• Aktualności

      • Spokojnych, słonecznych wakacji ...

      • „To twoje miejsce na świecie i twoje życie; idź i zrób z nim to, co tylko możesz, uczyń z niego to życie, które chciałbyś przeżyć”.
       [Mae Jemison]

        

          Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły chcemy przekazać najserdeczniejsze podziękowania za niebywałą cierpliwość, rodzicielską wyrozumiałość, ogromną pracę włożoną w kształtowanie naszej młodzieży, budowanie pozytywnego wizerunku szkoły oraz codzienną walkę, by uczynić nasze życie właśnie takim, jakie chcielibyśmy je przeżyć.  Był to wyjątkowo trudny rok, bowiem pandemia zmusiła nas wszystkich do pracy w nadzwyczajnych warunkach, ale izolacja, ograniczone kontakty koleżeńskie i nauka na odległość nie zniechęciły naszej społeczności szkolnej do podejmowania nowych wyzwań. Zaowocowały one sukcesami edukacyjnymi, sportowymi i muzycznymi. Serdecznie dziękujemy uczniom za wysiłek, który włożyli w to, aby zdobyć nowe umiejętności i tym samym rozwinąć swoje zdolności i talenty. Rodzicom - za udział w procesie edukacyjnym, owocną pracę na rzecz naszej społeczności i wspieranie działań naszej placówki.  Dziękujmy także Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom Szkoły za to, że potrafili przenieść wiele aktywności w świat wirtualny i okazać wsparcie i życzliwość młodzieży w tak trudnym okresie nauki zdalnej.

            Wszystkim życzymy spokojnych, słonecznych i pełnych życiowego optymizmu wakacji. Pamiętajmy jednak, że ten czas radosnej swobody i zabawy nie zwalnia nas wszystkich z obowiązku dbania o swoje i innych zdrowie oraz bezpieczeństwo. Do zobaczenia 1 września.

                                                                                                                                      

                                                                                                              Kadra Kierownicza Zespołu Szkół Nr 1

      • KONKURS "FOX"

      • W dniu 20.04.2021r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Kuba Mitura (kl.2fp), Natalia Wójcik (kl.2ap), Kinga Przesmycka (kl.2fp), Jan Kozaczuk (kl.3j) wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "FOX" pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

       Konkurs jest formą intelektualnej zabawy językowej i polega na rozwiązaniu testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru po uprzednim przeczytaniu zadanej lektury. W ten sposób daje możliwość sprawdzenia umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej uczniów. Organizatorem konkursu jest rokrocznie Regionalne Stowarzyszenie Oświatowe "Kaganek" w Bielsku Białej, a jego oficjalne wyniki poznaliśmy dnia 21.06.2021r. Wśród młodzieży nie było laureatów ani wyników "bardzo dobrych" lub "dobrych" jak określa regulamin stopni i nagród, natomiast najwyższy wynik w szkole (78.50/150) zdobył Kuba, który otrzymał bony pieniężne o wartości 20 zł do wykorzystania w sklepie Empik.

       Wszystkim uczniom dziękuję za obecność i zapraszam do udziału w kolejnej edycji "FOXA" już za rok.

       Dorota Odziemczyk

      • Szczepienia w SPZOZ w Sokołowie Podlaskim

      • Szczepimy się !!!

       Nie zdążyłeś się jeszcze zaszczepić ?!! Nic straconego !!!

        

       Przyjdź na dzień otwarty do SPZOZ w Sokołowie Podlaskim dnia 27.06.2021 r. w godzinach między 15.00 a 17.00.

       Dysponujemy szczepionkami:

       - Pfizer

       - Johnson&Johnson

       - AstraZeneca

       Punkt Szczepień zlokalizowany jest przy ul. Andersa (dawny budynek RUM). Wszelkie potrzebne informacje pod nr tel. 25 781 73 34, 25 781 73 27, 692 449 456, 539 145 415

      • #UważniNaSuszę -  kampania informacyjna  Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego Susza w Polsce

      • Susza jest jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego świata. Problem ten dotyczy także naszego kraju. Jeszcze 40-70 lat temu to zjawisko nie było w Polsce częste. Począwszy od lat osiemdziesiątych mamy do czynienia ze znaczną intensyfikacją tego zjawiska. Od 2013 roku susza występuje w naszym kraju co roku i nic nie wskazuje na to, by ta sytuacja miała ulec poprawie. Wręcz przeciwnie, w przyszłości może zabraknąć wody w Polsce. Jednym z czynników, który ma niebagatelny wpływ na intensyfikację procesów związanych z suszą, jest działalność człowieka
       i związane z nią nadmierne zużycie zasobów wodnych. Nasze codzienne nawyki również się do tego przyczyniają.

       Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z  materiałami ze strony https://cwid.uw.edu.pl/susza/
       https://cwid.uw.edu.pl/eko-porady-do-pobrania/
       oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/UWazniNaSusze2021

        

                                                                                              Samorząd Uczniowski

      • UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 WYBRALI ZARZĄD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

      • WYNIKI GŁOSOWANIA NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

       1. Natalia Gawrysiuk  II Bp – przewodnicząca - 68 pkt

       2. Kacper Brzezik  II Ap - zastępca - 64 pkt.

       3. Mikołaj Żurek   II Jp - sekretarz - 48 pkt.

       4. Agata Krasnodębska  II Ag - 47 pkt.

       5. Aleksandra Cudna  II Hg - 41 pkt.

       6. Adam Zając  II A - 40 pkt.

       7. Zofia Kaniewska  I H - 35 pkt

       8. Kacper Tręda  I J - 24 pkt.

       Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w wypełnianiu zadań samorządowych.

      • Warsztaty online: 'Breaking news: W Internecie nie jesteśmy anonimowi'

      • W czwartek 17 czerwca odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane przez Ambasadę USA i American Corners z cyklu "Zagrożenia w Internecie - jak świadomie korzystać z sieci" pt. 'Breaking news: W Internecie nie jesteśmy anonimowi' . W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy 2Ap wraz z nauczycielem języka angielskiego. Tematyka spotkania dotyczyła bezpieczeństwa w sieci oraz możliwości śledzenia informacji i aktywności w Internecie za pomocą dostępnych aplikacji. Prowadzący Łukasz Gierek wyjaśnił co oznacza 'cyfrowy ślad', który możemy pozostawiać aktywnie - komentując lub publikując posty; lub pasywnie - w formie bytności w sieci i wyszukiwania informacji. Dowiedzieliśmy się na co musimy zwracać szczególną uwagę; jak dokładnie wygląda nasz cyfrowy ślad; jakie informacje o nas generują aplikacje, których używamy; oraz czy możemy mówić o jakiejkolwiek anonimowości w sieci.

      • Konkurs Ortograficzny z języka angielskiego

      • W dniu 11 czerwca 2021 roku odbył się wewnątrzszkolny Konkurs Ortograficzny z języka angielskiego. Wzorem lat ubiegłych pracowaliśmy w oparciu o utwory muzyczne. W tym roku wzięliśmy na potoczną tapetę 2 piosenki: ‘What About Us’ w wykonaniu Pink i ‘Friday’ w wykonaniu Mustafy. Uczniowie mieli 2 różne zadania: w pierwszym utworze wstawić brakujące wyrazy (obowiązywała pełna poprawność ortograficzna), w drugim zidentyfikować błędne wyrazy i wpisać poprawne (również przy zachowaniu pełnej poprawności ortograficznej).Konkurs miał na celu sprawdzenie nie tylko poprawności zapisu ale również sprawność słuchania. Najwyższą liczbę punktów zdobyli:

       1. Jakub Zdunia, ucz. klasy IIBP – 36/43
       2. Jakub Mitura ucz. klasy IIAP – 33/43
       3. Weronika Świnarska ucz. klasy IIAP – 29,5/43
       4. Jarosław Dmochowski ucz. klasy IIJP – 26/43
       5. Mikołaj Steć ucz. klasy IIBP – 25,5/43

       Wszystkim uczestnikom dziękuję za obecność i zapraszam w przyszłym roku szkolnym.

                                                                                                                                                                                   Beata Maseko

      • TENISISTKI Z ,,SZAREJ’’ MISTRZYNIAMI POWIATU!

