• Aktualności

      • Uwaga, uwaga!!!

      • Biblioteka szkolna  organizuje kiermasz podręczników używanych dla uczniów klas 1-5.

       Zapraszamy zainteresowanych uczniów do przynoszenia podręczników w dniach 5-12 września 2023 w godzinach 8.00-15.30 do biblioteki szkolnej.

       Każda książka musi być podpisana: imię i nazwisko, klasa, cena.

       Kiermasz odbędzie się 13 września w świetlicy szkolnej od godziny 9.00.

       Harmonogram zgłaszania się poszczególnych klas będzie udostępniony nauczycielom  12 września 2023.

      • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim

      • "Szukajcie prawdy jasnego płomienia, szukajcie nowych, nieodkrytych dróg!”- słowa wiersza Adama Asnyka "Do młodych" stały się motywem przewodnim Inauguracji Roku Szkolnego 2023/2024, która odbyła się 4 września w Zespole Szkół Nr 1. Otwarcia uroczystości dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Baranowska. Powitała wszystkich zebranych gości - Pana Jacka Odziemczyka - Przewodniczącego Rady Powiatu, rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty, życząc uczniom wiary we własne możliwości, a nauczycielom i rodzicom wytrwałości w walce o tożsamość i marzenia młodych ludzi.

       W czasie uroczystości przyszedł moment, by uczcić 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wyrazem pamięci o obrońcach naszej Ojczyzny były kwiaty, które delegacja Samorządu Uczniowskiego

       wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu – Panem Jackiem Odziemczykiem złożyła 1 września pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego w Sokołowie Podlaskim.

       Tradycyjnie już, jak co roku, odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie ślubowali: dbać o jej honor, godnie ją reprezentować oraz znać, szanować i wzbogacać jej dobre tradycje. Po złożeniu ślubowania Pani dyrektor Małgorzata Baranowska wręczyła legitymacje przedstawicielom klas pierwszych. Na zakończenie wystąpił zespół muzyczny "Szara Band", a całość uroczystości uświetnili profesjonalni konferansjerzy z grupy teatralnej Sposób na teatr oraz uczeń z klasy 2j wzruszającą deklamacją wiersza A. Asnyka "Do młodych".

       Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego 2023/2024!!! Mamy nadzieję, że uczniowie – szukając nowych, nieodkrytych dróg" - będą brać aktywny udział w życiu swojej szkoły - w konkursach, zawodach sportowych i olimpiadach - rozsławiając jej imię na terenie powiatu, województwa, a nawet kraju.

       Uroczystość przygotowali: A. Pachołowska, I. Piętka, K. Zalewska, M. Sawicka, B. Kwiatkowski, K. Niemirka oraz uczniowie: Julia Ryć, Michał Kałuski, Kacper Kopa.

        

      • Uroczyste zakończenie roku szkolonego 2022/2023

      • Dnia 23 czerwca 2023r. zabrzmiał ostatni dzwonek w naszej szkole kończący rok szkolny 2022/2023. Oficjalnie rozpoczynamy wakacje. Właśnie tego dnia wręczono uczniom świadectwa i nagrody, życząc bezpiecznych i udanych wakacji.

       Uroczystość zakończenia rozpoczęła się od części oficjalnej tj. wprowadzenia sztandaru szkoły i zaśpiewania hymnu Polski.

       Dyrektor szkoły Małgorzata Baranowska powitała zaproszonych gości oraz podziękowała całej społeczności szkolnej oraz wszystkim pracownikom za pracę w tym roku szkolnym. Życzenia przekazała również, Starosta Sokołowski pani Elżbieta Sadowska, Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego pan Jacek Odziemczyk oraz Przewodniczący Rady Rodziców pan Marek Adamczyk. Pani Dyrektor odczytała również list od Senatora Waldemara Kraski na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2022/2023. Następnie wręczono świadectwa z czerwonym paskiem za najlepsze wyniki w nauce, wyróżnienia oraz listy gratulacyjne.

       Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2023 wręczone zostały trofea dla najlepszych strzelców w Zawodach Strzeleckich Klas Mundurowych o Puchar Starosty Sokołowskiego. Ponadto 21 uczniom z klasy o profilu Policyjnym i Wojskowym wręczono państwowe uprawnienia strzeleckie nadawane przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego. Dla uczniów którzy w roku szkolnym 2022/2023 godnie reprezentowali w mundurach szkołę i Powiat Sokołowski przekazane zostały nagrody rzeczowe.

       Imprezę uświetnił występem muzycznym zespół " Szara Band".

      • Podziękowanie za udział w akcji Odkręcone Pomaganie

      • zanowni Państwo,

       Wraz z ze zbliżającym się zakończeniem Roku Szkolnego 2022/2023 pragnę podziękować za włączenie się w zorganizowaną przeze mnie akcję zbierania plastikowych zakrętek/nakrętek na rzecz mojej protezy. 

       W ramach wdzięczności i pozostawienia symbolicznej pamiątki przekazuję w wersji elektronicznej przygotowane podziękowanie, a w najbliższych dniach dostarczę pocztą tradycyjną wydrukowane w wersji papierowej. Niestety z powodu mojej aktywności zawodowej i braku możliwości uzyskania dnia wolnego od pracy nie jestem w stanie dotrzeć do Państwa Szkoły osobiście z podziękowaniem.  

       Z wyrazami ogromnej wdzięczności i radości,

       Sylwia Łopacka

       Zobacz graficzne podziękowanie

      • SZKOLNE KOŁO PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT - podsumowanie rocznej pracy

      • W roku szkolnym 2022/2023 udało się nam zrealizować wiele działań: wolontariat w schronisku (opieka nad psiakami oraz prace porządkowe), zbiórka karmy dla kotów, zbiórka pieniężna oraz zakup budy i podestów dla psiaków ze schroniska, dokarmianie ptactwa w okresie zimy, akcje i pogadanki z opiekunem Panią Dorotą Odziemczyk, propagujące adopcje zwierząt i odpowiedzialne ich traktowanie.

