• Aktualności

      • Wycieczka do muzeum

      • W dniu 22 marca 2023 roku klasa II i wraz z wychowawcą Bożeną Niegowską oraz opiekunami Urszulą Mielniczuk i Joanną Borkowską odbyli wycieczkę do Siedlec . Pierwszym punktem programu było obejrzenie fimu  pt: " Shazam! Gniew bogów"  w NoveKino Siedlce. Głównym celem wyjazdu była lekcja historii, w innej niż zazwyczaj formie, w murach Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach. Zajęcia poprowadziła kustosz muzeum, przeprowadzając analizę wybranych dzieł malarskich, odkrywając przed uczestnikami tajniki  odczytywania symboliki i przesłania obrazu.  Analiza obrazów " Taniec śmierci", portrety trumienne czy " Ekstaza św. Franciszka " EL Greco, umożliwiły uczniom oczami wyobraźni przenieść się w  okres XVII-XVIII wieku, poznać zwyczaje ludzi, ich lęki i obawy. Nie zabrakło również posiłku w restauracji MacDonalds i wszyscy w wiosennych nastrojach wrócili do Sokołowa Podlaskiego.

      • Akcja „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę” - zakończona

      • ima, a wraz z nią mrozy to okres trudny dla ptactwa. Sikorki, gile, wróble oraz inne ptaszki pod taflą lodu oraz śniegu nie są w stanie samodzielnie zdobyć pokarmu i są zdane na pomoc człowieka.

       W dniach 25.11.2022r.-15.04.2023r. członkowie Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt wzięli udział w akcji polegającej na dokarmianiu ptaków na terenie szkoły. Wolontariusze w parach lub grupach 3 osobowych pełnili tygodniowe lub dwutygodniowe dyżury w trakcie których systematycznie dostarczali pokarm do karmników. W akcji udział wzięli następujący uczniowie: Maja Kur (4ap), Julia Matysiak (4ap), Natalia Wójcik (4ap), Oliwia Odowska (4ap), Dorota Wrzosek (1h), Julia Wójcik (1h), Zuzanna Leszczyńska (1h), Dominika Ostrowska (1h), Alina Tykhinko (2i), Viktoria Khrypkova (2i), Emilia Przywózka (4fp), Katarzyna Trębicka (4fp), Kinga Chmiel (4fp), Magda Zawdzka (4hp), Aleksandra Błońska (4hp), Weronika Chędoska (1h), Małgorzata Buczyńska (2h), Gabriela Czapska (2h), Weronika Świnarska (4ap) pod opieką nauczyciela D. Odziemczyk.

      • KONGRES EDUKACJI FINANSOWEJ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

      • W dniu 21 marca 2023r. klasa 1F wzięła udział w Kongresie Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości nt. „Inwestycje z głową – kiedy pieniądz naprawdę robi pieniądz? zorganizowanym przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości.

       Podczas wykładu poprowadzonego przez Michała Ziętala, Dyrektora ds. Komunikacji Inwestycyjnej PKO TFI uczniowie dowiedzieli się:

       1. Czym jest oszczędzanie, czym jest inwestowanie, a czym wzięcie kredytu?
       2. Dlaczego nie ma zysku bez ryzyka i jak ryzykować mądrze?
       3. Jakie błędy popełniają inni, żebyś Ty nie musiał/a ich popełniać?
      • Nasze „Paczki na Kresy” już w drodze

      • ,„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM)

       W naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla Polaków mieszkających  na Kresach ( Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś).  Paczki zostały przygotowane przez  chętne klasy, indywidualnych  uczniów, nauczycieli, księży – katechetów oraz pracowników administracyjnych  szkoły. Dary serca przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. Mamy nadzieję, że zebrane produkty pomogą naszym rodakom,  poza wschodnią granicą,  godnie przeżyć Święta Wielkanocne.

      • Światowy Dzień Liczby Π

      • 14 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby Π. Z tej okazji nauczyciele matematyki zaproponowali uczniom nietypową lekcję, przygotowaną przez nich i poświęconą tej ciekawej liczbie. Liczyły się zaangażowanie, kreatywność i poczucie humoru. Okazało się, że największą pomysłowością i pracowitością wykazała się klasa Ij, która przygotowała plakat oraz przedstawiła prezentację i składający się z 24 pytań quiz. Wszystko oczywiście dotyczyło liczby Π.

       Uczniowie, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu zostali docenieni – otrzymali bardzo dobre oceny.

       Wszystkim, którzy wzięli udział w obchodach tego dnia dziękujemy!

       Nauczyciele matematyki

      • FINAŁ KONKURSU LOGISTYCZNEGO

      • W dniu 16 marca 2023r. uczniowie klasy 4Fg: Maciej Bartosiak, Aleksandra Krasnodębska, Natalia Kwiatkowska, Olga Świętoń, Sebastian Tymiński, Karol Wycech, Diana Zawadzka i Weronika Żochowska wzięli udział w Finale Konkursu Logistycznego organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

       Podczas finału uczniowie w ciągu 25 minut rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z pytań z zakresu obsługi magazynów i organizacji transportu.

       Następnie wysłuchali wykładu nt. „Pełna szafa Pana Just In-Case`a – czyli krótka historia zmian w globalnych łańcuchach dostaw” poprowadzonego przez mgr Dariusza Mierkiewicza.

       Organizatorami Konkursu z ramienia szkoły są Izabela Malinowska i Marta Stelmach.

      • Udział logistyków w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej

      • I etap VII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego odbył się w Mińsku Mazowieckim w dniu 3 marca 2023r. Wzięło w nim udział 12 uczniów z klasy 4Fg i 4Fp.

       Uczniowie w ciągu 60 minut rozwiązywali test wielokrotnego wyboru składający się z pytań teoretycznych i zadań praktycznych z zakresu magazynowania i transportu.

       Jednocześnie miło nam poinformować, że do zawodów finałowych VII OOSL zakwalifikował się uczeń klasy 4Fg Maciej Bartosiak.

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie, a Maćkowi życzymy sukcesu podczas Finału VII OOSL, który odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2023r. w Gdańsku.

       Organizatorami Olimpiady z ramienia szkoły są Marta Stelmach i Izabela Malinowska.

      • XVIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady „Gwiezdny Krąg”

      • 14 marca 2023 roku w Zespole Szkół Nr1 odbył się I etap XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.
       Olimpiada jest projektem realizowanym od 2004 roku i jest jedyną Olimpiadą w Polsce realizowaną wspólnie przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Od wielu lat w jej organizację zaangażowało się Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, punkty Europe Direct w Polsce, a także członkowie zespołu eksperckiego Team Europe.

       Celem Olimpiady jest popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności jej systemu instytucjonalnego, procesu integracji europejskiej, unijnych polityk, prawa i europejskich wartości oraz ogólnej wiedzy o Europie i państwach członkowskich UE.

       O godzinie 10.00 w świetlicy szkolnej odbyły się Zawody I stopnia Olimpiady, w których wzięła udział młodzież klasy Ib, I h, IIa, IIf, IIh, IIi, IVBp. Zawody szkolne polegały na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z 50 pytań zamkniętych. Pytania przygotowywane zostały przez Komitet Organizacyjny.

       Do  Zawodów II stopnia Olimpiady zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 27 punktów:

       1. Aleksandra Skoneczna – klasa Ih
       2. Michał Wojtkowski – klasa IIf
       3. Michał Siedlecki – klasa IIh

       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      • 8 marca

      • Najdroższe panie, życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze, wiele uśmiechu i satysfakcji z życia rodzinnego i pracy, przy tym wszystkim niech nie zabraknie czasu na życie prywatne.

       Wszystkiego wspaniałego w Dniu Kobiet szczerze życzymy i przy okazji dziękujemy za wsparcie jakie na co dzień od Was otrzymujemy.

