• Aktualności

      • Ogólnopolska lekcja na temat audytu zorganizowana przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości

      • 25 kwietnia 2023r. uczniowie klasy 1F wraz z wychowawcą wzięli udział w ogólnopolskiej lekcji online nt. „Zawód audytora bez tajemnic. Kim jest i czym się zajmuje audytor?” zorganizowanej przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości. Wykład poprowadził Adam Soliński – Starszy Konsultant w PwC Polska.

       Webinar miał na celu wytłumaczenie czym zajmuje się audytor finansowy oraz pokazanie, że to nie tylko praca z rachunkowością. Uczniowie poznali tajniki badania sprawozdania finansowego oraz kilka wskazówek, na co patrzeć w sprawozdaniach finansowych.

       Wykład odbył się w ramach godziny wychowawczej i miał na celu wspierać uczniów w planowaniu ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej i realizację działań związanych z doradztwem zawodowym.

      • KOLEJNY SUKCES LOGISTYKÓW

      • Uczniowie klasy 4Fg: Maciej Bartosiak, Zuzanna Jakubik i Diana Zawadzka zakwalifikowali się do III etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka”.

       Nasi uczniowie znaleźli się w gronie 10 zwycięzców wyłonionych spośród 2349 uczniów ze 147 szkół z całego kraju.

       Etap III Konkursu odbędzie się na Uniwersytecie Opolskim w dniu 5 czerwca 2023r.

       Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

       Niech moc logistyki będzie z nami!

       Opiekun: Izabela Malinowska

      • KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „KOBIETY W BIZNESIE”

      • W środę 19.04.2023 r. odbył się wewnątrzszkolny konkurs języka angielskiego: „Kobiety w biznesie”. Była to druga edycja cyklu ‘Learn English Through Stories’ - „Women in business”, dotycząca życia i dorobku artystycznego amerykańskiej piosenkarki - Madonny.

       Zadanie polegało na rozwiązaniu testu oraz odpowiedzi na pytania otwarte odnoszące się do tekstu czytanego.

       Celem konkursu było rozwijanie talentów oraz propagowanie znajomości języka angielskiego - rozumienie tekstu czytanego, umiejętność przetwarzania informacji, znajomość struktur gramatyczno-leksykalnych; jak również możliwość doświadczenia szlachetnego współzawodnictwa i rozwijania ambicji uczniów; a także zachęcanie młodzieży do samodzielnego zdobywania wiedzy w zakresie kultury obszarów anglojęzycznych.

       W konkursie wzięli udział uczniowie klas: IVAp, IVHp, IIIi:

       1. Bindas Julia kl. IVHp

       2. Grzeszek Karolina kl. IVHp

       3. Kamińska Aleksandra kl. IVAp

       4. Kulikowska Kornelia kl. IVAp

       5. Modzelewska Natalia kl. IVAp

       6. Pasek Ewa kl. IVAp

       7. Patejko Dominika kl. IVAp

       8. Prokopczuk Jakub kl. IVHp

       9. Resiak Łukasz kl. IIIi

       10. Stephan Julia kl. IVHp

       11. Waszewski Maciej kl. IIIi

        

       Największą liczbę punktów uzyskały następujące osoby:

       1. Maciej Waszewski kl. IIIi

       2. Karolina Grzeszek kl. IVHp

       3. Aleksandra Kamińska kl. IVAp

        

       Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom za uczestnictwo oraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach!

        

      • Pielgrzymka maturzystów

      • W poniedziałek, 17 kwietnia 2023 r. uczniowie klas maturalnych naszej szkoły wraz z opiekunami, wzięli udział w PIELGRZYMCE MATURZYSTÓW na Jasną Górę.

       Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania konferencji prowadzonych przez obecnych wykładowców , skorzystania z czasu adoracji Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Pokuty. Następnie zorganizowana została specjalna Droga Krzyżowa prowadzona po wałach Jasnogórskiego Sanktuarium.

       Całość pielgrzymki zakończyła się uroczystą mszą pontyfikalną, zwieńczoną aktem ofiarowania matury i maturzystów pod opiekę Matki Bożej Jasnogórskiej Królowej Narodu Polskiego.

       W czasie pielgrzymki uczniowie mieli możliwość podjęcia refleksji nad tematem roli Kościoła w życiu społecznym i prywatnym, a także nad swoją, niedaleką, dorosłą już przyszłością.

      • Nasi informatycy mistrzami regionu w programowaniu robotów!

      • Dnia 14.04.2023 r. na Politechnice Warszawskiej odbył się etap regionalny III Ogólnopolskich Zawodów Projektowych. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. Zespół w składzie: Jarosław Sekuła, Radosław Kur, Patryk Jaźwiński, Julian Czapski zajął 1 miejsce, a zespół w składzie: Szymon Kopówka , Filip Skolimowski, Mateusz Grzymała , zajął równie wysokie, 4 miejsce.

       Pierwszy z zespołów weźmie udział w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 20-21 maja na Politechnice Łódzkiej. Nasi informatycy będą rywalizować z 14 najlepszymi drużynami z kraju.

       Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów w finale.

       Opiekun zespołów Janusz Burzyński

      • II etap Okręgowy XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg"

      • 17 kwietnia 2023 r. o godzinie 10.00 w Budynku Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie  odbył się II etap Okręgowy XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg".  Olimpiada  jest projektem realizowanym od 2004 roku. Jest jedyną Olimpiadą w Polsce realizowaną wspólnie przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Od wielu lat w jej organizację zaangażowało się Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, punkty Europe Direct w Polsce, a także członkowie zespołu eksperckiego Team Europe

       Nasi uczniowie Michał Wojtkowski i Michał  Siedlecki reprezentowali szkołę w  zawodach II stopnia Olimpiady na etapie wojewódzkim. Wraz ze 166 uczestnikami z województwa mazowieckiego zmagali się z zadaniami testowymi liczącymi 100 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru w czasie 120 minut. 

       Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów!

      • Uczeń klasy IVFg Maciej Bartosiak reprezentował województwo mazowieckie w Finale VII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno - Logistycznej

      • 14 kwietnia 2023 r. uczeń Zespołu Szkół Nr 1 Maciej Bartosiak zmagał się z zadaniami z zakresu spedycji i logistyki podczas etapu finałowego VII Edycji Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Do zmagań finałowych zakwalifikowało się 30 uczniów biorących udział w olimpiadzie spośród prawie 6500 uczniów ze szkół w całej Polsce. Finał olimpiady odbył się w siedzibie Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie.

       Cieszymy się, iż to właśnie uczeń naszej szkoły był jednym z dwóch reprezentantów województwa mazowieckiego i podlaskiego na finale olimpiady.

       Finaliści wraz z opiekunami zostali zaproszeni do Sopotu już 13 kwietnia 2023 r. i uczestniczyli w wycieczce studyjnej na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk, na tereny byłej Stoczni Gdańskiej oraz do Europejskiego Centrum Solidarności i sali BHP. Są to niezwykłe i historyczne miejsca w Gdańsku, z którymi łączą się takie wydarzenia jak strajk sierpniowy, podpisanie porozumień sierpniowych i narodziny SOLIDARNOŚCI.