       Wolontariusz Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt musi wiedzieć, jaki sens ma jego praca, bo chcąc pomagać zwierzętom nie wystarczy tylko mówić, trzeba też działać! Najlepszym motywatorem do działania w wolontariacie i potrzebie pomocy słabszym jest - dobre serce! Tylko tyle lub aż tyle! Taką cechę na pewno posiadają członkowie SKPZ. Wolontariat rozbudza empatię, kreatywność, wrażliwość na potrzeby zwierząt, a także otwartość na drugiego człowieka. Zaprasza w szeregi każdego ucznia dla którego los zwierząt nie jest obojętny.

       Jakub Prokopczuk (4hp)

       Sekretarz Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt

      • 01 LIPCA - DZIEŃ PSA

      • Dnia 07 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Psa. Ta data nie jest przypadkowa,bo wtedy właśnie do schronisk trafia najwięcej zwierząt.Ludzie wyjeżdżając na wakacje porzucają swoje pociechy tylko dlatego,że nie mogą ich zabrać ze sobą. Urlop nie zwalnia nas z obowiązku dbania o naszego czworonoga.Te święto ma na celu uświadomienie nam,że takie rzeczy są niedopuszczalne! Tego dnia warto więc spędzić więcej czasu ze swoim pupilem. Pójść na dłuższy spacer, kupić mu przysmaki czy nową zabawkę. Dla osób, które nie mają zwierzęcia, może to dobra okazja, by odwiedzić schronisko i adaptować psa? Czworonogi to nasi wierni przyjaciele,którzy nauczą nas prawdziwej miłości i odpowiedzialności. Poprawiają nam też zawsze humory - kto pierwszy się z nami wita jak wracamy po długim dniu? Naszych czworonożnych przyjaciół trzeba traktować dobrze nie tylko w te święto,ale i na co dzień - pamiętajmy,że zwierzęta to nie zabawki i nie można ich wyrzucać gdy nam zawadzają.

       W okresie wakacyjnym pamiętajmy też o stałym zaopatrzeniu naszych czworonogów w wodę,aby pomóc im w upalne dni.

       Opracowała:

       Julia Rzeska (4hp)

       Zastępca Przewodniczącego Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt

      • Udział logistyków w wykładzie zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu

      • W dniu 2 czerwca 2023r. odbyło się wirtualne spotkanie z cyklu Oblicza logistyki nt. „Opakowania w logistyce. Co o nich wiemy. Co wiedzieć powinniśmy?”, zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W wykładzie wzięli udział uczniowie klas: 1F, 4Fp i 3F technikum logistycznego.

       Podczas webinaru uczniowie wysłuchali wykładów na temat:

       1. „Rola opakowań w logistyce i ich wpływ na realizację funkcji logistycznych”,
       2. „Potrzeby racjonalnej gospodarki opakowaniami”,
       3. „e-Pack – inteligentne opakowanie zwrotne dedykowane dla branży e-commerce.”.
      • Uczniowie klasy IVFg: Maciej Bartosiak i Diana Zawadzka reprezentowali województwo mazowieckie w Finale Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka 4.0”

      • 5 czerwca 2023 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 Maciej Bartosiak i Diana Zawadzka zmagali się z zadaniami z zakresu logistyki miejskiej podczas etapu finałowego Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka 4.0”. Do zmagań finałowych zakwalifikowało się 10 uczniów ze szkół w całej Polsce. Finał olimpiady odbył się w siedzibie Uniwersytetu Opolskiego w Opolu.

       Zgodnie z regulaminem konkursu III etap składał się z dwóch części:

       Część I: Studium przypadku: rozwiązywanie zadania w czasie 45 minut o tematyce

       Logistyka miejska (cele i zadania logistyki miejskiej; przepływ osób i ładunków przez miasto; nowoczesne rozwiązania i koncepcje w logistyce miejskiej; smart city).

       Część II: Prezentacja multimedialna: przygotowana przez uczniów i prezentowana przed jury na temat: Co to jest „inteligencja miast”?

       Uczniom serdecznie gratulujemy osiągnięcia tak dużego sukcesu i życzymy podejmowania mądrych decyzji i konsekwencji w urzeczywistnianiu ambitnych planów życiowych.

       Opiekun: Izabela Malinowska

       Podziękowanie dla Dany Zawadzkiej

       Podziękowanie dla Maćka Bartosiaka

       Podziękowanie dla Izabeli Malinowskiej

      • "Opowieść z magicznego lasu", czyli bajkowo, zjawiskowo i na wesoło „Sposób na Teatr” dla dzieci

      • Wspaniały i niezapomniany występ!!! Czterdzieści minut w świecie magii oraz przecudownej zabawy!!! Jak zwykle młodzi i utalentowani aktorzy z naszej szkoły nie zawiedli małych widzów i swoimi przepięknymi występami 12 i 13 czerwca 2023 r. w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury podbili serca około tysięcznej publiczności z przedszkoli i szkół podstawowych z powiatu sokołowskiego. A swoją obecnością zaszczycili nas: Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek, Zespół Szkół Salezjańskich, "Kolorowe Kredki", Miejskie Przedszkole nr 2, Miejskie Przedszkole nr 3, Miejskie Przedszkole nr 4, Miejskie Przedszkole nr 5, Zespół Oświatowy w Nowej Wsi, Szkoła Podstawowa w Niecieczy, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6. Udział w tak niecodziennym i edukacyjnym widowisku zatytułowanym „Opowieść z magicznego lasu” był zjawiskową ucztą teatralną, gdyż opowieść o poszukiwaniach babci Czerwonego Kapturka, wilku, który uwielbia wegetariańską kuchnię czy Śnieżce marzącej o idealnym księciu, miała na celu wzbudzenie w młodym odbiorcy poczucia tolerancji, szacunku i akceptacji dla ludzkiej odmienności. W spektaklu nie zabrakło profesjonalnej gry aktorskiej, etiudy tanecznej, akrobatyki, dobrej muzyki, przepięknej scenografii, kolorowych i zabawnych strojów czy mistrzowskiej jazdy na rolkach. To wszystko dla cudownej publiczności - która brała czynny udział w przedstawieniu tańcząc i bawiąc się wraz z bohaterami bajek - przygotowali jakże wspaniali i bezkonkurencyjni aktorzy ze szkolnej grupy teatralnej „Sposób na Teatr”: Eliza Chomać, Dobrusia Mosiej, Julia Ryć, Dominik Giedrojć, Michał Kałuski, Kacper Kopa, Tomasz Młynik, Jakub Paczóski, Jakub Prokopczuk, Staś Puścian, Michał Rydzewski oraz pani Agnieszka Pachołowska, pani Karolina Zalewska, pan Adam Borowy.