       Nie tylko my sądzimy, że kobiety kochają bardziej czule od mężczyzn. Tylko wy potraficie tak pocieszyć, jedynie w swoim rodzaju uśmiechnąć się, a także sprawić mężczyźnie komplement, z którego będzie dumny i nie zapomni go do końca życia, lecz tego nie okaże. Dlatego miłe panie pamiętajcie, jesteście bardziej czułe i opiekuńcze od nas i dlatego bądźcie bardziej wyrozumiałe. My jako mężczyźni kochamy każdą z was, jedną mocnej drugą mniej ale zawsze kochamy. W każdej kobiecie niejeden z nas dostrzega coś czego nie ma druga i moim zdaniem jest to całkiem normalne zjawisko. Dlatego większość mężczyzn rzadko wyraża swoją miłość publicznie. Nosi ją w sercu i dopiero gdy jest w stu procentach pewny tej jedynej, mówi jej najpiękniejsze słowo na całym świecie: „kocham”.

       Nie bez powodu stworzono tak ważne święto jakim jest dzień kobiet. Właśnie podczas tego dnia możemy okazać wam, jak dużo dla nas znaczycie.

       Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów dzisiejszego Dnia Kobiet w naszej szkole.

      • 17 lutego - Światowy Dzień Kota

      • Z okazji Światowego dnia Kota, Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt zorganizowało, w dniach 02.02-10.02.2023r., zbiórkę karmy dla potrzebujących zwierząt. Zebrano łącznie  ~40 kg karmy suchej i mokrej. Została ona przekazana opiekunom kotów wolno żyjącym na terenie Sokołowa.

       Wszystkim kotom i kociarzom z okazji  kociego święta życzymy samych radosnych chwil w życiu!

       Szkolne Koło Przyjaciół Zwierzą

      • OGÓLMOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ - 23 LUTEGO

      • Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją obchodzimy 23 lutego. Święto zostało ustanowione przez Ministerstwo Zdrowia w 2001 roku.

       Celem obchodów Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją jest upowszechnianie wiedzy na temat tej choroby oraz konieczności diagnozowania i podejmowania odpowiedniego leczenia.

       W rankingu najpoważniejszych problemów zdrowotnych, depresja zajmuje czwarte miejsce na świecie, zaś wkrótce choroba będzie zajmowała drugie miejsce po niedokrwiennej chorobie serca. Coraz więcej osób cierpi na depresję, szacuje się, że ta choroba dotyka ponad 120 milionów ludzi, ale tylko od 20 do 50 procent chorych szuka specjalistycznej pomocy.

       Depresja może objawiać się zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej. Do głównych objawów tej choroby należy:

       • stopniowa utrata przyjemności i odczuwanej radości życia,

       • ograniczona aktywność życiowa,

       • trudności w podejmowaniu decyzji,

       • pesymistyczne myśli, nieokreślony lęk,

       • poczucie utraty sensu życia.

       Leczenie depresji zależy indywidualnie od pacjenta. Najczęściej wykorzystuje się farmakoterapię, psychoterapię i psychoedukację, odpowiednią dietę oraz aktywność fizyczną.

      • Sukcesy polonistyczne naszych uczniów

      • Z ogromną radością i satysfakcją informujemy, że uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odnieśli sukces w OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE Z JĘZYKA POLSKIEGO.
       W  listopadzie bieżącego roku szkolnego młodzież zmagała się z pytaniami w dwóch kategoriach „Mitologia grecka i rzymska” i „Życie i twórczość W. Gombrowicza”. Konkurs został zorganizowany przez Olimp School z Łodzi, a jego celem było: rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej uczniów; pobudzanie uczniów do poszukiwania, porządkowania i przedstawiania  informacji; stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia  swoich umiejętności i podniesienie samooceny uczniów.
       Zwycięzcami w kategorii „Mitologia grecka i rzymska” zostali uczniowie klas pierwszych:

       • Kacper Lipka – III miejsce (nagroda książkowa)
       • Krzysztof Sadkowski – VII miejsce
       • Kacper Kosieradzki – IX miejsce

       Zwycięzcami w kategorii „Życie i twórczość W. Gombrowicza” zostali uczniowie:

       • Julia Stepnowska – III miejsce ( nagroda książkowa)
       • Zuzanna Kalisiak – V miejsce
       • Marzena Górska – V miejsce
       • Julia Dobrowolska – V miejsce
       • Eiza Chomać – VII miejsce
       • Julia Ryć – IX miejsce

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      • Wycieczka do Warszawy

      • W dniu 08.02.2023 r.  odbyła się wycieczka szkolna, w której uczestniczyli uczniowie z klas: III i, IV hp, II i, II f, IV bp, II a, I f. Pierwszym punktem programu był Park Trampolin Stacja Grawitacja, w którym uczniowie mogli wspinać się na ścianki wspinaczkowe, przejść przez tor przeszkód Ninja, pograć w koszykówkę na specjalnym boisku z trampolinami i skorzystać z wielu trampolin. Wszystkie zajęcia odbyły się po przeszkoleniu, rozgrzewce i pod opieką instruktorów Parku Trampolin. Następnie w Galerii Złote Tarasy objerzeliśmy film „Megan”. Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie Niewidzialnej Wystawy. Przewodnicy, którzy sami są niewidomi oprowadzali nas po świecie, w którym żyją, przybliżyli nam świat niewidomych. Opiekunami uczniów byli wychowawcy klas: Bożena Niegowska, Iwona Piętka, Mieczysław Bogaj i Rusłan Mielniczuk.

      • Szkolenia dla uczniów

      • W bieżącym roku szkolnym uczniowie szkół branżowych Zespołu Szkół Nr 1 realizują „Szkolenia zawodowe” w ramach Zadania 2 projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.

       Od września odbyło się 497 osoboszkoleń, tj.:

       1. Zarządzanie projektami – 20 osób,
       2. Badanie termowizyjne w inżynierii – 20 osób,
       3. Pracownik HR – zarządzanie kapitałem ludzkim w organizacji – 20 osób,
       4. Skuteczna komunikacja interpersonalna – 50 osób,
       5. System geoinformatyczny w praktyce wraz z pozyskiwaniem i przetwarzaniem danych terenowych – 98 osoby,
       6. Kurs obsługi programów inżynierskich – 79 osób,
       7. Organizacja miejsca pracy w oparciu o model 5S w usługach – 43 0s0by,
       8. Kurs obsługi kas fiskalnych – 34 osoby,
       9. Autoprezentacje i wystąpienia publiczne – 53 osoby,
       10. Pierwsza pomoc przedmedyczna – 30 osób,
       11. Komunikacja interpersonalna – 50 osób.

       Większość szkoleń nadaje kwalifikacje. Uczniowie otrzymują certyfikaty lub zaświadczenia o ukończeniu kursu.

       Szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży, zwłaszcza uczniów klas kończących szkołę, wkraczających na rynek pracy.

       W najbliższym czasie planowane są kolejne o następującej tematyce:

       1. Kurs baristy – 17 osób,
       2. Akademia barmańska – 16 osób,
       3. Usługi kelnerskie – 12 osób,
       4. Pracownik usług kosmetycznych: techniki wykonywania makijażu, zdobienie paznokci – 20 osób,
       5. Trener personalny z dietetyką sportową. Budowanie wizerunku w social media – 15 osób.

       Szkolenia dla uczniów realizuje „Instytut Badawczo-Szkoleniowy” Sp. z o.o. w Olsztynie.

      • Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

      • 7 lutego, już po raz 19. w Polsce i w ponad stu krajach na świecie, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

       Hasło tegorocznej edycji to:

       „Chcesz o tym porozmawiać?”

