• Aktualności

      • AKCJA EKOLOGICZNA – kwiaty i sadzonki drzew za surowce wtórne i odpady niebezpieczne.

      • Zespół Szkół Nr 1 promuje ochronę środowiska, rozszerza świadomość ekologiczną     i życie w zgodzie z naturą.

       W dniu 28.04.2022 r. nauczyciele , pracownicy szkoły i uczniowie wzięli czynny udział w zbiórce surowców wtórnych i odpadów niebezpiecznych. Postawa ekologiczna została nagrodzona sadzonkami kwiatów i drzew z Nadleśnictwa Sokołów.

       Dziękujemy za ekologiczną postawę!

       Koło Ekologiczne

      • WOMEN IN STEM 2022 POLAND - KONKURS NA ESEJ

      • Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Polsko-Amerykański Program Stypendialny Fulbrighta. W tegorocznej edycji zadanie konkursowe polega na napisaniu eseju w języku angielskim o kobietach, które odniosły sukces w takich dziedzinach jak: Science, Technology, Engineering lub Mathematics (STEM). Wypracowania można przesyłać do 30.04.2022r. do godz. 23.59.

       Wszystkie informacje znajdziecie tutaj:

       https://tinyurl.com/Rules-Women-In-STEM-PL?fbclid=IwAR2iwI6U_RRoNrJ74QZIxdwM-s7mzVRIUHCwMnsleLMOmDGlRVPvaX-j2Ws

       oraz tutaj:

       https://tinyurl.com/Essay-Contest-Women-In-STEM-PL?fbclid=IwAR1FVT73SpExJJOTQV3BGfzNuAvX7BiM3Dk91dv3Omrt5RVcYwJ5sJlWSmI

       I jeszcze parę słów od Madalyn - tegorocznej stypendystki Fulbrighta:

       'We started the 2022 Women in STEM Short Essay Contest to get to know more about Polish students and encourage students from all over Poland to take a moment to celebrate women who have made have made contributions to the fields of science, technology, engineering, and mathematics. This contest also gives students the chance to simultaneously practice their English skills and have their work reviewed by a native speaker. After the contest is over, students will also have the opportunity to request a meeting directly with the Fulbright stipendist who reviewed their paper so they can receive feedback and get the chance to talk one on one with a US Fulbright scholar.

       By submitting an application, you will also join a network of students from around Poland, will gain access to more information about the Fulbright Program, and will get the chance to know the participating Fulbright grantees and potentially our professional networks. Additionally, this contest is the perfect way for students to build their resumes, especially if they are planning to apply for a Fulbright or any other international exchange program in the future. Every student will receive a certificate of participation and the best essays will receive special prizes sponsored by the Polish-US Fulbright Commission! Who will you write about? The deadline is April 30th, 23.59! We can't wait to read your essays!"

      • OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX 2022

      • 26.04.2022r. 21 uczniów naszej szkoły przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego FOX organizowanego przez Naukowy Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Test konkursowy obejmował zadania wielokrotnego wyboru i sprawdzał umiejętności językowe, wiedzę językową oraz kulturoznawczą. Uczniowie reprezentowali dwie kategorie wiekowe: grupę Lions - I i II klasa liceów 4-letnich i techników 5-letnich oraz grupę Eagles - klasy III liceów 4-letnich i techników 5-letnich oraz klasy III liceów 3-letnich oraz III i IV techników 4-letnich. Trzymamy kciuki za wyniki!!!

      • Wycieczka dydaktyczna

      • Dnia 25 kwietnia uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej Technikum Nr 1 w zawodzie technik pojazdów samochodowych odbyli wycieczkę dydaktyczną do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali cuda techniki motoryzacyjnej ubiegłych wieków. Następnie młodzież odwiedziła “Dom Zagadek”, gdzie w pięciu różnych pokojach uczniowie w grupach rozwiązywali zagadki logiczne wymagające spostrzegawczości, kreatywności i odrobiny sprytu aby wydostać się z “Escape Room”. Po edukacyjnej części wycieczki odbyła się część rozrywkowa, czyli czas na posiłek w Centrum Handlowym Arkadia , a następnie seans filmu “Uncharted”. Wszyscy we wspaniałych humorach wrócili do Sokołowa Podlaskiego.

