• Aktualności

            • UDZIAŁ LOGISTYKÓW W PROGRAMIE EDUKACYJNYM „LOGISTYKA DLA TECHNIKA”

            • Uczniowie Technikum Logistycznego uczestniczyli w roku szkolnym 2019/2020 w cyklu ośmiu 45 - minutowych spotkań online z pracownikami, naukowcami i ekspertami Sieci Badawczej Łukasiewicz Instytutu Logistyki i Magazynowania.

              Każdy webinar był tematycznie związany z nauczaniem logistyki i jej praktycznego zastosowania w branży TSL.

              Joanna Podgórska, Izabela Malinowska

            • Sukces Oliwii Rączki w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX 2020

            • Uczennica klasy 1j Oliwia Rączka zdobyla 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który odbył się w naszej szkole w lutym 2020r. Słowa uznania i serdeczne gratulacje przekazujemy też nauczycielowi Oliwii, Pani Monice Winczaruk. Pozostali uczestnicy uzyskali następujące miejsca : 2. Piotr Danielak 3. Maciej Wrzosek 4. Maja Pawluk 5. Szymon Borysiak 6. Piotr Krasnodębski 7. Maja Zajączkowska 8. Nikola Kowal 9. Maciej Wyszomierski 10. Gabriela Borowa 11. Mikołaj Stec 12. Jakub Skolimowski 13. Kacper Krasnodębski. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Marzena Borysiak Wojewódzka , Magdalena Linczewska

            • Eliza Wcisłak - nasza absolwentka

            • Eliza Wcisłak - zawodniczka CWZS Zawisza Bydgoszcz uprawiająca podnoszenie ciężarów, wice mistrzyni Europy do 17 lat, brązowa medalistka mistrzostw Europy do 23 lat, wielokrotna mistrzyni Polski, w tym mistrzyni Polski seniorek, studentka psychologii na WSG w Bydgoszczy, żołnierz WOT, absolwentka Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim.

            • Maturzyści dziękują ...

            • „ Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz…”

              Colin P. Sisson

              Szanowna Dyrekcjo, drodzy Wychowawcy i Nauczyciele, kochani Rodzice!

              Czas nauki szkolnej minął bardzo szybko. Pamiętamy, jak pierwszy raz przekroczyliśmy mury naszej szkoły. Wówczas wydawała się ogromna! Zastanawialiśmy się, czy damy radę w niej funkcjonować, jaka będzie ta nowa rzeczywistość ?

              Spotkaliśmy tutaj wspaniałych wychowawców, którzy patrzyli na nas z rodzicielską troskliwością; mądrych nauczycieli, którzy nie tylko wprowadzali nas w meandry i tajniki wiedzy, ale odkrywali przed nami życiowe prawdy, usiłując nam pokazać, że porażki mogą nas uszlachetniać, a każdy sukces mierzy się ilością włożonej  pracy! Zdobywaliśmy wiedzę merytoryczną, ale także wiele doświadczeń. Tutaj dojrzewaliśmy, przeżywaliśmy prawdziwe przyjaźnie i pierwsze miłości! 

              Dzisiaj kończymy ten etap naszego życia. Wyruszamy w dalszą drogę - silni i pełni wiary, że spełnią się nasze marzenia!

              Za to wszystko całej społeczności szkolnej – Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom niepedagogicznym wyrażamy słowa wdzięczności.

              Życzymy samych radości i sukcesów, realizacji wszystkich celów i zamierzeń oraz tego, by podejmowany trud zawsze był źródłem satysfakcji.

              Serdeczne słowa podziękowania kierujemy w stronę naszych kochanych Rodziców – wiemy, że jesteście dzisiaj z nas dumni! Dziękujemy, za trud wychowania i za to, że nigdy nie zwątpiliście w nasze możliwości. Wasza miłość zawsze dodawała nam otuchy!

              Koleżanki i koledzy z młodszych klas! Dziękujemy za wspólną uczniowską przygodę, za codzienne spotkania na szkolnym korytarzu. Trzymajcie za nas kciuki podczas egzaminu maturalnego! Życzymy, aby każdy dzień przynosił Wam nadzieję na lepsze jutro i siły do pokonywania trudności.

              Dzisiaj kończymy edukację w Zespole Szkół Nr 1. Ten etap naszego życia staje się historią. Z ogromną nostalgią będziemy wspominać lata spędzone w tej szkole. Zabieramy ze sobą piękne wspomnienia, wiarę we własne siły, która pomoże nam zrealizować nasze marzenia i przyczyni się, z pewnością, do naszych sukcesów. Śmiało możemy powtórzyć za Tuwimem:

               „Szkoło, Szkoło!
               Gdy cię wspominam,
              Tęsknota w serce się wgryza.
              Oczy mam pełne łez…!”.

              Niech muzyczny upominek będzie wyrazem wdzięczności, za trud włożony w nasze wychowanie!

              Maturzyści 2020

            • Rodzice uczniów klas maturalnych dziękują

            • Szanowna Dyrekcjo! Kochani Wychowawcy! Drodzy Nauczyciele! Wspaniała Młodzieży!

                   Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić (Menander)

                     Nadszedł wzruszający moment – pożegnania ze szkołą. Mijają trzy/cztery lata od chwili, gdy nasze - dorosłe już - dzieci rozpoczęły naukę w liceum/technikum. W imieniu rodziców uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim pragniemy serdecznie podziękować za każdy dzień spędzony w murach tej szkoły. Pozostanie on w pamięci młodego człowieka na zawsze.