       Z tej okazji zorganizowany został apel na którym uczniowie klasy 3J przedstawili charakterystykę zagrożeń Internetowych.  Omówione zostały również formy cyberprzemocy oraz kary przewidziane dla jej sprawców. Ofiary cyberbullingu dowiedziały się gdzie mogą szukać pomocy.

       Uczniowie biorący udział: Dobrowolska Julia, Kałuski Rafał, Kępka Adrian, Komuda Karol, Kowalski Patryk, Majewski Damian, Olszewski Adrian, Wierzbicka Karolina.

      • TENISIŚCI STOŁOWI Z ,,SZAREJ’’ MISTRZAMI POWIATU!

      • W dniu 7 lutego 2023  roku w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr1 w Sokołowie Podlaskim  odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów dziewcząt i chłopców. W finale zacięty pojedynek wśród chłopców stoczyły drużyny z ZS Nr1 oraz ZS CKR II. Lepsi okazali się tenisiści z Szarej wygrywając 3:2, ostatecznie zdobywając tytuł mistrza Powiatu Sokołowskiego. Równie zacięty pojedynek o 3 miejsce stoczyły drużyny z ZS Nr1 II oraz ZSCKR  I. Trzecie miejsce przypadło drużynie ZS CKR I.
       Mistrzowie powiatu to: Hubert Maleszewski, Jakub Tomczak, Błażej Sawicki. Drugi zespół chłopców reprezentowali Adam Benedykciuk i Albert Mackiewicz. Dziewczęta występowały w składzie: Klaudia Karczmarek, Julia Toczyska, Natalia Kursa. Opiekunem zespołów dziewcząt i chłopców jest Bogusław Kwiatkowski.

       Sędzią  zawodów była Elżbieta Markowicz-Wcisłak, a organizatorem turnieju Powiatowy Szkolny Związek Sportowy  w Sokołowie Podlaskim.

       Pamiątkowe medale i dyplomy wręczył zwycięzcom  Przewodniczący Rady Powiatu p. Jacek Odziemczyk. Drużyna chłopców będzie  reprezentować szkołę  i powiat w rozgrywkach regionalnych w Siedlcach. Naszym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       Kolejność końcowa turnieju:

       Dziewczęta:

       1. SLO

       2.ZS CKR II

       3. LO

       4.ZS CKR I

       5.ZS NR1

       Chłopcy:

       1. ZS NR1

       2. ZS CKR II

       3. ZS CKR1

       4. ZS NR1  II

       5,6. SLO I,SLO II

       7.LO

      • Konferencja z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji

      •  Transplantacja – jestem na tak! A ty?” To hasło konferencji zorganizowanej w naszej szkole 27 stycznia 2023 r. w związku z Ogólnopolskim Dniem Transplantacji, który przypada w rocznicę pierwszego udanego przeszczepu nerki – miał on miejsce w 1966 r. w Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie. Był to wtedy 621 taki zabieg na świecie (pierwszy miał miejsce w roku 1954).

       Jakże wartościową lekcję o „darze życia i miłości” przygotowała dla nas Pani Katarzyna Rydzewska – absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej opieki. Absolwentka studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie dla koordynatorów transplantacyjnych. Od ponad 20 lat aktywna zawodowo.

       Celem konferencji było upowszechnienie idei transplantacji w społeczeństwie, pobudzenie i rozwijanie aktywności donacyjnej oraz podnoszenie świadomości społecznej w obszarze transplantologii. Akcja miała sprawić, by transplantologia przestała budzić kontrowersje i stała się akceptowaną i rozumianą przez wszystkich dziedziną medycyny. Bowiem nie ma ona szans rozwinąć się bez aprobaty społeczeństwa, gdyż to ludzie pomagają ludziom.

       Nasz zaproszony gość podczas spotkania z młodzieżą opowiedział o swoich zawodowych doświadczeniach związanych z tą dziedziną medycyny. Z ogromną łatwością i swobodą potrafił nawiązać dialog z publicznością i zachęcić ją do debaty. Za niecodzienną i jakże bezcenną lekcję o metodzie ratowania życia uczniowie podziękowali Pani Katarzynie gromkimi brawami oraz przepięknym storczykiem.

       Dziękujemy Pani Katarzynie Rydzewskiej za tak wyczerpującą i profesjonalną prelekcję o darze życia i miłości, bowiem jak sama prelegentka podsumowała swoje wystąpienie: „Nie zabieram swoich organów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są na ziemi” - świadczyć miało o tym, iż każdy z nas może „dać życie po życiu”, ale również otrzymać szansę na drugie życie.

        

      • Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

      • W dniu 26 stycznia 2023r. odbył się konkurs z wiedzy o krajach anglojęzycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących klas: 1A, 2F, 3A, 4HP i 4JP. Test składał się z 44 pytań, zarówno otwartych jak i zamkniętych. Pytania były sformułowane w języku angielskim i odpowiedzi też należało udzielić w języku angielskim – wtedy uczeń za poprawną odpowiedź dostawał maksymalną liczbę punktów. W przypadku gdy odpowiedź udzielona była w języku polskim i była poprawna uczestnik otrzymywał 0,5punkta. Pytania dotyczyły zagadnień geograficznych, np. która rzeka jest najdłuższa w Anglii czy też które miasto jest stolicą Walii. Znalazły się pytania z zakresu historii, między innymi który król miał 6 żon. Gastronomia też była jednym z aspektów testu. W dziedzinie polityki uczniowie musieli się zastanowić nad imieniem i nazwiskiem obecnego premiera Anglii (Rishi Sunak) – to pytanie okazało się być dość problematyczne. Czy Vauxhall to model Opla czy Forda, które ptaki – według legendy- oznaczają upadek monarchii (kruki), i czy naprawdę studenci z Oxford i Cambridge rywalizują między sobą w piłce nożnej? Na te pytania znaleźliśmy odpowiedzi po zakończonym konkursie.

       Głównym celem konkursu nie była rywalizacja tylko sprawdzenie wiedzy z przeróżnych dziedzin, ale dotyczących krajów anglojęzycznych. W czasie trwania konkursu uczniowie mogli się wspólnie wymienić swoją wiedzą jak również razem poszukać informacji na plakatach i tablicach informacyjnych znajdujących się w pracowni języka angielskiego. 

       Osoby z najwyższą punktacją otrzymają w przyszłym tygodniu drobne upominki. Lista nagrodzonych prezentuje się następująco:

       1. Mateusz Telak – 4JP
       2. Skolimowski Filip – 4JP
       3. Kopówka Szymon i Dmochowski Jarosław – 4 JP

       Pomysłodawcy i organizatorzy konkursu: Beata Maseko, Anna Czarnocka

      • Niezapomniane spotkanie z wybitnymi sportowcami w naszej szkole

      • „O Sporcie! Ty jesteś piękno!

       Tyś architektem budowli ludzkiego ciała!”

       Dnia 20 stycznia 2023 r. uczniowie naszej szkoły mieli ogromny zaszczyt spotkać się z Panem Krzysztofem Ferencem - trenerem „Kanapowców”, trenerem personalnym i dziennikarzem w telewizji internetowej. Jak sam przyznaje, od dzieciństwa pasjonował go sport – piłka nożna, karate. Jednak jego sercem zawładnęła kulturystyka, która skłoniła go do pójścia na Akademię Wychowania Fizycznego. Tak właśnie ogromna pasja przerodziła się w zawód. Teraz chętnie wspiera ludzi i pomaga im w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i poprawy stanu zdrowia, a co za tym idzie – samopoczucia.

