• W dniu 16 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim przeprowadzono cykliczną akcję krwiodawstwa, w której udział wzięli uczniowie naszej szkoły, I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz honorowi dawcy z terenu powiatu. Ogółem zgłosiło się 47 osób, krew oddzało 31 osób, pobrano 13,95 litra. Z Zespółu Szkół Nr 1 odało 24 osoby, z I LO 3 osoby a z rejonu powiatu 4 osoby.
    Składamy wyrazy uznania i szacunku HONOROWYM DAWCOM KRWI, a
   • „Przyzwyczaili się Polacy ze wszystkim
    przychodzić na Jasną Górę (…)”
    Jan Paweł II

    10 kwietnia bieżącego roku szkolnego, zwyczajem lat ubiegłych, maturzyści z naszej szkoły uczestniczyli w Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę. Spotkanie rozpoczęło się w Auli Jana Pawła II, gdzie ks. Rafał Jarosiewicz – współautora książki „Jestem”, misjonarz miłosierdzia, ewangelizator i prezesa Fundacji „SMS z NIEBA”- wygłosił konferencję o wartościach i za
   • Dnia 11. 04.2024 uczniowie klasy 4H technik reklamy wzięli udział w wycieczce zawodowej do drukarni Elpil oraz do Katolickiego Radia Podlasie.

    Zwiedzający mogli poznać etapy drukowania i okładania książek. Zaczęliśmy od ogromnego magazynu w którym przechowywane są ogromne rolki papieru na których drukowane są książki oraz specjalny sprzęt do ich przenoszenia i transportu na piętro. Następnie mieliśmy okazję obserwować jak wygląda druk offsetowy
   • W dniu 4 kwietnia 2024 odbyła się wiosenna edycja konkursu z języka angielskiego. Wzięło w nim udział 15 uczniów naszej szkoły. Reprezentowali oni następujące klasy: 1A, 1F, 1H, 2A, 2B, 2F, 4A i 5HP. Konkurs miał za zadanie sprawdzić sprawność słuchową uczniów, jak również poprawność zapisu. Konkurs zaczęliśmy od piosenki ‘Stumbling In’ w wykonaniu Ciryl’a. Zadaniem uczestników było uzupełnienie tekstu brakującymi wyrazami. Piosenka skoczna, więc
   • Dzień Wiosny w naszej szkole powitaliśmy na sportowo. Turniej piłki nożnej zgromadził całą społeczność szkoły, gdyż wśród 12 drużyn można było znaleźć wszystkich przedstawicieli klas. Kopać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej. U nas było tylko lepiej. Poziom techniczny zawodników wzbudzał bardzo często zachwyt publiczności zgromadzonej na hali sportowej.
   • 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. W tym roku jest on pod hasłem “Water for Peace” - “Woda na rzecz pokoju”. Ma ono na celu pokazanie roli czystej wody w budowaniu pokoju na świecie.
   • 18 marca 2024 roku w Zespole Szkół Nr1 odbył się I etap XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.
    Olimpiada jest projektem realizowanym od 2004 roku i jest jedyną Olimpiadą w Polsce realizowaną wspólnie przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Od wielu lat w jej organizację zaangażowało się Stowarzyszenie „Słupski Instytut ds. Młodzieży przy współpracy z eksp
   • 15 marca fani języka angielskiego mieli okazję wziąć udział w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „English ACE”. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za na
     • Koncert Grupy Muzycznej ,,Limbos”

      11.04.2024. młodzież ZS Nr1 wraz z nauczycielami zorganizowała koncert Grupy Muzycznej ,,Limbos”.

      Zgromadzeni w świetlicy uczniowie naszej szkoły mogli usłyszeć interpretacje utworów J. Straussa ,, Marsz Radeckiego”, J. Brahmsa ,,Taniec Węgierski”, P. Prado ,,Cha-Cha Patrycia'', R. Hernandeza ,,El Cumbanchiero”, V. Youmansa ,,Herbatka we dwoje”

     • Akcja krwiodawstwa

      W dniu 16 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim przeprowadzono cykliczną akcję krwiodawstwa, w której udział wzięli uczniowie naszej szkoły, I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz honorowi dawcy z terenu powiatu. Ogółem zgłosiło się 47 osób, krew oddzało 31 osób, pobrano 13,95 litra. Z Zespółu Szkół Nr 1 odało 24 osoby, z I LO 3 osoby a z rejonu powiatu 4 osoby.
      Składamy wyrazy uznania i szacunku HONOROWYM DAWCOM KRWI, a także wszystkim osobom, które wyraziły gotowość oddania krwi, ale z przyczyn obiektywnych nie mogły aktywnie uczestniczyć w akcji.