       Maciejowi gratulujemy osiągnięcia tak dużego sukcesu i życzymy powodzenia w zmaganiach maturalnych.

       Opiekun: Marta Stelmach

      • UDZIAŁ LOGISTYKÓW W II ETAPIE OKRĘGOWYM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „OD TECHNIKA DO LOGISTYKA” – EDYCJA 4.0

      • II etap okręgowy Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka” – edycja 4.0 odbył się w dniu 5 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim.

       Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klasy 4Fg: Maciej Bartosiak, Maria Czarnocka, Zuzanna Jakubik, Aleksandra Krasnodębska, Natalia Kwiatkowska, Olga Świętoń, Kacper Waszewski, Karol Wycech i Diana Zawadzka.

       Przez 60 minut uczestnicy II etapu konkursu rozwiązywali 18 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru oraz 6 zadań otwartych z zakresu: podstaw logistyki, zapasów i magazynowania, transportu i spedycji oraz produkcji i dystrybucji.

       Wyniki II etapu konkursu zostaną ogłoszone 25 kwietnia 2023r.

       Trzymamy mocno  kciuki za naszych uczniów.

       Organizatorami II etapu okręgowego Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka” – edycja 4.0 z ramienia szkoły są Izabela Malinowska i Marta Stelmach.

      • „Jak radzić sobie ze stresem na maturze”

      • Dnia, 4 kwietna odbyły się w naszej szkole zajęcia dla klas maturalnych pt. „Jak radzić sobie ze stresem na maturze”. Podczas zajęć młodzież nabyła wiadomości teoretyczne z zakresu neuropsychologii jak również praktyczne techniki radzenia sobie ze stresem zarówno przed jak i podczas egzaminu a także jak przygotować się psychicznie do stresogennych sytuacji. Zajęcia prowadziła psycholog Pani Monika Figler.

      • III Ogólnopolskie Zawody Projektowe Centrum Mistrzostwa Informatycznego

      • Kolejny sukces naszych informatyków.

       W dniach 28.02.2023 – 20.03.2023 odbył się lokalny etap  III Ogólnopolskich  Zawodów Projektowych. Uczestnicy mieli do wykonania pięć projektów.  Do etapu regionalnego, który odbędzie się 14.04.2023 na Politechnice Warszawskiej, awansowało 6 zespołów biorących udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W gronie tych zespołów znalazły się dwa z naszej szkoły. Zespół w składzie: Jarosław Sekuła, Radosław Kur, Patryk Jaźwiński, Julian Czapski zajął 1 miejsce, a zespół w składzie: Mateusz Grzymała, Filip Skolimowski, Mateusz Kurach, Szymon Kopówka, zajął 6 miejsce.

       Trzymamy kciuki za naszych zawodników i życzymy awansu do finału ogólnopolskiego.

       Opiekun zespołów Janusz Burzyński

      • WYCIECZKA EDUKACYJNA DO WARSZAWY

      • 30 marca 2023r. uczniowie klas: 1F, 1H i 3F wraz z opiekunami: p. Izabelą Malinowską, p. Anną Czarnocką, p. Katarzyną Burzyńską i p. Beatą Jówko wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. W programie imprezy znalazł się Park Trampolin – Stacja Grawitacja Warszawa, w którym uczniowie doskonalili swoje umiejętności gimnastyczne, koordynacyjne i sprawnościowe w formie rekreacji i rozrywki pod czujnym okiem znakomitych trenerów.

       Następnie młodzież wraz z opiekunami udała się na seans filmowy do kina Helios.

       Ostatnią atrakcją wycieczki szkolnej była Niewidzialna Wystawa, która należy do nietuzinkowych wystaw, której się nie ogląda, tylko doświadcza. Młodzież podczas podróży w całkowitej ciemności mogła wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku czy węchu. Uczniowie mogli sobie uzmysłowić, jak to jest być osobą niewidomą czy słabowidzącą.

       Wszyscy z wycieczki wrócili zadowoleni i pełni sił do dalszej pracy.

      • Pokaz ratownictwa

      •  

       W dniu 30 marca 2023r. uczniowie klasy 4bp Liceum Ogólnokształcącego o profilu medyczno-sportowym: Julia Bartnik, Wiktoria Bednarczyk, Zuzanna Kalisiak, Mateusz Kowalczyk, Kacper Krasnodębski, Mikołaj Steć, Gabriela Wyrozębska i Maja Zajączkowska, pod opieką Pana Mieczysława Bogaja,  przeprowadzili zajęcia z podstawowych czynności ratowniczych dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w  Sokołowie Podlaskim. Omówiliśmy zagadnienia związane z  cukrzycą, omdleniem, pozycją boczną bezpieczną, zawałem, użycie AED (defibrylator), ćwiczyliśmy wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na  fantomiW dniu 30 marca 2023r. uczniowie klasy 4bp Liceum Ogólnokształcącego o profilu medyczno-sportowym: Julia Bartnik, Wiktoria Bednarczyk, Zuzanna Kalisiak, Mateusz Kowalczyk, Kacper Krasnodębski, Mikołaj Steć, Gabriela Wyrozębska i Maja Zajączkowska, pod opieką Pana Mieczysława Bogaja,  przeprowadzili zajęcia z podstawowych czynności ratowniczych dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w  Sokołowie Podlaskim. Omówiliśmy zagadnienia związane z  cukrzycą, omdleniem, pozycją boczną bezpieczną, zawałem, użycie AED (defibrylator), ćwiczyliśmy wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na  fantomie.

      • I i III miejsce w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym ZOSP RP na szczeblu wojewódzkim

      • "Strażacy chronią lasy - lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny
       z natury, czuję klimat."

       W dniu 29 marca 2023 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego
       w Sokołowie Podlaskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów Eliminacji powiatowych i wojewódzkich Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego ZOSP RP.

       Prace oceniane były w czterech kategoriach wiekowych. W wyniku eliminacji powiatowych do etapu konkursu na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowali się następujący uczniowie:

       1. Laura Stańska              klasa  4Bp

       2. Amelia Marciniak        klasa  1B

       3. Dawid Michalski         klasa  1A

       4. Sebastian Grzymała     klasa  1A

       5. Gabriela Bujalska        klasa  2F

       Zwycięzcami w eliminacjach wojewódzkich do ogólnopolskiego etapu konkursu zostali:

                  Amelia Marciniak    klasa 1B      -   I miejsce

                  Dawid Michalski      klasa 1A      -   III miejsce

       Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

      • OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX 2023

      • 28.03.2023r. 21 uczniów naszej szkoły przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego FOX organizowanego przez Naukowy Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Test konkursowy obejmował zadania wielokrotnego wyboru i sprawdzał umiejętności językowe, wiedzę językową oraz kulturoznawczą. Uczniowie reprezentowali dwie kategorie wiekowe: grupę Lions - I i II klasa liceów 4-letnich i techników 5-letnich oraz grupę Eagles - klasy III i IV liceów 4-letnich i techników 5-letnich oraz klasy IV techników 4-letnich. Trzymamy kciuki za wyniki!!!