                   Był to niewątpliwie czas wytężonej pracy nauczycieli i wychowawców, dojrzewania naszych dzieci do podjęcia najważniejszych w życiu decyzji związanych z wykształceniem i pracą zawodową. Wielu z nich jeszcze nie zna swej drogi, zastanawiając się nad życiowym powołaniem. Już wkrótce przystąpią oni do pierwszego w swoim życiu poważnego egzaminu – matury i wierzymy, że próbę tę przejdą pomyślnie.

                    Szanowna Dyrekcjo! Kochani Wychowawcy! Drodzy Nauczyciele!

              Powierzając nasze dzieci Państwa opiece dydaktycznej i wychowaniu, dokonaliśmy właściwego wyboru. Chcemy gorąco podziękować Dyrekcji, Wychowawcom, Nauczycielom i Pracownikom Zespołu Szkół Nr 1 za te wspaniałe lata, których dzięki Wam mogliśmy wspólnie z naszymi dziećmi doświadczać w tej szkole. Jesteśmy wdzięczni za trud kształtowania ich osobowości, za poświęcony im czas i wysiłek, a Wychowawcom za szczególną opiekę oraz nieograniczoną cierpliwość i wyrozumiałość.

                    Tradycją i wyrazem wdzięczności w tym dniu są kwiaty od rodziców i wychowanków. I choć dzisiaj nie jest to możliwe, nadejdzie na pewno ten dzień, kiedy będziemy mogli je wręczyć. Czekamy na tę chwilę z niecierpliwością i wzruszeniem.
                    W imieniu rodziców klas maturalnych życzymy naszej młodzieży jak najlepszych wyników na egzaminie maturalnym oraz wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Jesteśmy przekonani, że piękne wspomnienia związane ze szkołą zachowają na zawsze w swej pamięci. Lata szkolne należą bowiem do najwspanialszych przeżyć człowieka. Dziękujemy!          

                                                                                                                               Rodzice uczniów klas maturalnych​​​​​​​

            • Dziękujemy…

            • Drodzy Wychowawcy i Nauczyciele klas maturalnych!

              Dzisiaj kończycie pewien etap pracy. Zapewne w Waszych sercach gości refleksja, nostalgia… Macie też wiele powodów do dumy, patrząc na Waszych wychowanków i uczniów.

              To pod Waszym kierunkiem i przy ogromnym Waszym wsparciu dorastali, stając się mądrymi, lepszymi ludźmi. To dzięki Waszej wiedzy, wysiłkowi i osobowości, mury tej szkoły opuszczają ludzie młodzi, którzy wiedzą, jak osiągnąć sukces i jak realizować swoje marzenia.

              Nick Vujicic kiedyś powiedział:

              „(…) trudności, których doświadczamy

              i które sobie uświadamiamy są zawsze skrojone na naszą miarę…”.

               

              Dziękujemy za Wasz trud w codziennej pracy z uczniami, za wszystkie Wasze starania, które włożyliście w edukację naszych abiturientów.

              Niech Wasza praca i wyrozumiałość uczyni z nich ludzi mądrych i szlachetnych, bo przecież, parafrazując słowa A. K. Trenfor,

              najlepsi nauczyciele to tacy, którzy powiedzą, gdzie patrzeć, ale nie powiedzą, co trzeba zobaczyć.

              Wierzymy, że nasze wspólne wysiłki przyczynią się do tego, że nasi abiturienci będą spokojnie kroczyć przez życie, realizując swoje pasje i marzenia, nie tylko te zawodowe, ale przede wszystkim osobiste.

                                    

                                                                                                                                                      Małgorzata Baranowska

              Jolanta Cudziło-Abramczuk

                                                                                                                                                      Beata Pękała

                                                                                                                                                      Piotr Adamczuk

            • Tak niedawno żeśmy się spotkali...

            • Drodzy Maturzyści!

              Zakończył się jeden z ważniejszych etapów Waszej edukacji, ale życiowa wędrówka trwa nadal. Wierzymy, że podczas nauki w naszej szkole zdobyliście wiedzę i doświadczenie, które ułatwią Wam start w dorosłe życie i funkcjonowanie w otaczającej rzeczywistości.

               Dziś ostatni dzień w szkole, jest to więc czas podsumowań, rozliczeń, a zarazem pożegnań. Tegoroczne pożegnanie maturzystów odbywa się w tak nietypowych okolicznościach, które wymusiła pandemia koronawirusa.  Nie ma więc dziś pożegnalnego spotkania w murach szkoły, uroczystego wręczania świadectw, wspierających Was osób: dyrekcji, nauczycieli, rodziców, młodszych kolegów. Mimo tych trudności chcemy Was zapewnić, że w tym wyjątkowym czasie myślimy o Was, wspieramy Was i nie zapomnimy o chwilach spędzonych z Wami. Mamy też nadzieję, że również my pozostaniemy w Waszej pamięci.

              Słowa uznania kierujemy do Rodziców tegorocznych maturzystów. Drodzy Rodzice, bez Waszego zaangażowania w życie szkoły proces edukacji byłby niemożliwy. Dziękujemy Wam bardzo za współpracę, zaangażowanie i pomoc w kształtowaniu młodego pokolenia.

