• Aktualności

      • List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022

      • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

       Drodzy Nauczyciele i Uczniowie,


       rok szkolny 2021/2022 był czasem wielu ważnych i potrzebnych zmian w polskiej edukacji. Realizowaliśmy przedsięwzięcia ukierunkowane na wspieranie wszechstronnego rozwoju młodych ludzi, budowanie kompetencji przyszłości oraz uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, który powinien odpowiadać na wyzwania XXI wieku.

       Zainicjowaliśmy program „Laboratoria Przyszłości”. Na zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego, w tym drukarek 3D, mikrokontrolerów, robotów czy sprzętu do nagrań, przeznaczyliśmy rekordową sumę 1 mld zł. Wszystko po to, aby młodzi ludzie w każdej szkole mogli prowadzić ciekawe eksperymenty, uczyć się pracy w grupie, rozwijać własne talenty, a także zdobywać nowe kompetencje i umiejętności ważne na kolejnych etapach edukacji oraz pomocne w wyborze przyszłej ścieżki rozwoju zawodowego.

       Już w pierwszych tygodniach roku szkolnego 2021/2022 uczniowie i nauczyciele wyjechali na wycieczki szkolne dofinansowane z programu „Poznaj Polskę”. Młodzi ludzie odwiedzali miejsca związane z naszą historią i kulturą oraz największymi osiągnięciami nauki. Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem społeczności szkolnych, dlatego podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu wsparcia finansowego i rozwoju programu. Uruchomiliśmy projekt „Poznaj Polskę na sportowo”, którego celem jest promocja aktywności fizycznej i zachęcenie uczniów do uprawiania sportu.

       Chcemy, aby młodzi ludzie zdobywali wiedzę w ciekawy i atrakcyjny sposób, poprzez samodzielne poszukiwanie i eksperymentowanie. Służą temu także Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, które powstają w całej Polsce. Dzięki tym małym centrom nauki uczniowie z mniejszych miast i miejscowości mogą rozwijać swoją kreatywność, poznawać osiągnięcia nauki oraz zjawiska otaczającego nas świata blisko swojej szkoły i miejsca zamieszkania.

       Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom kształcenia na odległość, w roku szkolnym 2021/2022 kontynuowaliśmy programy wsparcia uczniów po okresie pandemii, takie jak „WF z AWF” czy „Dobrze widzieć”. Przedsięwzięcia były związane zarówno ze zdrowiem oraz kondycją fizyczną dzieci i młodzieży, wsparciem psychologiczno-pedagogicznym, jak również z pomocą w opanowaniu i utrwaleniu materiału. Od marca w szkołach realizowane są zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w dodatkowym wymiarze godzin. Cieszę się również, że udało się wprowadzić przepisy, które pozwalają na zwiększenie liczby specjalistów oraz wsparcia finansowego na organizację pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

       Ostatnie miesiące obecnego roku szkolnego były pod wieloma względami szczególne. Agresja Rosji na Ukrainę sprawiła, że do polskich szkół trafiły tysiące dzieci zza naszej wschodniej granicy. Wprowadziliśmy elastyczne przepisy, które umożliwiły włączanie ukraińskich uczniów do polskiego systemu edukacji. Ich adaptacja w nowym środowisku nie byłaby jednak możliwa bez ogromnej empatii, wrażliwości i ofiarności całych społeczności szkolnych. Młodzi ludzie, a także ich nauczyciele zdali egzamin z otwartości i serdeczności. Swoim ukraińskim kolegom i koleżankom okazali wsparcie w momencie, w którym najbardziej tego potrzebowali. Z całego serca za to dziękuję!

       W przededniu wakacji życzę uczniom, nauczycielom i rodzicom dobrego odpoczynku. Mam nadzieję, że dla młodych ludzi będzie to czas pełen przygód, odkrywania nowych miejsc i realizowania pasji. Gratuluję sukcesów edukacyjnych i wychowawczych. Jestem przekonany, że z dumą odbierzecie szkolne świadectwa. Słowa uznania kieruję do nauczycieli i wychowawców, dziękując za przekazywanie wiedzy i kształtowanie postaw młodych ludzi. Życzę Państwu, aby czas letniego odpoczynku pozwolił na wytchnienie od codziennych obowiązków.

       Serdecznie pozdrawiam także społeczność szkół polonijnych na całym świecie. Dziękuję nie tylko za trud nauczania języka polskiego, ale także za promowanie polskiej tradycji, historii i dziedzictwa narodowego poza granicami naszego kraju.

