• Aktualności

      • Porządkujemy i dekorujemy groby wojenne

      • Dzień Wszystkich Świętych i Narodowe Święto Niepodległości jest okazją, aby pamiętać nie tylko o osobach zmarłych z naszych rodzin, ale także o członkach lokalnej społeczności.
       Pamiętając o żołnierzach, którzy oddali życie za naszą wolność i niepodległość  organizujemy prace porządkowe grobów wojennych będących pod opieką Zespołu Szkół Nr1 na cmentarzu przy ulicy Bartoszowej. Pamięć ta jest wyrazem szacunku i wdzięczności dla bohaterów ważnych wydarzeń w historii naszego miasta.
       Młodzież Zespołu Szkół Nr 1 z wielkim entuzjazmem porządkuje i dekoruje groby naszych rodaków. Zapalając znicze oddają hołd i wdzięczność bohaterom  tych niezwykle ważnych wydarzeń w historii naszego miasta.

       Opiekun Samorządu Uczniowskiego

      • 25 października - DZIEŃ KUNDELKA

      • „Choć mówią, że nierasowy, to on ma ras w sobie wiele... nos mokry, czułe serce najlepszym jest przyjacielem...” Z okazji „Dnia Kundelka” uczniowie ze Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt przygotowali prezentacje multimedialne kundelków z sokołowskiego schroniska. Prezentacje zostały wykonane w języku angielskim (z polskim tłumaczeniem) i zawierają podstawowe informacje o danym zwierzęciu. Celem pracy uczniów było zachęcenie do adopcji kundelków i poćwiczenie języka angielskiego. Przykładowo prezentowana poniżej prezentacja, została sporządzana przez Kingę Przesmycką (ucz. kl. II Fp).

       Zobacz prezentację

       Nauczyciel Dorota Odziemczyk

      • Dzień Krajobrazu 2020

      • 20 października 2020 r. to Dzień Krajobrazu. W tym roku głównym tematem obchodów jest drzewo w krajobrazie.                                     

       O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa! (Leopold Staff)

       W celu wzbogacenia krajobrazu naszej szkoły uczniowie kl.III B posadzili symboliczną magnolię. Społeczność szkolna dziękuje Dyrekcji szkoły i Radzie Rodziców. 

       Święto ma na celu promowanie zagadnień związanych z ochroną i planowaniem krajobrazu.Wśród wielu krajobrazów komponentem o szczególnej roli są drzewa. Skupione w grupach lub rosnące pojedynczo okazy często decydują o obliczu i charakterze krajobrazu. Drzewa pełnią w krajobrazie nie tylko funkcje przyrodnicze, ale także klimatyczne. Posiadają własny mikroklimat i wpływają na klimat całego otoczenia.Łagodzą działania wysokiej temperatury i wiatru oraz nawilżają powietrze. Pochłaniają ciepło dają efekt naturalnego chłodu, stanowią naturalna zaporę przeciwwietrzną, przeciwśnieżną, przeciwpowodziową a także chronią przed suszą. Drzewa wywierają wielki wpływ na zdrowie ludzi i zwierząt-to „zielone płuca”. Drzewa zyskują także znaczenie kulturowe, urastając nierzadko do rangi symbolu. Potężne drzewa przez wieki inspirowały poetów i malarzy, przez co ich reprezentacja w tekstach kultury jest bardzo znacząca.                                        Zachęcamy młodzież  do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzewostanu w ramach obchodów Dnia Krajobrazu.

