• Aktualności

      • Konkurs z języka rosyjskiego

      • 28 października w naszej szkole odbył się  konkurs z języka rosyjskiego. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy 1A, 3Ap, 3Fp, 3Hp, 3Fg, Konkurs miał formę pisemnego testu, składającego się z zadań gramatycznych, leksykalnych,  tekstu słuchanego i czytanego. Uczniowie mogli się wykazać  umiejętnościami językowymi.

       Nauczyciele języka rosyjskiego

      • Pamiętamy!

      • Dzień Wszystkich Świętych i Narodowe Święto Niepodległości jest okazją, aby pamiętać nie tylko o osobach zmarłych z naszych rodzin, ale także o członkach lokalnej społeczności.

       Pamiętając o żołnierzach, którzy oddali życie za naszą wolność i niepodległość  organizujemy prace porządkowe grobów wojennych będących pod opieką Zespołu Szkół Nr1 na cmentarzu przy ulicy Bartoszowej. Pamięć ta jest wyrazem szacunku i wdzięczności dla bohaterów ważnych wydarzeń w historii naszego miasta.

       Przedstawiciele klasy 3Bp Zespołu Szkół Nr 1 z wielkim zaangażowaniem uporządkowali i udekorowali groby naszych rodaków.

      • Klasa mundurowa z szarej gościem w sokołowskiej komendzie

      • Wczoraj tj 25 października 2021 roku do Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim przybyli zaproszeni uczniowie klas mundurowych. Komenda od lat współpracuje z Zespołem Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, która w 2014 roku jako pierwsza w powiecie zapoczątkowała promowanie profili mundurowych w szkołach średnich, tworząc min. klasę policyjną. Młodzież z klas mundurowych jest bardzo zainteresowana pracą wykonywaną przez Policje, dlatego też uczniowie chętnie uczestniczą w spotkaniach organizowanych wraz z funkcjonariuszami z KPP Sokołów Podlaski. Młodzież została przywitana przez Komendanta Powiatowego w Sokołowie Podlaskim insp. Mariusza Okulusa, który podziękował za liczne przybycie, oraz podkreślił jak satysfakcjonująca jest praca Policji. Jednocześnie Komendant przekazał, że praca w naszej formacji nie wygląda tak, jak niejednokrotnie jest ona przedstawiana na filmach akcji, czy w popularnych serialach telewizyjnych. Dodał, też że na sukces składa się ciężka praca, doświadczenie oraz niejednokrotnie poświęcenie policjantów. Podczas spotkania uczniowie poznali strukturę komendy, a także przedstawione zostały im środki przymusu bezpośredniego, które wykorzystywane są przez policjantów podczas pełnienia codziennej służby. Dodatkowo, uczniowie mieli możliwość zobaczenia jak wygląda umundurowanie oraz wyposażenie policjanta podczas sytuacji wyjątkowych takich jak zabezpieczenie imprez masowych czy meczy. Bardzo ciekawym dla uczniów było również zetknięcie się z miejscem pracy oficera dyżurnego. Została przedstawiona im także specyfika pracy na tym stanowisku. W przyszłości planowane są kolejne spotkania z młodzieżą z klas mundurowych, która swą przyszłość wiąże ze wstąpieniem w szeregi Policji. Podczas przyszłych spotkań zostaną poruszone inne tematy, np. kwestie rekrutacji i omówienie poszczególnych etapów przyjęcia kandydata do służby.

       Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim dziękuje uczniom i dyrekcji z ZS nr 1 za długoletnią współprace i zaangażowanie w promowaniu naszej formacji.

       Żródło: https://www.facebook.com/Policja-Soko%C5%82%C3%B3w-Podlaski-764148327063573

      • 🐶25 PAŹDZIERNIKA - DZIEŃ KUNDELKA🐶

      • Z okazji tego nieformalnego święta młodzież ze Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt z klasy 3hp: Julia Rzeska, Karolina Ząbek i Jakub Prokopczuk przygotowała prezentację zdjęć kundelków z sokołowskiego schroniska w gablocie świetlicy szkolnej. Prezentacja pod hasłem „adoptuj nie kupuj” miała na celu przybliżenie sylwetek piesków oraz zachęcenie do ich adopcji. Lejek, Majka, Lukas, Malta, Harry to tylko kilka imion ze wszystkich kundelków przebywających w schronisku. Zbliża się zima - okres szczególnie trudny dla czworonogów… byłoby wspaniale jakby jeszcze przed pierwszym, tegorocznym śniegiem część z nich znalazła ciepły dom.