      • XI edycja ogólnopolskich olimpiad z języka polskiego

      • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XI edycji ogólnopolskich olimpiad z języka polskiego zorganizowanej przez „OLIMP SCHOOL”.

       27 marca do olimpiady z „Mitologii greckiej i rzymskiej” przystąpiło 11 uczniów:

       1. Natalia Kursa – 2 a

       2. Michał Siedlecki – 2h

       3. Daria Gumiężna – 1b

       4. Kacper Lipka - 1j

       5. Jakub Paczóski - 1j

       6. Tomasz Sawicki - 1j

       7. Michał Kałuski - 1j

       8. Krzysztof Sadkowski - 1j

       9. Kacper Pytlak - 1f

       10. Karolina Biernacka - 1f

       11. Marcin Sosna - 2i

       28 marca do olimpiady z „Życia i twórczości Adama Mickiewicza” przystąpiło 13 uczniów:

       1. Katarzyna Trendyk - 3h

       2. Emilia Dobrowolska - 3h

       3. Julia Ryć - 3a

       4. Eliza Chomać - 3a

       5. Dobrosława Mosiej - 3a

       6. Klaudia Kruk - 3a

       7. Klaudia Karczmarek - 3a

       8. Julia Plewa - 3a

       9. Marcelian Zawadzka - 3a

       10. Julia Dobrowolska - 3j

       11. Adrian Olszewski - 3j

       12. Damian Majewski - 3j

       13. Aleksandra Cudna - 4hg

       Celem obydwu olimpiad było rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej uczniów oraz pobudzanie ich do poszukiwania, porządkowania i przedstawiania informacji. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z pytań jednokrotnego wyboru oraz poleceń otwartych – razem mogli otrzymać 25 punktów za poprawne rozwiązanie piętnastu zadań.

       Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej do 16 czerwca 2023 r. Za wszystkich uczestników trzymamy kciuki i życzymy jak najwyższych wyników: „Niech każdy dzień wzbogaca Was w wiedzę i nowe doświadczenia, które zaowocują w przyszłości”.

       Szkolni koordynatorzy olimpiad:

       Pani Milena Nowaszewska

       Pani Agnieszka Pachołowska

      • Udział w Dniach Otwartych UPH

      • 22 marca grupa maturzystów z naszej szkoły wzięła udział w zorganizowanym prze Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach dniu otwartym. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni, specyfiką studiów na wybranych kierunkach i zasadami rekrutacji na studia w nadchodzącym roku akademickim. To spotkanie było też doskonałą okazją, by porozmawiać z wykładowcami i studentami UPH, zobaczyć pracownie i aule, wziąć udział w ciekawych zajęciach, wykładach i warsztatach.

      • OGÓLNOPOLSKI KONKURS „OD TECHNIKA DO LOGISTYKA 4.0”

      • W dniu 23 marca 2023r. dwunastu uczniów klasy 4Fg brało udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiego Konkursu „Od technika do logistyka 4.0” przeprowadzonym on-line.

       2096 uczniów ze 147 szkół ponadpodstawowych z całej Polski rozwiązywało test składający się z 40 pytań jednokrotnego wyboru z zakresu obsługi magazynów i organizacji transportu.

       289 uczniów (13,79%) zakwalifikowało się do etapu okręgowego z wynikiem minimum 20 punktów. W grupie tej znalazło się dziesięciu uczniów naszej szkoły.

       Drugi etap konkursu odbędzie się 5 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim.

       Gratulujemy uczniom osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za ich dalsze zmagania.

       Organizatorami Konkursu z ramienia szkoły są Izabela Malinowska i Marta Stelmach.

      • Wycieczka do muzeum

      • W dniu 22 marca 2023 roku klasa II i wraz z wychowawcą Bożeną Niegowską oraz opiekunami Urszulą Mielniczuk i Joanną Borkowską odbyli wycieczkę do Siedlec . Pierwszym punktem programu było obejrzenie fimu  pt: " Shazam! Gniew bogów"  w NoveKino Siedlce. Głównym celem wyjazdu była lekcja historii, w innej niż zazwyczaj formie, w murach Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach. Zajęcia poprowadziła kustosz muzeum, przeprowadzając analizę wybranych dzieł malarskich, odkrywając przed uczestnikami tajniki  odczytywania symboliki i przesłania obrazu.  Analiza obrazów " Taniec śmierci", portrety trumienne czy " Ekstaza św. Franciszka " EL Greco, umożliwiły uczniom oczami wyobraźni przenieść się w  okres XVII-XVIII wieku, poznać zwyczaje ludzi, ich lęki i obawy. Nie zabrakło również posiłku w restauracji MacDonalds i wszyscy w wiosennych nastrojach wrócili do Sokołowa Podlaskiego.

      • Akcja „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę” - zakończona

      • ima, a wraz z nią mrozy to okres trudny dla ptactwa. Sikorki, gile, wróble oraz inne ptaszki pod taflą lodu oraz śniegu nie są w stanie samodzielnie zdobyć pokarmu i są zdane na pomoc człowieka.

       W dniach 25.11.2022r.-15.04.2023r. członkowie Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt wzięli udział w akcji polegającej na dokarmianiu ptaków na terenie szkoły. Wolontariusze w parach lub grupach 3 osobowych pełnili tygodniowe lub dwutygodniowe dyżury w trakcie których systematycznie dostarczali pokarm do karmników. W akcji udział wzięli następujący uczniowie: Maja Kur (4ap), Julia Matysiak (4ap), Natalia Wójcik (4ap), Oliwia Odowska (4ap), Dorota Wrzosek (1h), Julia Wójcik (1h), Zuzanna Leszczyńska (1h), Dominika Ostrowska (1h), Alina Tykhinko (2i), Viktoria Khrypkova (2i), Emilia Przywózka (4fp), Katarzyna Trębicka (4fp), Kinga Chmiel (4fp), Magda Zawdzka (4hp), Aleksandra Błońska (4hp), Weronika Chędoska (1h), Małgorzata Buczyńska (2h), Gabriela Czapska (2h), Weronika Świnarska (4ap) pod opieką nauczyciela D. Odziemczyk.

      • KONGRES EDUKACJI FINANSOWEJ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

      • W dniu 21 marca 2023r. klasa 1F wzięła udział w Kongresie Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości nt. „Inwestycje z głową – kiedy pieniądz naprawdę robi pieniądz? zorganizowanym przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości.

       Podczas wykładu poprowadzonego przez Michała Ziętala, Dyrektora ds. Komunikacji Inwestycyjnej PKO TFI uczniowie dowiedzieli się:

       1. Czym jest oszczędzanie, czym jest inwestowanie, a czym wzięcie kredytu?
       2. Dlaczego nie ma zysku bez ryzyka i jak ryzykować mądrze?
       3. Jakie błędy popełniają inni, żebyś Ty nie musiał/a ich popełniać?
      • Nasze „Paczki na Kresy” już w drodze

      • ,„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM)

       W naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla Polaków mieszkających  na Kresach ( Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś).  Paczki zostały przygotowane przez  chętne klasy, indywidualnych  uczniów, nauczycieli, księży – katechetów oraz pracowników administracyjnych  szkoły. Dary serca przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. Mamy nadzieję, że zebrane produkty pomogą naszym rodakom,  poza wschodnią granicą,  godnie przeżyć Święta Wielkanocne.

