• Aktualności

            • CyberSkiller

            • W dniu 16 listopada 2020r. sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w szkolnym etapie konkursu CyberSkiller Challange Poland. Jest to ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Uczniowie w godzinach od 8:00 do 10:00 mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru na platformie CyberSkiller.

              Kilka dni temu organizatorzy podali wyniki, wyłaniające reprezentacje Naszej szkoły do kolejnego etapu konkursu – etapu wojewódzkiego.

              Komisja Konkursowa, ze względu na problemy techniczne, postanowiła dopuścić w Naszej szkole 4-osobową reprezentację, w skład której wchodzą:

              1.    Piotr Danielak (4J)

              2.    Maciej Wrzosek (4J)

              3.    Jarosław Dmochowski (2 Jp)

              4.    Artur Leszczak (4J)

              Dziękuję wszystkim uczniom za udział, a zwycięzcom gratuluje i życzę sukcesów w kolejnych etapach konkursu.

              Sylwia Chruścicka

            • Pożegnanie...

            • „Nigdy nie umiera ten, kto pozostaje w sercach innych”

               

              Społeczność, dawna i obecna,

              Zespołu Szkół Nr1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim

              żegna

              Pana  Stanisława Kowalczyka

              wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim.

              Odchodzi od nas wybitny  pedagog, nauczyciel, społecznik, sportowiec, instruktor ZHP.

              Pan Stanisław Kowalczyk był dyrektorem naszej placówki od 1 września 1973 roku  do 31 sierpnia 1990 roku. Posiadał wybitne zdolności organizacyjne. Z inicjatywy Pana Dyrektora  szkoła została rozbudowana i wyposażona w sprzęt dydaktyczny, stając się nowoczesną placówką oświatową. Przy ogromnym wsparciu, uczniowie odnosili spektakularne sukcesy w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych, sportowych i muzycznych. Pan Stanisław Kowalczyk zapraszał wybitnych gości, szczególne ze świata sportu, aby wzbogacić ofertę programowo - dydaktyczną szkoły. Naszą szkołę odwiedzili wówczas m.in.: Irena Szewińska, Jerzy Kulej, Władysław Komar. Pan Dyrektor niemal całe życie był związany z MKS Podlasie. Za swoją pracę otrzymał wiele odznaczeń, nagród i wyróżnień. Za czasów sprawowania funkcji przez Pana Dyrektora szkoła otrzymała zaszczytne imię K. K. Baczyńskiego, które z dumą nosi do dziś.

              Panie Dyrektorze zapamiętamy Cię jako bardzo życzliwego, uśmiechniętego i niezwykle spokojnego  człowieka. Wybitnego pedagoga i wychowawcę.

            • "19 dni przeciwko przemocy"

            • Drodzy uczniowie! Przypominamy o trwającej akcji plakatowej w ramach kampanii 19 dni przeciwko przemocy. Zgłoszenia o chęci wykonania plakatu prosimy kierować do psychologa lub pedagoga szkolnego. Prace możecie zostawić w sekretariacie szkoły do 19 listopada .

            • Narodowe Święto Niepodległości

            • Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada, w celu upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę w 1918 roku niepodległości. Po 123 latach rozbiorów państwa, dokonanych przez Imperium Rosyjskie, Królestwo Prus i Imperium Habsburgów, tereny polskie odzyskały suwerenność państwową. Święto zostało wprowadzone ustawowo w okresie II Rzeczypospolitej w 1937 roku, ale II wojna światowa i ustrój polityczny sprawiły, że Święto zostało przywrócone dopiero w 1989 roku.

              Polska odzyskiwała niepodległość stopniowo. 11 listopada zakończyła się I wojna światowa, dzięki zawarciu 11 listopada 1918 roku rozejmu w Compiègne. Dzień wcześniej do Warszawy przybył Józef Piłsudski i w tych dniach społeczeństwo polskie uświadomiło sobie odzyskanie niepodległości. W latach 1919–1936 w rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczystości w Warszawie miały charakter wojskowy. Najczęściej organizowano obchody w pierwszą niedzielę po 11 listopada, zaś pierwsza pełna uroczystość miała miejsce 14 listopada 1920 roku. W tym dniu uhonorowano Józefa Piłsudskiego jako zwycięskiego Wodza Naczelnego w wojnie polsko-bolszewickiej wręczając pierwszemu marszałkowi Polski buławę marszałkowską.