       Dziękujemy Dyrekcji naszej szkoły oraz Dyrekcji Sokołowskiego Ośrodka Kultury za pomoc w realizacji naszego widowiska.

      • „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025"

      • Technikum Nr 1

       w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim

       otrzymało dofinansowanie ze środków budżetu państwa  na realizację Priorytetu 3 programu wieloletniego pod nazwą  

       „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025”,

        

        kierunek interwencji 3.2. Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych  w łącznej wysokości 12 000,00 zł. 
       Prócz kwoty dofinansowania organ prowadzący zapewnieni także wkład własny w wysokości 20% kosztów realizacji zadania objętego programem. 
       W ramach programu szkoła zyska nowe książki do bibliotek, w tym lektury, nowości wydawnicze  i pozycje z zakresu najnowszej historii Polski oraz elementy wyposażenia biblioteki szkolnej.

        

       Orginalny tekst

      • Nasi informatycy medalistami Mistrzostw Polski w programowaniu robotów

      • Zespół naszej szkoły w składzie: Jarosław Sekuła, Radosław Kur, Patryk Jaźwiński, Julian Czapski, po wygraniu zawodów lokalnych i regionalnych, zdobył III miejsce w III Ogólnopolskich Zawodach Projektowych, które odbyły się w dniach: 20.05.2023 - 21.05.2023 r. na Politechnice Łódzkiej. W tegorocznych zawodach wzięło udział ponad 40 tys. uczniów z całego kraju. Do finału zakwalifikowało się 15 zespołów reprezentujących Politechnikę Łódzką, Politechnikę Wrocławską, Politechnikę Gdańską i Akademię Górniczo-Hutniczą z Krakowa oraz reprezentowaną przez naszą drużynę Politechnikę Warszawską. Głównymi celami zawodów jest rozwój zdolności programistycznych w oparciu o dostępne osiągnięcia techniczne w elektronice, mechatronice, automatyce i robotyce oraz rozwój umiejętności pracy w zespole.

       Opiekun zespołu Janusz Burzyński

      • 26 MAJA DZIEŃ MATKI

      • Z okazji Twojego Święta Najdroższa Mamo!

       Dziękuję Ci za to,
       Że dopasowujesz swoje życie do mojego.
       Dziękuję za poczucie,
       Że nie ma dla Ciebie na tym świecie nic droższego,
       Niż nasza miłość.
       Dzięki Tobie czuję się
       Potrzebnym i wartościowym człowiekiem.

       Dziękuję Ci za to, że jesteś…

      • DZIECI ZAMOJSZCZYZNY

      • „Dzieci, które przeżyły piekło wysiedleń, rozłąkę z rodzicami, musiały przedwcześnie dorosnąć. Tamte traumatyczne doświadczenia zostawiły niezatarty ślad w psychice tych ludzi. Niektórzy próbują spisywać wspomnienia, ale są i tacy, którzy nie potrafią o tym mówić”- Beata Kozaczyńska22 maja 2023 uczniowie kl. 3A  i kl. 3H uczestniczyli w prelekcji - DZIECI  ZAMOJSZCZYZNY - zorganizowanej przez  Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach oraz  Bibliotekę Pedagogiczną w Sokołowie Podlaskim. Wprowadzenie do spotkania wygłosiła Pani Elżbieta Lewczuk, część merytoryczną przedstawiła Pani Beata Kozaczyńska, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Historii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach,  autorka licznych artykułów i publikacji dotyczących problematyki martyrologii dzieci wysiedlonych z Zamojszczyzny w okresie okupacji niemieckiej. Przybliżyła uczniom tematykę losów dzieci z Zamojszczyzny oraz ich wysiedleńczej gehenny.                                                                                                  Dorota Jastrzębska

      • Informacja na temat koncertu pt. „Śladami bohaterów Powstania Styczniowego” (28.05.2023)

      • W imieniu Ministerstwa Obrony Narodowej, Powiatu Sokołowskiego, Miasta Sokołów Podlaski, Sokołowskiego Ośrodka Kultury oraz Stowarzyszenia WEST serdecznie zapraszamy na niezwykły koncert pt. "Śladami bohaterów Powstania Styczniowego. Koncert w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto”, będzie nawiązywać zarazem do doniosłej, 160. rocznicy Powstania Styczniowego, jak i do 158. rocznicy śmierci w Sokołowie Podlaskim ostatniego dowódcy Powstania – ks. gen. Stanisława Brzóski, a także jego adiutanta - Franciszka Wilczyńskiego. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski.

       Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu także w imieniu patronów medialnych: TVP3 Warszawa, Katolickiego Radia Podlasie, portalu Podlasie24.pl, Wieści Sokołowskich i Życia Sokołowa.pl, a także partnerów organizacyjnych – Sokołowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Sokołowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

       Otwarte, całkowicie bezpłatne wydarzenie odbędzie się 28 maja br. wydarzenia, na scenie plenerowej przy Trawniku Coolturalnym (ul. Wolności 27 w Sokołowie Podlaskim). Początek o godz. 17:00. Wstęp wolny.