       Panu Krzysztofowi Ferencowi towarzyszyła jego menadżerka (prywatnie partnerka życiowa) - Pani Agnieszka Tabor – od wielu lat bezgranicznie zakochana w jodze, Wujaszku Fericze oraz Holce (jedenastoletniej kotce). Miłośniczka życia, dociekliwa poszukiwaczka zgłębiająca sekrety pracy z ciałem i umysłem. Od dziecięcych lat, idąc w ślady Babci Wandzi – działa charytatywnie zarówno w obszarze pomocy bezdomnym, dzieciom z domów dziecka, jak i zwierzakom. Na co dzień prowadzi jeden z większych klubów fitness w Warszawie, pracuje z grupami w obszarze zajęć prozdrowotnych. Edukuje holistycznie, szczególnie bliskie jest jej zdrowie i sprawności kobiet. Wciąż się szkoli i zagłębia wiedzę w nierozerwalnym obszarze somy, psyche i polis.

       Nasi wspaniali sportowcy podczas spotkania z młodzieżą opowiedzieli o swoich treningach i o tym, jak przygotowują się do zawodów. Potrafili nawiązać niezwykły dialog z publicznością i zachęcić ją do debaty nie tylko na temat sportu, ale także wyrazić swoją opinię o pasjach, energetykach, mediach społecznościowych, braku samoakceptacji czy sztucznym dopingu. Zaproszeni goście cierpliwie słuchali uczniów i odpowiadali na wszystkie pytania, wykazali się ciepłą i serdeczną postawą, czym zjednali sobie serca wszystkich zgromadzonych w świetlicy szkolnej.

       Za niecodzienną i jakże pouczającą lekcję prozdrowotną, skorelowaną z zajęciami z wychowawcą - pełną wartościowych przesłań związanych ze wzorową postawą i zachowaniem w życiu codziennym, młodzież podziękowała gościom gromkimi brawami oraz drobnymi upominkami ufundowanymi przez rodzica ucznia klasy I j. Na koniec spotkania nasi uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie z zaproszonymi gości.

       Czujemy się ogromnie zaszczyceni i wyróżnieni, że spotkanie przygotowali dla nas tak wybitni sportowcy - dwie całości, które tworzą nową jakość, kreują nową przestrzeń, wzmacniają wzajemnie swoją energię, stwarzają idealne warunki do budowania, realizowania, rozwoju. W szacunku do siebie samych i siebie nawzajem. Ich uwadze nie ujdzie krzywda innych, szczególnie czworonogów. Zatem mamy nadzieję, że ich miłość do sportu i przygotowana przez nich prelekcja staną się drogowskazem dla naszych uczniów do budowania i tworzenia „lepszego siebie”. Spotkanie z Panem Krzysztofem Ferencem i Panią Agnieszką Tabor było możliwe dzięki Dyrekcji naszej szkoły oraz pomocy i współpracy rodzica ucznia klasy I j.

      • ORSZAK TRZECH KRÓLI 2023

      • „Mędrcy świata, monarchowie, gdzie śpiesznie dążycie?” tak brzmią słowa jednej z najbardziej znanych kolęd.  Według tradycji chrześcijańskiej królowie mieli podążać śladem Gwiazdy Betlejemskiej, dzięki której dotarli do miejsca narodzin Chrystusa. Sześć lat temu w naszym mieście zrodziła się piękna inicjatywa organizacji Orszaku Trzech Króli. Nasza szkoła włączyła się w to piękne przedsięwzięcie i od początku czuje się współorganizatorem tego wydarzenia. Każdego roku uczniowie angażują się w wystawienie scenki ulicznej  pt. „Dwór u Heroda”. W tym roku wśród złota, blichtru, przepychu Herod (Kacper Kopa), dworzanie ( Marzena Górska i Jakub Prokopczuk), strażnicy pałacowi (Zuzanna Kalisiak i Julia Paczuska) oraz diabeł (Dobrosława Mosiej) i anioł (Eliza Chomać) w ekspresywnych dialogach próbowali zachęcić uczestników Orszaku do pozostania na  miejscu z dobrą zabawą, swobodą i wygodnym życiem. Aktorom zawsze towarzyszy szkolny zespół muzyczny  „Szara Band” wykonując aranżacje kolędowe podczas tego wydarzenia. Muzycy (Kinga Kozak, Alicja Błońska, Marcelina Kazimierczuk, Kacper Smolik, Hubert Biernat ) zaśpiewali  „Skrzypi wóz” i  „ Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Znakomita gra aktorska i niezwykły talent muzyczny naszych uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami przez uczestników tegorocznego, już szóstego, sokołowskiego Orszaku Trzech Króli.

      • Wewnątrzszkolny konkurs ortograficzno-muzyczny z języka angielskiego

      • W dniu 5 stycznia 2023 odbyła się zimowa edycja konkursu z języka angielskiego. Wzięło w nim udział 12 uczniów naszej szkoły. Reprezentowali oni następujące klasy: 1A, 1B, 2F, 3A, 4BP i 4HP. Konkurs miał za zadanie sprawdzić sprawność słuchową uczniów, jak również poprawność zapisu. Konkurs zaczęliśmy od piosenki ‘Stay’ w wykonaniu Justin’a Bieber’a i The Kid LAROI. Przy tej pisoence nikt nie może pozostać obojętny. Zadaniem uczestników było znalezienie błędnych wyrazów i wpisanie poprawnych. Kolejna piosenka to piosenka Rosa Linn ‘Snap’. Utwór dość nostalgiczny, w kompletnie innym aranżu muzycznym niż pierwsza piosenka. Zmuszający do myślenia, zmuszający do zatrzymania się. Wokalistka reprezentowała Armenię podczas tzw. dorosłej Eurowizji w 2022 r. Pomimo, że podczas tego konkursu piosenka zajęła dopiero 20 miejsce, ‘Snap’ w zaledwie 3 miesiące stał się najbardziej popularnym utworem spośród konkursowej stawki. Zadanie uczniów w tej piosence polegało na wpisaniu brakującego wyrazu w lukę.

       Edycja zimowa konkursu, w opinii uczniów, uznana została za łatwiejszą od edycji z września 2022.

       Lista The Best of The Best przedstawia się następująco:

       1. Maja Zajączkowska – kl. 4BP      38,5pkt/ 39,5
       2. Dawid Saczuk – kl. 1A                   36,5pkt/39,5
       3. Natalia Grochowska – kl. 2F        35,5/39,5
       4. Ewa Banasiuk – kl. 4HP                 35pkt/39,5
       5. Daria Gumiężna – kl. 1B               33,5pkt/39,5

       Wszyscy wyżej wymienieni zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe w postaci książek w języku angielskim lub słowników. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za obecność.

       Zapraszamy już dziś do konkursu z wiedzy o krajach anglojęzycznych:

       Termin: 2 połowa stycznia 2023

       Beata Maseko, Anna Czarnocka

      • Świąteczny czas…

      • Uczniowie spędzili  wspólnie dużo czasu na przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.

       W świetlicy szkolnej oraz bibliotece odbyły się 3 spotkania warsztatowe mające na celu wykonanie ozdób świątecznych do dekoracji szkoły. Dużym zaangażowaniem  i  inwencją twórczą wykazały się uczennice klasy 4 B: Natalia Gawrysiuk, Natalia Stolarczuk, Julia Paczuska, Zuzanna Kalisiak, Weronika Patejko wykonując samodzielnie wianki bożonarodzeniowe. W kolejnych warsztatach dołączyły uczennice: Natalia Wojewódzka, Julia Nowicka, Laura Stańska, Wiktoria Bednarczyk, Julia Dobrowolska, Karolina Wierzbicka,  przygotowując wspólnie choinki i wianki na kiermasz świąteczny.

