• Aktualności

      • Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”

      • Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest projektem realizowanym od 2004 roku. Jest jedyną Olimpiadą w Polsce realizowaną wspólnie przez Komisję Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Od wielu lat w jej organizację zaangażowało się Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, punkty Europe Direct w Polsce, a także członkowie zespołu eksperckiego Team Europe. 

       28 marca o godz. 10.00 w Centrum egzaminacyjnym w Mińsku Mazowieckim odbył się II etap XVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej Gwiezdny Krąg. W II etapie wzięło udział 812 uczestników z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowała Weronika Czapska – uczennica klasy 3Ag.

       Serdecznie gratulujemy !

      • Złoto dla „Szarej”

      • 25 marca w Zespole Szkół Nr 1 odbył się   turniej w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej szkół ponadpodstawowych. W turnieju wzięły udział cztery szkoły z terenu powiatu sokołowskiego: ZS1, I LO, SLO i ZS CKR Nasze dziewczęta wywalczyły sobie mistrzostwo powiatu.

       Skład zespołu:

       1. Stefańska Martyna
       2. Wyrozębska Gabriela
       3. Zajączkowska Maja
       4. Górska Marzena
       5. Czapska Weronika
       6. Skorek Ewelina
       7. Magun Aleksandra
       8. Świętoń Olga
       9. Zduniak Julia
       10. Księżopolska Patrycja
       11. Kursa Natalia

       Opiekun: Rusłan Mielniczuk

      • Wolontariusze dla Ukrainy

      • To już nasza kolejna akcja w niesieniu pomocy dla  Ukrainy. 25 marca wolontariuszez  Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim w magazynach Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wraz z opiekunami p. Anetą Rosochacką i p. M. Stelmach przygotowywali transport żywności, środków czystości oraz środków higienicznych dla mieszkańców Ukrainy. Planowane dotarcie na Ukrainę przewidziane zostało na najbliższą niedzielę.

       Dziękujemy za pomoc.

      • ZNAMY JUŻ WYNIKI VIII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY Z JĘZYKA POLSKIEGO ,,ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ BOLESŁAWA PRUSA''

      • Olimpiada odbyła się w listopadzie 2021 roku i  była skierowana do uczniów szkół średnich.  Celem przedsięwzięcia było poznanie życia i twórczości jednego z najsłynniejszych pisarzy doby realizmu. Młodzież przygotowująca się do konkursu gromadziła, pod czujnym okiem nauczycieli języka polskiego, wiedzę o biografii Prusa, korzystając z nowoczesnych źródeł informacji. Konieczne było również przeczytanie powieści: „Faraon” i „Lalka” oraz nowel i opowiadań: „Z legend dawnego Egiptu”, „Antek”, „Katarynka”, „Kamizelka”, „Nawrócony” i „Omyłka”. W zmaganiach olimpijskich wzięło udział 18 uczniów naszej szkoły z klas: IIa, IIj, IIIAp, IIIBp, IIIJg, IIIJp, IIIHp. Zwycięzcą okazał się Mateusz Tręda zdobywając I miejsce. Bardzo dobry wynik otrzymały uczennice: Dobrosława Mosiej (IIA), Julia Dobrowolska (IIJ), Zuzanna Kalisiak (IIIBp) i Ewa Banasiuk (IIIHp). Wszystkim uczniom gratulujemy i wierzymy, że zdobyta wiedza i umiejętności przyczynią się do sukcesu nie tylko podczas egzaminu maturalnego, ale również w dorosłym życiu

      • 21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa

      • 21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny!