       Program koncertu będzie muzyczną opowieścią – aktorzy, wokaliści i muzycy z „Sonanto” rozpoczną ją od utworów nawiązujących do smutnego końca pierwszej Rzeczypospolitej, później do dramatycznych prób przywrócenia państwowości w kolejnych dekadach XIX i XX wieku, w tym w szczególności do samego Powstania Styczniowego i jego znaczenia dla dalszych zmagań o niepodległość na przestrzeni kolejnych wieków.

       Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze zwiastunem wydarzenia: 

       Artyści nawiążą do twórczości takich postaci jak Juliusz Słowacki, Franciszek Kniaźnin, Konstanty Gaszyński, Adam Asnyk, Tadeusz Miciński, Mirosław Jezierski, Roman Kołakowski i wielu innych. Zabrzmią m.in. „Pieśń konfederatów barskich” (sł. Juliusz Słowacki, muz. Andrzej Kurylewicz), „Polonez 3 Maja” (Franciszek Dionizy Kniaźnin i Aleksander Rodowski), „Czarna Sukienka” (sł. Konstanty Gaszyński, muz. Zbigniew Preisner), „Miejcie nadzieję" (sł. Adam Asnyk, muz. Zbigniew Preisner), „Partyzanckie tango” (sł. autor nieznany, muz. Zbigniew Maciejowski) i wiele innych.

       Więcej informacji i materiałów dla mediów:

       Stowarzyszenie WEST, tel. +48 668 339 751, biuro@stowarzyszeniewest.pl

      • Wystawa poświęcona Januszowi Korczakowi

      • 16 maja 2023 roku młodzież klasy 2F i  1B   wzięła udział w lekcji muzealnej przeprowadzonej przez edukatora Muzeum Treblinka
       w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Uczniowie zostali oprowadzeni po wystawie poświęconej Januszowi Korczakowi. Pani edukator przybliżyła młodzieży życiorys pisarza, pedagoga, lekarza, zaangażowanego w  działalność  społeczną, uznawanego za prekursora ruchu na rzecz praw dziecka. Kolejnym punktem  było wysłuchanie prezentacji na sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Interesująca lekcja zakończona została wspólnym rozwiązaniem quizu, krzyżówki.

      • Projekt „From Frames to Games” z e-Twinning

      •  W dniach 27.02.-28.04.202r. uczniowie z klasy 4ap w składzie: Natalia Wójcik, Maja Kur, Julia Matysiak, Sylwia Stelęgowska, Julia Stepnowska i Mateusz Gorczyca wzięli udział w projekcie edukacyjnym  „From Frames to Games” z e-Twinning. W trakcie projektu uczniowie zalogowani na platformie ESEP wykonywali  w języku angielskim następujące zadania: tworzenie w ramkach informacji o sobie i swoich zainteresowaniach, przygotowanie grafiki do konkursu na logo projektu, wywiad z rodzicami i krewnymi dotyczący gier, tworzenie książeczki elektronicznej, opracowanie gry za pomocą narzędzi cyfrowych.   

       Uczestnictwo w projekcie przyczyniło się do podniesienia kompetencji językowych młodzieży – komunikacji w języku obcym oraz wzrostu świadomości korzystania z technologii IT. Dzięki współpracy w międzynarodowym zespole, uczniowie mieli możliwość poznania tematyki gier popularnych w innych krajach oraz rozwijania swojej kreatywności i przedsiębiorczości, a także krytycznego myślenia. W projekcie wzięło udział 18 szkół z Polski oraz 5 z zagranicy. Inicjatywa realizowana przez nauczyciela p. D.Odziemczyk

      • Pożegnanie klas maturalnych

      • 28 kwietnia 2023r. w hali sportowej ZS Nr1 odbyło się  pożegnanie klas maturalnych. W tak szczególnej i wyjątkowej uroczystości uczestniczyli: dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, uczniowie, rodzice, a przede wszystkim tegoroczni absolwenci. Akademię rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz wspólnego zaśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała Dyrektor ZS Nr 1- pani Małgorzata Baranowska, która przypomniała sukcesy edukacyjne i sportowe młodzieży oraz  odczytała list senatora Waldemara Kraski skierowany do tegorocznych absolwentów. Podczas uroczystości głos zabrali: pan Jacek Odziemczyk – Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego, pani Beata Maseko  - wychowawca klasy IV Bp, Kacper Kopa – przedstawiciel klas przedmaturalnych, Natalia Gawrysiuk – tegoroczna absolwentka. W czasie uroczystości zostały rozdane świadectwa z wyróżnieniem, a także wręczono  nagrody książkowe za wysokie wyniki nauczania. Przedstawiciele klas przedmaturalnych obdarowali absolwentów drobnymi upominkami. Uroczystość swoim występem uświetnił szkolny zespół muzyczny „Szara band”. Akademię prowadzili: Julia Ryć i Kacper Baliński.
       Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia na maturze

      • 232. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

      • Z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Nr 1 wziął udział w uroczystych obchodach upamiętniających to wydarzenie.
       Uroczystość rozpoczęto o godz. 12.30 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Konkatedrze Niepokalanego Serca NMP. Po nabożeństwie uczestnicy, parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele szkół i instytucji Sokołowa Podlaskiego wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerowali ulicami miasta odwiedzając Miejsca Pamięci Narodowej. Złożono kwiaty pod  pomnikiem upamiętniającym żołnierzy podziemia niepodległościowego, obeliskiem ku czci ks. Stanisława Brzóski, pod figurą Św. Rocha - patrona miasta oraz pomnikiem Czynu Niepodległościowego w Parku Adama Mickiewicza.