       Społeczność Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt zaprasza do obejrzenia pracy uczniów oraz adopcji piesków, bo „schroniskowy” nie znaczy „gorszy” lub „wybrakowany”.

       Dorota Odziemczyk

      • Wspomnienia Dnia Papieskiego w naszej szkole

      • Każdego roku obchodzimy wybór kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową. W kraju i środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski. To dzień radości, pamięci o Papieżu Polaku, w łączności z obecnym Ojcem Świętym.

       Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego to nawiązanie do słów — Non abiate paura — nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi. Ta najbardziej chyba znana na świecie wypowiedź Jana Pawła II pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 r. podczas mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat. Za pośrednictwem tego wezwania Papież podkreślał, że jedynie wiarygodny Kościół - wskazując na Chrystusa - może odpowiedzieć na każdy ludzki lęk, także na ten najpoważniejszy – lęk przed Bogiem i Chrystusem, odmowę słuchania Ewangelii i rzeczywistość zamkniętych serc.

      • Sukces w konkursie recytatorskim

      • Serdecznie gratulujemy uczennicy naszej szkoły Martynie Lipka z klasy 1 f za zajęcie II miejsca w IV Konkursie Poetyckim im. Franciszka Kobryńczuka.

       Konkurs, podobnie jak w latach ubiegłych, odbył się w 4 kategoriach wiekowych i miał na celu popularyzację dorobku literackiego naszego rodaka "Małej Ojczyzny", zasłużonego syna ziemi nadbużańskiej i nauczyciela akademickiego profesora doktora habilitowanego Franciszka Kobryńczuka. Naszą szkołę 20 października 2021 roku reprezentowało trzech uczniów przygotowanych przez panią Agnieszkę Pachołowską: Martyna Lipka z klasy 1f, Dobrosława Mosiej i Kacper Kopa z klasy 2a.

       Po raz czwarty organizatorem spotkania było Stowarzyszenie "Lepsze Jutro Gminy Sterdyń", a uczestników konkursu gościła w tym roku Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach. Filia w Sokołowie Podlaskim. Sukcesem okazał się występ Martyny, która wierszem "Modlitwa" ujęła jury i zajęła II miejsce. Gorące podziękowania należą się również Dobrusi i Kacprowi, którzy wspaniale zaprezentowali się na scenie i otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

       Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      • Lekcja o prawie dla młodzieży - spotkanie z adwokatem p. Tomaszem Sójką

      • We wtorek 19 października gościliśmy w naszej szkole p. Tomasza Sójkę, adwokata, który przybliżył  naszej  młodzieży czym jest prawo i  dlaczego należy go przestrzegać, jaką funkcję pełni prawo w społeczeństwie?
       Uczniowie klas 3Ag i 4H z dużym zainteresowaniem wysłuchali wykładu, który dotyczył następujących zagadnień:

       • przybliżenie instytucji wymiaru sprawiedliwości,
       • elementy prawa cywilnego, prawa karnego, kodeksu wykroczeń, 
       • prawa osób nieletnich i pełnoletnich,
       • zasady postępowania mandatowego,
       • prawa konsumenta - proste odwołania od umowy kupna-sprzedaży.

       Młodzież wykazała duże zainteresowanie tematem  poprzez udział w żywej dyskusji oraz wyraziła chęć uczestnictwa w kolejnym spotkaniu

      • Wykład Prof. Jerzego Surmy w naszej szkole

      • Dnia 12.10.2021 w naszej szkole gościliśmy doktor habilitowanego, profesorSzkoły Głównej Handlowej w Warszawie – Jerzego Surmę. Profesor jest pracownikiem Zakładu Technologii Informatycznych w Instytucie Informatyki i Gospodarki Cyfrowej Kolegium Analiz Ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Naukowo zajmuje się analizami oraz eksploracją danych w zakresie mediów społecznościowych, wywiadu gospodarczego oraz cyberbezpieczeństwa. Jest także kierownikiem Podyplomowych Studiów Zarządzania Cyberbezpieczeństwem.

