• Aktualności

      • Wewnątrzszkolny konkurs ortograficzno-muzyczny z języka angielskiego

      • W dniu 12 maja 2022 odbyła się wiosenna edycja konkursu z języka angielskiego. Wzięło w nim udział 12 uczniów naszej szkoły. Reprezentowali oni następujące klasy: 1F, 2H, 3BP i 3HP. Konkurs miał za zadanie sprawdzić sprawność słuchową uczniów, jak również poprawność zapisu. Konkurs zaczęliśmy od piosenki ‘Underdog’ w wykonaniu Alicii Keys. Piosenka powstała podczas ogólnoświatowego lockdown’u i opowiada o nierówności społecznej. W tej piosence zadaniem uczestników było znalezienie błędnych wyrazów i wpisanie poprawnych. Kolejna piosenka to bardziej znana propozycja Toma Grennan’a pt. ‘A Little Bit of Love’. Uczniowie mieli wpisać brakujące wyrazy, uproszczeniem było to, że były to tylko czasowniki. Lista The Best of The Best przestawia się następująco:

       1. Maja Zajączkowska – kl. 3BP
       2. Eryk Soszka – kl. 2H
       3. Natalia Grochowska – kl. 1F
       4. Mikołaj Steć – kl. 3BP
       5. ex aequo Julia Bartnik – kl. 3BP i Nikola Kowal – kl. 3HP
       6. Ewa Banasiuk – kl. 3HP

       Wszyscy wyżej wymienieni zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci bandan, długopisów, notatników i słodyczy.

       Następna edycja konkursu na jesieni 2022. Serdecznie zapraszamy

       Beata Maseko, Anna Czarnocka

      • 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      • 3 maja 2022 roku Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Nr 1 uczestniczył w uroczystych obchodach 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

       Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Konkatedrze Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim. Po nabożeństwie uczestnicy, parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele szkół i instytucji z terenu miasta wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerowali ulicami miasta odwiedzając Miejsca Pamięci Narodowej. Złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy podziemia niepodległościowego, obeliskiem ku czci ks. Stanisława Brzóski, pod figurą Św. Rocha, patrona miasta. 

       Pani Małgorzata Baranowska  Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 uroczyście złożyła kwiaty pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego w Parku Adama Mickiewicza.

      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 klas maturalnych

      • 29 kwietnia 2022r. w hali sportowej ZS Nr1 odbyło się  pożegnanie klas maturalnych. W tak szczególnej i wyjątkowej uroczystości uczestniczyli: dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, zaproszeni goście, uczniowie, a przede wszystkim tegoroczni absolwenci. Akademię rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz wspólnego zaśpiewania hymnu narodowego.

       Następnie głos zabrali: Dyrektor ZS Nr 1-  p. Małgorzata Baranowska, Przewodniczący Rady Powiatu - p. Jacek Odziemczyk, który odczytał list senatora Waldemara Kraski skierowany do tegorocznych absolwentów oraz Starosta Powiatu Sokołowskiego - p. Elżbieta Sadowska. Przemawiający życzyli tegorocznym maturzystom  dobrych wyników na egzaminie dojrzałości, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów oraz dokonania właściwego wyboru dalszej drogi życiowej. W czasie uroczystości zostały rozdane świadectwa z wyróżnieniem, które otrzymali: Weronika Czapska, Ewelina Skorek oraz Norbert Kozłowski, a także wręczono nagrody książkowe za wysokie wyniki nauczania.

       Z kolei w imieniu klas przedmaturalnych głos zabrała uczennica klasy  3Bp – Natalia Gawrysiuk. Podziękowała maturzystom za ich obecność, pomoc i cenne wskazówki. Życzyła im mądrości, dobrych wyborów oraz tego, aby ich drogi życiowe były jak najprostsze, bez zakrętów. Przedstawiciele klas przedmaturalnych wręczyli maturzystom drobne upominki jako dowód sympatii.

       Uroczystość swoim występem uświetnił szkolny zespół muzyczny „Szara band”.   

       Akademię prowadzili reprezentanci klas 3Ag: Weronika Czapska oraz Mateusz Mostowiec.

       Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia na maturze!

       Szanowna Dyrekcjo,

       Kochani Wychowawcy

       Drodzy Nauczyciele

       Pracownicy administracji i obsługi

       Przedstawiciele Rady Rodziców

       Droga Młodzieży!

       Dziś jest wyjątkowa okazja do szczególnych  podziękowań…

       W imieniu Rodziców uczniów klas maturalnych dziękujemy Dyrekcji Zespołu za zrozumienie potrzeb naszych dzieci, za szanse i możliwości wszechstronnego rozwoju. Doceniamy Waszą rolę i zaangażowanie.    

       Dziękujemy wszystkim Nauczycielom za lata trudu, za cierpliwość i wytrwałość
       w przekazywaniu wiedzy naszym pociechom. Przez te wszystkie lata Waszym największym celem było wskazywanie właściwej drogi, aby w przyszłości wyrosły na wartościowych i uczciwych ludzi. Jesteście przykładem na to, że „ Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych".  Doceniamy to, że uczyliście wartości, zasad moralnych i wszystkiego, co potrzebne jest w dorosłym życiu.