       Wszystkim życzę spokojnych i bezpiecznych wakacji!       Z wyrazami szacunku

       Przemysław Czarnek

       Minister Edukacji i Nauki

       Zobacz list wer. PDF

      • "Jak fake news staje się newsem, a hate speech nowomową"

      • Julia Dobrowolska, uczennica klasy 2j - technik informatyk, wzięła udział w warsztatach online zorganizowanych przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych oraz American Corners. W trakcie webinaru Jak fake news staje się newsem, a hate speech nowomową była mowa o tym co w dzisiejszym świecie jest prawdą, a co fałszem, jak nie płynąć z falą fake newsów i segregować wiadomości z mediów społecznościowych oraz jak walczyć z hejtem.

       Zobacz certyfikat Juli :)

      • Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim

      • W dni 21 czerwca na szkolnej strzelnicy odbyły się „Zawody  Strzeleckie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim”. W zawodach rywalizowali uczniowie, zarówno drużynowo jak i indywidualnie. Zawodnicy oddali 10 strzałów ocenianych z karabinków pneumatycznych na odległość 10 m.
       Wyniki zawodów:

       Drużynowo:

       1             Klasa 3Hp – 211 pkt.      

       2             Klasa 3Fp – 207 pkt.

       3             Klasa 1I -  199 pkt.          

       4             Klasa 3Fg - 190 pkt.        

       5             Klasa 2A – 189 pkt.

       6             Klasa 3Jg – 153 pkt.       

       7             Klasa 3Hg – 91 pkt.

       8             Klasa 3Lg – 70 pkt.

       9             Klasa 4F – 67 pkt.

       10           Klasa 3Ap – 64 pkt.

       Indywidualnie dziewczęta:

       1             Bujalska Julia 2A - 84 pkt.

       2             Górska Sylwia 4F - 67 pkt.

       3             Renik Wiktoria 3Fp - 64 pkt.

       4             Plewa Julia 2A - 30 pkt.

       Indywidualnie chłopcy:

       1             Poniatowski Michał 3Hg - 91 pkt.

       2             Borysiak Szymon 3Jg - 84 pkt.

       3             Kamiński Adam 3Hp - 77 pkt.

       4             Adamczyk Kacper 1I - 77 pkt.

       5             Młynik Tomasz 2A - 75 pkt.

       6             Piwowar Bartosz 3Fp - 74 pkt.

       7             Krasnodębski Piotr 3Lg - 70 pkt.

       8             Supeł Jakub 3Jg - 69 pkt.

       9             Sitak Paweł 3Fp - 69 pkt.

       10           Bartosiak Maciej 3Fg  - 67 pkt.

       11           Jóźwiak Bartłomiej 3Hp - 67 pkt.

       12           Stokowski Dawid 3Hp - 67  pkt.

       13           Sosna Marcin 1I  - 65 pkt.

       14           Piejka Krystian 3Ap - 64 pkt.

       15           Tymiński Sebastian 3Fg - 63 pkt.

       16           Wycech Karol 3Fg - 60 pkt.

       17           Daniił Vulchyński 1I  - 57 pkt.

       18           Piwko Wiktor 1J - 55 pkt.

       19           Socik Artur 3Hp - 54 pkt.

      • Powiatowe Zawody Strzeleckie Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Starosty Sokołowskiego Edycja 2022

      • W dniu 15 czerwca 2022 roku na strzelnicy  KSS ,,Sokół" odbyły się Powiatowe Zawody Strzeleckie Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Starosty Sokołowskiego. Zespół Szkół Nr 1 reprezentowało 7 zawodników: Bujalska Julia, Plewa Julia, Górska Sylwia, Poniatowski Michał, Kamiński Adam, Krasnodębski Piotr i Młynik Tomasz. Zawodnicy strzelali w konkurencji karabin pneumatyczny drużynowo i indywidualnie w kategorii chłopców i dziewcząt. Oddawali 3 strzały próbne a następnie 10 ocenianych. Wyniki zawodów:

       Drużynowo:

       1.Zespół Szkół Nr 1-206 pkt

       2.Liceum Ogólnokształcące-124 pkt

       3.Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące-75 pkt

       Indywidualnie dziewczęta:

       1.Górska Sylwia Zespół Szkół Nr1-74 pkt

       2.Bujalska Julia Zespół Szkół Nr1-47 pkt

       3.Krakowska Aleksandra .Liceum Ogólnokształcące-40 pkt

       4.Plewa Julia Zespół Szkół Nr1-25 pkt

       Indywidualnie chłopcy:

       1.Borysiak Paweł Liceum Ogólnokształcące-75 pkt

       2.Poniatowski Michał Zespół Szkół Nr1-68 pkt

       3.Ludwiczak Bartosz Liceum Ogólnokształcące-64pkt

       4.Kamiński Adam Zespół Szkół Nr1-64pkt

       Puchary i dyplomy dla zwycięzców wręczał w imieniu Starosty Sokołowskiego Pani Elżbiety Sadowskiej prezes Klubu Strzelectwa Sportowego ,,SOKÓŁ" Pan Piotr Adamczuk. Drużynę Zespołu Szkół Nr 1 do zawodów przygotowywał nauczyciel i instruktor strzelectwa Pan Mieczysław Bogaj. Dzięki wsparciu strzelectwa sportowego przez Powiat Sokołowski możemy w szkołach ponadpodstawowych rozwijać zainteresowania uczniów sportem strzeleckim. Wynikiem systematycznej pracy z młodzieżą jest po raz 4 wygranie województwa mazowieckiego i udział w ogólnopolskich finałach strzeleckich „Srebrne Muszkiety” organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Dodajmy, iż zawodnicy ZS Nr1 reprezentujący Powiat Sokołowski w 2020 roku byli najlepsi w Polsce zarówno indywidualnie jak    i drużynowo.

      • Bądź bezpieczny w czasie wakacji!!!

      • Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i stresów nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas – WAKACJE. Będzie to czas zabawy i nowych przeżyć. Korzystając z czasu wolnego nie zapominajcie jednak o Waszym bezpieczeństwie. Każdy z Was musi zwracać uwagę na różne zagrożenia podczas wakacyjnego wypoczynku, aby po jego zakończeniu pozostały tylko dobre wspomnienia.

       Poniżej możecie zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Są to zalecenia Rzecznika Praw Dziecka i służb porządkowych policji dla Was, abyście umieli poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji.

       ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

       1. Wakacje w górach

       • Aby bezpiecznie chodzić po górach trzeba mieć kondycję, a także dużą wiedzę na temat tego, jak robić to bezpiecznie, nie oznacza to wcale, że taki sposób spędzania wolnego czasu ograniczony jest do niewielkiej i wąskiej grupki osób.
       • Wybierając się w podróż po górskich szlakach należy zaopatrzyć się w dobre buty i ubranie.
       • Co ważne pogoda w górach może zmienić się niezwykle szybko, silny wiatr halny może utrudnić poruszanie się, a także doprowadzić do szybkiego wyziębienia organizmu, z kolei słońce to ryzyko odwodnienia oraz poparzeń słonecznych.
       • Ruszając ze schroniska dla własnego bezpieczeństwa warto powiedzieć dokąd idziemy i jakimi szlakami, zapamiętaj numer alarmowy GOPR.
       • Wyruszaj w góry rankiem, gdyż pogoda najczęściej psuje się po południu.
       • Miej ze sobą na wszelki wypadek latarkę, plandekę przeciwdeszczową oraz ciepłe ubrania, nawet jeśli jest lato.
       • Przede wszystkim, jeżeli nie czujesz się na siłach iść jakimś szlakiem, nie idź albo wyrusz w grupie z bardziej doświadczonymi wspinaczami.