       Jerzy Surma jest autorem kilku książek, m.in.: „Business Intelligence, Systemy wspomagania decyzji biznesowych”, „Cyfryzacja życia w erze Big Data. Człowiek – Biznes – Państwo”, które to przekazał do szkolnych zbiorów bibliotecznych.

       Profesor wygłosił wykład na temat bezpieczeństwa w mediach społecznościowych, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Wykładu wysłuchali uczniowie klasy 2A oraz 3Hp. Dziękujemy Panu Profesorowi i czekamy na kolejny wykład już niebawem.

      • Ogólnopolski Interaktywny Konkurs Języka Angielskiego "Understand"

      • 13 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji konkursu z języka angielskiego "Understand". Konkurs ma formę interaktywnego testu do rozwiązania online. Uczniowie klasy 3hp i 3bp zmierzyli się z 24 pytaniami dotyczącymi różnych aspektów języka ( głównie z zakresu gramatyki i leksyki w połączeniu ze sprawnością rozumienia ze słuchu) . Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom konkursu. Wyniki zostaną ogłoszone w listopadzie.
       Organizatorzy:Anna CzarnockaBeata Maseko 

      • KAMPANIA PROSPOŁECZNA „ BEZPIECZNA SZKOŁA”

      • W poniedziałek 11 października przedstawiciele Trójek klasowych samorządów wzięli udział w  warsztatach w ramach kampanii prospołecznej „ Bezpieczna szkoła”. Celem kampanii  jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa uczniów, zarówno w szkole, jak i poza nią. Zwrócenie uwagi na pozytywne i negatywne zachowania młodzieży wobec rówieśników, a w szczególności wobec młodszych uczniów, którzy  od września rozpoczęli naukę w szkole oraz bezpieczne korzystanie
       z cyberprzestrzeni. Spotkanie zorganizowane zostało w świetlicy szkolnej.

       Tematyka warsztatów  obejmowała następujące działania:

       • kształtowanie otwartości i budowanie dobrego klimatu szkoły,
       • pozytywne zachowania  powszechnie aprobowane i negatywne nieakceptowane przez  młodzież, 
       • bezpieczne korzystanie z cyberprzestrzeni:  Internet - jego zasoby i możliwości komunikacyjne,
       • poszanowanie innych i bezpieczeństwo psychiczne młodzieży na portalach społecznościowych.

       Uczniowie pracowali w pięciu dziesięcioosobowych  grupach, co stworzyło możliwość efektywnej współpracy, podziału obowiązków i dobrych relacji między uczestnikami. Po zakończonych warsztatach liderzy przedstawili stanowisko własnej grupy.

       Młodzież wykazała duże zainteresowanie tematem oraz wyraziła chęć uczestnictwa w kolejnych warsztatach.

      • Centrum Mistrzostwa Informatycznego

      • Nasza szkoła poraz kolejny prystąpiła do projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

       Już teraz wszyscy zainteresowani mogą uczestniczyć w zajęciach z informatyki, podczas których będą uczyć się myślenia algorytmicznego, programowania oraz robotyki.

       Chętnych prosimy o zgłaszanie się do opiekuna projektu, Pana Janusza Burzyńskiego (sala 115).

      • ŚWIĘTO DRZEWA – DLA PRZYRODY! 2021

      • 10 października to ogólnopolska akcja sadzenia drzew w ramach Kampanii Miliard Drzew dla Planety – ogólnoświatowej inicjatywy sadzenia drzew, aby sprostać wyzwaniom jakie niosą zmiany klimatyczne. Celem akcji jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej młodzieży oraz całego społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu, poparta konkretnymi działaniami – sadzeniem i ochroną drzew. Zwiększając zalesienie i zadrzewienie  naszego otoczenia  zmniejszymy skutki zmian klimatu i zwiększymy  lokalną bioróżnorodność.