      • W dniu 15 czerwca 2021  roku w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr1 w Sokołowie Podlaskim  odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym.

       Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów dziewcząt i chłopców.

       W drodze do zwycięstwa zacięty pojedynek wśród dziewcząt stoczyły drużyny z ZS Nr1 oraz ZS CKR. Lepsze okazały się tenisistki z Szarej wygrywając 3:0 oraz 3:0 z LO, ostatecznie zdobywając tytuł mistrza Powiatu Sokołowskiego. Wśród kategorii chłopców nasi tenisiści zajęli 2 miejsce, wygrywając z drużyną  1 LO 3:0 Naszym tenisistkom przypadł tytuł mistrzyń powiatu, co  jest dużym sukcesem.

       Dziewczęta występowały w składzie:  Katarzyna Dudek, Klaudia Kaczmarek, Julita Noszczak. Srebrni medaliści powiatu to: Eryk Wojtkowski, Hubert Maleszewski, Konrad Tatko. Opiekunem zespołów dziewcząt i chłopców jest Bogusław Kwiatkowski.

       Sędzią zawodów była Elżbieta Markowicz-Wcisłak i Magda Filipiak, sędziami pomocniczymi uczniowie klasy 2ag. Organizatorem turnieju Powiatowy Szkolny Związek Sportowy  w Sokołowie Podlaskim.

       Pamiątkowe medale i dyplomy wręczył zwycięzcom  z-ca Dyrektora  ZS Nr 1 p. Piotr Adamczuk.

       Naszym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       Kolejność końcowa turnieju:

       Dziewczęta:

       1. ZSNR1

       2. ZSCKR

       3. 1LO

       Chłopcy:

       1.  ZSCKR

       2.. ZSNR1

       3. 1LO

      • Wyniki konkursu z okazji 156. rocznicy śmierci Księdza Stanisława Brzóski

      •  9 czerwca 2021 roku w naszej szkole odbył się  konkurs wiedzy pt. "Ksiądz Stanisław Brzóska – bohater ziemi sokołowskiej". Miał on formę testową i sprawdzał wiedzę z życia i działalności powstańczej polskiego duchownego, generała i naczelnego kapelana w czasie powstania styczniowego. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o księdzu powstańcu, który szczególnie dla młodego pokolenia powinien stać się wzorem konsekwencji i poświęcenia. Bowiem 156 lat temu ten bojownik w sutannie  23 maja 1865 roku w Sokołowie Podlaskim w obecności około 10 tysięcy mieszkańców miasta i okolicznych wsi został powieszony przez władze rosyjskie. Zaborca chciał w ten sposób zastraszyć okoliczną ludność, tymczasem uczynił z niego męczennika za wiarę w wolną ojczyznę.

                   Do konkursu przystąpiło 14 chętnych uczniów.

       I miejsce – Dobrosława Mosiej (kl. I a)

       II miejsce – Julia Ryć (I a)

       III miejsce – Adrian Olszewski (I j)

              Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach. Laureaci na koniec roku szkolnego otrzymają dyplomy i książki.

       Organizatorzy konkursu: Agnieszka Pachołowska i Magda Filipiak.

      • „Pan Tik- Tak vs Mr. Tik-tok - czyli cyber(nie)bezpieczeństa w sieci”

      • W czwartek 10 czerwca grupa uczniów z kl. 2Ap wraz z nauczycielem j. angielskiego wzięła udział w warsztatach online pt.: „Pan Tik- Tak vs Mr. Tik-tok - czyli cyber(nie)bezpieczeństa w sieci”

       zorganizowanych przez Ambasadę USA i American Corners. Było to spotkanie z cyklu: 'Zagrożenia w Internecie - jak świadomie korzystać z sieci', pokazujące jak wobec zalewającej nas fali fake newsów, internetowej mowy nienawiści czy cyberzagrożeń poruszać się w świecie cyfrowym mądrze i bezpiecznie. Nauczyciel, trener i ekspert Łukasz Gierek zaprosił uczestników do świata bezpiecznego Internetu, pokazał w jaki sposób chronić się przed szkodliwymi treściami w sieci, jak świadomie korzystać z informacji i jak uniknąć dostępu nieproszonych osób do naszych danych.