       2. Wakacje nad morzem, jeziorem, rzeką

       Zasady bezpiecznej kąpieli

       • Pływaj tylko w miejscach strzeżonych, czyli tam, gdzie jest ratownik WOPR.
       • Nie wchodź do wody tam, gdzie kąpiel jest zakazana. Informują o tym znaki i tablice. Zanim wejdziesz do niestrzeżonych zbiorników należy sprawdzić głębokość i strukturę dna.
       • Przestrzegaj regulamin kąpieliska na którym przebywasz. Stosuj się do uwag i zaleceń ratownika.
       • Nie pływaj w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni (optymalna temperatura 22-25 stopni).
       • Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
       • Nie skacz rozgrzany do wody. Przed wejściem do wody ochlap nią klatkę piersiową, szyję i nogi – unikniesz wstrząsu termicznego, niebezpiecznego dla naszego organizmu.
       • Nie pływaj w miejscach gdzie jest dużo wodorostów lub wiesz, że występują zawirowania wody lub zimne prądy. Pływaj w miejscach dobrze Ci znanych.
       • Nie skacz do wody w miejscach nieznanych. Może się to skończyć śmiercią lub kalectwem.
       • Nie baw się w przytapianie innych osób korzystających z wody, spychanie do wody z pomostów, z materacy. To niebezpieczne!
       • Kąpiąc się na kąpieliskach zwracaj uwagę na osoby obok nas. Ktoś może potrzebować Twojej pomocy. Jeżeli będziesz w stanie mu pomóc to uczyń to, ale w granicach swoich możliwości. Jeżeli nie będziesz się czuł na siłach to zawiadom inne osoby.
       • Nie pływaj bezpośrednio po posiłku – zimna woda może doprowadzić do bolesnego skurczu żołądka, co może ponieść za sobą bardzo poważne konsekwencje.
       • Po kąpieli nie jest wskazany duży wysiłek fizyczny.
       • Nie przebywaj w wodzie zbyt długo ani też nie wchodź do niej po zbyt krótkiej przerwie.
       • Intensywny wysiłek wzmaga łaknienie i dlatego po ukończeniu pływania należy zjeść posiłek.
       • Nie wypływaj za daleko od brzegu po zapadnięciu zmroku. Pływanie po zachodzie słońca jest niebezpieczne.

       Zasady bezpiecznego przebywania na słońcu

       • Zachowaj umiar w przebywaniu na słońcu.
       • Noś nakrycia głowy i okulary słoneczne (UWAGA! Noszenie ciemnych okularów bez filtra jest szkodliwe. Źrenica, do której dochodzi mniej światła, rozszerza się, dzięki czemu do wnętrza oka wnika więcej promieni UV).
       • Unikaj wysiłku w pełnym słońcu.
       • Chroń się w cieniu w godzinach południowych.
       • Jeśli musisz przebywać na słońcu, stosuj filtry ochronne.

       3. Aktywne wakacje

       Zasady bezpiecznej jazdy na rowerze

       • Używaj sprawnego i w pełni wyposażonego roweru.
       • W czasie jazdy używaj kasku.
       • Dokładnie rozejrzyj się zanim ruszysz.
       • W miarę możliwości korzystaj z drogi dla rowerów.
       • Przestrzegaj przepisów drogowych, obowiązują one także rowerzystów.
       • Przed skrzyżowaniami, wyjazdami z podwórek i bocznych ulic trzymaj zawsze dłoń na hamulcu.
       • Nie wymuszaj pierwszeństwa przejazdu.
       • Sygnalizuj odpowiednio wcześnie wszystkie skręty.
       • Nigdy nie ścinaj zakrętów.
       • W czasie jazdy zawsze uważaj!

       4. Wakacje w domu

       Zabawa

       • Mieszkanie jest wspaniałym miejscem do organizowania ciekawych spotkań.
       • Pamiętaj jednak, że są rzeczy, których musisz się bezwzględnie wystrzegać.

       Są to:

       1) gaz – możesz się nim zatruć lub spowodować wybuch,
       2) prąd elektryczny – może Cię porazić,
       3) ogień – możesz spowodować pożar,
       4) woda – możesz zalać mieszkanie,
       5) ostre przedmioty – grożą zranieniem,
       6) lekarstwa – możesz się nimi zatruć.

       WAŻNE TELEFONY
       112 – telefon alarmowy służb ratowniczych
       997 – telefon alarmowy Policji
       998 – telefon alarmowy Straży Pożarnej
       999 – telefon alarmowy Pogotowia Ratunkowego
       601 100 100 – telefon alarmowy WOPR

       800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

       Pamiętaj, że żadna zasada nie daje 100% szans na uniknięcie zagrożeń, ale z pewnością zmniejsza, możliwość stania się ofiarą. Dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy administracji życzymy Wam cudownych, niezapomnianych, pełnych wrażeń i nowych doświadczeń, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

      • Wielki sukces naszych informatyków

      • Zespół naszej szkoły w składzie: Jarosław Sekuła, Jakub Kucharek, Rafał Paczuski zdobył  V miejsce w II Ogólnopolskich Zawodach Projektowych, które odbyły się w dniach: 11.06.2022 - 12.06.2022 r. na Politechnice Łódzkiej. Do finału zakwalifikowało się 16 zespołów z całego kraju reprezentujących Politechnikę Łódzką, Politechnikę Wrocławską, Politechnikę Gdańską i Akademię Górniczo-Hutniczą z Krakowa. Głównymi celami zawodów jest rozwój zdolności programistycznych w oparciu o dostępne osiągnięcia techniczne w elektronice, mechatronice, automatyce i robotyce oraz rozwój umiejętności pracy w zespole.