      • Światowy Dzień Liczby Π

      • 14 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby Π. Z tej okazji nauczyciele matematyki zaproponowali uczniom nietypową lekcję, przygotowaną przez nich i poświęconą tej ciekawej liczbie. Liczyły się zaangażowanie, kreatywność i poczucie humoru. Okazało się, że największą pomysłowością i pracowitością wykazała się klasa Ij, która przygotowała plakat oraz przedstawiła prezentację i składający się z 24 pytań quiz. Wszystko oczywiście dotyczyło liczby Π.

       Uczniowie, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu zostali docenieni – otrzymali bardzo dobre oceny.

       Wszystkim, którzy wzięli udział w obchodach tego dnia dziękujemy!

       Nauczyciele matematyki

      • FINAŁ KONKURSU LOGISTYCZNEGO

      • W dniu 16 marca 2023r. uczniowie klasy 4Fg: Maciej Bartosiak, Aleksandra Krasnodębska, Natalia Kwiatkowska, Olga Świętoń, Sebastian Tymiński, Karol Wycech, Diana Zawadzka i Weronika Żochowska wzięli udział w Finale Konkursu Logistycznego organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

       Podczas finału uczniowie w ciągu 25 minut rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z pytań z zakresu obsługi magazynów i organizacji transportu.

       Następnie wysłuchali wykładu nt. „Pełna szafa Pana Just In-Case`a – czyli krótka historia zmian w globalnych łańcuchach dostaw” poprowadzonego przez mgr Dariusza Mierkiewicza.

       Organizatorami Konkursu z ramienia szkoły są Izabela Malinowska i Marta Stelmach.

      • Udział logistyków w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej

      • I etap VII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego odbył się w Mińsku Mazowieckim w dniu 3 marca 2023r. Wzięło w nim udział 12 uczniów z klasy 4Fg i 4Fp.

       Uczniowie w ciągu 60 minut rozwiązywali test wielokrotnego wyboru składający się z pytań teoretycznych i zadań praktycznych z zakresu magazynowania i transportu.

       Jednocześnie miło nam poinformować, że do zawodów finałowych VII OOSL zakwalifikował się uczeń klasy 4Fg Maciej Bartosiak.

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie, a Maćkowi życzymy sukcesu podczas Finału VII OOSL, który odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2023r. w Gdańsku.

       Organizatorami Olimpiady z ramienia szkoły są Marta Stelmach i Izabela Malinowska.

      • XVIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady „Gwiezdny Krąg”

      • 14 marca 2023 roku w Zespole Szkół Nr1 odbył się I etap XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.
       Olimpiada jest projektem realizowanym od 2004 roku i jest jedyną Olimpiadą w Polsce realizowaną wspólnie przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Od wielu lat w jej organizację zaangażowało się Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, punkty Europe Direct w Polsce, a także członkowie zespołu eksperckiego Team Europe.

       Celem Olimpiady jest popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności jej systemu instytucjonalnego, procesu integracji europejskiej, unijnych polityk, prawa i europejskich wartości oraz ogólnej wiedzy o Europie i państwach członkowskich UE.

       O godzinie 10.00 w świetlicy szkolnej odbyły się Zawody I stopnia Olimpiady, w których wzięła udział młodzież klasy Ib, I h, IIa, IIf, IIh, IIi, IVBp. Zawody szkolne polegały na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z 50 pytań zamkniętych. Pytania przygotowywane zostały przez Komitet Organizacyjny.

       Do  Zawodów II stopnia Olimpiady zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 27 punktów:

       1. Aleksandra Skoneczna – klasa Ih
       2. Michał Wojtkowski – klasa IIf
       3. Michał Siedlecki – klasa IIh

       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      • 8 marca

      • Najdroższe panie, życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze, wiele uśmiechu i satysfakcji z życia rodzinnego i pracy, przy tym wszystkim niech nie zabraknie czasu na życie prywatne.

       Wszystkiego wspaniałego w Dniu Kobiet szczerze życzymy i przy okazji dziękujemy za wsparcie jakie na co dzień od Was otrzymujemy.

       Nie tylko my sądzimy, że kobiety kochają bardziej czule od mężczyzn. Tylko wy potraficie tak pocieszyć, jedynie w swoim rodzaju uśmiechnąć się, a także sprawić mężczyźnie komplement, z którego będzie dumny i nie zapomni go do końca życia, lecz tego nie okaże. Dlatego miłe panie pamiętajcie, jesteście bardziej czułe i opiekuńcze od nas i dlatego bądźcie bardziej wyrozumiałe. My jako mężczyźni kochamy każdą z was, jedną mocnej drugą mniej ale zawsze kochamy. W każdej kobiecie niejeden z nas dostrzega coś czego nie ma druga i moim zdaniem jest to całkiem normalne zjawisko. Dlatego większość mężczyzn rzadko wyraża swoją miłość publicznie. Nosi ją w sercu i dopiero gdy jest w stu procentach pewny tej jedynej, mówi jej najpiękniejsze słowo na całym świecie: „kocham”.

       Nie bez powodu stworzono tak ważne święto jakim jest dzień kobiet. Właśnie podczas tego dnia możemy okazać wam, jak dużo dla nas znaczycie.

       Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów dzisiejszego Dnia Kobiet w naszej szkole.

      • 17 lutego - Światowy Dzień Kota

      • Z okazji Światowego dnia Kota, Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt zorganizowało, w dniach 02.02-10.02.2023r., zbiórkę karmy dla potrzebujących zwierząt. Zebrano łącznie  ~40 kg karmy suchej i mokrej. Została ona przekazana opiekunom kotów wolno żyjącym na terenie Sokołowa.

       Wszystkim kotom i kociarzom z okazji  kociego święta życzymy samych radosnych chwil w życiu!

       Szkolne Koło Przyjaciół Zwierzą

      • OGÓLMOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ - 23 LUTEGO

      • Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją obchodzimy 23 lutego. Święto zostało ustanowione przez Ministerstwo Zdrowia w 2001 roku.

       Celem obchodów Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją jest upowszechnianie wiedzy na temat tej choroby oraz konieczności diagnozowania i podejmowania odpowiedniego leczenia.

       W rankingu najpoważniejszych problemów zdrowotnych, depresja zajmuje czwarte miejsce na świecie, zaś wkrótce choroba będzie zajmowała drugie miejsce po niedokrwiennej chorobie serca. Coraz więcej osób cierpi na depresję, szacuje się, że ta choroba dotyka ponad 120 milionów ludzi, ale tylko od 20 do 50 procent chorych szuka specjalistycznej pomocy.