      • Uroczystość z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      • 26 kwietnia 2023r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość z okazji 232.  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby  przypomnieć znaczenie Konstytucji 3 Maja -  najwybitniejszego dzieła polskiego oświecenia, uczniowie klasy 2A zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Patriotyczne wiersze oraz  pieśni wykonane  przez młodzież na pewno zapadły w pamięć widowni, pokazały też, że dobro  ojczyzny jest najważniejsze w każdej epoce.

       Uroczystość przygotowały: pani Renata Romańczuk, p. Maryla Bielińska, p. Joanna Borkowska i p. Monika Sawicka. Prowadzili ją uczniowie klasy 2a: Julia Machniewska i Eryk Roszuk, wiersze prezentowali również uczniowie klasy 2A: Natalia Kursa, Paulina Tararuj, Michał Kowalczyk, Oskar Rosak, Maciej Sosna, a opiekę informatyczną sprawował Aleksander Cydejko z klasy 2A. Dziękujemy.

      • Akcja Krwiodawstwa

      • W dniu 25 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim przeprowadzono akcję honorowego oddania krwi przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1, I Liceum Ogólnokształcącego oraz honorowych dawców krwi z terenu powiatu. Ogółem zgłosiło się 38 osób, oddało krew 32 osoby, pobrano 14,4 litra krwi. Z Zespołu Szkół Nr 1 krew oddało 22 osoby, z LO 4 osoby i z rejonu miasta 6 osób.

       Składamy wyrazy uznania i szacunku HONOROWYM DAWCOM KRWI a także wszystkim osobom które wyraziły gotowość oddania krwi, ale z przyczyn obiektywnych nie mogły aktywnie uczestniczyć w akcji.

       Mieczysław Bogaj

      • Ogólnopolska lekcja na temat audytu zorganizowana przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości

      • 25 kwietnia 2023r. uczniowie klasy 1F wraz z wychowawcą wzięli udział w ogólnopolskiej lekcji online nt. „Zawód audytora bez tajemnic. Kim jest i czym się zajmuje audytor?” zorganizowanej przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości. Wykład poprowadził Adam Soliński – Starszy Konsultant w PwC Polska.

       Webinar miał na celu wytłumaczenie czym zajmuje się audytor finansowy oraz pokazanie, że to nie tylko praca z rachunkowością. Uczniowie poznali tajniki badania sprawozdania finansowego oraz kilka wskazówek, na co patrzeć w sprawozdaniach finansowych.

       Wykład odbył się w ramach godziny wychowawczej i miał na celu wspierać uczniów w planowaniu ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej i realizację działań związanych z doradztwem zawodowym.

      • KOLEJNY SUKCES LOGISTYKÓW

      • Uczniowie klasy 4Fg: Maciej Bartosiak, Zuzanna Jakubik i Diana Zawadzka zakwalifikowali się do III etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka”.

       Nasi uczniowie znaleźli się w gronie 10 zwycięzców wyłonionych spośród 2349 uczniów ze 147 szkół z całego kraju.

       Etap III Konkursu odbędzie się na Uniwersytecie Opolskim w dniu 5 czerwca 2023r.

       Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

       Niech moc logistyki będzie z nami!

       Opiekun: Izabela Malinowska

      • KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „KOBIETY W BIZNESIE”

      • W środę 19.04.2023 r. odbył się wewnątrzszkolny konkurs języka angielskiego: „Kobiety w biznesie”. Była to druga edycja cyklu ‘Learn English Through Stories’ - „Women in business”, dotycząca życia i dorobku artystycznego amerykańskiej piosenkarki - Madonny.

       Zadanie polegało na rozwiązaniu testu oraz odpowiedzi na pytania otwarte odnoszące się do tekstu czytanego.

       Celem konkursu było rozwijanie talentów oraz propagowanie znajomości języka angielskiego - rozumienie tekstu czytanego, umiejętność przetwarzania informacji, znajomość struktur gramatyczno-leksykalnych; jak również możliwość doświadczenia szlachetnego współzawodnictwa i rozwijania ambicji uczniów; a także zachęcanie młodzieży do samodzielnego zdobywania wiedzy w zakresie kultury obszarów anglojęzycznych.

       W konkursie wzięli udział uczniowie klas: IVAp, IVHp, IIIi:

       1. Bindas Julia kl. IVHp

       2. Grzeszek Karolina kl. IVHp

       3. Kamińska Aleksandra kl. IVAp

       4. Kulikowska Kornelia kl. IVAp

       5. Modzelewska Natalia kl. IVAp

       6. Pasek Ewa kl. IVAp

       7. Patejko Dominika kl. IVAp

       8. Prokopczuk Jakub kl. IVHp

       9. Resiak Łukasz kl. IIIi

       10. Stephan Julia kl. IVHp

       11. Waszewski Maciej kl. IIIi

        

       Największą liczbę punktów uzyskały następujące osoby:

       1. Maciej Waszewski kl. IIIi

       2. Karolina Grzeszek kl. IVHp

       3. Aleksandra Kamińska kl. IVAp

        

       Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom za uczestnictwo oraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach!

        

      • Pielgrzymka maturzystów

      • W poniedziałek, 17 kwietnia 2023 r. uczniowie klas maturalnych naszej szkoły wraz z opiekunami, wzięli udział w PIELGRZYMCE MATURZYSTÓW na Jasną Górę.

       Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania konferencji prowadzonych przez obecnych wykładowców , skorzystania z czasu adoracji Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Pokuty. Następnie zorganizowana została specjalna Droga Krzyżowa prowadzona po wałach Jasnogórskiego Sanktuarium.

       Całość pielgrzymki zakończyła się uroczystą mszą pontyfikalną, zwieńczoną aktem ofiarowania matury i maturzystów pod opiekę Matki Bożej Jasnogórskiej Królowej Narodu Polskiego.