              Wierzymy, że wkrótce przystąpicie do egzaminu dojrzałości i odbędziecie go w bezpiecznych warunkach. Jesteśmy przekonani , że zakończy się on dla Was sukcesem. Życzymy Wam zapału do dalszej pracy, spokoju i pewności siebie, spełnienia marzeń oraz obrania właściwej drogi w życiu, która zaprowadzi Was do zamierzonego celu.

              Jesteście młodzi,

              przyszłość należy do Was,

              wykorzystajcie jak najlepiej czas, jaki otrzymaliście

              i pamiętajcie o naszej nieustającej sympatii…

               

              Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły

            • Msza Święta w intencji uczniów klas maturalnych

            • Drodzy Maturzyści,

              przypominamy, że dzisiaj, tj. 14 kwietnia o godz. 15.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim zostanie odprawiona Msza Święta w Waszej intencji o łaskę dobrego przygotowania do egzaminu dojrzałości.

              Link do transmisji na żywo: https://youtu.be/RqUfKEEpe18

              Zachęcamy do wspólnego udziału w Eucharystii. 

            • WIELKANOC 2020 – ZOSTAŃ W DOMU…

            • Tyle procesji z dzwonami -
              tyle już alleluja -
              a moja świętość dziurawa
              na ćwiartce włoska się buja.
              […]
              I wiem, gdy łzę swoją trzymam
              jak złoty kamyk z procy -
              zrozumie mnie mały Baranek
              z najcichszej Wielkiej Nocy.

              Wielkanocny pacierz

              ks. J. Twardowski

               

              Cudownych Świąt Wielkanocnych,

              siły do pokonywania przeciwności losu,

              wewnętrznej harmonii, miłości, optymizmu,

              wiary i nadziei, że Zmartwychwstały Chrystus przyniesie

              nam nowe,

              szczęśliwe życie w spokojnym świecie.

               

              Dyrekcja

              Grono Pedagogiczne

              i Pracownicy Szkoły

            • Komunikat w sprawie obowiązku zwolnienia ze świadczenia pracy młodocianych pracowników

            • Pracodawcy zatrudniający pracowników młodocianych mają obowiązek zwolnienia ich z konieczności świadczenia pracy.

              Wymóg ten wynika z przepisów ustawy wprowadzającej m.in. zmiany w zakresie przygotowania zawodowego młodocianych w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu, podpisanej 31 marca 2020 roku, przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

              W przypadku wypłaty młodocianemu pracownikowi wynagrodzenia za okres zwolnienia z obowiązku  wiadczenia pracy w czasie zawieszenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, w całości lub w części, pracodawca zachowuje prawo do refundacji wynagrodzeń i składek na ubezpieczenie społeczne, o ile została zawarta z nim umowa o refundację.

              Wprowadzone rozwiązania obejmują okres od 12 marca br., to jest od momentu czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

              Podstawa prawna:

              Art. 1 pkt 14, w zakresie dotyczącym art.15f oraz art. 101 pkt 2 lit. e ustawy z dnia 31 marca 2020 roku o  mianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U., poz. 568)

            • Informacja dla wychowanków Bursy

            • Drodzy Wychowankowie!!!
              Wszystkie rzeczy osobiste pozostawione w Bursie można odebrać codziennie (od poniedziałku do piątku) w godz. 8.00-16.00 w budynku Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego przy ul. Skłodowskiej-Curie 24 w Sokołowie Podlaskim.

              Z pozdrowieniami Wychowawcy

            • Informacja dla uczniów

            • Kuratorium Oświaty
              w Warszawie
              Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa
              Warszawa, dn. 12 marca 2020 r.
              KPZ.576.9.2020.BF

              Drodzy Uczniowie,

              mając na uwadze decyzję Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć w szkołach, związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, proszę Was o zachowanie w tym czasie szczególnej ostrożności.

              Wyjątkowo ważne jest zadbanie o higienę osobistą oraz o pozostanie w miejscu zamieszkania. Apeluję, nie korzystajcie w tym czasie z miejsc użyteczności publicznej, w których występują duże skupiska ludzi np.: centra handlowe, miejsca rozrywki, środki komunikacji, place zabaw. Zaplanowane spotkania towarzyskie odłóżcie na inny termin. Zawieszenie zajęć w szkołach nie może być traktowane jako okres ferii. Wykorzystajcie czas wolny od zajęć w szkole do samodzielnej pracy w domu. Materiały przekazane przez nauczycieli niech służą Wam do rozwijania zainteresowań, utrwalania wiedzy, przygotowania do egzaminów. Swoją aktywność zaplanujcie racjonalnie tak, aby dawała również przestrzeń do rozwoju indywidualnych pasji.

              Pamiętajcie o tym, iż koronawirus stanowi największe zagrożenie dla osób o osłabionej odporności, osób starszych, zatem zadbajcie o ograniczenie kontaktów z osobami najbardziej narażonymi. Jednocześnie, mając możliwość wykorzystania środków komunikacji elektronicznej, nie zapomnijcie zainteresować się osobami wymagającymi szczególnej troski - dziadkami, sąsiadami - w trudnym dla wszystkich czasie.

              Proszę, korzystajcie tylko z wiarygodnych źródeł informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemiologicznej, pojawiających się na stronach internetowych: Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Kuratorium Oświaty w Warszawie.

              Jestem przekonana, że Wasza odpowiedzialna postawa i zrozumienie, przyczynią się do ograniczenia istniejącego zagrożenia.