       Depresja może objawiać się zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej. Do głównych objawów tej choroby należy:

       • stopniowa utrata przyjemności i odczuwanej radości życia,

       • ograniczona aktywność życiowa,

       • trudności w podejmowaniu decyzji,

       • pesymistyczne myśli, nieokreślony lęk,

       • poczucie utraty sensu życia.

       Leczenie depresji zależy indywidualnie od pacjenta. Najczęściej wykorzystuje się farmakoterapię, psychoterapię i psychoedukację, odpowiednią dietę oraz aktywność fizyczną.

      • Sukcesy polonistyczne naszych uczniów

      • Z ogromną radością i satysfakcją informujemy, że uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odnieśli sukces w OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE Z JĘZYKA POLSKIEGO.
       W  listopadzie bieżącego roku szkolnego młodzież zmagała się z pytaniami w dwóch kategoriach „Mitologia grecka i rzymska” i „Życie i twórczość W. Gombrowicza”. Konkurs został zorganizowany przez Olimp School z Łodzi, a jego celem było: rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej uczniów; pobudzanie uczniów do poszukiwania, porządkowania i przedstawiania  informacji; stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia  swoich umiejętności i podniesienie samooceny uczniów.
       Zwycięzcami w kategorii „Mitologia grecka i rzymska” zostali uczniowie klas pierwszych:

       • Kacper Lipka – III miejsce (nagroda książkowa)
       • Krzysztof Sadkowski – VII miejsce
       • Kacper Kosieradzki – IX miejsce

       Zwycięzcami w kategorii „Życie i twórczość W. Gombrowicza” zostali uczniowie:

       • Julia Stepnowska – III miejsce ( nagroda książkowa)
       • Zuzanna Kalisiak – V miejsce
       • Marzena Górska – V miejsce
       • Julia Dobrowolska – V miejsce
       • Eiza Chomać – VII miejsce
       • Julia Ryć – IX miejsce

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      • Wycieczka do Warszawy

      • W dniu 08.02.2023 r.  odbyła się wycieczka szkolna, w której uczestniczyli uczniowie z klas: III i, IV hp, II i, II f, IV bp, II a, I f. Pierwszym punktem programu był Park Trampolin Stacja Grawitacja, w którym uczniowie mogli wspinać się na ścianki wspinaczkowe, przejść przez tor przeszkód Ninja, pograć w koszykówkę na specjalnym boisku z trampolinami i skorzystać z wielu trampolin. Wszystkie zajęcia odbyły się po przeszkoleniu, rozgrzewce i pod opieką instruktorów Parku Trampolin. Następnie w Galerii Złote Tarasy objerzeliśmy film „Megan”. Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie Niewidzialnej Wystawy. Przewodnicy, którzy sami są niewidomi oprowadzali nas po świecie, w którym żyją, przybliżyli nam świat niewidomych. Opiekunami uczniów byli wychowawcy klas: Bożena Niegowska, Iwona Piętka, Mieczysław Bogaj i Rusłan Mielniczuk.

      • Szkolenia dla uczniów

      • W bieżącym roku szkolnym uczniowie szkół branżowych Zespołu Szkół Nr 1 realizują „Szkolenia zawodowe” w ramach Zadania 2 projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”.

       Od września odbyło się 497 osoboszkoleń, tj.:

       1. Zarządzanie projektami – 20 osób,
       2. Badanie termowizyjne w inżynierii – 20 osób,
       3. Pracownik HR – zarządzanie kapitałem ludzkim w organizacji – 20 osób,
       4. Skuteczna komunikacja interpersonalna – 50 osób,
       5. System geoinformatyczny w praktyce wraz z pozyskiwaniem i przetwarzaniem danych terenowych – 98 osoby,
       6. Kurs obsługi programów inżynierskich – 79 osób,
       7. Organizacja miejsca pracy w oparciu o model 5S w usługach – 43 0s0by,
       8. Kurs obsługi kas fiskalnych – 34 osoby,
       9. Autoprezentacje i wystąpienia publiczne – 53 osoby,
       10. Pierwsza pomoc przedmedyczna – 30 osób,
       11. Komunikacja interpersonalna – 50 osób.

       Większość szkoleń nadaje kwalifikacje. Uczniowie otrzymują certyfikaty lub zaświadczenia o ukończeniu kursu.

       Szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży, zwłaszcza uczniów klas kończących szkołę, wkraczających na rynek pracy.

       W najbliższym czasie planowane są kolejne o następującej tematyce:

       1. Kurs baristy – 17 osób,
       2. Akademia barmańska – 16 osób,
       3. Usługi kelnerskie – 12 osób,
       4. Pracownik usług kosmetycznych: techniki wykonywania makijażu, zdobienie paznokci – 20 osób,
       5. Trener personalny z dietetyką sportową. Budowanie wizerunku w social media – 15 osób.

       Szkolenia dla uczniów realizuje „Instytut Badawczo-Szkoleniowy” Sp. z o.o. w Olsztynie.

      • Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

      • 7 lutego, już po raz 19. w Polsce i w ponad stu krajach na świecie, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

       Hasło tegorocznej edycji to:

       „Chcesz o tym porozmawiać?”

       Z tej okazji zorganizowany został apel na którym uczniowie klasy 3J przedstawili charakterystykę zagrożeń Internetowych.  Omówione zostały również formy cyberprzemocy oraz kary przewidziane dla jej sprawców. Ofiary cyberbullingu dowiedziały się gdzie mogą szukać pomocy.

       Uczniowie biorący udział: Dobrowolska Julia, Kałuski Rafał, Kępka Adrian, Komuda Karol, Kowalski Patryk, Majewski Damian, Olszewski Adrian, Wierzbicka Karolina.

      • TENISIŚCI STOŁOWI Z ,,SZAREJ’’ MISTRZAMI POWIATU!

      • W dniu 7 lutego 2023  roku w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr1 w Sokołowie Podlaskim  odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpiło 12 zespołów dziewcząt i chłopców. W finale zacięty pojedynek wśród chłopców stoczyły drużyny z ZS Nr1 oraz ZS CKR II. Lepsi okazali się tenisiści z Szarej wygrywając 3:2, ostatecznie zdobywając tytuł mistrza Powiatu Sokołowskiego. Równie zacięty pojedynek o 3 miejsce stoczyły drużyny z ZS Nr1 II oraz ZSCKR  I. Trzecie miejsce przypadło drużynie ZS CKR I.
       Mistrzowie powiatu to: Hubert Maleszewski, Jakub Tomczak, Błażej Sawicki. Drugi zespół chłopców reprezentowali Adam Benedykciuk i Albert Mackiewicz. Dziewczęta występowały w składzie: Klaudia Karczmarek, Julia Toczyska, Natalia Kursa. Opiekunem zespołów dziewcząt i chłopców jest Bogusław Kwiatkowski.

       Sędzią  zawodów była Elżbieta Markowicz-Wcisłak, a organizatorem turnieju Powiatowy Szkolny Związek Sportowy  w Sokołowie Podlaskim.