       Ponadto społeczność szkolna mogła wykazać się własna inwencją biorąc udział w konkursie na ozdobę bożonarodzeniową zdobywając nagrody, które zostały wręczone podczas spotkania kolędowego następującym uczestnikom :

       1 miejsce ex-aequo:

       • Zuzanna Kalisiak kl. 4 Bp
       • Aleksander Cydejko kl. 2 A

       2 miejsce ex-aequo:

       • Wiktoria Wojewódzka kl. 3 H
       • Wiktoria Bielińska kl. 2 K
       • Gabriela Wojewódzka kl. 1 F

       3 miejsce ex-aequo:

       • Karolina Biernacka kl. 1 F
       • Stanisław Puścian  kl.1 J

       Spędziliśmy te chwile pracując wspólnie w świątecznej atmosferze – opiekunowie: Karolina Zalewska, Dorota Jastrzębska.

      • SPOTKANIE KOLĘDOWE

      • Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
       i wyciągasz do niego ręce,
       jest Boże Narodzenie.
       Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,
       jest Boże Narodzenie.
       Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad,
       które jak żelazna obręcz uciskają ludzi
       w ich samotności,
       jest Boże Narodzenie.
       Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,
       jak bardzo znikome są twoje możliwości
       i jak wielka jest twoja słabość,
       jest Boże Narodzenie.
       Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg
       pokochał innych przez ciebie,
       Zawsze wtedy,
       jest Boże Narodzenie.

       Tymi słowami zaczerpniętymi z mądrości Matki Teresy z Kalkuty w środę 21 grudnia 2022 r. uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zostali wprowadzeni w piękny, świąteczny nastrój podczas wspólnego spotkania. Prowadzący przypomnieli zebranym tradycje związane z Bożym Narodzeniem.

       Na początku spotkania pani dyrektor Małgorzata Baranowska ogłosiła wyniki szkolnego konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczną i wręczyła zwycięzcom nagrody. Złożyła również wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Głos zabrali też księża: Grzegorz Ziembowski i Sylwester Falkowski składając życzenia wszystkim zebranym.

       Akademia przypomniała wszystkim, że Boże Narodzenie to czas, w którym należy zapomnieć o wygórowanych ambicjach, żądzy pieniądza, nieczułości, braku czasu. Dobro, miłość, rodzina, wrażliwość, otwartość na drugiego, potrzebującego człowieka to wartości, które powinny liczyć się w życiu, nie tylko w święta. Zebrani wysłuchali koncertu kolędw wykonaniu zespołu SzaraBand. Wspólne kolędowanie wprowadziło wszystkich
       w przedświąteczny nastrój. Ponadto w klasach odbyły się spotkania wigilijne, w trakcie których uczniowie składali sobie życzenia, śpiewali kolędy i obdarowywali się prezentami.
       W świetlicy można było obejrzeć prace plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej wykonane przez uczniów, na lekcjach plastyki, pod kierunkiem p. Adama Borowego. W szkole zapanowała atmosfera radości i oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

        

      • Przedstawienie świąteczne "Droga do Betlejem"

      • Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. I nie chodzi tu o przystrojone ulice, kolorowe wystawy sklepowe, ubieranie choinki czy pakowanie prezentów… Magia Świąt to miłość, dobroć, otwartość na drugiego człowieka, pomocna dłoń… Wartości, które w obecnym, jakże trudnym czasie, odgrywają najważniejszą rolę. Aby podkreślić wyjątkowy charakter zbliżających się świąt, 20 grudnia grupa teatralna Sposób na teatr przygotowała spektakl pt. "Droga do Betlejem". To opowiedziana językiem współczesnych nastolatków historia młodych ludzi, którzy zmagają się z typowymi dla swojego pokolenia problemami. Bohaterom towarzyszyły anioły, które pomagały wybrać im właściwą drogę do symbolicznego Betlejem i przygotować ich na przyjście Zbawiciela. Widowisko zostało uświetnione etiudą taneczną, elementami pantomimy oraz scenkami sytuacyjnymi przygotowanymi w sposób arcymistrzowski przez utalentowanych młodych aktorów. Całość spotkania dopełniła przepiękna sceneria, która - przy nastrojowym oświetleniu - wprowadziła widzów w świąteczny nastrój.

       Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności, a niejedna osoba nie kryła wzruszenia. Widowisko było niezwykłym przeżyciem dla nauczycieli, uczniów i samych aktorów. Nie zabrakło również ciepłych słów od Dyrekcji oraz Samorządu Uczniowskiego. Dzisiejsze spotkanie, a przede wszystkim postawa młodzieży była najlepszym przykładem tego, że w każdym pokoleniu Polaków jest potrzeba chwalenia Nowonarodzonego Boga: "Jeśli chcesz, aby Jezus narodził się w twoim sercu musisz swoimi rękami odebrać Go od Matki i umieścić w swojej duszy, w swojej rodzinie, w miejscu pracy, w gronie przyjaciół”.

       Przedstawienie przygotowali: p. Agnieszka Pachołowska, p. Karolina Zalewska, p. Iwona Piętka, p. Dorota Jastrzębska, Eliza Chomać, Dobrosława Mosiej, Julia Ryć, Michał Kałuski, Kacper Kopa, Dominik Giedrojć, Tomasz Młynik, Jakub Prokopczuk, Adrian Ruciński, Michał Rydzewski.

       Dziękujemy wszystkim za te wspólnie spędzone, radosne i piękne chwile. Z całego serca życzymy zdrowych spokojnych, pełnych miłości i ciepła rodzinnego Świąt Bożego Narodzenia.

      • Szkolna wycieczka na lodowisko

      • W środę, 21 grudnia , tuż przed świętami Bożego Narodzenia , odbyła się szkolna wycieczka na lodowisko. W piękny dzień, grupa „amatorów i zawodowców ” wraz z opiekunami dotarła na lodowisko w Siedlcach , gdzie z wielką radością doskonaliła swe umiejętności na pięknej tafli lodu. Niektórzy przybyli tu pierwszy raz, ale zapewniali, że nie ostatni, ponieważ euforia jazdy po lodzie była przeogromna.

       Co do techniki tejże jazdy, to można by określić ją jako wybitnie „zindywidualizowaną” i niezwykle różnorodną. Niektórzy zamiast ślizgów solowych preferowali towarzystwo sympatycznych pingwinków lub przejażdżkę grupową. Doskonałej zabawy nic jednak nie mogło zakłócić, ani niekontrolowane akrobacje sportowe, ani drobne upadki.

       Wszyscy zadowoleni i cali powrócili do domów.

      • Ślubowanie klas mundurowych

      • Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim wzięli udział w uroczystym ślubowaniu klas I Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ

      • Wystawa „Znani Nieznani. Polacy światu”

      • W dniu 20 grudnia 2022 roku młodzież Zespołu Szkół Nr1  korzystając  z zaproszenia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim wzięła udział w interesującej lekcji historii, zakończonej zwiedzaniem wystawy  ,,Znani Nieznani. Polacy światu”. Wystawa została przygotowana  przez Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ we współpracy
       z Archiwum Polskiej Akademii Nauk.
       Ekspozycja przedstawia sylwetki  44 wybitnych Polaków zasłużonych dla społeczności
       i krajów, w których zamieszkali po opuszczeniu Polski. Trafili do  najróżniejszych miejsc na świecie, m.in.  do Skandynawii, USA, Kanady, Ekwadoru, Peru, Szwajcarii, Francji, Portugalii, Chin, Japonii oraz Syberii, Gruzji, Kazachstanu i wielu innych, gdzie zasłynęli swoimi osiągnięciami.

      • Wycieczka na lodowisko

      • W poniedziałek 19.12.202r. klasy 3J, 3H, 4Jp i 4Jg uczestniczyły w wycieczce na lodowisko do Siedlec.

       Celem wycieczki była propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia, doskonalenie umiejętności łyżwiarskich, integracja grupy oraz dobra zabawa.