              Z poważaniem
              Mazowiecki Kurator Oświaty
              /-/
              Aurelia Michałowska

            • Informacja dla Rodziców i Opiekunów

            • Kuratorium Oświaty
              w Warszawie
              Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa
              Warszawa, dn. 12 marca 2020 r.
              KPZ.576.9.2020.BF

              Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

              mając na uwadze decyzję Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć w przedszkolach i szkołach w Polsce, związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, uprzejmie proszę o objęcie szczególną troską Państwa dzieci.

              Wyjątkowo ważne jest zadbanie o zachowanie higieny osobistej oraz o ile jest to możliwe pozostawienie dzieci pod opieką w bezpiecznym miejscu ich zamieszkania. Apeluję, aby w tym czasie dzieci nie korzystały z miejsc użyteczności publicznej, w których występują duże skupiska ludzi np. centra handlowe, miejsca rozrywki, place zabaw.

              Pamiętajmy o tym, iż koronawirus stanowi największe zagrożenie dla osób o osłabionej odporności, osób starszych, zatem należy zadbać o ograniczenie kontaktów dzieci z osobami najbardziej narażonymi.

              Zwracamy również uwagę na konieczność monitorowania bieżących informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemiologicznej, pojawiających się na stronach internetowych: Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Kuratorium Oświaty w Warszawie.

              Proszę o korzystanie z wiarygodnych źródeł informacji.

              Jednocześnie zachęcam Państwa, wykorzystując środki komunikacji elektronicznej, do zainteresowania się i zaopiekowania osobami wymagającymi szczególnej troski - rodzicami, dziadkami, sąsiadami - w trudnym dla wszystkich czasie.

              Mam nadzieję, że podjęte przez Państwa działania, zrozumienie i współpraca, przyczynią się do ograniczenia istniejącego zagrożenia.

              Z poważaniem
              Mazowiecki Kurator Oświaty
              /-/
              Aurelia Michałowska

              Pobierz pismo - PDF

            • Apel do uczniów

            • Drodzy Uczniowie!

              Decyzją rządu placówki oświatowe z powodu zagrożenia koronawirusem zostały zamknięte do 25 marca. Obecna przerwa w zajęciach szkolnych ma służyć przerwaniu bezpośrednich kontaktów między Wami. Dlatego bardzo prosimy, abyście nie spotykali się i pozostali w domu. Tak będzie bezpiecznie dla Was, Waszych bliskich i nas wszystkich. To czas kwarantanny, a nie, jak to nazywacie „koronaferie”.

              Czas wolny od zajęć w szkole nie powinien być pretekstem do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. To raczej czas Waszych mądrych, dojrzałych wyborów. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższych. Zachowujcie się odpowiedzialnie w tym wyjątkowym okresie:

              • unikajcie zatłoczonych miejsc,

              • nie organizujcie spotkań towarzyskich,

              • nie wychodźcie do klubów i na imprezy,

              • nie przebywajcie w galeriach handlowych,

              • spędźcie najbliższy czas kwarantanny w domu.

              Niepoważne potraktowanie przez Was najbliższych dni jako dodatkowych ferii może grozić scenariuszem „włoskim”. Utrzymujcie kontakty ze sobą za pomocą mediów społecznościowych.

              Rekomendujemy, żeby przeznaczyć ten czas na naukę. Wasi nauczyciele każdego dnia przygotowują dla Was i udostępniają materiały do samodzielnej pracy w domu. Potraktujcie to poważnie.

              Zachowajcie spokój. Wasze odpowiedzialne zachowanie może uchronić nas i osoby w naszym otoczeniu przed zakażeniem.

              Do zobaczenia w szkole :)

            • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

            • Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim informuje, że Decyzją Ministra Edukacji Narodowej zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze zostają zawieszone od dnia 12 marca 2020 r. do dnia 25 marca 2020 r.

              Małgorzata Baranowska

              Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

              Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

              Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

              Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

              • poradni psychologiczno-pedagogicznych;

              • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;

              • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;

              • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;

              • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;

              • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

              W przypadku specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych o udziale w zajęciach dziecka decyduje rodzic. To nie obowiązek lecz prawo. Rodzic, którego dziecko do 8. roku życia nie bierze udziału w zajęciach ma prawo do zasiłku opiekuńczego.

              Dyrektorze,

              • zajęcia w Twojej szkole, przedszkolu, placówce będą zawieszone na 2 tygodnie;  

              • 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;

              • od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół;

              • poinformuj uczniów, rodziców i kadrę pedagogiczną o tym, jak będą wyglądały kolejne dni;

              • od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy; natomiast pracownicy administracji i obsługi normalnie świadczą pracę;

              • poinformuj niezwłocznie rodziców i nauczycieli o ograniczeniu funkcjonowania placówki. Wykorzystaj do tego dziennik elektroniczny lub inne środki komunikacji z rodzicami i nauczycielami. Wywieś informację o zawieszeniu zajęć w widocznym miejscu;

              • możesz poprosić nauczycieli o to, aby przygotowali materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;

              • w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, w placówkach kształcenia ustawicznego oraz w centrach kształcenia zawodowego zawieszenie zajęć dotyczy również zajęć realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu;

              • uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach;

              • od 16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników;

              • na wniosek rodzica ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z Twojej szkoły, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, masz obowiązek zorganizowania mu opieki;

              • śledź na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju. Sprawdzaj również komunikaty wysyłane przez System Informacji Oświatowej.