       Pamiątkowe medale i dyplomy wręczył zwycięzcom  Przewodniczący Rady Powiatu p. Jacek Odziemczyk. Drużyna chłopców będzie  reprezentować szkołę  i powiat w rozgrywkach regionalnych w Siedlcach. Naszym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       Kolejność końcowa turnieju:

       Dziewczęta:

       1. SLO

       2.ZS CKR II

       3. LO

       4.ZS CKR I

       5.ZS NR1

       Chłopcy:

       1. ZS NR1

       2. ZS CKR II

       3. ZS CKR1

       4. ZS NR1  II

       5,6. SLO I,SLO II

       7.LO

      • Konferencja z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Transplantacji

      •  Transplantacja – jestem na tak! A ty?” To hasło konferencji zorganizowanej w naszej szkole 27 stycznia 2023 r. w związku z Ogólnopolskim Dniem Transplantacji, który przypada w rocznicę pierwszego udanego przeszczepu nerki – miał on miejsce w 1966 r. w Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie. Był to wtedy 621 taki zabieg na świecie (pierwszy miał miejsce w roku 1954).

       Jakże wartościową lekcję o „darze życia i miłości” przygotowała dla nas Pani Katarzyna Rydzewska – absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej opieki. Absolwentka studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie dla koordynatorów transplantacyjnych. Od ponad 20 lat aktywna zawodowo.

       Celem konferencji było upowszechnienie idei transplantacji w społeczeństwie, pobudzenie i rozwijanie aktywności donacyjnej oraz podnoszenie świadomości społecznej w obszarze transplantologii. Akcja miała sprawić, by transplantologia przestała budzić kontrowersje i stała się akceptowaną i rozumianą przez wszystkich dziedziną medycyny. Bowiem nie ma ona szans rozwinąć się bez aprobaty społeczeństwa, gdyż to ludzie pomagają ludziom.

       Nasz zaproszony gość podczas spotkania z młodzieżą opowiedział o swoich zawodowych doświadczeniach związanych z tą dziedziną medycyny. Z ogromną łatwością i swobodą potrafił nawiązać dialog z publicznością i zachęcić ją do debaty. Za niecodzienną i jakże bezcenną lekcję o metodzie ratowania życia uczniowie podziękowali Pani Katarzynie gromkimi brawami oraz przepięknym storczykiem.

       Dziękujemy Pani Katarzynie Rydzewskiej za tak wyczerpującą i profesjonalną prelekcję o darze życia i miłości, bowiem jak sama prelegentka podsumowała swoje wystąpienie: „Nie zabieram swoich organów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są na ziemi” - świadczyć miało o tym, iż każdy z nas może „dać życie po życiu”, ale również otrzymać szansę na drugie życie.

        

      • Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

      • W dniu 26 stycznia 2023r. odbył się konkurs z wiedzy o krajach anglojęzycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących klas: 1A, 2F, 3A, 4HP i 4JP. Test składał się z 44 pytań, zarówno otwartych jak i zamkniętych. Pytania były sformułowane w języku angielskim i odpowiedzi też należało udzielić w języku angielskim – wtedy uczeń za poprawną odpowiedź dostawał maksymalną liczbę punktów. W przypadku gdy odpowiedź udzielona była w języku polskim i była poprawna uczestnik otrzymywał 0,5punkta. Pytania dotyczyły zagadnień geograficznych, np. która rzeka jest najdłuższa w Anglii czy też które miasto jest stolicą Walii. Znalazły się pytania z zakresu historii, między innymi który król miał 6 żon. Gastronomia też była jednym z aspektów testu. W dziedzinie polityki uczniowie musieli się zastanowić nad imieniem i nazwiskiem obecnego premiera Anglii (Rishi Sunak) – to pytanie okazało się być dość problematyczne. Czy Vauxhall to model Opla czy Forda, które ptaki – według legendy- oznaczają upadek monarchii (kruki), i czy naprawdę studenci z Oxford i Cambridge rywalizują między sobą w piłce nożnej? Na te pytania znaleźliśmy odpowiedzi po zakończonym konkursie.

       Głównym celem konkursu nie była rywalizacja tylko sprawdzenie wiedzy z przeróżnych dziedzin, ale dotyczących krajów anglojęzycznych. W czasie trwania konkursu uczniowie mogli się wspólnie wymienić swoją wiedzą jak również razem poszukać informacji na plakatach i tablicach informacyjnych znajdujących się w pracowni języka angielskiego. 

       Osoby z najwyższą punktacją otrzymają w przyszłym tygodniu drobne upominki. Lista nagrodzonych prezentuje się następująco:

       1. Mateusz Telak – 4JP
       2. Skolimowski Filip – 4JP
       3. Kopówka Szymon i Dmochowski Jarosław – 4 JP

       Pomysłodawcy i organizatorzy konkursu: Beata Maseko, Anna Czarnocka

      • Niezapomniane spotkanie z wybitnymi sportowcami w naszej szkole

      • „O Sporcie! Ty jesteś piękno!

       Tyś architektem budowli ludzkiego ciała!”

       Dnia 20 stycznia 2023 r. uczniowie naszej szkoły mieli ogromny zaszczyt spotkać się z Panem Krzysztofem Ferencem - trenerem „Kanapowców”, trenerem personalnym i dziennikarzem w telewizji internetowej. Jak sam przyznaje, od dzieciństwa pasjonował go sport – piłka nożna, karate. Jednak jego sercem zawładnęła kulturystyka, która skłoniła go do pójścia na Akademię Wychowania Fizycznego. Tak właśnie ogromna pasja przerodziła się w zawód. Teraz chętnie wspiera ludzi i pomaga im w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i poprawy stanu zdrowia, a co za tym idzie – samopoczucia.

       Panu Krzysztofowi Ferencowi towarzyszyła jego menadżerka (prywatnie partnerka życiowa) - Pani Agnieszka Tabor – od wielu lat bezgranicznie zakochana w jodze, Wujaszku Fericze oraz Holce (jedenastoletniej kotce). Miłośniczka życia, dociekliwa poszukiwaczka zgłębiająca sekrety pracy z ciałem i umysłem. Od dziecięcych lat, idąc w ślady Babci Wandzi – działa charytatywnie zarówno w obszarze pomocy bezdomnym, dzieciom z domów dziecka, jak i zwierzakom. Na co dzień prowadzi jeden z większych klubów fitness w Warszawie, pracuje z grupami w obszarze zajęć prozdrowotnych. Edukuje holistycznie, szczególnie bliskie jest jej zdrowie i sprawności kobiet. Wciąż się szkoli i zagłębia wiedzę w nierozerwalnym obszarze somy, psyche i polis.

       Nasi wspaniali sportowcy podczas spotkania z młodzieżą opowiedzieli o swoich treningach i o tym, jak przygotowują się do zawodów. Potrafili nawiązać niezwykły dialog z publicznością i zachęcić ją do debaty nie tylko na temat sportu, ale także wyrazić swoją opinię o pasjach, energetykach, mediach społecznościowych, braku samoakceptacji czy sztucznym dopingu. Zaproszeni goście cierpliwie słuchali uczniów i odpowiadali na wszystkie pytania, wykazali się ciepłą i serdeczną postawą, czym zjednali sobie serca wszystkich zgromadzonych w świetlicy szkolnej.