     • Pielgrzymka maturzystów

      „Przyzwyczaili się Polacy ze wszystkim
      przychodzić na Jasną Górę (…)”

      Jan Paweł II

      10 kwietnia bieżącego roku szkolnego, zwyczajem lat ubiegłych, maturzyści z naszej szkoły uczestniczyli w Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę. Spotkanie rozpoczęło się w Auli Jana Pawła II, gdzie ks. Rafał Jarosiewicz – współautora książki „Jestem”, misjonarz miłosierdzia, ewangelizator i prezesa Fundacji „SMS z NIEBA”- wygłosił konferencję o wartościach i zasadach życia chrześcijańskiego. Następnym punktem programu było wystąpienie Teatru Tańca „Lilia”, którego mottem były słowa z Dziejów Apostolskich „w Bogu żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”. Uczestnicy spotkania włączyli się do wspólnej medytacji i rozważania tego, co działo się na scenie.
      Tradycją pielgrzymki na Jasnej Górze jest Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Młodzież rozważała mękę i śmierć Pana Jezusa, której stacje były niezwykły

     • Wycieczka zawodowa do drukarni Elpil oraz do Katolickiego Radia Podlasie

      Dnia 11. 04.2024 uczniowie klasy 4H technik reklamy wzięli udział w wycieczce zawodowej do drukarni Elpil oraz do Katolickiego Radia Podlasie.

      Zwiedzający mogli poznać etapy drukowania i okładania książek. Zaczęliśmy od ogromnego magazynu w którym przechowywane są ogromne rolki papieru na których drukowane są książki oraz specjalny sprzęt do ich przenoszenia i transportu na piętro. Następnie mieliśmy okazję obserwować jak wygląda druk offsetowy z wykorzystaniem wielkich rolek papieru oraz druk cyfrowy Ostatnim etapem produkcji książek jest ich składanie. Egzemplarze mogą być klejone lub szyte w zależności od wybranej oprawy. Drukarnia Elpil dysponuje różnymi maszynami służącymi do oprawiania książek. Na końcu zwiedziliśmy ogromny magazyn książek gotowych do wysyłki. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Katolickiego Radia Podlasia, gdzie mogliśmy zobaczyć jak wygląda studio radiow

     • Wewnątrzszkolny konkurs ortograficzno-muzyczny z języka angielskiego

      W dniu 4 kwietnia 2024 odbyła się wiosenna edycja konkursu z języka angielskiego. Wzięło w nim udział 15 uczniów naszej szkoły. Reprezentowali oni następujące klasy: 1A, 1F, 1H, 2A, 2B, 2F, 4A i 5HP. Konkurs miał za zadanie sprawdzić sprawność słuchową uczniów, jak również poprawność zapisu. Konkurs zaczęliśmy od piosenki ‘Stumbling In’ w wykonaniu Ciryl’a. Zadaniem uczestników było uzupełnienie tekstu brakującymi wyrazami. Piosenka skoczna, więc wszyscy wpadli w rytm muzyki. Kolejna piosenka to piosenka nieśmiertelnego króla popu, czyli Michael’a Jackson’a. Po raz pierwszy wzięliśmy tego artystę na tapetę i okazało się to nielada wyzwaniem. Piosenka „All I Want To Say…” to hit sprzed wielu lat, piosenka z przesłaniem gospodarczo-polityczno-społecznym przysporzyła uczniom troszkę trudności. Nie zawsze łatwo było znaleźć złe słowo i nie zawsze było klarowne co tak naprawdę Michael tam wyś

     • Dzień Wiosny w naszej szkole

      Dzień Wiosny w naszej szkole powitaliśmy na sportowo. Turniej piłki nożnej zgromadził całą społeczność szkoły, gdyż wśród 12 drużyn można było znaleźć wszystkich przedstawicieli klas. Kopać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej. U nas było tylko lepiej. Poziom techniczny zawodników wzbudzał bardzo często zachwyt publiczności zgromadzonej na hali sportowej.

     • XIX edycja Ogólnopolskiej Olimpiady „Gwiezdny Krąg”

      18 marca 2024 roku w Zespole Szkół Nr1 odbył się I etap XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.
      Olimpiada jest projektem realizowanym od 2004 roku i jest jedyną Olimpiadą w Polsce realizowaną wspólnie przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Od wielu lat w jej organizację zaangażowało się Stowarzyszenie „Słupski Instytut ds. Młodzieży przy współpracy z ekspertami Team Europe Direct, Punktami Europe Direct oraz Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”.

     • Konkurs Języka Angielskiego

      15 marca fani języka angielskiego mieli okazję wziąć udział w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „English ACE”. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za naszych uczniów !

     • Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

      W dniu 14 marca w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim odbył się finał powiatowych zawodów z wiedzy pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Wcześniej odbyły się eliminacje szkolne i najlepszych trzech zawodników reprezentowało naszą szkołę w powiecie. Zeszpół Nr 1 reprezentowali: Bartosz Skonieczny(4A), Kacper Kopa(4A), Wiktor Chruścicki(2F) . Bartosz Skonieczny zajął II miejsce, a Kacper Kopa V miejsce. Zawody zoranizowane były przez Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim, Komendę Powiatowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim i Oddział ZOSP RP w Sokołowie Podlaskim.

     • Wycieczka do teatru

      11 marca 2024 roku uczniowie z klas: VJp, VHp, IVA, IVF i IIA mieli okazję obejrzeć w jednym z warszawskich teatrów spektakl pt. „Tango” w reżyserii Piotra Cyrwusa. Dramat Mrożka jest zaliczany do kanonu lektur szkolnych i podejmuje wciąż aktualne tematy: rodzina, władza, bunt, wolność człowieka i prawo do decydowania o sobie. W „Tangu” bohaterowie - kogoś udają, czegoś się wstydzą, ktoś cierpi. Zatem, tekst napisany blisko sześćdziesiąt lat temu, ciągle stawia aktualne zapytania – o sens naszego życia, o drogę do szczęścia i wolności. Nie uchyla się od trudnych dylematów współczesnego człowieka - kim jesteśmy, gdy zdejmiemy maski? Aby ułatwić młodzieży odbiór sztuki i udzielić odpowiedzi na te trudne pytania - aktorzy wcielili się w barwne postacie Edka, Artura i pozostałych członków rodziny Stomilów, a reżyser wykorzystał współczesne nagrania muzyczne. To otworzyło przestrzeń do no

     • MAMY ZŁOTO!

      W dniu dzisiejszym byliśmy świadkami zmagań szkolnych reprezentacji chłopców w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej. Niesiona falą wspaniałego dopingu ze strony kibiców szkoły, nasza reprezentacja zaliczyła fenomenalny występ. W stawce 4 zespołów z terenu powiatu, młodzi szczypiorniści okazali się bezkonkurencyjni i udowodnili swoją dominację w tej dyscyplinie sportu. W każdym pojedynku prowadziliśmy grę, i nawet przez chwilę nie byliśmy zaskoczeni postawą przeciwników na boisku. Zasłużone zwycięstwo w turnieju nasi mistrzowie dedykowali swoim kibicom i całej społeczności,, Szarej".

     • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt

      23 lutego br. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Do turnieju przystąpiły 3 drużyny. Rozgrywki prowadzone były systemem “każdy z każdym”. Nasze szczypiornistki walczyły bardzo ambitnie i z dużą determinacją. Pierwszy mecz przegrały nieznacznie, jak się później okazało ze zwyciężczyniami całego turnieju. Mecz drugi był popisem odwagi w ataku oraz taktycznej walki obronnej. Przyniosło to skutek, dzięki któremu nasze mistrzynie zajęły drugie miejsce. Przyjemnie patrzyło się na ofiarną walkę o każdą piłkę, często okupioną bólem przez twardo grające przeciwniczki.

     • Wizyta w LPR w Sokołowie Podlaskim

      W dniu 28.02.2024 r. klasy 3A i 4A Liceum Ogólnokształcącego o profilu medyczno-sportowym odwiedzily bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sokołowie Podlaskim. Kierownik stacji p. Paweł Świniarski oprowadził młodzież po obiekcie LPR-u, zademontrował funkcjonalność śmigłowca ratowniczego. Młodzież zapoznała się ze specyfką pracy ratownika, lekarza oraz pilota LPR. Uczniowie mogli wsiąść do śmigłowca i w sposób praktyczny przećwiczyć działanie urządzeń i zaawansowanego sprzętu ratowniczego.

  • Kierunki kształcenia

   Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami na temat kierunków oferowanych przez naszą szkołę :)
     • Oddział przygotowania wojskowego - technik logistyk - technik pojazdów samochodowych
     • Pokaż
     • Technik pojazdów samochodowych
     • Pokaż
     • LO o profilu medyczno-sportowym
     • Pokaż
     • LO o profilu policyjno-strażackim
     • Pokaż
     • Branżowa szkoła I stopnia - wielozawodowa
     • Pokaż
  • Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim jest wśród 500 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

  • Partnerzy

   Dziękujemy naszym partnerom za współpracę
   • Starostwo powiatowe
   • Kuratorium
   • GOLDEN ROSE
   • Harper
   • Akademia Sztuki wojennej
   • UPH Wydział Nauk Ekonomicznych i Prawnych
   • Wojskowa Komenda Uzupełnień w Siedlcach
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
 • Nasze media społecznościowe

 • liczba odwiedzin: 3784724