                                                                                                     Nauczyciel biologii M.Przyborowska

      • Mistrzostwo Polski strzelców Zespołu Szkół Nr 1

      • W dniach 12-14 października na obiektach Cywilno - Wojskowego Związku Sportowego "ZAWISZA" w Bydgoszczy odbył się FINAŁ CENTRALNY 59. ZAWODÓW STRZELECKICH "O SREBRNE MUSZKIETY - 2020". W zawodach finałowych wzięło udział po 16 drużyn dziewcząt i chłopców z każdego województwa. Zawodnicy wcześniej strzelali w zawodach rejonowych, następnie wojewódzkich, a zwycięzcy tych eliminacji rywalizowali o tytuł najlepszej drużyny w kraju. Województwo mazowieckie w tym roku reprezentowały drużyny dziewcząt z II Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach i drużyna chłopców z Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K.Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. W strzelaniu finałowym zawodnicy strzelali z karabinu sportowego leżąc i oddawali przez 15 minut dowolną liczbę strzałów próbnych , następnie 60 strzałów ocenianych w ciągu 50. minut. Strzelanie odbywało się na nowoczesnym systemie tarcz elektronicznych SIUS, gdzie wyniki odczytywane były z dokładnością do jednej dziesiętnej punktów. Naszą szkołę reprezentowali Krystian Tarkowski, Michał Poniatowski, Łukasz Dawidowski i Paweł Rosocha. Wszyscy zawodnicy są jednocześnie członkami Klubu Strzelectwa Sportowego „Sokół” i zdobyli licencję strzelecką do uprawiania tego sportu. Trenerem drużyny jest pan Mieczysław Bogaj, a koordynatorem Prezes KSS „Sokół” pan Piotr Adamczuk. Bardzo dziękujemy panu Leszkowi Chromińskiemu- Prezesowi Siedleckiego Klubu Strzelectwa Sportowego „Dragon” za fachową pomoc, wypożyczenie karabinków oraz treningi na strzelnicy w Siedlcach.

        Nasza drużyna w kategorii chłopcy drużynowo zajęła I miejsce :

       1. Krystian Tarkowski – 589,3 pkt
       2. Łukasz Dawidowski – 566,4 pkt
       3. Michał Poniatowski – 566,3 pkt

       Podium w tej kategorii było następujące :

       1. Zespół Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim (mazowieckie) – 1722,0 pkt
       2. I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie (lubelskie) – 1716,1 pkt
       3. Szkoła Podstawowa Nr 32 w Bydgoszczy (kujawsko-pomorskie) – 1687,1 pkt

       Nasz uczeń Krystian Tarkowski został wicemistrzem kraju indywidualnie w kategorii chłopców.

       1. Miłosz Drozda (Chełm) – 591,3 pkt
       2. Krystian Tarkowski (Sokołów Podlaski) – 589,3 pkt
       3. Kacper Pofelski (Chełm) – 574,0 pkt

       Zaprzyjaźniona drużyna z Siedlec także odniosła duży sukces.

       Drużynowo w kategorii dziewcząt :

       1. XVI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie (małopolskie) – 1782,7 pkt
       2. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie (wielkopolskie) – 1760,3 pkt
       3. II Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach (mazowieckie) – 1743,7 pkt

       Indywidualnie w kategorii dziewcząt :

       1. Kamila Stępniak (Siedlce) – 614,2 pkt
       2. Klaudia Hilarowicz (Bielsko Biała) – 608,2 pkt
       3. Magdalena Steltmann (Bydgoszcz) – 608,0 pkt

       Po raz pierwszy w historii Sokołowa Podlaskiego i Klubu Strzelectwa Sportowego „Sokół” osiągnęliśmy Mistrzostwo Kraju w strzelectwie. Zdobyliśmy puchary drużynowo i indywidualnie, dyplomy oraz główną nagrodę- „Srebrny Muszkiet”. Po kilkuletnich staraniach zawodników i ich instruktorów, a także owocnej współpracy z organem prowadzącym - Starostwem Powiatowym, wspierającym rozwój strzelectwa w szkole i Klubie Strzelectwa Sportowego ,,Sokół " - MAMY MISTRZOSTWO !!!

      • ,,Samotność XXI wieku’’