              Święto obchodzone było z przerwami, zaś w 1945 roku zastąpiono Narodowe Święto Niepodległości inną uroczystością, obchodzoną 22 lipca w rocznicę ogłoszenia Manifestu Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego w 1944 roku. Manifest wprowadził ustrój komunistyczny w Polsce. Po przemianach ustrojowych w 1989 roku, Święto znów zaczęto obchodzić wyjątkowo uroczyście. Corocznym miejscem centralnych obchodów jest Plac Piłsudskiego, na którym podobnie jak w czasach II Rzeczypospolitej, odbywają się uroczystości z udziałem najwyższych władz państwowych oraz przyznawane są odznaczenia wojskowe i awanse. Narodowe Święto Niepodległości jest dniem refleksji nad historią i możliwością wyrażenia polskiego patriotyzmu. W tym Dniu również w kościołach przeprowadzane są uroczyste msze za Ojczyznę. Corocznie od kilku lat inicjowane są biegi rocznicowe (na przykład Bieg Niepodległości), w których bierze udział wiele tysięcy osób. Jednym z najważniejszych wydarzeń tego święta jest Marsz Niepodległości, na który przyjeżdża do stolicy tysiące Polaków. W biało-czerwonym pochodzie można zobaczyć cały przekrój naszego społeczeństwa – rodziny z dziećmi, młodych, seniorów, aktorów, polityków oraz przedstawicieli najróżniejszych zawodów i subkultur.

              11 listopada wielu Polaków wywiesza również przed swoim domem flagę narodową.


            • Dołącz do ogólnopolskiej akcji Czytaj PL 2020

            • Największa w Polsce i na świecie akcja czytelnicza (pod honorowym patronatem MEN) w tym roku wyjątkowo odbędzie się w przestrzeni wirtualnej. Każdy z uczestników akcji będzie mógł przeczytać i posłuchać za darmo dwanaście bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR (umieszczony na plakacie akcji - http://akcja.czytajpl.pl/plakat.pdf). Umożliwi on dostęp do 12 darmowych książek. Akcja potrwa do 30 listopada. Zapraszamy do udziału w akcji!

              Więcej o akcji przeczytasz na stronie http://czytajpl.pl/

            • Zaduszki

            • ,,Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą
              zostaną po nich buty i telefon głuchy"

              Te wymowne, ponadczasowe słowa wiersza księdza Jana Twardowskiego mają szczególny wydźwięk podczas Dnia Zadusznego, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich i zapalamy symboliczną świeczkę. Bardzo wyraźnie przypominają nam one o kruchości i ulotności ludzkiego życia, które szybko przemija i nieuchronnie zmierza do zakończenia ziemskiej wędrówki. Pamięć o bliskich nie musi się jednak kończyć wraz z ich odejściem, ale może być nadal żywa. Pozostaną po nich niezapomniane słowa, wiersze, książki, role filmowe, sukcesy sportowe. Dlatego w ten dzień wspominamy nie tylko bliskich ze swoich rodzin, ale również znane osoby związane ze światem kultury, sportu czy polityki. Krótkie wspomnienie sylwetek wybranych sławnych Polaków, którzy odeszli w 2020 roku, niech będzie wyrazem pamięci o nich.

            • Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt - niespodzianka dla ZOO

            • Pomimo pandemii panującej w kraju, uczniowie ze Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt nie zapomnieli o potrzebujących zwierzętach.

               Dnia 31.10br., w sobotni poranek, Gabrysia, Emilka i Kacper (ucz.kl.2fp) znaleźli chwilkę, aby spotkać się razem i wysłać paczkę do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.
              Wcześniej paczkę składająca się z orzechów laskowych - przysmaku pawianów i szympansów, starannie zapakowali oraz dołączyli życzenia :)

              Bon apetit zwierzaczki! :)

    • Nasze media społecznościowe

    • liczba odwiedzin: 311026