       To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Stowarzyszenie „Bardziej Kochani” wspierające osoby z Zespołem Downa zachęca do udziału w akcji poprzez założenie tego dnia kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji  i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

       Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia -  trisomia 21. Światowy Dzień Zespołu Downa jest świętem ustanowionym w 2005 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Down Syndrome International (DSI), mając na celu budowanie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa, a także tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

       Zespół Downa jest odmiennością biologiczną człowieka, którego natura wyposażyła w dodatkową informację genetyczną zawartą w chromosomie 21. To ona właśnie modyfikuje rozwój i kształtuje cechy wyróżniające daną osobę pośród innych ludzi, w efekcie dochodzi do zmian tempa rozwoju tej osoby. Najdotkliwiej odczuwanym przez osoby z Zespołem Downa zaburzeniem jest osłabienie procesu zapamiętywania i zaburzenie mowy.

       Nazwa tej wady genetycznej pochodzi od nazwiska angielskiego lekarza Johna Langdona Downa, który w1866 r. pierwszy opisał podobieństwo grupy osób z odmiennym rozwojem, które nie były ze sobą spokrewnione.

      • Międzynarodowy Dzień Liczby Π

      • 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Π. Niedawno dzień ten ustanowiono też Międzynarodowym Dniem Matematyki.

       Z tego powodu w Naszej Szkole został zorganizowany konkurs matematyczno – plastyczny, którego bohaterką była ta wyjątkowa liczba. Jury złożone z nauczycieli matematyki wyłoniło dwie zwycięskie prace. Ich autorami są: - Julia Ryć z klasy II a i Sebastian Dmowski z klasy III fg. Ponadto trzem uczennicom przyznano wyróżnienia. Te uczennice to: Aleksandra Sawicka – II h, Eliza Chomać - II a i Oliwia Rączka – III jg.

       Laureatom gratulujemy a wszystkim uczestnik konkursu serdecznie dziękujemy!

        Nauczyciele matematyki

      • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole

      • Podczas akademii poświęconej Żołnierzom Niezłomnym nauczyciel historii Jacek Odziemczyk  opowiedział o faktach  związanych z ich walką  o wolność i niepodległość, która toczyła się na terenie Ziemi Sokołowskiej. Wspomniał o mieszkańcach powiatu wywiezionych w głąb Związku Sowieckiego – do obozów nr 270 w Borowiczach oraz 231 i 523 w obwodzie swierdłowskim. Przypomniał o obozie przesyłowym NKWD, który funkcjonował w naszym mieście na przełomie 1944/1945 r. na miejscu obecnego stadionu sportowego przy ul. Lipowej. Nawiązał także do zbrodni sądowych na przykładzie procesu pokazowego z 26 lutego 1945 r., który odbył się w  Sokołowie Podlaskim. Skazano wtedy na karę śmierci 9 osób, a kolejnych 6 na kary więzienia (od 5 do 10 lat). Nawiązał także do walki zbrojnej, jako przykłady podając walki patroli VI Wileńskiej Brygady AK pod Toczyskami Podbornymi 7 kwietnia 1950 r. (zginął wtedy por. Józef Ludwik Małczuk ,,Brzask’’  i kolejnych 2 partyzantów, kilkoro z  nich zdołało wyrwać się z okrążenia 600 – osobowej obławy) oraz Borychowem 30 września 1950 r., gdzie poległ cały 4 – osobowy patrol pod dow. Arkadiusza Czapskiego ,,Arkadka’’.

       Oprawę muzyczną zapewnił szkolny zespół ,,Szara Band’’ w składzie: Martyna Lipka, Kinga Kozak, Hubert Biernat, Kacper Smolik pod kierunkiem Bogusława Kwiatkowskiego i Krzysztofa Niemirki. Dekoracje przygotowała p. Magda Filipiak. Głos zabrała także dyrektor szkoły Małgorzata Baranowska, która podziękowała organizatorom za przygotowanie akademii, nawiązując jednocześnie do dzisiejszej sytuacji narodu ukraińskiego i jego walki o niepodległość.

      • Pomoc Ukrainie

      • Nie ustajemy w ciągłym niesieniu pomocy uchodźcom z Ukrainy. Dziś (10 marca) wolontariusze z  Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim w Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wraz z opiekunem p. Anetą Rosochacką przygotowywali paczki.