      • Szanowni Państwo, 

       Nazywam się Agata Walencik uczęszczam do Zespołu Szkół Fototechnicznych w Warszawie. Chciałabym serdecznie zaprosić  uczniów klas o profilach artystycznych do wzięcia udziału w konkursie graficznym ,,Samotność XXI wieku’’. Konkurs to część kampanii społecznej przeciwdziałającej ukrytej samotności realizowanej dzięki grantowi ze Stowarzyszenia Youth Human Impact. Samotności, która doskwiera już prawie połowie Polaków. Akcja to liczne filmy, grafiki i konkursy, które tworzą Świadomi Samotności - grupa uczniów działająca razem ze mną. W naszych działaniach wspiera nas szkoła, a w szczególności nasza nauczycielka i opiekun projektu Beata Skipirzepska. Zadanie konkursowe może stać się również zadaniem szkolnym, dzięki temu uczniowie będą mieli większą motywację aby pomyśleć nad tym jak naprawdę wygląda samotność XXI wieku, czym ona jest i jak się przejawia. Myślę, że może to być bardzo ciekawy temat do dyskusji. W jury konkursu zasiądzie między innymi psychoterapeutka. Ogłoszenie wyników nastąpi 9 listopada. Szczegółowe informacje udostępniam Państwu w załącznikach. 

       Z wyrazami szacunku,

      • Konkurs

      • W ramach kampanii Pamiętamy! 100-lecie Bitwy Warszawskiej Wojewoda Mazowiecki ogłasza konkurs, skierowany do młodzieży na najlepszy komiks związany z Bitwą Warszawską. Konkurs będzie trwać do 24 listopada 2020 r.

       Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych (wiek od 13 do 18 lat) będą mieli za zadanie przygotować komiks dotyczący wydarzeń związanych z Bitwą Warszawską. Nadesłane prace będą oceniane m.in. pod względem fabuły, zgodności z faktami historycznymi i szaty graficznej.

       Spośród nadesłanych prac Komisja Konkursowa wybierze 3 najlepsze, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz w mediach społecznościowych. Nagrodą dla zwycięzcy będzie tablet.

       Kampania Wojewody Mazowieckiego realizowana przy wsparciu Kuratorium Oświaty w Warszawie, Muzeum Historii Polski oraz Archiwum Akt Nowych, składa się z szeregu działań mających na celu popularyzację obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz przypomnienie historii wojny polsko-bolszewickiej.

       Projekt Wojewody Mazowieckiego: Pamiętamy! 100-lecie Bitwy Warszawskiej sfinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

       Regulamin konkursu dostępny jest w załącznikach.

       Kuratorium Oświaty w Warszawie
       Al. Jerozolimskie 3200-024 Warszawa

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • Dzień Edukacji Narodowej to okazja do wyrażenia wdzięczności nauczycielom za pomoc w odkrywaniu młodych talentów, inspirację, motywowanie do nauki oraz wskazywanie drogi do sukcesów. To również okazja do wspomnień na temat historii oświaty w Polsce i roli nauczycieli na przestrzeni wieków. Stąd tegoroczne obchody miały nieco inny przebieg spotkania: przygotowano prelekcję połączoną z prezentacją multimedialną przypominającą istotną rolę powstania Komisji Edukacji Narodowej i dalszych dziejów nauki na terenie Polski. Po części historycznej uroczystości delegaci klas wzięli udział w quizie z wiedzy o działaniach na rzecz oświaty. Nagrodą w rywalizacji klas był dzień bez pytania. Przewodniczący Rady Powiatu, nauczyciel historii, wspomniał również o walce mieszkańców naszego regionu o prawo do edukacji. W ten wyjątkowy dzień naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Rady Rodziców. Przewodnicząca skierowała wyrazy podziękowania do nauczycieli i dyrekcji szkoły oraz reprezentantów klas obecnych na uroczystości. Całość spotkania uświetnił występ zespołu Szara Band wykonując utwory „Okruchy wspomnień” Danuty Mizgalskiej i „Do kołyski” Dżemu.

      • Życzenia

      • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej  życzymy Państwu,
       by praca była nieustającą pasją i wyzwaniem, zachęcała
       do ciągłego rozwoju Waszych uczniów i wychowanków,
       a także była źródłem satysfakcji
       i społecznego uznania.

        

       Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy
       Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim

        

      • SZKOLNE KOŁO PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT

      • We wrześniu 2020 r. zostało powołane Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt, zrzeszające uczniów dla których los zwierząt nie jest obojętny. Głównym zadaniem Koła jest podejmowanie działań na rzecz humanitarnego traktowania wszystkich istot żywych oraz ich poszanowanie. Uczniowie będą mieli możliwość m.in.pomocy pieskom w sokołowskim schronisku, udziału w rożnego rodzaju akcjach prozwierzęcych lub uczestniczenia w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi i opiekunami Koła (także w języku angielskim).