       Godzinne szaleństwo na lodowej tafli dało się wszystkim we znaki. Zmęczeni i lekko posiniaczeni, ale uśmiechnięci, udaliśmy się do Galerii gdzie każdy mógł spożyć coś ciepłego. Po posiłku udaliśmy się na seans filmowy 3D w kinie Helios pt: „Avatar - istota wody ”.

      • Podziękowanie

      • Kochani Darczyńcy,
       Bardzo dziękujemy za wszystkie dary przekazane  w tegorocznej „ Świątecznej Zbiórce Żywności”. W  tym roku pomagaliśmy Ukraińcom, dla których ten czas jest wyjątkowo trudny. Jeszcze rok temu mieli swoje domy, swoje choinki i swoich najbliższych wokół siebie… Mamy nadzieję, że nasze drobne prezenty choć trochę umilą naszym Braciom Ukraińcom ten świąteczny czas w Polsce. 

       P.s. Życzymy wszystkim spokojnych i zdrowych świąt i jeszcze raz bardzo dziękujemy za wsparcie!  Organizatorzy: M. Winczaruk, H. Chojecka, U. Mielniczuk, I. Skóra

      • 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

      • Nocą z 12 na 13 grudnia 1981 r. na terenie naszego państwa wprowadzony został stan wojenny, ogłoszony przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Niosło to za sobą wiele konsekwencji dla całego społeczeństwa. Wielu obywateli doznało represji w postaci aresztowań i internowania, wiele osób stało się ofiarami działań aparatu komunistycznego, którego celem było zduszenie i zniszczenie wielomilionowego ruchu „Solidarności”

       We wtorek 13 grudnia br. z okazji 41. rocznicy tego wydarzenia starosta Elżbieta Sadowska, przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jacek Odziemczyk oraz wicestarosta Ryszard Domański złożyli kwiaty pod pomnikiem Czynu Niepodległościowego w Sokołowie Podlaskim, podczas uroczystości zorganizowanej w hołdzie ofiarom okresu stanu wojennego. Kwiaty złożyli również: delegacja senatora RP, wiceministra zdrowia Waldemara Kraski na czele z dyrektor Biura Senatora Joanną Malinowską, przedstawiciele komisji zakładowych NSZZ „Solidarność” z terenu miasta Sokołów Podlaski -Marian Koć, Jan Gałązka, Martyna Łasek, Mieczysław Łaba, dyrektorzy Zespołu Szkół Nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie; Małgorzata Baranowska i Teresa Oliwińska wraz uczniami. Uroczystości towarzyszył również sztandar Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (znajdujący się  pod opieką społeczności Zespołu Szkół Nr 1) oraz poczet sztandarowy I Liceum Ogólnokształcącego. Wartę honorową pod pomnikiem Czynu Niepodległościowego pełnili uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Nr 1, pod opieką p. Iwony Piętki i p. Elżbiety Wcisłak, a przygotowani przez p. Bartosza Ożarka. Przed ceremonią złożenia kwiatów wszyscy uczestnicy odśpiewali wspólnie hymn narodowy.

       Nauczyciel ZS nr 1 Jacek Odziemczyk przypomniał także wydarzenia z okresu wprowadzenia stanu wojennego. Wspomniał między innymi o ponad 10 000 internowanych działaczach „Solidarności”, o 40. osobach zabitych, w tym górnikach poległych podczas pacyfikacji kopalni Wujek, jak również o 5. osobach internowanych z terenu powiatu sokołowskiego. Przeciwko nim oraz społeczeństwu pragnącemu wolności ówczesne władze wyprowadziły z resortów siłowych na polskie ulice 70 tys. żołnierzy, 30 tys. funkcjonariuszy MSW wspieranych przez 1750 czołgów i 1900 pojazdów opancerzonych oraz bojowych wozów piechoty.

       Wszystkim uczestnikom uroczystości, a szczególnie młodzieży szkolnej za obecność
       i za pamięć o wydarzeniach tamtych dni podziękowała starosta Elżbieta Sadowska.

       Fot. Piotr Brzezik, Elżbieta Markowicz-Wcisłak

      • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego English High Flier Jersz 2022

      • 8 grudnia 2022 odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego English High Flier organizowanego przez wydawnictwo edukacyjne Łowcy Talentów Jersz. W konkursie wzięło udział 20 uczniów naszej szkoły. Uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru, który dotyczył zagadnień zarówno leksykalnych, jak i gramatycznych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy wysokich wyników, które poznamy w styczniu. 

       Organizatorzy

       Anna Czarnocka

       Beata Maseko

      • WYCIECZKA EDUKACYJNA KLAS: 1F i 1H

      • 9 grudnia 2022 roku uczniowie klas: 1F i 1H wraz z opiekunami: p. wicedyrektor Jolantą Cudziło – Abramczuk, p. Izabelą Malinowską, p. Anną Czarnocką i p. Renatą Romańczuk wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. W programie imprezy znalazł się m.in. Dom Zagadek, w którym zabawa polegała na wydostaniu się z zamkniętego pokoju, zanim upłynie wyznaczony czas.
       W zrealizowaniu zadań uczestnikom gry pomagało rozwiązywanie łamigłówek oraz poznawanie tajemnic pokoju. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się na Stare Miasto, aby podziwiać urokliwą architekturę i poczuć niezwykłą atmosferę tego miejsca, zwłaszcza że w przedświątecznym okresie było pięknie przystrojone.  Następnie młodzież odwiedziła Muzeum Świat Iluzji, ukazujące świat pozorów, złudzeń i paradoksów, edukacyjno-rozrywkową przestrzeń dla każdego. Ostatnią atrakcją wycieczki był seans filmowy. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni sił do dalszej pracy

      • WIRTUALNE WSL – spotkania on- line z Wyższą Szkołą Logistyki z Poznania

      • Uczniowie klas kształcących się w zawodzie technik logistyk uczestniczą w spotkaniach on-line z cyklu „Wirtualne WSL”, na których omawiana jest wiedza na temat magazynowania, transportu, nowych technologii, opakowań, centrów logistycznych i ekologistyki.

       Szczegółowa tematyka WIRTUALNYCH WSL:

       1. „Oblicza logistyki – Czym dla logistyki jest paleta?”,
       2. „Oblicza logistyki - Centra Logistyczne”,
       3. „Oblicza logistyki – Transport intermodalny”.
      • Mikołajki

      • 6.12.2022. w Mikołajki, młodzież ZSNr1 wraz z nauczycielami  zorganizowała koncert Grupy Muzycznej ,,Limbos”.

       Zgromadzeni w świetlicy  uczniowie naszej szkoły mogli usłyszeć interpretacje utworów S. Moniuszki ,,Mazur”, ,,Walc  a-moll”- F. Chopina, ,,Już nie zapomnisz mnie” H .Warsa, ,,Tango Milonga”- J. Petersburskiego, ,,Podróż za jeden uśmiech”- J. Matuszkiewicza.

       W drugiej części koncertu znalazły się hity z radiowych list przebojów.

       Zespół wraz z publicznością wykonał utwory: ,,Takie proste”- D. Kwiatkowskiego, ,,Adrenalina”- M. Szczygła, ,,Lubię być z nią” –Baranovskiego. Rozbawiona publiczność  z humorem poszła na lekcje , a po lekcjach na dalsze świętowanie. Czekamy na następne muzyczne spotkania .

       Koło muzyczne

      • Mikołajki w Domu Dziecka "Pod kasztanami"

      • Najpiękniejsze święta to te spędzone w gronie najbliższych, a najwspanialsze prezenty to te ofiarowane bezinteresownie, z głębi serca. Odrobinę świątecznej radości i beztroski wychowankom Domu Dziecka " Pod kasztanami" w Siedlcach zorganizował Kacper Wojciuk, uczeń klasy 4Fp, przy ogromnym wsparciu członków grupy ATV QUADY Siedlce, Samorządu Uczniowskiego ZS nr1 i wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy podarowali ogromną ilość słodyczy, kosmetyków, zabawek itp.