      • JESTEŚMY W FINALE II OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW PROJEKTOWYCH W PROJEKCIE CENTRUM MISTRZOSTWA INFORMATYCZNEGO

      • Zespół w składzie: Jarosław Sekuła, Jakub Kucharek, Rafał Paczuski zdobył I miejsce w zawodach regionalnych na Politechnice Warszawskiej  i tym samym zapewnił sobie udział w finale II Ogólnopolskich Zawodów Projektowych, które odbędą się w dniach: 11.06.2022 - 12.06.2022r. na Politechnice Łódzkiej. Warto podkreślić,  że uczniowie zdobyli maksymalną liczbę punktów, czym może pochwalić się tylko 9 zespołów z całej Polski. Głównymi celami zawodów jest rozwój zdolności programistycznych w oparciu o dostępne osiągnięcia techniczne w elektronice, mechatronice, automatyce i robotyce oraz rozwój umiejętności pracy w zespole. Podczas etapu lokalnego/regionalnego uczestnicy dostali do rozwiązania jedno zagadnienie projektowe, z wykorzystaniem zestawów robotycznych przekazanych Grantobiorcom CMIW finale nasi uczniowie  zmierzą się z 15 zespołami z pozostałych regionów reprezentujących Politechnikę Łódzką, Politechnikę Wrocławską, Politechnikę Gdańską i Akademię Górniczo-Hutniczą z Krakowa.

       Gratuluję i trzymam kciuki za naszą drużynę.

       Opiekun zespołu: Janusz Burzyński

      • "Dolina Bugu - ptaki widzą lepiej"

      • 22 kwietnia z okazji Śwatowego Dnia Ziemi uczniowie Kl. III hp w ZSnr1 w Sokołowie Podl. obejrzeli film pt. "Dolina Bugu - ptaki widzą lepiej",  który został nakręcony w plenerach między Nurem a Kamieńczykiem przez Emiliana Sito - pasjonata przyrody, mieszkańca gminy Łochów. Film ten zachwycił młodzież pięknem nadbużańskich krajobrazów. Wspaniałe zdjęcia z drona ukazują ostatnią polską dziką rzekę i jej otoczenie, oraz jej skrzydlatych mieszkańców, a piękny głos lektorki Krystyny Czubówny uatrakcyjnił przekaz.

      • Kolejne zwycięstwo naszych uczniów!

      • Uczniowie Zespołu Szkół Nr1 w Sokołowie Podlaskim po raz 4 z rzędu wygrali wojewódzkie zawody strzeleckie Srebrne Muszkiety (drużynowo i indywidualnie) i będą reprezentowali Mazowsze na Ogólnopolskich Finałach w Tarnowie. Przypomnijmy, że 2 lata temu byli najlepsi w Polsce.

      • ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ – Światowy Dzień Ziemi 2022

      • Data 22 kwietnia stanowi okazję do refleksji nad aktualną sytuacją naszej planety. Globalne ocieplenie, marnowanie żywności, wszechobecność plastiku czy kryzys bioróżnorodności – to tylko niektóre zagadnienia, które podejmowane są w ramach Dnia Ziemi. Zapraszamy społeczność szkolną do udziału w corocznej akcji, dzięki której włączymy się w oczyszczanie naszej planety i pomożemy środowisku naturalnemu.

       28 kwietnia (czwartek) w świetlicy szkolnej w godz. 9 - 12  zbieramy surowce  wtórne i odpady niebezpieczne  - zużyte baterie, nakrętki plastikowe, a także stare i uszkodzone telefony komórkowe.

       Ekologiczna postawa zostanie wynagrodzona – wymienisz baterie na kwiaty i sadzonki drzew!

       Zgodnie z tegorocznym hasłem zainwestujmy w Naszą Ziemię

       • Zasadźmy drzewo (może być krzak), które upiększy miejsce w którym mieszkamy.
       • Zbierzmy makulaturę. Z pewnością mamy jej mnóstwo w domu - stare gazety, papiery, kartonowe pudełka, ulotki, gazetki reklamowe. Uzbieraną makulaturę oddajmy do punktu skupu.
       • Zbierzmy niepotrzebne szkło i wyrzućmy do specjalnego kontenera - przy recyklingu szkła zużywane jest 21% energii mniej niż przy produkcji nowego szkła.
       • Zbierzmy puszki aluminiowe (po napojach gazowanych) i oddajmy do skupu. Złoża boksytu z którego otrzymuje się aluminium potrzebne do produkcji puszek, nie są odnawialne, co prowadzi do ich bezpowrotnego wyczerpywania. Aluminiowe puszki nadają się w całości do ponownego przetworzenia.
       • Pozbierajmy śmieci. Postarajmy się oczyścić ze śmieci jakąkolwiek część ziemi. Może to być nasze podwórko (jeśli jest zaśmiecone) lub jakiś inny teren gdzie zebrało się dużo śmieci.
       • Codziennie segregujmy śmieci, oszczędzajmy wodę, gaz i energię elektryczną a zużyte baterie wyrzucajmy do specjalnych kontenerów i pojemników do tego przeznaczonych.
       • Zacznijmy konsekwentnie stosować wielorazowe torby podczas zakupów, planujmy rozsądne zakupy artykułów spożywczych i odzieży.