       W czasie pielgrzymki uczniowie mieli możliwość podjęcia refleksji nad tematem roli Kościoła w życiu społecznym i prywatnym, a także nad swoją, niedaleką, dorosłą już przyszłością.

      • Nasi informatycy mistrzami regionu w programowaniu robotów!

      • Dnia 14.04.2023 r. na Politechnice Warszawskiej odbył się etap regionalny III Ogólnopolskich Zawodów Projektowych. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. Zespół w składzie: Jarosław Sekuła, Radosław Kur, Patryk Jaźwiński, Julian Czapski zajął 1 miejsce, a zespół w składzie: Szymon Kopówka , Filip Skolimowski, Mateusz Grzymała , zajął równie wysokie, 4 miejsce.

       Pierwszy z zespołów weźmie udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 20-21 maja na Politechnice Łódzkiej. Nasi informatycy będą rywalizować z 14 najlepszymi drużynami z kraju.

       Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów w finale.

       Opiekun zespołów Janusz Burzyński

      • II etap Okręgowy XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg"

      • 17 kwietnia 2023 r. o godzinie 10.00 w Budynku Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie  odbył się II etap Okręgowy XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg".  Olimpiada  jest projektem realizowanym od 2004 roku. Jest jedyną Olimpiadą w Polsce realizowaną wspólnie przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Od wielu lat w jej organizację zaangażowało się Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, punkty Europe Direct w Polsce, a także członkowie zespołu eksperckiego Team Europe

       Nasi uczniowie Michał Wojtkowski i Michał  Siedlecki reprezentowali szkołę w  zawodach II stopnia Olimpiady na etapie wojewódzkim. Wraz ze 166 uczestnikami z województwa mazowieckiego zmagali się z zadaniami testowymi liczącymi 100 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru w czasie 120 minut. 

       Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów!

      • Uczeń klasy IVFg Maciej Bartosiak reprezentował województwo mazowieckie w Finale VII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno - Logistycznej

      • 14 kwietnia 2023 r. uczeń Zespołu Szkół Nr 1 Maciej Bartosiak zmagał się z zadaniami z zakresu spedycji i logistyki podczas etapu finałowego VII Edycji Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Do zmagań finałowych zakwalifikowało się 30 uczniów biorących udział w olimpiadzie spośród prawie 6500 uczniów ze szkół w całej Polsce. Finał olimpiady odbył się w siedzibie Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie.

       Cieszymy się, iż to właśnie uczeń naszej szkoły był jednym z dwóch reprezentantów województwa mazowieckiego i podlaskiego na finale olimpiady.

       Finaliści wraz z opiekunami zostali zaproszeni do Sopotu już 13 kwietnia 2023 r. i uczestniczyli w wycieczce studyjnej na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk, na tereny byłej Stoczni Gdańskiej oraz do Europejskiego Centrum Solidarności i sali BHP. Są to niezwykłe i historyczne miejsca w Gdańsku, z którymi łączą się takie wydarzenia jak strajk sierpniowy, podpisanie porozumień sierpniowych i narodziny SOLIDARNOŚCI.

       Maciejowi gratulujemy osiągnięcia tak dużego sukcesu i życzymy powodzenia w zmaganiach maturalnych.

       Opiekun: Marta Stelmach

      • UDZIAŁ LOGISTYKÓW W II ETAPIE OKRĘGOWYM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „OD TECHNIKA DO LOGISTYKA” – EDYCJA 4.0

      • II etap okręgowy Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka” – edycja 4.0 odbył się w dniu 5 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim.

       Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klasy 4Fg: Maciej Bartosiak, Maria Czarnocka, Zuzanna Jakubik, Aleksandra Krasnodębska, Natalia Kwiatkowska, Olga Świętoń, Kacper Waszewski, Karol Wycech i Diana Zawadzka.

       Przez 60 minut uczestnicy II etapu konkursu rozwiązywali 18 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru oraz 6 zadań otwartych z zakresu: podstaw logistyki, zapasów i magazynowania, transportu i spedycji oraz produkcji i dystrybucji.

       Wyniki II etapu konkursu zostaną ogłoszone 25 kwietnia 2023r.

       Trzymamy mocno  kciuki za naszych uczniów.

       Organizatorami II etapu okręgowego Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka” – edycja 4.0 z ramienia szkoły są Izabela Malinowska i Marta Stelmach.

      • „Jak radzić sobie ze stresem na maturze”

      • Dnia, 4 kwietna odbyły się w naszej szkole zajęcia dla klas maturalnych pt. „Jak radzić sobie ze stresem na maturze”. Podczas zajęć młodzież nabyła wiadomości teoretyczne z zakresu neuropsychologii jak również praktyczne techniki radzenia sobie ze stresem zarówno przed jak i podczas egzaminu a także jak przygotować się psychicznie do stresogennych sytuacji. Zajęcia prowadziła psycholog Pani Monika Figler.

      • III Ogólnopolskie Zawody Projektowe Centrum Mistrzostwa Informatycznego

      • Kolejny sukces naszych informatyków.

       W dniach 28.02.2023 – 20.03.2023 odbył się lokalny etap  III Ogólnopolskich  Zawodów Projektowych. Uczestnicy mieli do wykonania pięć projektów.  Do etapu regionalnego, który odbędzie się 14.04.2023 na Politechnice Warszawskiej, awansowało 6 zespołów biorących udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W gronie tych zespołów znalazły się dwa z naszej szkoły. Zespół w składzie: Jarosław Sekuła, Radosław Kur, Patryk Jaźwiński, Julian Czapski zajął 1 miejsce, a zespół w składzie: Mateusz Grzymała, Filip Skolimowski, Mateusz Kurach, Szymon Kopówka, zajął 6 miejsce.

       Trzymamy kciuki za naszych zawodników i życzymy awansu do finału ogólnopolskiego.