       W niedzielę 4 grudnia do Domu Dziecka zajechała parada 15 quadów, na których pomocnicy Świętego Mikołaja przywieźli prezenty. Było ognisko z kiełbaskami i gorącymi piankami, były przejażdżki quadami, rozmowy, śmiech i radość. Widok uśmiechniętych twarzy dzieci i wychowawców Domu Dziecka - bezcenny.Ogromne gratulacje dla Kacpra za inicjatywę i zorganizowanie tak wyjątkowego spotkania oraz serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy czynnie włączyli się w zbiórkę i wywołali uśmiech na twarzach wychowanków z Domu Dziecka "Pod kasztanami". Marzena Borysiak-Wojewódzka.

      • Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim uczcili 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez organizację uroczystości słowno – muzycznej pt. „Drogi do niepodległości”

      • Jak ważna jest tożsamość narodowa, własne korzenie, świadomość historyczna oraz ile warta jest wolność i niepodległość możemy przekonać się dobitnie obserwując otaczającą nas rzeczywistość. Dzisiaj w niebezpiecznych czasach spowodowanych ogólnoświatowym kryzysem oraz wojną bezpośrednio za naszą wschodnią granicą dostrzegamy wyraźniej, że wolność nie została dana nam raz na zawsze i  nie jest to tylko często używany slogan. Tym bardziej powinniśmy każdego dnia doceniać fakt, że żyjemy obecnie w wolnej i niepodległej Polsce, o którą z wielkim poświęceniem walczyły poprzednie pokolenia polskich patriotów.

       W dniu 25 listopada na sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury obyła się uroczystość zorganizowana przez uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim w związku z  obchodami 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

       Program miał charakter prelekcji połączonej z multimedialną prezentacją materiałów fotograficznych oraz z koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego zespołu Szara Band pod kierunkiem Bogusława Kwiatkowskiego i Krzysztofa Niemirki  (Kinga Kozak, Marcelina Kazimierczuk, Alicja Błońska, Kacper Smolik – wokal; Natalia Fiszer – saxhorn; Hubert Biernat – trąbka, wokal; Wiktor Biernat – gitara; Stanisław Golatowski – perkusja; Krzysztof Niemirka – instrumenty klawiszowe; Bogusław Kwiatkowski – gitara, wokal) który  wykonał następujące utwory: W krwawym polu; Wojenko, wojenko; Katyń 1940. Ostatni list; Idziemy w miasto; Już dopala się ogień biwaku; Co zrobimy z naszą wolnością. Uroczystości towarzyszyły poczty sztandarowe Zespołu Szkół Nr 1 oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, którymi opiekuje się społeczność szkolna na czele z p. Iwoną Piętką i p. Bartoszem Ożarkiem. Natomiast w holu Sokołowskiego Ośrodka Kultury można było zobaczyć wystawę prac plastycznych przygotowanych przez grupę uczniów i p. Adama Borowego. 

       Z kolei prelekcję, obejmującą wydarzenia związane z historią Ziemi Sokołowskiej w XIX i XX w., poprowadził nauczyciel historii, a zarazem  przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jacek Odziemczyk, który przybliżył uczestnikom miejsca, wydarzenia oraz uczestniczące w nich postacie związane z powiatem sokołowskim, zarówno te powszechnie znane mieszkańcom, jak również takie, które nie są na co dzień zakorzenione w ich świadomości. Wśród wspominanych znalazły się historie ludzi, którzy niejednokrotnie zapłacili najwyższą cenę za swoją miłość do Ojczyzny, wykazujących się bohaterskimi postawami w czasie próby, począwszy od okresu powstania styczniowego, wojny polsko – bolszewickiej, pierwszej i drugiej wojny światowej, aż do czasu powojennej podziemnej walki z aparatem komunistycznym toczonej przez  Żołnierzy Niezłomnych. Przywołane zostały między innymi postacie ostatniego weterana powstania styczniowego Feliksa Bartczuka (którego grób znajduje się na cmentarzu w Kosowie Lackim); sołtysa wsi Krasnodęby Sypytki Ksawerego Bielińskiego (który ukrywał ks. Stanisława Brzóskę i jego adiutanta Franciszka Wilczyńskiego, następnie został wywieziony na Sybir skąd już nigdy nie powrócił); młodocianych harcerzy z Sokołowa Podlaskiego poległych w wojnie 1920 r. i i ich kapelana ks. Antoniego Święcickiego; pomordowanych w Katyniu rodzonych braci, nauczycieli z Sokołowa i Skibniewa – Mikołaja i Władysława Malinowskich; pomordowanych w Sokołowie Podlaskim podczas egzekucji ulicznej 27 października 1943 r. Tytusa Antoniego Musiejkiewicza i Eugeniusza Sawickiego czy tez poległego 7 kwietnia 1950 r, pod Toczyskami Podbornymi por. Józefa Ludwika Małczuka ,,Brzaska”.  

       Na zakończenie  podziękowania za organizację programu złożyli dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury Marcin Celiński i wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. K. K. Baczyńskiego Piotr Adamczuk. Uroczystość była pełną refleksji, niezwykle cenną ale także nietypową lekcją historii, przypominającą często miejsca które mijamy codziennie w drodze do szkoły i pracy – dzieje naszej Małej Ojczyzny.

       Fot. Piotr Brzezik

      • Uroczystość z okazji Dnia Patrona Zespołu Szkół Nr 1

      • 01.12.2022r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona Zespołu Szkół Nr1. Młodzież zaprezentowała montaż słowno - muzyczny dotyczący życia  i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który jest patronem szkoły od 1979 roku.

       Uczniowie klasy 2A:Sandra Olucha, Paulina Tararuj, Adam Komycz,  Michał Kowalczyk i Jakub Tomczak wykonali wybrane wiersze Baczyńskiego, aby przybliżyć twórczość wybitnego poety uczniom klas pierwszych, dla których to święto było przygotowane. Uroczystość prowadzili: Paulina Góral i Jakub Struś, a uświetnił ją swoim występem  szkolny zespół muzyczny „Szara Band”, który wykonał w aranżacji muzycznej dwa wiersze Baczyńskiego: „Elegię o chłopcu polskim” oraz „Pioseneczkę”. Uroczystość przygotowali: pani Renata Romańczuk,  pani Karolina Zalewska i pan Bogusław Kwiatkowski.

      • VII OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA SPEDYCYJNO – LOGISTYCZNA

      • W dniu 18 listopada 2022r. odbyła się VII Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna organizowana przez Uniwersytet Gdański. W zawodach I stopnia -  etap szkolny wzięli udział uczniowie klas 4Fg i 4Fp kształcący się w zawodzie  technik logistyk.

       Uczniowie rozwiązywali przez 35 minut test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań z zakresu obsługi magazynów oraz organizacji transportu.

       Do 30 listopada 2022r. zostaną podane wyniki zawodów I stopnia oraz ogłoszone będą przez Komitet Główny listy osób zakwalifikowanych do zawodów II stopnia – okręgowych. Do II etapu – okręgowego zakwalifikowało się 12 osób.

       Organizatorami Olimpiady na szczeblu szkolnym byli nauczyciele przedmiotów zawodowych logistycznych.

       Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!

      • II i III miejsce w konkursie “Alkoholowi mówię NIE!”

      • Konkurs pod patronatem Sokołowskiego Ośrodka Kultury oraz Ośrodka Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sokołowie Podlaskim, “Alkoholowi mówię NIE!” został rozstrzygnięty.