       Za niecodzienną i jakże pouczającą lekcję prozdrowotną, skorelowaną z zajęciami z wychowawcą - pełną wartościowych przesłań związanych ze wzorową postawą i zachowaniem w życiu codziennym, młodzież podziękowała gościom gromkimi brawami oraz drobnymi upominkami ufundowanymi przez rodzica ucznia klasy I j. Na koniec spotkania nasi uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie z zaproszonymi gości.

       Czujemy się ogromnie zaszczyceni i wyróżnieni, że spotkanie przygotowali dla nas tak wybitni sportowcy - dwie całości, które tworzą nową jakość, kreują nową przestrzeń, wzmacniają wzajemnie swoją energię, stwarzają idealne warunki do budowania, realizowania, rozwoju. W szacunku do siebie samych i siebie nawzajem. Ich uwadze nie ujdzie krzywda innych, szczególnie czworonogów. Zatem mamy nadzieję, że ich miłość do sportu i przygotowana przez nich prelekcja staną się drogowskazem dla naszych uczniów do budowania i tworzenia „lepszego siebie”. Spotkanie z Panem Krzysztofem Ferencem i Panią Agnieszką Tabor było możliwe dzięki Dyrekcji naszej szkoły oraz pomocy i współpracy rodzica ucznia klasy I j.

      • ORSZAK TRZECH KRÓLI 2023

      • „Mędrcy świata, monarchowie, gdzie śpiesznie dążycie?” tak brzmią słowa jednej z najbardziej znanych kolęd.  Według tradycji chrześcijańskiej królowie mieli podążać śladem Gwiazdy Betlejemskiej, dzięki której dotarli do miejsca narodzin Chrystusa. Sześć lat temu w naszym mieście zrodziła się piękna inicjatywa organizacji Orszaku Trzech Króli. Nasza szkoła włączyła się w to piękne przedsięwzięcie i od początku czuje się współorganizatorem tego wydarzenia. Każdego roku uczniowie angażują się w wystawienie scenki ulicznej  pt. „Dwór u Heroda”. W tym roku wśród złota, blichtru, przepychu Herod (Kacper Kopa), dworzanie ( Marzena Górska i Jakub Prokopczuk), strażnicy pałacowi (Zuzanna Kalisiak i Julia Paczuska) oraz diabeł (Dobrosława Mosiej) i anioł (Eliza Chomać) w ekspresywnych dialogach próbowali zachęcić uczestników Orszaku do pozostania na  miejscu z dobrą zabawą, swobodą i wygodnym życiem. Aktorom zawsze towarzyszy szkolny zespół muzyczny  „Szara Band” wykonując aranżacje kolędowe podczas tego wydarzenia. Muzycy (Kinga Kozak, Alicja Błońska, Marcelina Kazimierczuk, Kacper Smolik, Hubert Biernat ) zaśpiewali  „Skrzypi wóz” i  „ Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Znakomita gra aktorska i niezwykły talent muzyczny naszych uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami przez uczestników tegorocznego, już szóstego, sokołowskiego Orszaku Trzech Króli.

      • Wewnątrzszkolny konkurs ortograficzno-muzyczny z języka angielskiego

      • W dniu 5 stycznia 2023 odbyła się zimowa edycja konkursu z języka angielskiego. Wzięło w nim udział 12 uczniów naszej szkoły. Reprezentowali oni następujące klasy: 1A, 1B, 2F, 3A, 4BP i 4HP. Konkurs miał za zadanie sprawdzić sprawność słuchową uczniów, jak również poprawność zapisu. Konkurs zaczęliśmy od piosenki ‘Stay’ w wykonaniu Justin’a Bieber’a i The Kid LAROI. Przy tej pisoence nikt nie może pozostać obojętny. Zadaniem uczestników było znalezienie błędnych wyrazów i wpisanie poprawnych. Kolejna piosenka to piosenka Rosa Linn ‘Snap’. Utwór dość nostalgiczny, w kompletnie innym aranżu muzycznym niż pierwsza piosenka. Zmuszający do myślenia, zmuszający do zatrzymania się. Wokalistka reprezentowała Armenię podczas tzw. dorosłej Eurowizji w 2022 r. Pomimo, że podczas tego konkursu piosenka zajęła dopiero 20 miejsce, ‘Snap’ w zaledwie 3 miesiące stał się najbardziej popularnym utworem spośród konkursowej stawki. Zadanie uczniów w tej piosence polegało na wpisaniu brakującego wyrazu w lukę.

       Edycja zimowa konkursu, w opinii uczniów, uznana została za łatwiejszą od edycji z września 2022.

       Lista The Best of The Best przedstawia się następująco:

       1. Maja Zajączkowska – kl. 4BP      38,5pkt/ 39,5
       2. Dawid Saczuk – kl. 1A                   36,5pkt/39,5
       3. Natalia Grochowska – kl. 2F        35,5/39,5
       4. Ewa Banasiuk – kl. 4HP                 35pkt/39,5
       5. Daria Gumiężna – kl. 1B               33,5pkt/39,5

       Wszyscy wyżej wymienieni zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe w postaci książek w języku angielskim lub słowników. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za obecność.

       Zapraszamy już dziś do konkursu z wiedzy o krajach anglojęzycznych:

       Termin: 2 połowa stycznia 2023

       Beata Maseko, Anna Czarnocka

      • Świąteczny czas…

      • Uczniowie spędzili  wspólnie dużo czasu na przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.

       W świetlicy szkolnej oraz bibliotece odbyły się 3 spotkania warsztatowe mające na celu wykonanie ozdób świątecznych do dekoracji szkoły. Dużym zaangażowaniem  i  inwencją twórczą wykazały się uczennice klasy 4 B: Natalia Gawrysiuk, Natalia Stolarczuk, Julia Paczuska, Zuzanna Kalisiak, Weronika Patejko wykonując samodzielnie wianki bożonarodzeniowe. W kolejnych warsztatach dołączyły uczennice: Natalia Wojewódzka, Julia Nowicka, Laura Stańska, Wiktoria Bednarczyk, Julia Dobrowolska, Karolina Wierzbicka,  przygotowując wspólnie choinki i wianki na kiermasz świąteczny.

       Ponadto społeczność szkolna mogła wykazać się własna inwencją biorąc udział w konkursie na ozdobę bożonarodzeniową zdobywając nagrody, które zostały wręczone podczas spotkania kolędowego następującym uczestnikom :

       1 miejsce ex-aequo:

       • Zuzanna Kalisiak kl. 4 Bp
       • Aleksander Cydejko kl. 2 A

       2 miejsce ex-aequo:

       • Wiktoria Wojewódzka kl. 3 H
       • Wiktoria Bielińska kl. 2 K
       • Gabriela Wojewódzka kl. 1 F

       3 miejsce ex-aequo:

       • Karolina Biernacka kl. 1 F
       • Stanisław Puścian  kl.1 J

       Spędziliśmy te chwile pracując wspólnie w świątecznej atmosferze – opiekunowie: Karolina Zalewska, Dorota Jastrzębska.

