• Aktualności

      • Międzynarodowy Dzień Liczby Π

      • 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Π. Niedawno dzień ten ustanowiono też Międzynarodowym Dniem Matematyki.

       Z tego powodu w Naszej Szkole został zorganizowany konkurs matematyczno – plastyczny, którego bohaterką była ta wyjątkowa liczba. Jury złożone z nauczycieli matematyki wyłoniło dwie zwycięskie prace. Ich autorami są: - Julia Ryć z klasy II a i Sebastian Dmowski z klasy III fg. Ponadto trzem uczennicom przyznano wyróżnienia. Te uczennice to: Aleksandra Sawicka – II h, Eliza Chomać - II a i Oliwia Rączka – III jg.

       Laureatom gratulujemy a wszystkim uczestnik konkursu serdecznie dziękujemy!

        Nauczyciele matematyki

      • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole

      • Podczas akademii poświęconej Żołnierzom Niezłomnym nauczyciel historii Jacek Odziemczyk  opowiedział o faktach  związanych z ich walką  o wolność i niepodległość, która toczyła się na terenie Ziemi Sokołowskiej. Wspomniał o mieszkańcach powiatu wywiezionych w głąb Związku Sowieckiego – do obozów nr 270 w Borowiczach oraz 231 i 523 w obwodzie swierdłowskim. Przypomniał o obozie przesyłowym NKWD, który funkcjonował w naszym mieście na przełomie 1944/1945 r. na miejscu obecnego stadionu sportowego przy ul. Lipowej. Nawiązał także do zbrodni sądowych na przykładzie procesu pokazowego z 26 lutego 1945 r., który odbył się w  Sokołowie Podlaskim. Skazano wtedy na karę śmierci 9 osób, a kolejnych 6 na kary więzienia (od 5 do 10 lat). Nawiązał także do walki zbrojnej, jako przykłady podając walki patroli VI Wileńskiej Brygady AK pod Toczyskami Podbornymi 7 kwietnia 1950 r. (zginął wtedy por. Józef Ludwik Małczuk ,,Brzask’’  i kolejnych 2 partyzantów, kilkoro z  nich zdołało wyrwać się z okrążenia 600 – osobowej obławy) oraz Borychowem 30 września 1950 r., gdzie poległ cały 4 – osobowy patrol pod dow. Arkadiusza Czapskiego ,,Arkadka’’.

       Oprawę muzyczną zapewnił szkolny zespół ,,Szara Band’’ w składzie: Martyna Lipka, Kinga Kozak, Hubert Biernat, Kacper Smolik pod kierunkiem Bogusława Kwiatkowskiego i Krzysztofa Niemirki. Dekoracje przygotowała p. Magda Filipiak. Głos zabrała także dyrektor szkoły Małgorzata Baranowska, która podziękowała organizatorom za przygotowanie akademii, nawiązując jednocześnie do dzisiejszej sytuacji narodu ukraińskiego i jego walki o niepodległość.

      • Pomoc Ukrainie

      • Nie ustajemy w ciągłym niesieniu pomocy uchodźcom z Ukrainy. Dziś (10 marca) wolontariusze z  Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim w Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wraz z opiekunem p. Anetą Rosochacką przygotowywali paczki.

       Młodzież z klasy mundurowej, technik logistyk, przygotowała kilkadziesiąt paczek, które w najbliższych dniach przekażemy do osób potrzebujących. Znajdują się w nich żywność, środki higieniczne oraz chemia gospodarcza.

       Dziękujemy za pomoc.

      • Pomagamy czworonogom z Ukrainy!

      • Czworonogi w okresie wojny nie są bezpieczne i także potrzebują pomocy! Niektóre z nich miały sporo szczęścia, ponieważ wyjechały wspólnie ze swoimi właścicielami. Pozostała grupa przebywa w schroniskach, które są ewakuowane lub niestety na terenie kraju z którego niemożliwa jest ewakuacja. Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt chciałoby pomóc zwierzętom z Ukrainy, które już przybyły do Polski i pozostają pod opieką organizacji lub fundacji lub jeśli będzie to możliwe to dostarczyć dary bezpośrednio opiekunom na Ukrainę.