       Młodzież z klasy mundurowej, technik logistyk, przygotowała kilkadziesiąt paczek, które w najbliższych dniach przekażemy do osób potrzebujących. Znajdują się w nich żywność, środki higieniczne oraz chemia gospodarcza.

       Dziękujemy za pomoc.

      • Pomagamy czworonogom z Ukrainy!

      • Czworonogi w okresie wojny nie są bezpieczne i także potrzebują pomocy! Niektóre z nich miały sporo szczęścia, ponieważ wyjechały wspólnie ze swoimi właścicielami. Pozostała grupa przebywa w schroniskach, które są ewakuowane lub niestety na terenie kraju z którego niemożliwa jest ewakuacja. Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt chciałoby pomóc zwierzętom z Ukrainy, które już przybyły do Polski i pozostają pod opieką organizacji lub fundacji lub jeśli będzie to możliwe to dostarczyć dary bezpośrednio opiekunom na Ukrainę.

       Ogłaszamy zbiórkę:

       1. Pełnowartościowej karmy suchej i mokrej dla psów i kotów np. Brit, Animonda, Dolina Noteci.
       2. Jednorazowych podkładów sanitarnych.
       3. Smyczy i obroży.
       4. Rękawiczek lateksowych i ręczników papierowych.

       Nie bądźmy obojętni! Pomagajmy!

        

                                                  Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt

      • TENISIŚCI STOŁOWI Z ,,SZAREJ’’ WICEMISTRZAMI POWIATU!

      • W dniu 09.03.2022 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr1 w Sokołowie Podlaskim  odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym.

       Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów dziewcząt i chłopców.

       W kategorii chłopców nasi uczniowie zajęli 2 miejsce i zapewnili sobie udział w rozgrywkach regionalnych. Dziewczęta zajęły 3 miejsce.

       Nasze tenisistki występowały w składzie: Klaudia Karczmarek, Julita Noszczak, Wiktoria Bednarczyk. Wicemistrzowie powiatu to: Krzysztof Kozaczuk, Eryk Wojtkowski, Jan Kozaczuk. Opiekunem zespołów dziewcząt i chłopców jest Bogusław Kwiatkowski.

       Sędzią  zawodów była Elżbieta Markowicz-Wcisłak oraz sędziowie pomocniczy, uczniowie klas 3Ag, 3Bp.  Organizatorem turnieju Powiatowy Szkolny Związek Sportowy  w Sokołowie Podlaskim.

       Pamiątkowe medale i dyplomy wręczyła uczestnikom turnieju  Dyrektor  ZS Nr 1  p. Małgorzata Baranowska.

       Drużyna chłopców będzie reprezentować szkołę  i powiat w rozgrywkach regionalnych w Siedlcach. Naszym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       Kolejność końcowa turnieju:

       Dziewczęta:

       1. SLO

       2. ZSCKR

       3ZSNR1

       4. 1LO

       Chłopcy:

       1. ZSCKR

       2. ZSNR1

       3. 1LO

       4. SLO

      • Pomoc dla dzieci z Ukrainy

      • OFERUJEMY POMOC
       Drodzy rodzice
       W związku z zaistniałą sytuacjąpolityczną
       Publiczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
       w Sokołowie Podlaskim
       oferuje wsparcie w postaci konsultacji
       i rozmów wspierających dla dzieci
       i młodzieży pochodzących
       z Ukrainy, a przebywających naterenie Powiatu Sokołowskiego
       Pomoc będzie można uzyskać podczasdyżurów pełnionych przez psychologów
       wdniach:
       02.03.2022r godzina 16:30-18:30
       03.03.2022r godzina 16:30-18:30
       09.03.2022r godzina 16:30-18:30
       10.03.2022r godzina 16:30-18:30
       16.03.2022r godzina 16:30-18:30
       17.03.2022r godzina 16:30-18:30
       Nasz adres:
       ul. M. Skłodowskiej-Curie 24a
       Sokołów Podlaski
       ZAPRASZAMY

       Pobierz plakat informacyjny

  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 287290