       Opiekun zespołów Janusz Burzyński

      • WYCIECZKA EDUKACYJNA DO WARSZAWY

      • 30 marca 2023r. uczniowie klas: 1F, 1H i 3F wraz z opiekunami: p. Izabelą Malinowską, p. Anną Czarnocką, p. Katarzyną Burzyńską i p. Beatą Jówko wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. W programie imprezy znalazł się Park Trampolin – Stacja Grawitacja Warszawa, w którym uczniowie doskonalili swoje umiejętności gimnastyczne, koordynacyjne i sprawnościowe w formie rekreacji i rozrywki pod czujnym okiem znakomitych trenerów.

       Następnie młodzież wraz z opiekunami udała się na seans filmowy do kina Helios.

       Ostatnią atrakcją wycieczki szkolnej była Niewidzialna Wystawa, która należy do nietuzinkowych wystaw, której się nie ogląda, tylko doświadcza. Młodzież podczas podróży w całkowitej ciemności mogła wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku czy węchu. Uczniowie mogli sobie uzmysłowić, jak to jest być osobą niewidomą czy słabowidzącą.

       Wszyscy z wycieczki wrócili zadowoleni i pełni sił do dalszej pracy.

      • Pokaz ratownictwa

      •  

       W dniu 30 marca 2023r. uczniowie klasy 4bp Liceum Ogólnokształcącego o profilu medyczno-sportowym: Julia Bartnik, Wiktoria Bednarczyk, Zuzanna Kalisiak, Mateusz Kowalczyk, Kacper Krasnodębski, Mikołaj Steć, Gabriela Wyrozębska i Maja Zajączkowska, pod opieką Pana Mieczysława Bogaja,  przeprowadzili zajęcia z podstawowych czynności ratowniczych dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w  Sokołowie Podlaskim. Omówiliśmy zagadnienia związane z  cukrzycą, omdleniem, pozycją boczną bezpieczną, zawałem, użycie AED (defibrylator), ćwiczyliśmy wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na  fantomiW dniu 30 marca 2023r. uczniowie klasy 4bp Liceum Ogólnokształcącego o profilu medyczno-sportowym: Julia Bartnik, Wiktoria Bednarczyk, Zuzanna Kalisiak, Mateusz Kowalczyk, Kacper Krasnodębski, Mikołaj Steć, Gabriela Wyrozębska i Maja Zajączkowska, pod opieką Pana Mieczysława Bogaja,  przeprowadzili zajęcia z podstawowych czynności ratowniczych dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w  Sokołowie Podlaskim. Omówiliśmy zagadnienia związane z  cukrzycą, omdleniem, pozycją boczną bezpieczną, zawałem, użycie AED (defibrylator), ćwiczyliśmy wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na  fantomie.

      • I i III miejsce w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym ZOSP RP na szczeblu wojewódzkim

      • "Strażacy chronią lasy - lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny
       z natury, czuję klimat."

       W dniu 29 marca 2023 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego
       w Sokołowie Podlaskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów Eliminacji powiatowych i wojewódzkich Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego ZOSP RP.

       Prace oceniane były w czterech kategoriach wiekowych. W wyniku eliminacji powiatowych do etapu konkursu na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowali się następujący uczniowie:

       1. Laura Stańska              klasa  4Bp

       2. Amelia Marciniak        klasa  1B

       3. Dawid Michalski         klasa  1A

       4. Sebastian Grzymała     klasa  1A

       5. Gabriela Bujalska        klasa  2F

       Zwycięzcami w eliminacjach wojewódzkich do ogólnopolskiego etapu konkursu zostali:

                  Amelia Marciniak    klasa 1B      -   I miejsce

                  Dawid Michalski      klasa 1A      -   III miejsce

       Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

      • OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX 2023

      • 28.03.2023r. 21 uczniów naszej szkoły przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego FOX organizowanego przez Naukowy Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Test konkursowy obejmował zadania wielokrotnego wyboru i sprawdzał umiejętności językowe, wiedzę językową oraz kulturoznawczą. Uczniowie reprezentowali dwie kategorie wiekowe: grupę Lions - I i II klasa liceów 4-letnich i techników 5-letnich oraz grupę Eagles - klasy III i IV liceów 4-letnich i techników 5-letnich oraz klasy IV techników 4-letnich. Trzymamy kciuki za wyniki!!!

      • XI edycja ogólnopolskich olimpiad z języka polskiego

      • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI edycji ogólnopolskich olimpiad z języka polskiego zorganizowanej przez „OLIMP SCHOOL”.

       27 marca do olimpiady z „Mitologii greckiej i rzymskiej” przystąpiło 11 uczniów:

       1. Natalia Kursa – 2 a

       2. Michał Siedlecki – 2h

       3. Daria Gumiężna – 1b

       4. Kacper Lipka - 1j

       5. Jakub Paczóski - 1j

       6. Tomasz Sawicki - 1j

       7. Michał Kałuski - 1j

       8. Krzysztof Sadkowski - 1j

       9. Kacper Pytlak - 1f

       10. Karolina Biernacka - 1f

       11. Marcin Sosna - 2i

       28 marca do olimpiady z „Życia i twórczości Adama Mickiewicza” przystąpiło 13 uczniów:

       1. Katarzyna Trendyk - 3h

       2. Emilia Dobrowolska - 3h

       3. Julia Ryć - 3a

       4. Eliza Chomać - 3a

       5. Dobrosława Mosiej - 3a

       6. Klaudia Kruk - 3a

       7. Klaudia Karczmarek - 3a

       8. Julia Plewa - 3a

       9. Marcelian Zawadzka - 3a

       10. Julia Dobrowolska - 3j

       11. Adrian Olszewski - 3j

       12. Damian Majewski - 3j

       13. Aleksandra Cudna - 4hg

       Celem obydwu olimpiad było rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej uczniów oraz pobudzanie ich do poszukiwania, porządkowania i przedstawiania informacji. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z pytań jednokrotnego wyboru oraz poleceń otwartych – razem mogli otrzymać 25 punktów za poprawne rozwiązanie piętnastu zadań.

       Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej do 16 czerwca 2023 r. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i życzymy jak najwyższych wyników: „Niech każdy dzień wzbogaca Was w wiedzę i nowe doświadczenia, które zaowocują w przyszłości”.

       Szkolni koordynatorzy olimpiad:

       Pani Milena Nowaszewska

       Pani Agnieszka Pachołowska

      • Udział w Dniach Otwartych UPH

      • 22 marca grupa maturzystów z naszej szkoły wzięła udział w zorganizowanym prze Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach dniu otwartym. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni, specyfiką studiów na wybranych kierunkach i zasadami rekrutacji na studia w nadchodzącym roku akademickim. To spotkanie było też doskonałą okazją, by porozmawiać z wykładowcami i studentami UPH, zobaczyć pracownie i aule, wziąć udział w ciekawych zajęciach, wykładach i warsztatach.

      • OGÓLNOPOLSKI KONKURS „OD TECHNIKA DO LOGISTYKA 4.0”

      • W dniu 23 marca 2023r. dwunastu uczniów klasy 4Fg brało udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka 4.0” przeprowadzonym on-line.

       2096 uczniów ze 147 szkół ponadpodstawowych z całej Polski rozwiązywało test składający się z 40 pytań jednokrotnego wyboru z zakresu obsługi magazynów i organizacji transportu.

       289 uczniów (13,79%) zakwalifikowało się do etapu okręgowego z wynikiem minimum 20 punktów. W grupie tej znalazło się dziesięciu uczniów naszej szkoły.

       Drugi etap konkursu odbędzie się 5 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim.

       Gratulujemy uczniom osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za ich dalsze zmagania.

       Organizatorami Konkursu z ramienia szkoły są Izabela Malinowska i Marta Stelmach.

      • Wycieczka do muzeum

      • W dniu 22 marca 2023 roku klasa II i wraz z wychowawcą Bożeną Niegowską oraz opiekunami Urszulą Mielniczuk i Joanną Borkowską odbyli wycieczkę do Siedlec . Pierwszym punktem programu było obejrzenie fimu  pt: " Shazam! Gniew bogów"  w NoveKino Siedlce. Głównym celem wyjazdu była lekcja historii, w innej niż zazwyczaj formie, w murach Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach. Zajęcia poprowadziła kustosz muzeum, przeprowadzając analizę wybranych dzieł malarskich, odkrywając przed uczestnikami tajniki  odczytywania symboliki i przesłania obrazu.  Analiza obrazów " Taniec śmierci", portrety trumienne czy " Ekstaza św. Franciszka " EL Greco, umożliwiły uczniom oczami wyobraźni przenieść się w  okres XVII-XVIII wieku, poznać zwyczaje ludzi, ich lęki i obawy. Nie zabrakło również posiłku w restauracji MacDonalds i wszyscy w wiosennych nastrojach wrócili do Sokołowa Podlaskiego.

      • Akcja „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę” - zakończona

      • ima, a wraz z nią mrozy to okres trudny dla ptactwa. Sikorki, gile, wróble oraz inne ptaszki pod taflą lodu oraz śniegu nie są w stanie samodzielnie zdobyć pokarmu i są zdane na pomoc człowieka.

       W dniach 25.11.2022r.-15.04.2023r. członkowie Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt wzięli udział w akcji polegającej na dokarmianiu ptaków na terenie szkoły. Wolontariusze w parach lub grupach 3 osobowych pełnili tygodniowe lub dwutygodniowe dyżury w trakcie których systematycznie dostarczali pokarm do karmników. W akcji udział wzięli następujący uczniowie: Maja Kur (4ap), Julia Matysiak (4ap), Natalia Wójcik (4ap), Oliwia Odowska (4ap), Dorota Wrzosek (1h), Julia Wójcik (1h), Zuzanna Leszczyńska (1h), Dominika Ostrowska (1h), Alina Tykhinko (2i), Viktoria Khrypkova (2i), Emilia Przywózka (4fp), Katarzyna Trębicka (4fp), Kinga Chmiel (4fp), Magda Zawdzka (4hp), Aleksandra Błońska (4hp), Weronika Chędoska (1h), Małgorzata Buczyńska (2h), Gabriela Czapska (2h), Weronika Świnarska (4ap) pod opieką nauczyciela D. Odziemczyk.

      • KONGRES EDUKACJI FINANSOWEJ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

      • W dniu 21 marca 2023r. klasa 1F wzięła udział w Kongresie Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości nt. „Inwestycje z głową – kiedy pieniądz naprawdę robi pieniądz? zorganizowanym przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości.

       Podczas wykładu poprowadzonego przez Michała Ziętala, Dyrektora ds. Komunikacji Inwestycyjnej PKO TFI uczniowie dowiedzieli się:

       1. Czym jest oszczędzanie, czym jest inwestowanie, a czym wzięcie kredytu?
       2. Dlaczego nie ma zysku bez ryzyka i jak ryzykować mądrze?
       3. Jakie błędy popełniają inni, żebyś Ty nie musiał/a ich popełniać?
      • Nasze „Paczki na Kresy” już w drodze

      • ,„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM)

       W naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla Polaków mieszkających  na Kresach ( Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś).  Paczki zostały przygotowane przez  chętne klasy, indywidualnych  uczniów, nauczycieli, księży – katechetów oraz pracowników administracyjnych  szkoły. Dary serca przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. Mamy nadzieję, że zebrane produkty pomogą naszym rodakom,  poza wschodnią granicą,  godnie przeżyć Święta Wielkanocne.

 • Nasze media społecznościowe

 • liczba odwiedzin: 310010