       Choć każda z tych zmian wydaje się drobna, mają one realny wpływ na ochronę środowiska i jego zasobów.

                                                                                               Koło  Ekologiczne

      • SZARADA 2022

      • Za nami XI Sokołowskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery "Szarada" które odbyły się w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. Poznaliśmy propozycje edukacyjne uczelni wyższych, szkół policealnych, służb mundurowych oraz wiele ofert przyszłych pracodawców. Gości Targów powitała Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 - Pani Małgorzata Baranowska. Przewodniczący Rady Powiatu - Pan Jacek Odziemczyk oraz Wicestarosta Powiatu Sokołowskiego – Pan Ryszard Domański z okazji spotkania wygłosili okolicznościowe przemówienia. Ciekawym punktem Szarady był występ uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia z Sokołowa Podlaskiego.

       W targach wzięły udział uczelnie wyższe: Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie, Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Politechnika Białostocka, Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz szkoły policealne: Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Siedlcach, Szkoła Policealna Centrum Nauki i Biznesu "ŻAK" w Siedlcach, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Siedlcach, Medyczna Szkoła Policealna w Mińsku Mazowieckim, Szkoły Cosinus w Siedlcach, Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim. Swoje stanowiska mieli pracodawcy: PSB Mrówka, DAIR Biuro Rachunkowe, PFR Portal PPK Sp. Zo.o. Warszawa, Spółdzielnia Inwalidów CHEGOS w Sokołowie Podlaskim, Zakład Produkcyjny PRONAR Filia Siemiatycze, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej „Sokołów” w Sokołowie Podlaskim S.A., „Sokołów – Logistyka” Sp. Z o.o., Powiatowy Urząd pracy w Sokołowie Podlaskim, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Siedlcach i służby mundurowe: Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim i Wojskowa Komenda Uzupełnień w Siedlcach.

       Targi są imprezą cykliczną skierowaną do uczniów klas maturalnych, przedmaturalnych, przyszłych absolwentów szkół branżowych, osób chcących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe lub szukających pracy.

      • 6. edycja projektu edukacyjnego „Przez bajki w świat”

      • To zdrowie jest prawdziwym bogactwem, a nie kawałki złota i srebra”.

       (Mahatma Gandhi)

        

                 Pod takim właśnie hasłem 7 i 8 kwietnia 2022 r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyła się 6. edycja projektu edukacyjnego „Przez bajki w świat”. Grupa teatralna Sposób na teatr przygotowała dla przedszkolaków i dzieci z powiatu sokołowskiego widowisko zatytułowane „Żyjesz zdrowo - jest bajkowo”, które w swobodny i humorystyczny sposób promowało zdrowy styl życia.  Specjalistami zachowania prawidłowej kondycji fizycznej stali się Kopciuszek i książę Kacper. Ich miłość do sportu uświadomiła najmłodszym, że bajkowe życie nie polega na spędzaniu wolnego czasu przed komputerem i zajadaniu się słodyczami, ale może być zdrowsze i ciekawsze poprzez ćwiczenia na świeżym powietrzu oraz spożywanie owoców i warzyw.

            Nasi niezwykle utalentowani uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim swoim arcymistrzowskim występem bez wątpienia podbili serca publiczności. Młodzi aktorzy w wirtuozowski sposób połączyli grę aktorską z tańcem, elementami akrobatyki oraz śpiewu, tworząc piękną, pełną nieprawdopodobnych zdarzeń, opowieść. A dowodem wdzięczności widzów  były uśmiechy na ich twarzach, gromkie brawa, owacje na stojąco i słodkie upominki.

                Na spektaklu swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Powiatu  - Pan Jacek Odziemczyk, Wicestarosta  Powiatu Sokołowskiego – Pan Ryszard Domański i Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1  - Pani Małgorzata Baranowska, a wśród najmłodszych widzów  - dzieci oraz opiekunowie z Miejskiego Przedszkola nr 5 im. Kubusia Puchatka, Miejskiego Przedszkola nr 2, Miejskiego Przedszkola nr 3, Przedszkola Niepublicznego „Chatka Puchatka”, Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek, Zespołu Szkół Salezjańskich i Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6.