       Poniższy filmik prezentuje wolontariuszy SKPZ oraz jedno z działań - pomoc zwierzętom w schronisku. W dniu 04 października tj. Światowym Dniu Zwierząt (World Animal Day), uczennice klasy 2hp: Julia Rzeska, Julia Nermer oraz Julia Bindas przybyły do schroniska i wzorowo pełniły opiekę nad psiakami.

       Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt zaprasza do współpracy wszystkich miłośników „braci mniejszych”. Szczegółowych informacji udziela Zarząd Koła (przewodniczący - Kacper Wojciuk kl.2fp, zastępca - Gabriela Borowa kl.2fp, sekretarz - Julia Rzeska kl.2hp) oraz opiekunowie. Opiekunowie: Dorota Odziemczyk, Agnieszka Makowiecka

      • LAWENDOWA POMOC CZWORONOGOM

      • Chętni uczniowie włączyli się w akcję charytatywną w ramach której przygotowali zapachowe woreczki lawendowe. Dochód ze sprzedaży woreczków przeznaczony zostanie na zakup karmy dla psów ze schroniska. Działanie takie to idealna okazja do propagowania wśród młodzieży postaw prospołecznych jak również dobry sposób na rozładowanie negatywnych emocji. Wszystkim uczniom angażującym się w przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy. Organizatorzy akcji: Pedagog szkolny p. Ewa Dobrzycka Psycholog szkolny p. Patrycja Wierzbicka - Kucharek Kierownik praktycznej nauki zawodu p. Agnieszka Makowiecka

      • KONKURS FOTOGRAFICZNY Najciekawsze zakątki naszej Ojczyzny - V edycja

      • Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim wzięli udział w tegorocznej V edycji Konkursu Fotograficznego „NAJCIEKAWSZE ZAKĄTKI NASZEJ OJCZYZNY”.

       Celem konkursu jest promowanie piękna naszego kraju oraz odkrywania niezwykłych zakątków naszej Ojczyzny; rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania przyrodą, kulturą i tradycją naszej Ojczyzny; rozwijanie umiejętności obserwacji, wrażliwości artystycznej, inwencji twórczeji kreatywności oraz prezentacja twórczości młodzieży w dziedzinie fotografii.

       Honorowy Patronat nad konkursem objęli:

       • Minister Edukacji Narodowej
       • Marszałek Województwa Mazowieckiego
       • Prowincja Warszawska - Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu
       • Katedra Genologii Dziennikarskiej i Fotografii, UW
       • Fotoklub RP Stowarzyszenie Twórców
       • Rosikon press
       • Komisja Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK
       • Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK im. Waldemara Dońca
       • KONDRAT- MEDIA

       Patronat Medialny:

       • Radio dla Ciebie
       • Czasopismo „Geografia w Szkole”

       Tematem fotografii powinny być niezwykłe krajobrazy, zabytki i urokliwe miejsca naszej Ojczyzny. Mogą to być miejsca dotąd nieznane lub mniej znane, ale wykonane w niestandardowych ujęciach, prezentujące w ciekawy i niekonwencjonalny sposób ich walory.

       Fotografie na konkurs wykonali  uczniowie następujących klas:

       1. Ewa Kamińska – klasa  3B

       2. Kacper Kułak – klasa 3B

       3. Weronika Czapska – klasa 2Ag

       4. Natalia Haas – klasa 2Ag

       5. Agata Krasnodębska – klasa 2Ag

       6. Sandra Kryszczuk – klasa 2AG

       7. Natalia Modzelewska – klasa 2Ap

       8.Julia Stepnowska – klasa 2Ap

       9. Kornelia Kulikowska – klasa 2Ap

       10. Julita Noszczak – klasa 2Bp

       11. Julia Bartnik – klasa 2Bp

       12. Julia Paczóska – klasa 2Bp

       13. Zuzanna Kalisiak – klasa 2Bp

       14. Bartosz Abramczuk - klasa 2Ag

       15. Jarosław Dmochowski - klasa 2Jp

       16. Kuba Skibniewski - klasa 2Jp

       17. Filip Skolimowski - klasa 2Jp

       18. Paulina Krycka - klasa 2Hp

        Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 30 października 2020 r.