              W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).

              Rodzicu,

              • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;

              • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

              • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

              • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

              • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

              • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

              W szczególnie uzasadnionych sytuacjach rodzic ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego może wystąpić do dyrektora szkoły, do której uczęszcza jego dziecko o zapewnienie opieki.

              Uczniu,

              • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

              • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

              • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

              • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

              Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

              Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

              Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

              • dziennik elektroniczny;

              • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;

              • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

              Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

              Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

              • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.

              • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

              Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

              Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

              Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

              Podstawa prawna

              Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/410

               

            • Informacja w sprawie "Szarady"

            • Szanowni Państwo

              W związku z sytuacją panującą w kraju i rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w trosce o zdrowie uczestników, Starosta Sokołowski Elżbieta Sadowska podjęła decyzję o odwołaniu Sokołowskich Targów Pracy, Edukacji i Kariery "SZARADA".Tegoroczne Targi odbędą się jesienią. O dokładnej dacie poinformujemy Państwa drogą mailową. 

              Z poważaniem,
              Organizatorzy

            • KONKURS WIEDZY NA TEMAT OBOZU ZAGŁADY TREBLINKA II I KARNEGO OBOZU PRACY TREBLINKA I

            • W dniu 9 marca 2020 r. młodzież  Zespołu Szkół Nr1 im. K.K. Baczyńskiego
               w Sokołowie Podlaskim  wzięła udział w konkursie organizowanym przez Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-9144).

              Celem konkursu było pogłębienie i rozpowszechnienie wiedzy historycznej wśród młodzieży związanej z funkcjonowaniem Obozu  Zagłady Treblinka II
               i Obozu Pracy Treblinka I oraz wzbudzenie zainteresowania przeszłością.

              I etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu wiedzy, złożonego z 30 pytań
              w tym pytań zamkniętych i otwartych. Z pytaniami konkursowymi zmierzyli się następujący uczestnicy:

              1.   Weronika Czapska        - klasa I Ag
              2.   Natalia Haas                  - klasa I Ag
              3.   Damian Solka                - klasa I Ag
              4.   Mateusz Mostowiec       - klasa I Ag
              5.   Dominik Stańczuk         - klasa I Fp
              6.   Julia Matysiak                - klasa I Bp
              7.   Oliwia Odowska            - klasa I Bp
              8.   Kornelia Kulikowska     - klasa I Bp
              9.   Maja Kur                        - klasa I Bp
              10.   Natalia Modzelewska    - klasa I Bp
              11.   Kacper Kułak                 - klasa II B
              12.   Kamil Łowicki               - klasa III A
              13.   Maciej Wyszomierski    - klasa IIIA
              14.   Ewelina Iwańska            - klasa IV F
              15.   Paulina Łopacka             - klasa IV F

              Wyniki konkursu poznamy 16 marca 2020 r.

              Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy powodzenia!

              Opiekun konkursu :

              Iwona Piętka

            • Napoje energetyzujące - NIEBEZPIECZNA MODA

            • Ciekawość, "kolekcjonowanie" doświadczeń, a także moda oraz potęga reklamy sprawiają, że młodzi ludzie próbują używek - alkoholu, sięgają po e-papierosy czy też piją napoje energetyczne. Niewiedza sprawia, że nie znają konsekwencji związanych z korzystaniem z tych produktów, a w szczególności ich nadużywaniem. W związku z czym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach poświęconych tej tematyce, które przeprowadziła Pani Marta Lenart - psycholog, psychodietetyk z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim.

            • KULTURA SZTUKA I EKOLOGIA

            • Cztery warszawskie instytucje kultury: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki i TR Warszawa zapraszają na cykl warsztatów połączonych wspólną tematyką.

              Jak mógłby wyglądać świat, w którym człowiek i natura rozwijają się na równych prawach? Jak ja odpowiadam na zmiany klimatyczne? Jakie strategie artystyczne przyjmowali i przyjmują nadal twórcy w walce z działaniami niszczącymi naturę?

              Udział w programie KULTURA SZTUKA I EKOLOGIA może być dofinansowany w ramach miejskiego projektu Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą.

              Szczegóły i zapisy:

              https://artmuseum.pl/pl/cykle/kultour-sztuka-i-ekologia-spotkania-ze-sztuka-wspolczesna-dla

            • Niebieski Tydzień

            • Dnia, 4 marca odbyło się spotkanie młodzieży z przedstawicielami KPP w Sokołowie Podlaskim i psychologiem z CPS dotyczące profilaktyki przemocy domowej przeprowadzone w ramach Niebieskiego Tygodnia.

            • TENISISTKI Z ,,SZAREJ’’ MISTRZYNIAMI POWIATU!

            • W dniu 27 lutego 2020  roku w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr1 w Sokołowie Podlaskim  odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym.

              Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów dziewcząt i chłopców.

              W finale zacięty pojedynek wśród dziewcząt stoczyły drużyny z ZS Nr1 oraz I LO. Lepsze okazały się tenisistki z Szarej wygrywając 3:2, ostatecznie zdobywając tytuł mistrza Powiatu Sokołowskiego. Równie zacięty pojedynek o 3 miejsce stoczyły drużyny z ZSCKR. Trzecie miejsce przypadło drużynie ZSCKR.