      • "Pitagoras, Mendelejew i Einstein w sieci"

      • Dnia 7 czerwca 2022 r. odbyła się kolejna edycja wewnątrzszkolnego  konkursu promującego wiedzę z przedmiotów ścisłych pod nazwą "Pitagoras, Mendelejew i Einstein w sieci". Polegał on na rozwiązaniu 22 zadań zamkniętych z takich dziedzin, jak: matematyka, chemia, fizyka i informatyka. Były wśród nich zarówno zadania teoretyczne, jak i zadania na zastosowanie wiedzy w praktyce, wymagające w mniejszym stopniu biegłości rachunkowej, w większym zaś zdolności logicznego myślenia. Konkurs dedykowany był uczniom klas pierwszych liceum i technikum. Przystąpiło do niego 26 osób, reprezentujących 5 klas.

       Najlepsi okazali się:

       1. Patryk Jażwiński – kl. Ij, Michał Kowalczyk – kl. Ia – 16p/22p
       2. David Kowalczyk – kl.Ij – 14p/22p
       3. Martyna Lipka – kl. If, Michał Siedlecki – kl. Ih, Wiktor Piwko – kl. Ij – 13p/22p

       Zwycięzcom gratulujemy!

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach.

       Nauczyciele przedmiotów ścisłych

      • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO FOX 2022

      • 26.04.2022r. 21 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w XXII edycji konkursu języka angielskiego FOX 2022 pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

       Wśród uczniów naszej szkoły wyniki przedstawiają się następująco:

       Kategoria LIONS (uczniowie kl. I i II)

       1. Dobrosława Mosiej - kl. 2a

       2. Michał Kowalczyk - kl. 1a

       3. Julian Czapski - kl. 1j

       Kategoria Eagles (uczniowie kl. III i IV)

       1. Oliwia Rączka - kl. 3jg

       2. Jakub Zduniak - kl. 3bp

       3. Maja Zajączkowska - kl. 3bp

       Serdecznie gratulujemy;-)

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i trzymamy kciuki za jeszcze lepsze wyniki w kolejnej edycji.

      • Konkurs Ekologiczny

      • 30 maja odbył się szkolny konkurs ekologiczny. Ekologia jest nauką, która może i powinna odegrać niezwykle ważną rolę w życiu każdego z nas.  Określa zależności pomiędzy konkretnymi gatunkami organizmów żywych a środowiskiem, w jakim żyją, jak również bada zjawiska, zachodzące między nimi. Odkrywa  dla nas prawdę o świecie wokół i staje się wskazówką jak mamy postępować w otoczeniu, w którym przyszło nam żyć. Warto pamiętać o ekologii na co dzień. Nasze wybory oraz działania mają ogromny wpływ na środowisko.

       Celem konkursu było pogłębienie wiedzy  na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska,rozwijanie wrażliwości oraz rozbudzanie zainteresowań ekologicznych uczniów.

       W konkursie  uczestniczyli uczniowie z klasy 1H I 2J,  pod opieką nauczycieli biologii M. Przyborowskiej i K. Tomczuk

      • Światowy Dzień Ochrony Środowiska

      • W dniu 3 czerwca z 2022r z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska w ZSNR1 odbyło się spotkanie młodzieży Klas 2a,3jp,3bp,1h i 1j z Maciejem Cmochem – biologiem z wykształcenia, przyrodnikiem z zamiłowania. Zawodowo zajmującym się badaniami i ochroną ptaków. Maciej Cmoch związany jest z Towarzystwem Przyrodniczym „Bocian”.Jest uczestnikiem projektów czynnej ochrony, m.in. błotniaka łąkowego, kulika wielkiego, pustułki i płomykówki. W wolnych chwilach zajmuje się fotografią przyrodniczą. Najchętniej fotografuje zarówno podporządkowaną człowiekowi naturę terenów wiejskich, jak i wciąż dziką przyrodę nieuregulowanych rzek. Czytelnik krajobrazu. Na ptaki patrzy przez pryzmat otoczenia, w jakim żyją .Młodzież z zainteresowaniem słuchała wykładu o ptakach - mieszkańcach pól, -łąk, pastwisk i wsi.

  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 341476