• Aktualności

      • Narodowe Czytanie

      • W tym roku lekturą wybraną do wspólnego czytania był utwór Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej". Dramat ten szybko stał się popularny i do dziś uważany za jedno z najważniejszych osiągnięć twórczych pisarki. Dzieło cechuje komizm, bogactwo obserwacji obyczajowych, a zwłaszcza silna wymowa społeczna. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego, oznacza zakłamanie, obłudę, podwójną moralność. W naszej szkole we wspólnym czytaniu "Moralności..." wzięli uczniowie wszystkich klas.
       Na kolejną odsłonę zapraszamy w poniedziałek.

      • Program muzyczny Romana Brochockiego

      • ,,Różne instrumenty muzyczne- prezentacja, budowa, pochodzenie i gra”

       W czwartek 23.09.2021 w świetlicy ZSNr1 odbył się koncert Romana Brochockiego. W czasie godziny lekcyjnej p. Roman zademonstrował oraz zagrał na dziesięciu instrumentach muzycznych. Wśród instrumentów były: akordeon, harmonijka ustna, Fletnia Pana, okaryna, ligawka, trąbka, banjo, bałałajka, saz, hulusi. Zgromadzona w świetlicy młodzież szkolna mogła usłyszeć interpretacje znanych przebojów oraz autorskie utwory z brzmieniem instrumentów wielu stron świata. Nasi uczniowie ciepło przyjęli muzyka nagradzając licznymi brawami. Była to ciekawa lekcja muzyki i kultury, która zapadnie w pamięci na długi czas.

       Organizatorem koncertu było szkolne koło muzyczne.

      • VI Europejskie Dni Języków Obcych w Zespole Szkół Nr1

      • 23 września był drugim dniem VI Warsztatów z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Dzisiejsze wykłady skierowane były głównie do uczniów języka niemieckiego oraz angielskiego. Dotyczyły między innymi języka i kultury naszych zachodnich sąsiadów oraz stereotypów w relacjach  polsko-niemieckich. Słuchacze warsztatów  mieli również okazję zapoznać się z technikami ułatwiającymi zapamiętywanie i uczenie się. Europejskie Dni Języków Obcych są wydarzeniem cyklicznym w naszej szkole. Są wspaniałą okazją do pogłębienia znajomości języków obcych. Z niecierpliwością czekamy na kolejne.

       Nauczyciele Języków Obcych

      • VI Europejskie Dni Języków Obcych w Zespole Szkół Nr1

      • W dniu 22 września wzięliśmy udział w VI Warsztatach z Okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Spotkanie zorganizowane było przez  Centrum Języków Obcych UPH w Siedlcach. Tematyka warsztatów związana była z  kwestiami dotyczącymi uczenia się języków obcych zarówno na potrzeby kariery zawodowej, zwiększenia mobilności, udziału w wymianie międzynarodowej jak i w celu budowania porozumienia pomiędzy różnymi kulturami. Mieliśmy okazję wysłuchać niezwykle ciekawych wykładów i prezentacji, dotyczących między  innymi: amerykańskich prezydentów, parków narodowych USA, frazeologii i idiomów w języku rosyjskim.

       Nauczyciele Języków Obcych.

      • Kiermasz

      • 15. września odbył się kiermasz używanych podręczników i pomocy naukowych. Jest to wydarzenie cykliczne, odbywające się od 2004 roku. Uczniowie mogli kupić podręczniki do przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych w niższej cenie. Jak zwykle nie zawiedli nas uczniowie, którzy obsługiwali kiermasz. W tym roku byli to uczniowie klas: technikum informatycznego, hotelarstwa i liceum ogólnokształcącego. Dzięki ich staraniom organizacja imprezy była na wysokim poziomie, mimo że ten rok jest wyjątkowy ze względu na pandemię. Osoby, które nie zdążyły zaopatrzyć się w podręczniki, zapraszamy w środę do świetlicy szkolnej.

      • SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2021

      • 17 września 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego włączyli się po raz kolejny w  akcję „Sprzątanie Świata – Polska 2021 ”. Akcja ta  jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Celem akcji jest budzenie świadomości ekologicznej dziecii młodzieży, a hasłem parafraza słynnego powiedzenia Kartezjusza „Cogito ergo sum”.
       Równie ważna jak nieśmiecenie i sprzątanie jest zmiana  naszych indywidualnych nawyków.Myślę, więc nie śmiecę” to słowa,  obok których nikt nie powinien przejść obojętnie. W Akcji Sprzątanie świata – Polska nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Wiedzą niepodważalną jest bowiem to, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie.

       Młodzież biorąc udział w akcji podejmuje działania, dzięki którym uczy się, że nie należy tworzyć niepotrzebnych odpadów, a w konsekwencji  zaśmiecać  w takim stopniu jak dotąd i niszczyć naturalnego środowiska. Dzięki akcji „Sprzątanie Świata” młodzi ludzie stają się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami zarówno za stan środowiska we własnym mieście, jak i na całej naszej planecie.

      • Uroczystość poświęcenia pomnika nagrobnego Michała Demideckiego-Demidowicza

      • 5 września 2021 roku w Zembrowie, w powiecie sokołowskim, odbyła się uroczystość poświęcenia pomnika nagrobnego Michała Demideckiego-Demidowicza, młodego ułana-ochotnika, który poległ  podczas wojny polsko-bolszewickiej.

       W uroczystości wzięli  udział przedstawiciele wojska, IPN, samorządów, policji, ochotniczych straży pożarnych, szkół i harcerzy. Naszą szkołę reprezentowały:  Poczet Sztandarowy szkoły i Poczet Sztandarowy  Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - Koło Sokołów Podlaski oraz Grupa reprezentacyjna klasy wojskowej.

       Wydarzenie upamiętniające postać młodego żołnierza rozpoczęło się Mszą świętą, po której p. Jacek Odziemczyk przybliżył postać bohatera. Po Mszy świętej nastąpił przemarsz na cmentarz i odsłonięcie odnowionego pomnika na grobie Michała Demideckiego-Demidowicza.

       Zgromadzone delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem.
       W imieniu Zespołu Szkół Nr 1  Dyrektor szkoły Pani Małgorzata Baranowska wraz z delegacją przedstawicieli klasy mundurowej uroczyście złożyła kwiaty. Patriotyczne wydarzenie zakończył  pokaz umiejętności zaprezentowanych przez grupę rekonstruktorów przedwojennej kawalerii oraz piknik na terenie plebanii.

        

  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 262113