              Wśród kategorii chłopców nasi tenisiści zajęli 3 miejsce, wygrywając z drużyną ZSCKR.
              Naszym tenisistkom przypadł tytuł mistrzyń powiatu, co  jest dużym sukcesem.

              Dziewczęta występowały w składzie: Ewa Kamińska i Katarzyna Dudek, 2 zespół dziewcząt Monika Zarazińska i Julita Noszczak. Brązowi medaliści powiatu to: Eryk Wojtkowski i Konrad  Kierylak. Drugi zespół chłopców reprezentowali Robert Tkacz, Dariusz Robaczewski i Mateusz Wrzosek.

              Opiekunem zespołów dziewcząt i chłopców jest Bogusław Kwiatkowski.

              Sędzią zawodów była Elżbieta Markowicz-Wcisłak, a organizatorem turnieju Powiatowy Szkolny Związek Sportowy  w Sokołowie Podlaskim.

              Pamiątkowe medale i dyplomy wręczył zwycięzcom  z-ca Dyrektora  ZS Nr 1 p. Piotr Adamczuk.

              Drużyna dziewcząt i będzie reprezentować szkołę  i powiat w rozgrywkach regionalnych w Siedlcach. Naszym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

              Kolejność końcowa turnieju:

              Dziewczęta:

              1. ZSNR1

              2. I LO

              3. ZSCKR

              Chłopcy:

              1. 1LO

              2. ZSCKR

              3. ZSNR1

            • Nasi Wolontariusze

            • W dniach 26,27 lutego nasi wolontariusze, zwyczajem lat ubiegłych, pomagali w przeprowadzeniu i organizacji Przedszkoliady 2020. Tegoroczny finał odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Sokołowie. Wolontariuszom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w to przedsięwzięcie oraz godne reprezentowanie naszej szkoły w środowisku lokalnym.

            • Szkolne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

            • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest świętem, które zostało ustanowione aby upamiętnić wszystkich tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej brutalną siłą władzy komunistycznej.

              Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. Przeciwko władzy występowali również uczniowie zrzeszeni w podziemnych organizacji młodzieżowych.

              W piątek 28 lutego pod sokołowskim Pomnikiem Żołnierzy Niezłomnych na Skwerze Najświętszej Maryi Panny odbyło się uroczyste upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych.             W szkolnej uroczystości udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (klasy mundurowe), I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie w Sokołowie Podlaskim, Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II,  Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta, Zespołu Szkół Salezjańskich wraz z dyrekcjami, gronem pedagogicznym i pocztami sztandarowymi. Wspólnie z młodzieżą Żołnierzy Wyklętych uczcili także starosta Elżbieta Sadowska
              i wicestarosta Ryszard Domański. Pani Starosta przybliżyła okoliczności ustanowienia
              1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z kolei Przewodniczący Rady Powiatu Jacek Odziemczyk poprowadził uroczystość oraz naświetlił tło historyczne
              ze szczególnym uwzględnieniem historii żołnierzy II konspiracji na terenie powiatu sokołowskiego. W uroczystościach uczestniczyła dyrektor biura senatora i wiceministra zdrowia Waldemara Kraski – Joanna Malinowska. Władze miejskie reprezentował zastępca burmistrza Krzysztof Dąbrowski. Obchody uświetniły również pieśni patriotyczne
              w wykonaniu Zespołu Szara Band w składzie: Kinga Tomczuk, Gabriela Grabowska, Piotr Sobolewski, Sara Czarnecka, Łukasz Gawroński pod kierownictwem Bogusława Kwiatkowskiego i Krzysztofa Niemirki. Pod pomnikiem został ułożony także napis z 300 biało-czerwonych zniczy „MŁOT 1949” odnoszący się do dowódcy VI Wileńskiej Brygady Armii Krajowej kpt. Władysława Łukasiuka „Młota”. Wartę honorową pełniło 12 uczniów
              grupy rekonstrukcyjno – historycznej Zespołu Szkół Nr 1, dysponującej replikami karabinów typu Mauser.

              Cieszy fakt, że młodzież szkolna podejmuje inicjatywy uczczenia oraz upamiętnienia żołnierzy walczących za wolność dzisiejszej, Niepodległej Polski. Z radością obserwujemy patriotyczne postawy ludzi młodych, którzy szanują, upamiętniają oraz pielęgnują pamięć
              o polskiej, bardzo bogatej i niejednokrotnie tragicznej historii, która doprowadziła wszystkich nas do upragnionej wolności.

            • Wycieczka na UPH

            • Dnia 7 lutego 2020 roku uczniowie naszej szkoły, klasa Ijp, uczący się chemii na poziomie podstawowym uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z chemii w Instytucie Nauk Chemicznych na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Zajęcia te miały na celu pogłębienie wiedzy z zakresu szybkości reakcji chemicznych, kształtowanie umiejętności posługiwania się sprzętem laboratoryjnym i odczynnikami chemicznymi, stosowanie przepisów BHP w praktyce laboratoryjnej. Tym interesującym zajęciom towarzyszyło nie tylko skupienie i koncentracja, ale także dobra zabawa. Wyjazd został zorganizowany przez panią Małgorzatę Wieczorek, Bożenę Niegowską i Milenę Nowaszewską.

            • BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

            • ZASADY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE PODCZAS FERII ZIMOWYCH

              1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.
              2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!
              3. Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
              4. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!
              5. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!
              6. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!
              7. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.
              8. Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.
              9. Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne!
              10. Ubieramy się stosownie do temperatury panującej na dworze.
              11. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.
              12. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.
              13. Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i infekcję grypopodobne.