      • SPOTKANIE KOLĘDOWE

      • Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
       i wyciągasz do niego ręce,
       jest Boże Narodzenie.
       Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,
       jest Boże Narodzenie.
       Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad,
       które jak żelazna obręcz uciskają ludzi
       w ich samotności,
       jest Boże Narodzenie.
       Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,
       jak bardzo znikome są twoje możliwości
       i jak wielka jest twoja słabość,
       jest Boże Narodzenie.
       Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg
       pokochał innych przez ciebie,
       Zawsze wtedy,
       jest Boże Narodzenie.

       Tymi słowami zaczerpniętymi z mądrości Matki Teresy z Kalkuty w środę 21 grudnia 2022 r. uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zostali wprowadzeni w piękny, świąteczny nastrój podczas wspólnego spotkania. Prowadzący przypomnieli zebranym tradycje związane z Bożym Narodzeniem.

       Na początku spotkania pani dyrektor Małgorzata Baranowska ogłosiła wyniki szkolnego konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczną i wręczyła zwycięzcom nagrody. Złożyła również wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Głos zabrali też księża: Grzegorz Ziembowski i Sylwester Falkowski składając życzenia wszystkim zebranym.

       Akademia przypomniała wszystkim, że Boże Narodzenie to czas, w którym należy zapomnieć o wygórowanych ambicjach, żądzy pieniądza, nieczułości, braku czasu. Dobro, miłość, rodzina, wrażliwość, otwartość na drugiego, potrzebującego człowieka to wartości, które powinny liczyć się w życiu, nie tylko w święta. Zebrani wysłuchali koncertu kolędw wykonaniu zespołu SzaraBand. Wspólne kolędowanie wprowadziło wszystkich
       w przedświąteczny nastrój. Ponadto w klasach odbyły się spotkania wigilijne, w trakcie których uczniowie składali sobie życzenia, śpiewali kolędy i obdarowywali się prezentami.
       W świetlicy można było obejrzeć prace plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej wykonane przez uczniów, na lekcjach plastyki, pod kierunkiem p. Adama Borowego. W szkole zapanowała atmosfera radości i oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

        

      • Przedstawienie świąteczne "Droga do Betlejem"

      • Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. I nie chodzi tu o przystrojone ulice, kolorowe wystawy sklepowe, ubieranie choinki czy pakowanie prezentów… Magia Świąt to miłość, dobroć, otwartość na drugiego człowieka, pomocna dłoń… Wartości, które w obecnym, jakże trudnym czasie, odgrywają najważniejszą rolę. Aby podkreślić wyjątkowy charakter zbliżających się świąt, 20 grudnia grupa teatralna Sposób na teatr przygotowała spektakl pt. "Droga do Betlejem". To opowiedziana językiem współczesnych nastolatków historia młodych ludzi, którzy zmagają się z typowymi dla swojego pokolenia problemami. Bohaterom towarzyszyły anioły, które pomagały wybrać im właściwą drogę do symbolicznego Betlejem i przygotować ich na przyjście Zbawiciela. Widowisko zostało uświetnione etiudą taneczną, elementami pantomimy oraz scenkami sytuacyjnymi przygotowanymi w sposób arcymistrzowski przez utalentowanych młodych aktorów. Całość spotkania dopełniła przepiękna sceneria, która - przy nastrojowym oświetleniu - wprowadziła widzów w świąteczny nastrój.

       Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności, a niejedna osoba nie kryła wzruszenia. Widowisko było niezwykłym przeżyciem dla nauczycieli, uczniów i samych aktorów. Nie zabrakło również ciepłych słów od Dyrekcji oraz Samorządu Uczniowskiego. Dzisiejsze spotkanie, a przede wszystkim postawa młodzieży była najlepszym przykładem tego, że w każdym pokoleniu Polaków jest potrzeba chwalenia Nowonarodzonego Boga: "Jeśli chcesz, aby Jezus narodził się w twoim sercu musisz swoimi rękami odebrać Go od Matki i umieścić w swojej duszy, w swojej rodzinie, w miejscu pracy, w gronie przyjaciół”.

       Przedstawienie przygotowali: p. Agnieszka Pachołowska, p. Karolina Zalewska, p. Iwona Piętka, p. Dorota Jastrzębska, Eliza Chomać, Dobrosława Mosiej, Julia Ryć, Michał Kałuski, Kacper Kopa, Dominik Giedrojć, Tomasz Młynik, Jakub Prokopczuk, Adrian Ruciński, Michał Rydzewski.

       Dziękujemy wszystkim za te wspólnie spędzone, radosne i piękne chwile. Z całego serca życzymy zdrowych spokojnych, pełnych miłości i ciepła rodzinnego Świąt Bożego Narodzenia.

      • Szkolna wycieczka na lodowisko

      • W środę, 21 grudnia , tuż przed świętami Bożego Narodzenia , odbyła się szkolna wycieczka na lodowisko. W piękny dzień, grupa „amatorów i zawodowców ” wraz z opiekunami dotarła na lodowisko w Siedlcach , gdzie z wielką radością doskonaliła swe umiejętności na pięknej tafli lodu. Niektórzy przybyli tu pierwszy raz, ale zapewniali, że nie ostatni, ponieważ euforia jazdy po lodzie była przeogromna.

       Co do techniki tejże jazdy, to można by określić ją jako wybitnie „zindywidualizowaną” i niezwykle różnorodną. Niektórzy zamiast ślizgów solowych preferowali towarzystwo sympatycznych pingwinków lub przejażdżkę grupową. Doskonałej zabawy nic jednak nie mogło zakłócić, ani niekontrolowane akrobacje sportowe, ani drobne upadki.

       Wszyscy zadowoleni i cali powrócili do domów.

      • Ślubowanie klas mundurowych

      • Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim wzięli udział w uroczystym ślubowaniu klas I Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ

      • Wystawa „Znani Nieznani. Polacy światu”

      • W dniu 20 grudnia 2022 roku młodzież Zespołu Szkół Nr1  korzystając  z zaproszenia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim wzięła udział w interesującej lekcji historii, zakończonej zwiedzaniem wystawy  ,,Znani Nieznani. Polacy światu”. Wystawa została przygotowana  przez Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ we współpracy
       z Archiwum Polskiej Akademii Nauk.
       Ekspozycja przedstawia sylwetki  44 wybitnych Polaków zasłużonych dla społeczności
       i krajów, w których zamieszkali po opuszczeniu Polski. Trafili do  najróżniejszych miejsc na świecie, m.in.  do Skandynawii, USA, Kanady, Ekwadoru, Peru, Szwajcarii, Francji, Portugalii, Chin, Japonii oraz Syberii, Gruzji, Kazachstanu i wielu innych, gdzie zasłynęli swoimi osiągnięciami.

 • Nasze media społecznościowe

 • liczba odwiedzin: 341493