       Zadaniem konkursowym było przygotowanie plakatu zgodnego z hasłem przewodnim, którego głównym celem jest zapobieganie negatywnym skutkom picia alkoholu przez dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorów oraz promocja zdrowego stylu życia i zaangażowanie w działania profilaktyczne.

       Laureatkami konkursu zostały:

       II miejsce - Gabriela Bujalska, uczennica klasy 2F
       III miejsce - Laura Stańska, uczennica klasy 4Bp

       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      • OGÓLNOPOLSKIE OLIMPIADY Z JĘZYKA POLSKIEGO

      • Uczniowie ZS Nr1 zmagali się z zadaniami olimpijskimi podczas dwóch ogólnopolskich konkursów z języka polskiego, które odbyły się 14 i 15 listopada bieżącego roku szkolnego. Pierwszy dotyczył zagadnień z mitologii greckiej i rzymskiej, drugi twórczości Witolda Gombrowicza. Celem obu konkursów było: rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności uczniów; pobudzanie ich do poszukiwania, porządkowania i przedstawiania informacji; stworzenie  uczniom  możliwości sprawdzenia swoich umiejętności oraz podniesienie ich samooceny.

       Z zadaniami z mitologii zmagali się uczniowie klas pierwszych: Szymon Mielańczuk (IA), Dawid Michalski (IA), Julia Skorupka (IB), Daria Gumiężna (IB), Kacper Kosieradzki (IB), Szymon Bielecki (IB),Patryk Wysocki( Ib), Krzysztof Szadkowski (Ij), Kacper Lipka (IJ), Aleksandra Skonieczna (IH), Kamil Toczyski (IH), Maja Ciołek (IH), Oliwia Marchel (IH), Karolina Biernacka (IF),Mateusz Murawski (IB), Mateusz Oleszczuk ( IF), Daniel Wasilewski (I F).

       Natomiast do konkursu dotyczącego życia i twórczości Witolda Gombrowicza przystąpili uczniowie klas trzecich i czwartych: Julia Ryć ( III A), Eliza Chomać (III A), Julia Stepnowska (IVAp), Marzena Górska (IVAp), Zuzanna Kalisiak (IVBp), Michał Mikołajczuk (IVJg), Mateusz Tręda (IV Jg), Julia Dobrowolska (III J), Adrian Olszewski (III J).

       Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      • ,,Zaduszki 2022 – pamiętamy"

      • "Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci" (Wisława Szymborska)

       Słowa wybitnej polskiej poetki Wisławy Szymborskiej - obrazujące, jak ważna jest pamięć o zmarłych - były hasłem przewodnim, pod którym obchodziliśmy w tym roku Zaduszki w naszej szkole. W montażu słowno-muzycznym upamiętniliśmy znane osoby ze świata kultury i sztuki - ekranowych ulubieńców, estradowe gwiazdy i tych, którzy zapisali się złotymi zgłoskami na kartach historii. Wśród zasłużonych, którzy odeszli od nas pod koniec 2021 roku i w 2022 roku znaleźli się: Kamil Durczok, Tadeusz Ross, Żora Korolyov, Andrzej Nowak, Antonina Girycz-Dzienisiewicz, Barbara Krafftówna, Jarosław Rymkiewicz, Witold Paszt, Jolanta Lothe, Ignacy Gogolewski, Jerzy Trela, Piotr Balicki, Edward Hulewicz, Franciszek Pieczka i Jerzy Połomski. Krótkie prezentacje sylwetek zasłużonych dla polskiej kultury artystów zostały wzbogacone o prezentację multimedialną, archiwalne nagrania piosenek, fragmenty ról teatralnych i filmowych, a także wypowiedzi artystów, których w tym dniu wspominaliśmy. Refleksję nad Dniem Zadusznym i przemijaniem uświetniły scenki dramowe poruszające problem samotności, braku empatii i ulotności życia. Spotkanie zakończyliśmy deklamają wiersza Edwarda Stachury "Wędrówką życie jest człowieka" oraz piosenką "Oto jest życia mała garść".

       Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie z klas: I j – Michał Kałuski, Adrian Ruciński, Michał Rydzewski, III a - Eliza Chomać, Dobrusia Mosiej, Julia Ryć, Kacper Kopa, Tomasz Młynik, IV hp – Jakub Prokopczuk pod kierunkiem pani Agnieszki Pachołowskiej i pani Doroty Jastrzębskiej.

        

      • Udział uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk w Wirtualnym Festiwalu Umiejętności Zawodowych

      • W dniach 17 i 18 listopada 2022r. odbył się Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych

       zorganizowany przez Akademię Umiejętności Eurocash, w którym wzięli udział uczniowie klas 1F i 4Fp kształcący się w zawodzie technik logistyk.

       Podczas dwudniowego spotkania uczniowie wysłuchali wykładów na temat:

       1. „Czy już wszystko wiesz o stresie?”,
       2. „Techniki sprzedaży okiem eksperta”,
       3. „Transport – jak działamy w Eurocash?”,
       4. „Przegląd stanowisk w Dziale Transportu”,
       5. „Menadżer ds. Rozwoju i Wsparcia Transportu oraz Koordynator ds. Floty – czym właściwie się zajmuje?”.
      • Zbliża się magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia!

      • Przyczyń się do tego,  aby i inni mogli przeżywać go radośnie :)

       Podziel się z potrzebującymi produktami żywnościowymi z długim terminem ważności  (słodycze, herbata, kawa, olej, konserwy)

       Liczy się każdy dar!

       Zbiórkę produktów prowadzą :

       H. Chojecka,  M. Winczaruk,  U. Mielniczuk,  I. Góralczyk,  I. Skóra

       Termin zbiórki: 21.11. – 9.12.2022 r.

       Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

      • 11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      • Uroczyste obchody 104. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyły się 11 listopada. To wyjątkowa data w  historii naszego kraju.
       W 1918 roku 11 listopada Polska po 123 latach niewoli odzyskała upragnioną wolność.   
       Uroczystości rozpoczęła  Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele Salezjanów w Sokołowie  Podlaskim. Wzięły  w niej udział Poczty Sztandarowe Zespołu Szkół Nr 1 Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Koło Sokołów Podlaski. Po Mszy Świętej zgromadzeni przedstawiciele lokalnych władz, kombatantów, młodzieży, harcerzy i mieszkańców miasta w asyście pocztów sztandarowych i przedstawicieli Zespołu Szkół Nr 1 przeszli pod pomnik Czynu Niepodległościowego w parku im. Adama Mickiewicza, by odśpiewać hymn Rzeczypospolitej Polski oraz wysłuchać okolicznościowych przemówień i złożyć kwiaty, oddając hołd tym, którzy walczyli o naszą wolność.

      • PODSUMOWANIE ZBIÓRKI PIENIĘŻNEJ DLA CZWORONOGÓW

      • W dniu 09.11.2022r. została podliczona zbiórka pieniężna na rzecz czworonogów z Miejskiego Schroniska w Sokołowie Podlaskim. Udało się zebrać kwotę 696,46 zł. Środki te pozwolą na zakup porządnej, ocieplonej budy oraz kilku podestów. 

       Za podsumowanie zbiórki byli odpowiedzialni członkowie Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt: Jakub Prokopczuk (4hp), Julia Wójcik (1h), Wiktoria Kazimierczuk (1h), Dorota Wrzosek (1h), Julia Nermer (1h), Karolina Ząbek (4hp), Julia Stephan (4hp), Wiktoria Wojewódzka (4hp).

       Społeczność Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt dziękuje uczniom oraz nauczycielom, którzy zdecydowali się wesprzeć psiaki i przyłączyli się do akcji.

 • Nasze media społecznościowe

 • liczba odwiedzin: 223580