              ZAPAMIĘTAJ TELEFONY ALARMOWE:
              POLICJA – 997 
              STRAŻ POŻARNA - 
              998
              POGOTOWIE RATUNKOWE – 999
              Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO – 112

            • WALENTYNKI

            • Szczęście Ci niosę i Ty daj mi szczęście!
              Ręce wyciągam, by chwycić Twe ręce.
              Sercem gorącym przyjmuje Twe serce,
              Pragnę być z Tobą i... już z nikim więcej!

               

              Walentynki to bardzo wyjątkowy czas dla zakochanych, przyjaciół lub znajomych. Każdy z nas lubi otrzymywać i dawać prezenty – stanowi to miły gest dla obdarowanego, a zarazem wielką przyjemność dla obdarowującego.
              Każdy powinien świętować ten dzień, doceniając to, że ma kogoś obok siebie.
              Kartki walentynkowe są znakomitym sposobem na okazanie swoich uczuć. Dlatego warto się postarać by wyglądały wyjątkowo. . Czemu nie wysłać listu ulubionej koleżance czy koledze? Na pewno ucieszy się, że walentynkowy posłaniec przyjdzie i do niej.

              Jeśli chcesz podarować Kartkę Walentynkową, przynieś ją i wrzuć do skrzynki Poczty Walentynkowej. Nie zapomnij napisać imienia, nazwiska oraz klasy adresata.

              Zapraszamy do świętowania.

              Samorząd Uczniowski

            • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

            • Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego English High Flier . W tym roku swoje możliwości sprawdzali uczniowie klas pierwszych. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów. Wśród najlepszych była Oliwia Rączka, która zajęła 13 miejsce w województwie mazowieckim a 111 w kraju. Otrzymała wyróżnienie za uzyskanie bardzo dobrego wyniku i została nagrodzona dyplomem uznania oraz nagrodą książkową. Gratulujemy!

              Najlepsze wyniki w naszej szkole osiągnęli:

              1. Oliwia Rączka kl. I jg

              2. Ewa Banasiuk kl. I hp

              3. Jakub Supeł kl. I jg

              Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

              Organizatorzy konkursu:

              Anna Czarnocka i Monika Winczaruk

            • Zakodowane Święta z eTwinning- wyniki konkursu

            • W dniach 9-15 grudnia 2019 roku trwała akcja Zakodowane Święta z eTwinning. W akcji brały udział szkoły z różnych stron Polski. Uczniowie klasy III j znaleźli się wśród laureatów. Nasza praca znalazła się wśród 5 wyróżnionych projektów. Zadanie polegało na stworzeniu własnej, unikatowej, animowanej kartki świątecznej w programie Scratch z życzeniami w języku angielskim.

              Wykonawcy: Eryk Sypnik, Maciej Demiańczuk, Kamil Krasnodębski, Artur Wycech, Jakub Sejbuk

              Serdecznie gratulujemy!

            • II Miejsce ,,SZARA BAND’’ W KONKURSIE KOLĘD

            • 27 i 28 stycznia 2020 r.  na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbył się V Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek ,,Sokołowska Kolęda’’.

              W konkursie uczestniczyły 33 podmioty wykonawcze  kultywujące zwyczaje kolędowania i tradycje Bożego Narodzenia.

              W kategorii szkoły średnie jury  przyznało II miejsce grupie Szara Band z Zespołu Szkół Nr1. W zespole wystąpili: Kinga Tomczuk, Gabriela Grabowska, Anna Garczyńska, Piotr Sobolewski- wocal, Sara Czarnecka- gitara basowa, Łukasz Gawroński- perkusja, Krzysztof      Niemirka –instrumenty klawiszowe, Bogusław Kwiatkowski- gitara .

              Organizatorom dziękujemy za miłe przyjęcie, a zespołowi kolejnych sukcesów.

              Do zobaczenia na koncertach.

                                                                                                                                        Koło muzyczne

            • Logistycy zwiedzają firmę Addit

            • Uczniowie drugiej klasy technikum logistycznego zwiedzali wraz z opiekunami, nauczycielami przedmiotów zawodowych logistycznych p. Joanną Podgórską i Izabela Malinowską oraz z p. Katarzyną Burzyńską firmę Addit znajdującą się w Węgrowie. Wizyta w firmie odbyła się w ramach kształcenia zawodowego w nauczanym kierunku. Wizyta w firmie miała charakter lekcji praktycznej.

              Uczniowie zwiedzając firmę mogli zapoznać się z logistyką zaopatrzenia, produkcji, dystrybucji, magazynowaniem i transportem wewnętrznym. Wcześniej uczestnicy wycieczki mieli spotkanie informacyjne z pracownikami firmy.

            • Studniówka 2020 w Zespole Szkół Nr 1

            • Dzisiaj w głowie czarne chmury,

              Lecz zdążymy do matury!!!

              Niech dzięcioły w lesie kują,

              Maturzyści dziś balują!!!”