       Wszystkim  Uczestnikom życzymy sukcesów i wygranych.

       Opiekunowie Konkursu: p. Iwona Piętka, Milena Nowaszewska, Agnieszka Bocian

      • 2 października - Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

      • Złość, agresja, przemoc. Pod takim hasłem odbyły się w naszej szkole zajęcia w poszczególnych klasach. Podczas zajęć młodzież poznała formy przemocy szkolnej oraz skutki dla jej ofiar a także gdzie można zgłosić się po pomoc. Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy przez psychologa i pedagoga szkolnego.

      • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

      • W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny odbędą się w pełni demokratyczne wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021 i 2021/2022.

       Jeżeli chcesz reprezentować swoje koleżanki i kolegów, pracować w Samorządzie Uczniowskim, zgłoś swoją kandydaturę i …wystartuj w wyborach!!!
       Masz potencjał, głowę pełną pomysłów, jesteś kreatywny, twórczy, otwarty na wyzwania, a przede wszystkim chcesz mieć wpływ na rzeczywistość szkolną – ZAPRASZAMY!

       Weź udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego!

       Zarząd Samorządu Uczniowskiego

      • Konkurs z cyberbezpieczeństwa - CyberSkiller Challenge Poland

      • Ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

       Celem konkursu jest szerzenie umiejętności i praktycznej wiedzy o cyberbezpieczeństwie.

       W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie Zespołu Szkół, a szczególnie uczniowie technikum informatycznego realizujący zajęcia z bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

       Konkurs trwa od 01.09.2020 r. do dnia 16.04.2021 r. Konkurs będzie składał się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego oraz ogólnopolskiego. Etap szkolny oraz wojewódzki zostaną przeprowadzone zdalnie za pośrednictwem Platformy CyberSkiller. Etap pierwszy (Szkolny) odbędzie się w dniu 16.11.2020 r. oraz będzie polegał na odpowiedzi na pytania testowe udostępnione na Platformie CyberSkiller. Do Etapu drugiego z każdej zarejestrowanej placówki oświatowej zostanie zakwalifikowanych trzech Uczestników, którzy uzyskają najwyższą liczbę punktów.

       Wszelkie szczegóły i zgłoszenia można dokonać na stronie https://www.cscs.pl/

       Nauczyciel odpowiedzialny: Sylwia Chruścicka

      •  I OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

      •  I OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ - „Chrzest Polski”, organizowany przez Fundację „SŁOWO” oraz partnera konkursu Fundację PZU.

       Każde społeczeństwo i każda jednostka powinna czuć więź ze swoją Ojczyzną, powinna być świadoma swojej historii i swoich korzeni. Zakorzenienie w historii umożliwia budowanie patriotyzmu, dumy z przynależności do własnego Narodu i stwarza poczucie odpowiedzialności ludzi za dobro i właściwy rozwój społeczeństwa.

       Prace wykonane jako prezentacje multimedialne mają w swojej tematyce nawiązywać do wydarzeń dotyczących historii Polski związanych z Chrztem Polski.

       Podział nagród:

       - 700 zł za zajęcie pierwszego miejsca;

       - po 500 zł za trzy drugie miejsca;

       - po 300 zł za pięć trzecich;

       - Nagrody książkowe dla trzydziestu wyróżnień.

       Warunki uczestnictwa:

       -  zapoznanie się z Regulaminem I Ogólnopolskiego Konkursu na prezentację multimedialną - „Chrzest Polski”,

        - przesłanie na adres organizatora wstępnej deklaracji uczestnictwa w terminie do 30.10.2020 r.,

       - nadesłanie prac na adres organizatora w terminie do 27.11.2020 r.

       Chętnych uczniów Zespołu Szkół Nr1 im. K. K. Baczyńskiego serdecznie zapraszam do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie.

       Wszystkim uczestnikom życzę sukcesów i wygranych.

       Opiekun konkursu, p. Iwona Piętka

  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 223558