       W ramach edukacji ekologicznej uczniowie klasy III Ag wybrali w szkółce piękne drzewka, przyjazne dla zwierząt, a następnie wspólnie zasadzili w ogrodzie szkolnym. Będziemy je pielęgnować, obserwować kwitnienie i owocowanie, a także spędzać wśród nich czas  na odpoczynku i nauce. Posadzone drzewa zostaną dopisane do licznika drzew na stronie licznik.swietodrzewa.pl

       Społeczność szkolna dziękuje Dyrekcji szkoły i Radzie Rodziców za patronat i sfinansowanie akcji.

       Nauczyciel biologii M. Przyborowska

      • Wycieczka edukacyjna w Góry Świętokrzyskie klas: III Jp, III Ap i IVJ

      • Wycieczka edukacyjna w Góry Świętokrzyskie to niezwykła lekcja języka polskiego, geografii, historii, kultury, biologii i religii. Młodzież wybrała się na trzy dni ( od 4 do 6 października 2021 roku) wraz ze swoimi opiekunami: panią wicedyrektor Jolantą Cudziło – Abramczuk, panią Mileną Nowaszewską, panią Izabellą Skórą oraz  panem Krzysztofem Niemirką i panem Andrzejem Świstkiem. Pasmo najstarszych gór w kraju, usytuowane w sercu Polski, owiane tajemnicą prastarych legend i tradycji ludowej, rozhulałe wichrami ciągle zachwyca turystów i miłośników pieszych wędrówek. Nam łysogórskie szczyty zaprezentowały się w pełnym blasku jesiennych barw, oświetlone słońcem, które każdego dnia rozgrzewało nasze serca  i sprawiało, że wyjazd był naprawdę udany. Górskie echo do dziś szumi, przywołując miłe wspomnienia z bycia razem, wspólnej wyprawy „drogą królewską” na szczyt Świętego Krzyża. A tam niezwykłe widoki, gołoborze, gotycko – renesansowe wnętrza klasztoru,  relikwie  Krzyża Chrystusa. To wszystko ubogaciło nasze serca, poruszyło naszą wyobraźnię i dostarczyło wiedzy potrzebnej do zrozumienia wiary naszych praojców. Historię zamkniętą w ruinach zamku w Chęcinach starał się nam przekazać w niestandardowy sposób, młody przewodnik, który przedstawił poczet królów Polski, związanych z tym miejscem, za pomocą banknotów Narodowego Banku. Zachęcał młodzież do zdobywania wiedzy nie tylko historycznej, ale też życiowej, aby mądrze dokonywać wyborów w dorosłym życiu. Dowiedzieliśmy się również,  że ruiny chęcińskiego zamku  to miejsce, w którym powstały wielkie produkcje filmowe, takie jak:  „Pan Wołodyjowski”, „Wiedźmin” i inne. Duże wrażenie zrobiło na nas Muzeum Wsi Kieleckiej, w którym czas jakby na chwilę się zatrzymał. Niezwykłe miejsce, które pokazuje jak żyli i pracowali ludzie w XIX i XX wieku. Tam zobaczyliśmy, jak wyglądała wiejska zagroda, dwór, kościół, karczma, apteka, młyn; jak wyglądała szkoła i mieszkanie nauczyciela w dwudziestoleciu międzywojennym i jeszcze zapamiętaliśmy, że najskuteczniejszą metodą nauki były kary cielesne. Mądrością zaś, w organizacji nauczania były przykazania szkolne, które nakazywały szacunek dla przełożonych, życzliwość i uprzejmość wobec innych, maksymalne skupienie podczas zajęć, zachowanie porządku w klasie. Wycieczka też była okazją do spotkania z twórczością dwóch wybitnych  pisarzy związanych z okolicami Kielc. Stefan Żeromski, którego biografia wskazuje na silne związki  z tym miastem i oczywiście  Henryk Sienkiewicz, którego twórczość była ceniona już za życia ( literacka Nagroda Nobla – 1905 rok). Dowodem na to jest również pałacyk w Oblęgorku, który pisarz dostał w podziękowaniu za swoją twórczość od narodu polskiego. Tam mogliśmy zapoznać się z  faktami z życia pisarza i zobaczyć przedmioty oraz oryginalne wyposażenie jego domu. Spacer słynnym kieleckim deptakiem zwanym „Sienkiewką”, najdłuższą ulicą w Polsce (1270m.), zwiedzanie Pałacu Biskupów Krakowskich pozwoliło doświadczyć atmosfery i piękna Kielc, jako niezwykłego miasta. W drodze powrotnej zachwycił nas swym wiekiem (ma prawie 700 lat) i  rozmiarami „Dąb Bartek”, który jest najcenniejszym pomnikiem  przyrody. Szczęśliwi, pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do domu i do naszej codzienności.