       Porównując takie programy i aplikacje jak: Pan Tik Tak, 5-10-15, Teleranek, Truskawkowe Studio kontra Tik- Tok, Snapchat, Twitch, Youtube ukazał dlaczego nasze pokolenie stoi na straconej pozycji w wyścigu o dostęp do informacji lub możliwość ich generowania, a także wyjaśnił do jakich treści ma dostęp dzisiejsza młodzież i dlaczego wzorce i aktualne trendy są dalekie od ideałów.

       Spotkanie odbywało się w języku polskim, jednak w trakcie pojawiały się odniesienia do angielskich wyrażeń typu: ‘ice bucket challenge’, ‘blackout challenge’, ‘lipsync challenge’, ‘viral video’, ‘show up’, ‘camming’ oraz tłumaczenia fragmentów angielskich piosenek, a po zakończonych warsztatach uczniowie referowali przedstawione treści w języku angielskim.

       Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematem oraz wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych warsztatach z tego cyklu, które odbędą się już niebawem (17 i 24 czerwca). Tym razem treścią spotkania będzie: „Breaking news: W Internecie nie jesteśmy anonimowi” oraz „Czy pandemia COVID-19 spowoduje rozwój relacji społecznych czy ich zupełny zanik?”.

      • ETYKA W TECHNOLOGII I INTERNECIE

      • W dniu 31 maja 2021 roku uczniowie  klasy 2Bp  II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 Maja Zajączkowska i Jakub Zduniak uczestniczyli w konferencji z udziałem światowych ekspertów, przeznaczonej dla młodego pokolenia, pt. "Etyka w technologii i internecie", organizowanej w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ.

       Webinarium, które odbyło się w języku angielskim,  stało się dla młodzieży okazją do zapoznania się z następującymi zagadnieniami:

       • Co na temat sztucznej inteligencji myślą doradca rządu egipskiego, polski doradca OECD i minister Piotr Mazurek?
       • Dlaczego najpopularniejszy robot na świecie zgodził się przyjąć zaproszenie na wydarzenie?
       • Co polska młodzież ma wspólnego ze etyczną sztuczną inteligencją?

       Podczas wydarzenia przedstawiciele Youth IGF opowiedzieli o tym, jak zaangażować się w globalny ruch Youth IGF, a także wspólnie z entuzjastami z całego świata tworzyć propozycje zmian legislacyjnych oraz rządowych projektów w zakresie technologii i internetu.

       W konferencji udział wzięła młodzież z całego świata. Była ona ważnym wydarzeniem poprzedzającym Szczyt Cyfrowy ONZ, który odbędzie się w grudniu
       w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

      • „Światowy Dzień Ochrony Środowiska”

      • 5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Tegoroczne hasło obchodów to ,,Go Wild for Life. ” („Bądź dziki - dla życia”).

         Światowy Dzień Ochrony Środowiska ma na celu uświadomić nam główne problemy ekologiczne naszych czasów oraz zachęcić do poszukiwania na nie rozwiązań. Tegoroczne obchody koncentrują się na ochronie różnorodności biologicznej, przede wszystkim zaś dzikiej przyrody i zagrożonych gatunków zwierząt, padających coraz częściej łupem kłusowników. Tego dotyczy Konwencja Waszyngtońska CITES, która reguluje międzynarodowy handel okazami niektórych gatunków zwierząt i roślin, ich rozpoznawalnymi częściami i produktami pochodnymi.

         Do obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska może przyłączyć się każdy. Wystarczy samemu podjąć działania, które przyczynią się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w szkolnej akcji , dzięki której włączymy się  w oczyszczanie naszej planety i pomożemy środowisku naturalnemu.

        8 czerwca (wtorek), godz.8.30-12.00 w świetlicy szkolnej zbieramy surowce wtórne i odpady niebezpieczne - nakrętki plastikowe, baterie, a także stare i uszkodzone telefony komórkowe.

       Ekologiczna postawa zostanie wynagrodzona! Każdy uczestnik otrzyma sadzonkę kwiatów ogrodowych, ziół lub gadżet ekologiczny.

  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 341528