       Ogłaszamy zbiórkę:

       1. Pełnowartościowej karmy suchej i mokrej dla psów i kotów np. Brit, Animonda, Dolina Noteci.
       2. Jednorazowych podkładów sanitarnych.
       3. Smyczy i obroży.
       4. Rękawiczek lateksowych i ręczników papierowych.

       Nie bądźmy obojętni! Pomagajmy!

        

                                                  Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt

      • TENISIŚCI STOŁOWI Z ,,SZAREJ’’ WICEMISTRZAMI POWIATU!

      • W dniu 09.03.2022 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr1 w Sokołowie Podlaskim  odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym.

       Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów dziewcząt i chłopców.

       W kategorii chłopców nasi uczniowie zajęli 2 miejsce i zapewnili sobie udział w rozgrywkach regionalnych. Dziewczęta zajęły 3 miejsce.

       Nasze tenisistki występowały w składzie: Klaudia Karczmarek, Julita Noszczak, Wiktoria Bednarczyk. Wicemistrzowie powiatu to: Krzysztof Kozaczuk, Eryk Wojtkowski, Jan Kozaczuk. Opiekunem zespołów dziewcząt i chłopców jest Bogusław Kwiatkowski.

       Sędzią  zawodów była Elżbieta Markowicz-Wcisłak oraz sędziowie pomocniczy, uczniowie klas 3Ag, 3Bp.  Organizatorem turnieju Powiatowy Szkolny Związek Sportowy  w Sokołowie Podlaskim.

       Pamiątkowe medale i dyplomy wręczyła uczestnikom turnieju  Dyrektor  ZS Nr 1  p. Małgorzata Baranowska.

       Drużyna chłopców będzie reprezentować szkołę  i powiat w rozgrywkach regionalnych w Siedlcach. Naszym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       Kolejność końcowa turnieju:

       Dziewczęta:

       1. SLO

       2. ZSCKR

       3ZSNR1

       4. 1LO

       Chłopcy:

       1. ZSCKR

       2. ZSNR1

       3. 1LO

       4. SLO

      • Pomoc dla dzieci z Ukrainy

      • OFERUJEMY POMOC
       Drodzy rodzice
       W związku z zaistniałą sytuacjąpolityczną
       Publiczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
       w Sokołowie Podlaskim
       oferuje wsparcie w postaci konsultacji
       i rozmów wspierających dla dzieci
       i młodzieży pochodzących
       z Ukrainy, a przebywających naterenie Powiatu Sokołowskiego
       Pomoc będzie można uzyskać podczasdyżurów pełnionych przez psychologów
       wdniach:
       02.03.2022r godzina 16:30-18:30
       03.03.2022r godzina 16:30-18:30
       09.03.2022r godzina 16:30-18:30
       10.03.2022r godzina 16:30-18:30
       16.03.2022r godzina 16:30-18:30
       17.03.2022r godzina 16:30-18:30
       Nasz adres:
       ul. M. Skłodowskiej-Curie 24a
       Sokołów Podlaski
       ZAPRASZAMY

       Pobierz plakat informacyjny

      • POMOC DLA UKRAINY

      • Powiat Sokołowski organizuje zbiórkę rzeczy przeznaczonych dla mieszkańców Ukrainy.

       Zbieramy:

       ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

       KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

       ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

       Zbieramy także koce, śpiwory i karimaty

        

       UWAGA! Nie zbieramy odzieży.