      • Wybory Rzecznika Praw Ucznia

       1. Pan   Mieczysław Bogaj         -     159 głosów
       2. Pan    Rusłan Mielniczuk        -       71 głosów
       3. Pan   Jacek Odziemczyk        -       42 głosów
       4. Pani   Iwona Piętka                 -       40 głosów
       5. Pani   Marta Stelmach             -       28 głosów
       6. Pan   Adam Elbich                  -       26 głosów
      • OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      • 4.11.2021r. o godz. 9.00. odbędzie się etap szkolny Olimpiady Języka Angielskiego. Wszyscy chętni uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do swoich nauczycieli języka angielskiego do 11.10.2021r.

       Informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie: www. oja.wsjo.pl

       Organizatorzy:
       M. Linczewska
       M. Borysiak-Wojewódzka

      • Srebrne muszkiety 2021

      • Uczniowie Zespołu Szkół Nr1 w Sokołowie Podlaskim trzeci rok z rzędu reprezentowali województwo mazowieckie na ogólnopolskich zawodach strzeleckich "O srebrne muszkiety 2021". W tym roku zajęliśmy 5 miejsce na 16 województw.

      • 04 PAŹDZIERNIKA- ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

      • W dniu dzisiejszym zgodnie z kalendarzem przypada Światowy Dzień Zwierząt. Idea wspomnianego święta została zapoczątkowana we Florencji w 1931 r. Od tamtej pory wszystkie zwierzęta co roku obchodzą swój dzień. Obchody te mają na celu przypomnienie, że wspomniane istoty podobnie jak ludzie posiadają swoje prawa np. prawo do wolności, prawo do poszanowania i o tym powinniśmy stale pamiętać. W ramach uczczenia tego święta młodzież ze Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt: Julia Rzeska (3hp), Karolina Ząbek (3hp), Kacper Wojciuk (3fp), Jakub Kucharek (4j) i Jakub Prokopczuk (3hp) wspólnie z opiekunem p. D. Odziemczyk wybrała się do Miejskiego Schroniska w Sokołowie Podlaskim, aby spędzić czas z bezdomniakami. Spacer, głaskanie czy zabawa z piłką to tak niewiele, aby zapewnić czworonogom wielką frajdę. Podczas spotkania nie zabrakło także przypomnienia dokumentów regulujących prawa zwierząt, w tym Ustawy o ochronie zwierząt z 1977 r. i Światowej Deklaracji Praw Zwierząt uchwalonej przez UNESCO w roku 1978 r.

      • Lekcja logistyków w terenie

      • Uczniowie klasy 3Fg poznawali elementy liniowej i punktowej infrastruktury transportu drogowego i kolejowego zlokalizowane w lokalnym środowisku.

       Izabela Malinowska, Joanna Podgórska

      • Sukces naszych sportowców

      • Wspaniały występ naszych przełajowych mistrzów w Sterdyni. Na 12 medali zdobyliśmy 7, w tym dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe. Serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie i ciężką pracę w przygotowaniach do zawodów . Jesteśmy z Was bardzo dumni. Składamy również wyrazy wdzięczności wszystkim naszym sportowcom, którzy włożyli całe swoje serce w walce z konkurentami o wszystkie medale. Zabrakło niewiele abyśmy cieszyli się z kompletu na podium.

  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 262156