       Szczególne podziękowania pragniemy złożyć Wychowawcom za Wasz trud i serce, jakim miały zaszczyt być obdarowane nasze dzieci, za tworzenie dobrej atmosfery
       w szkole, za kształtowanie charakteru naszych dzieci i bezustanne czuwanie nad nimi, poświęcony im czas i wysiłek, za rozbudzaną w Nich pasję i ciekawość świata.

       Wdzięczni jesteśmy także Pracownikom Szkoły, dzięki którym nauka odbywała się
       w bezpiecznym, przyjemnym otoczeniu.


       Przedstawicielom Rady Rodziców dziękujemy za urozmaicanie i pomoc  w organizowaniu imprez oraz uroczystości szkolnych.


       Droga Młodzieży ….

       Ufamy, że wiedza i umiejętności zdobyte podczas lat spędzonych w szkole ponadgimnazjalnej pozwolą Wam osiągnąć sukces i spełniać marzenia.

       Życzymy Wam … tradycyjnie zdrowia, szczęścia oraz …. abyście byli doceniani
       w domu, w szkole, w pracy, w życiu….

       Niech te słowa piosenki towarzyszą Wam w dorosłym życiu…

       „…zdejmij ciężar oczekiwań

       w język snów wsłuchaj się

       chociaż myślisz

       jestem sam

       świat Cię wspiera w ciszy

       zapisuje podpowiedzi

       ale tego nie usłyszysz

       jak nie dotrzesz do samego siebie

       ….

       biegnij z wiatrem i skrzydłom daj się nieść

       Nie poddawaj się

       nadzieja matką mądrych jest

       przytul do niej się i nie poddawaj się

       życie ma swój sens

       każde ma swój sens

       skrzydłom daj się nieść

       nie poddawaj się….”

       Powodzenia!

       Rodzice uczniów klas maturalnych

      • Historyczny sukces Mateusza Gregorczuka, ucznia ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim.

      • Dwoje naszych zawodników wystąpiło w finale wojewódzkim XXIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Kamionie, 29.04.2022

       Zawody odbyły się 29 kwietnia 2022 w Kamionie koło Sochaczewa na trudnej trasie rekreacyjno-sportowej im. Roberta Lewandowskiego. Zgromadziły ponad 1000 dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego Mazowsza.

       Mateusz zajął trzecie miejsce na dystansie 2000 m pokonując wielu utytułowanych zawodników z województwa mazowieckiiego. Mamy oczywiście powód do dumy z występu Kasi Trendyk, która zajęła 7 miejsce na dystansie 1500 m.

       Zdobycze medalowe naszego regionu w 10 biegach:

       Sokołów Podlaski -1

       Kosów Lacki-1

       Węgrów- 1

       Siedlce-2

      • Kolejna akcja krwiodawstwa w naszej szkole

      • Serdecznie dziękujemy za okazane serce i krew.
       Nie zawiedli uczniowie, pracownicy naszej szkoły oraz osoby z terenu miasta, które po raz kolejny udowodniły, że oddawanie krwi jest szlachetnym, bezinteresownym działaniem na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Oddanie tej cennej cząstki samego siebie ludziom potrzebującym pomocy jest symbolem wrażliwości na ludzkie cierpienie. W obliczu zagrożenia życia ludzkiego każda kropla krwi ma wielkie znaczenie.
       Akcja krwiodawstwa została przeprowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy. Zgłosiły się 44 osoby, krew oddało 26 osób, pobrano 12 litrów krwi.

      • Maturzyści 2022 na Jasnej Górze

      • W poniedziałkowe popołudnie 25 kwietnia 2022 r. na Jasnej Górze – w duchowej stolicy naszej Ojczyzny, przed cudownym wizerunkiem Maryi Królowej Polski zgromadzili się maturzyści diecezji drohiczyńskiej. W towarzystwie wychowawców, nauczycieli, katechetów i kapłanów pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Sawczuka modlili się o pomyślność podczas tegorocznych egzaminów maturalnych, o dobre życiowe wybory czy dostanie się na upragnione studia. Z grupą 27 maturzystów Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego na Jasną Górę udali się nauczyciele: p. Jolanta Cudziło Abramczuk, p. Renata Romańczuk, p. Beata Maseko i ks. Grzegorz Wierzbicki.

       W programie kilkugodzinnego spotkania była konferencja ze świadectwem nawrócenia aktorki, Pani Patrycji Hurlak, nabożeństwo Drogi Krzyżowej na wałach klasztornych, Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i modlitewne czuwanie w kaplicy cudownego obrazu. Najważniejszym punktem modlitwy była Msza św. o godz. 23.30. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego: „Czas to miłość”.

       Więcej na stronie: drohiczynska.pl

       https://drohiczynska.pl/aktualnosci/czuwanie-maturzystow-diecezji-drohiczynskiej-2022/

  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 40648