           Projekt przygotowali: pani Agnieszka Pachołowska, pani Magda Filipiak, Eliza Chomać, Klaudia Karczmarek, Klaudia Kruk, Martyna Lipka, Dobrosława Mosiej, Julia Ryć, Kacper Kopa, Tomasz Młynik, Jakub Prokopczuk, Kacper Tręda.

             Grupa teatralna Sposób na teatr chciałaby serdecznie podziękować za wsparcie oraz pomoc w realizacji projektu Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim - Pani Dyrektor Małgorzacie Baranowskiej, Pani Wicedyrektor Beacie Pękale, Pani Wicedyrektor Jolancie Cudziło-Abramczuk, Panu Wicedyrektorowi Piotrowi Adamczukowi oraz Dyrektorowi Sokołowskiego Ośrodka Kultury - Panu Marcinowi Celińskiemu wraz z pracownikami.

                 Szczególne podziękowania kierujemy do Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim za finansowe wsparcie naszego projektu. Dzięki niemu młodzi aktorzy za swoje ogromne zaangażowanie w przedsięwzięcie edukacyjne i promocję szkoły w środowisku lokalnym otrzymali nagrody rzeczowe. Dziękujemy!!!

      • RÓŻOWA SKRZYNECZKA

      • 6 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim oficjalnie otwarto Różową Skrzyneczkę. Jest to jedyna skrzyneczka w Powiecie Sokołowskim i jedna z nielicznych w naszym regionie. Różowa skrzyneczka to fundacja, której celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej. W różowej skrzyneczce znajdziemy artykuły higieny osobistej tj. podpaski, tampony czy wkładki higieniczne. Działamy zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar.

      • Kolejna zbiórka darów na rzecz zwierząt z Ukrainy

      • Dziękujemy Społeczności naszej szkoły za udział w zbiórce darów na rzecz zwierząt z Ukrainy. Udało się zebrać 118 kg pełnowartościowej karmy suchej oraz prawie 8kg mokrej, plus przekąski. Paczka została przekazana Fundacji Azylu pod Psim Aniołem w Warszawie, która ma pod opieką czworonogi z terenu Ukrainy. Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt

      • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      • 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy, zwiększenie świadomości i budowanie wrażliwości społecznej na temat autyzmu. Zwraca również uwagę na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.
       Autyzm to odmienny do typowego sposobu rozwoju człowieka. Polega na uszkodzeniu systemu, który porządkuje otrzymane od zmysłów informacje, daje zmysłom błędne wskazówki, dlatego osoby ze spoktrum autyzmu inaczej odbierają światło, obrazy i dźwięki, odmiennie odczuwają dotyk, zapach, smak. Każda osoba jest indywidualnością, nie ma dwóch takich samych osób z autyzmem. Każdy jest wyjątkowy.
       Jeszcze niedawno uważano, że autyzm dotyczy głównie chłopców – był diagnozowany u nich niemal cztery razy częściej niż u dziewcząt. Stąd też symbolicznym kolorem autyzmu stał się niebieski. Najnowsze badania pokazują jednak, że autyzm w takim samym stopniu dotyka mężczyzn, jak i kobiet

      • Złoto dla „Szarej”

      • 1 kwietnia w Zespole Szkół Nr 1 odbył się   turniej w piłce ręcznej chłopców w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej szkół ponadpodstawowych. W turnieju wzięły udział cztery szkoły z terenu powiatu sokołowskiego: ZS 1, I LO, SLO i ZS CKR. Nasi chłopcy wywalczyli sobie mistrzostwo powiatu.

       Skład zespołu:

       1.Kurach Mateusz

       2.Struś Jakub

       3.Kozaczuk Krzysztof

       4.Zając Adam

       5.Mostowiec Mateusz

       6. Kiełek Damian

       7.Turos Igor

       8. Kałuski Rafał

       9.Kozaczuk Jan

       10.Kowalczyk Mateusz

       11. Podniesiński Dawid

       12. Żochowski Kamil

        

       Opiekun: Rusłan Mielniczuk

      • Szarada 2022

      • Z przyjemnością informujemy, że po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią wraca SZARADA.
       XI Sokołowskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery "Szarada" odbędą się 12 kwietnia 2022 r., uroczyste otwarcie nastąpi o godzinie 10.00. Serdecznie zapraszamy.

  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 330592