanna Jakubik, Aleksandra Krasnodębska, Natalia Kwiatkowska, Olga Świętoń, Kacper Waszewski, Karol Wycech i Diana Zawadzka.

       Przez 60 minut uczestnicy II etapu konkursu rozwiązywali 18 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru oraz 6 zadań otwartych z zakresu: podstaw logistyki, zapasów i magazynowania, transportu i spedycji oraz produkcji i dystrybucji.

       Wyniki II etapu konkursu zostaną ogłoszone 25 kwietnia 2023r.

       Trzymamy mocno  kciuki za naszych uczniów.

       Organizatorami II etapu okręgowego Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka” – edycja 4.0 z ramienia szkoły są Izabela Malinowska i Marta Stelmach.

      • „Jak radzić sobie ze stresem na maturze”

      • Dnia, 4 kwietna odbyły się w naszej szkole zajęcia dla klas maturalnych pt. „Jak radzić sobie ze stresem na maturze”. Podczas zajęć młodzież nabyła wiadomości teoretyczne z zakresu neuropsychologii jak również praktyczne techniki radzenia sobie ze stresem zarówno przed jak i podczas egzaminu a także jak przygotować się psychicznie do stresogennych sytuacji. Zajęcia prowadziła psycholog Pani Monika Figler.

      • III Ogólnopolskie Zawody Projektowe Centrum Mistrzostwa Informatycznego

      • Kolejny sukces naszych informatyków.

       W dniach 28.02.2023 – 20.03.2023 odbył się lokalny etap  III Ogólnopolskich  Zawodów Projektowych. Uczestnicy mieli do wykonania pięć projektów.  Do etapu regionalnego, który odbędzie się 14.04.2023 na Politechnice Warszawskiej, awansowało 6 zespołów biorących udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W gronie tych zespołów znalazły się dwa z naszej szkoły. Zespół w składzie: Jarosław Sekuła, Radosław Kur, Patryk Jaźwiński, Julian Czapski zajął 1 miejsce, a zespół w składzie: Mateusz Grzymała, Filip Skolimowski, Mateusz Kurach, Szymon Kopówka, zajął 6 miejsce.

       Trzymamy kciuki za naszych zawodników i życzymy awansu do finału ogólnopolskiego.

       Opiekun zespołów Janusz Burzyński

      • WYCIECZKA EDUKACYJNA DO WARSZAWY

      • 30 marca 2023r. uczniowie klas: 1F, 1H i 3F wraz z opiekunami: p. Izabelą Malinowską, p. Anną Czarnocką, p. Katarzyną Burzyńską i p. Beatą Jówko wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. W programie imprezy znalazł się Park Trampolin – Stacja Grawitacja Warszawa, w którym uczniowie doskonalili swoje umiejętności gimnastyczne, koordynacyjne i sprawnościowe w formie rekreacji i rozrywki pod czujnym okiem znakomitych trenerów.

       Następnie młodzież wraz z opiekunami udała się na seans filmowy do kina Helios.

       Ostatnią atrakcją wycieczki szkolnej była Niewidzialna Wystawa, która należy do nietuzinkowych wystaw, której się nie ogląda, tylko doświadcza. Młodzież podczas podróży w całkowitej ciemności mogła wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku czy węchu. Uczniowie mogli sobie uzmysłowić, jak to jest być osobą niewidomą czy słabowidzącą.

       Wszyscy z wycieczki wrócili zadowoleni i pełni sił do dalszej pracy.

      • Pokaz ratownictwa

      •  

       W dniu 30 marca 2023r. uczniowie klasy 4bp Liceum Ogólnokształcącego o profilu medyczno-sportowym: Julia Bartnik, Wiktoria Bednarczyk, Zuzanna Kalisiak, Mateusz Kowalczyk, Kacper Krasnodębski, Mikołaj Steć, Gabriela Wyrozębska i Maja Zajączkowska, pod opieką Pana Mieczysława Bogaja,  przeprowadzili zajęcia z podstawowych czynności ratowniczych dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w  Sokołowie Podlaskim. Omówiliśmy zagadnienia związane z  cukrzycą, omdleniem, pozycją boczną bezpieczną, zawałem, użycie AED (defibrylator), ćwiczyliśmy wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na  fantomiW dniu 30 marca 2023r. uczniowie klasy 4bp Liceum Ogólnokształcącego o profilu medyczno-sportowym: Julia Bartnik, Wiktoria Bednarczyk, Zuzanna Kalisiak, Mateusz Kowalczyk, Kacper Krasnodębski, Mikołaj Steć, Gabriela Wyrozębska i Maja Zajączkowska, pod opieką Pana Mieczysława Bogaja,  przeprowadzili zajęcia z podstawowych czynności ratowniczych dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w  Sokołowie Podlaskim. Omówiliśmy zagadnienia związane z  cukrzycą, omdleniem, pozycją boczną bezpieczną, zawałem, użycie AED (defibrylator), ćwiczyliśmy wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na  fantomie.

  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 341511