              Takimi słowami maturzysta Jan Abramczuk 18.01.2020r. rozpoczął bal studniówkowy tegorocznych klas maturalnych. Po przywitaniu szanownych gości Starosty Powiatu Sokołowskiego pani Elżbiety Sadowskiej, Przewodniczącego Rady Powiatu Sokołowskiego pana Jacka Odziemczyka, Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim pani Dyrektor Małgorzaty Baranowskiej, vice dyrektorów pani Jolanty Cudziło-Abramczuk, pani Beaty Pękały, pana Piotra Adamczuka, kierownika kształcenia praktycznego pani Agnieszki Makowieckiej, nauczycieli, rodziców oraz młodzieży głos zabrała Dyrektor Zespołu pani Małgorzata Baranowska przypominając wszystkim, że nic dwa razy się nie zdarza - nigdy nie powtórzy się ten wyjątkowy wieczór, który pozostanie w pamięci na długo. Nie powtórzą się również 3 lub 4 lata spędzone w Zespole Szkół Nr 1, podczas których maturzyści zdobywali wiedzę i umiejętności w nowoczesnej szkole, biorąc udział w różnych projektach, w tym również w tych o charakterze międzynarodowym.  Pani Starosta Elżbieta Sadowska życzyła uczniom Zespołu Szkół nie tylko wspaniałej zabawy, ale również pomyślnie zdanych egzaminów, które będą przepustką na wymarzone studia. Przewodniczący Rady Powiatu pan Jacek Odziemczyk przypomniał uczniom, aby wiedzę zdobytą w wyjątkowej szkole jaką jest Zespół Szkół nr 1 zawsze potrafili wykorzystać w życiu dorosłym, po czym  Pani Dyrektor odczytała list od Senatora Rzeczpospolitej Polskiej pana Waldemara Kraski napisany specjalnie na tę uroczystość. Pan Senator życzył młodzieży, aby na egzaminie maturalnym dali z siebie wszystko w celu uzyskania wspaniałych wyników wieńczących naukę. Następnie uczniowie podziękowali Dyrekcji, organowi prowadzącemu szkołę  za zaangażowanie w proces edukacji, wychowawcom tegorocznych klas maturalnych pani Monice Jackowskiej, pani Elżbiecie Markowicz-Wcisłak, pani Halinie Chojeckiej, pani Bożenie Niegowskiej, pani Magdalenie Linczewskiej oraz panu Krzysztofowi Niemirce za ogromny trud włożony w pomoc w znalezieniu swojego miejsca w życiu, opiekę oraz nieustającą motywację do zdobywania wiedzy. Gorących podziękowań nie zabrakło oczywiście dla drogich rodziców tegorocznych maturzystów, którzy zawsze pomagają, dodają otuchy i zachęcają do pokonywania przeszkód. Oprócz podziękowań, rodzice otrzymali dedykację muzyczną zaśpiewaną przez współprowadzącą wieczór uczennicę Kingę Tomczuk oraz ucznia Piotra Sobolewskiego. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Nowak nie kryła wzruszenia dziękując młodzieży za piękny utwór oraz życząc wszystkim udanego wieczoru. Na koniec w imieniu wszystkich rodziców głos zabrała pani Iwona Grabowska dziękując Dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom oraz wszystkim osobom, które każdego dnia dbają o to, aby ich dzieci mogły zdobywać wiedzę, poznawać świat, czuć się bezpiecznie oraz być przygotowanymi do wejścia w dorosłe życie.

              "Poloneza czas zacząć" - tymi słowami pani Dyrektor Małgorzata Baranowska rozpoczęła poloneza, taniec pieczołowicie przygotowywany od wielu tygodni przez nauczyciela pana Jacka Jackowskiego.

              Po zakończeniu części oficjalnej, rozpoczął się bal, który trwał do białego rana. Z pewnością pozostanie on na długo w pamięci jego uczestników.

              Magdalena Linczewska

              Jacek Jackowski (zdjęcia)

            • Wyniki konkursu z okazji roku Gustawa Herlinga - Grudzińskiego

            • "Pisać tak, by zdanie było przekazem nie tylko jasnej i swobodnej myśli,

              lecz nieustannego napięcia moralnego, by w słowie żył całym sobą,

              kto wypowiada je jako swoją długo odważaną

              i cierpianą prawdę – to pociągało mnie zawsze”

              (Gustaw Herling-Grudziński „Dziennik pisany nocą” )

               

              9 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbył się konkurs o życiu i twórczości Gustawa Herlinga – Grudzińskiego. Miał on formę testową i sprawdzał wiedzę z życia i twórczości najwybitniejszego polskiego pisarza XX wieku, eseisty, krytyka literackiego, dziennikarza, żołnierza, więźnia obozów koncentracyjnych Gułag. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o życiu i twórczości pisarza, popularyzowanie jego dorobku, który za przedmiot swojego pisarstwa obrał opór stawiany przez człowieka totalitaryzmom, religijnemu zwątpieniu, poczuciu egzystencjalnego osamotnienia i instrumentalizacji życia.

              Do konkursu przystąpiło 13 chętnych uczniów z klas: III b (2 osoby), II b (1 osoba), IV j (2 osoby), III e (3 osoby), III a (3 osoby), IV i (1 osoba), IV e (1 osoba).

              I miejsce – Kacper Kułak (2b)/Kamil Łowicki (3a) 
              II miejsce – Jakub Wierzbicki (3a) 
              III miejsce – Milena Sieńczewska (3b) 
              

              Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach. Laureaci na koniec roku szkolnego otrzymają dyplomy i książki.

              Organizatorzy konkursu: Agnieszka Pachołowska i Renata Chomiuk.

  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 301195