        

       Rzeczy można przynosić począwszy od poniedziałku 28.02.2022r.:

       do hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim (Szara)
       wejście od ulicy Skłodowskiej
       w godzinach 8.00 do 22.00.

       do Urzędu Gminy Sabnie
       w godzinach 8.00 – 15.00

        

       do sali konferencyjnej Urzędu Gminy Sterdyń
       w godzinach 8.00 – 16.00

        

       do Urzędu Gminy Ceranów
       w godzinach 8.00 – 18.00

        

       do Urzędu Gminy Bielany
       w godzinach 8.00 – 15.00

        

       do Zespołu Oświatowego w Grochowie
       w godzinach 8.00 -14.00

        

       do Zespołu Oświatowego w Skibniewie
       w godzinach 8.00 -14.00

        

       do Urzędu Gminy Sokołów Podlaski
       w godzinach 8.00 -16.00

        

       do Sali OSP w Kosowie Lackim
       w godzinach 8.00 - 16.00

        

       do Urzędu Gminy Repki
       w godzinach 8.00 – 15.00

        

       do Gminnego Ośrodka Kultury w Jabłonnie Lackiej
       w godzinach 8.00 – 16.00

        

       ZBIÓRKA OBJĘTA PATRONATEM


        SENATORA Waldemara KRASKI, STAROSTY SOKOŁOWSKIEGO
       oraz BURMISTRZÓW I WÓJTÓW POWIATU SOKOŁOWSKIEGO

      • WALENTYNKI

      • „Święto Zakochanych” - Walentynki obchodzone jest 14 lutego. W tym dniu nie tylko zakochani, ale także bliskie sobie osoby wyznają, jak wiele dla siebie znaczą. Nazwa święta nawiązuje do postaci św. Walentego – patrona ludzi zakochanych. Tego dnia wysyła się osobom bliskim swojemu sercu  kartki walentynkowe, listy miłosne, wiersze, a nawet drobne upominki, często w postaci słodyczy, pluszaków czy też kwiatów.
       Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero w latach 90. XX wieku.

      • Studniówka 2022

      • W sobotni wieczór 15 stycznia 2022r. uczniowie czterech klas maturalnych bawili się na swoim balu studniówkowym w sali „Odeon”. W części oficjalnej uroczystości wystąpili: pani Małgorzata Baranowska – Dyrektor ZS Nr 1, która powitała zgromadzonych, życzyła wszystkim udanej zabawy, a tegorocznym maturzystom powodzenia na czekających ich egzaminach. Następnie pan Jacek Odziemczyk - Przewodniczący Rady Powiatu odczytał skierowany do maturzystów list senatora Waldemara Kraski, a pan Ryszard Domański - Wicestarosta Powiatu Sokołowskiego życzył młodzieży dobrej zabawy na balu studniówkowym i powodzenia na egzaminie dojrzałości. Z kolei przedstawiciele maturzystów podziękowali dyrekcji szkoły, wychowawcom oraz nauczycielom za trud włożony w ich edukację. Wyrazem wdzięczności były złożone na ręce pedagogów bukiety kwiatów. Następnie Pan Jacek Abramczuk- przedstawiciel Rodziców maturzystów podziękował gronu pedagogicznemu za zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia, a Anna Soszyńska z klasy 3 Ag w imieniu wszystkich uczniów klas maturalnych wyraziła słowa wdzięczności dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom oraz rodzicom. Część oficjalną balu studniówkowego zakończył tradycyjny polonez odtańczony przez maturzystów, których, jak co roku, przygotował do tej wyjątkowej chwili pan Jacek Jackowski.

       Ta wyjątkowa noc pozostanie w pamięci na długo. Piękne kreacje maturzystek, wytworne garnitury maturzystów zrobiły na wszystkich obecnych ogromne wrażenie. Zabawa w miłej atmosferze trwała do białego rana, a jej wspomnienia umilą codzienność. Teraz czas na naukę! Za 100 dni Matura! Wszystkim uczniom klas maturalnych naszej szkoły życzymy sukcesów na tym sprawdzianie dojrzałości. Powodzenia!

      • Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

      • Uczniowie z klas: Ia, Ih, IIa i IIIAg zainteresowani poszerzeniem wiedzy z zakresu ekologii, a także ochrony ochrony środowiska wzięli udział w szkolnym etapie Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Od uczestników wymagana była znajomość bieżących podstaw prawnych ochrony środowiska oraz aktualności prasowych, radiowych i telewizyjnych związanych z ekologią i środowiskiem przyrodniczym w Polsce i na świecie.

       Cel Olimpiady to:

       - kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego, budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych

       - wyzwalanie aktywności badawczej młodego pokolenia oraz inspiracja do podejmowania inicjatyw i praktycznych działań na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska,krajobrazu oraz warunków życia ludzi  i degradacji środowiska

       - zapoznanie młodzieży z aktualną literaturą i przepisami obowiązującego prawa w dziedzinie ochrony środowiska.

      • Spotkania dla ekonomistów

      • Uczniowie klasy IIIFp kształcący się w zawodzie technik ekonomista w I semestrze roku szkolnego 2021/2022 uczestniczyli w trzech spotkaniach mających na celu przybliżenie im praktycznych aspektów pracy księgowego. Organizatorem szkoleń było Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie. Spotkania realizowane były z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams. Tematem pierwszej prelekcji było "Znaczenie rachunkowości dla funkcjonowania podmiotów gospodarczych – wybrane zagadnienia". Spotkanie prowadziła Pani Jadwiga Godlewska – biegły rewident. Druga prelekcja dotyczyła "Form opodatkowania dochodów przedsiębiorców", prowadziła ją Pani Katarzyna Tomala – doradca podatkowy. Ostatnia prelekcja przybliżyła uczniom "Podstawowe zagadnienia dotyczących podatku od towarów i usług". Szkolenie prowadziła Pani Joanna Podkówka-Sędek – specjalista ds. podatków. Wiadomości zdobyte na szkoleniach  przydadzą się uczniom w dalszym toku edukacji. Prowadzący posiadają bardzo duże doświadczenie i obszerną wiedzę, którą w sposób profesjonalny i przystępny przekazali uczestnikom.

      • Orszak Trzech Króli

      • Nasza społeczność szkolna od początku organizacji Orszaku Trzech Króli  w Sokołowie Podlaskim jest zaangażowana w przygotowanie tychże ulicznych jasełek. W tym roku przedstawienie scenki „Dwór u Heroda” odbyło się na placu przed naszą halą sportową.
       Hasłem tegorocznego orszaku były słowa "Dzień dziś wesoły…!". Jest to fragment znanej wszystkim kolędy "Z narodzenia Pana…". Scenariusz przedstawienia zachęcał do przeżywania Bożego Narodzenia w sposób radosny, a jednocześnie miał uświadomić, nas współczesnych ludzi, jak ważne jest zrozumienie istoty świętowania Objawienia Pańskiego.
       W przedstawieniu udział wzięli: Natalia Gawrysiuk (III Bp), Marzena Górska (III Ap), Dobrosława Mosiej (IIA), Eliza Chomać (IIA), Jakub Prokopczuk (III Hp) oraz Kacper Kopa (II A). Oprawę muzyczną przygotował szkolny zespół muzyczny w składzie: Kamila Szymańska, Kinga Kozak, Kacper Smolik i Hubert Biernat.

       Młodzieży gratulujemy udanego występu, wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie dziękujemy za pomoc.

       Mamy nadzieję, że w następnym roku pandemia nie popsuje nam planów i będziemy mogli ponownie pokazać scenkę „Dwór u Heroda” w nowej odsłonie.

      • Życzenia świąteczne

      • Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
       niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących
       minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok.
       W tym wyjątkowym czasie pragniemy złożyć serdeczne
       życzenia zdrowia, szczęścia, radości i pokoju w 2022 roku,
       dając siłę do realizacji marzeń, którymi warto się dzielić
       i nadziei, bez której nie da się żyć.

       Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi,

       Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1

      • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA KARMY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

      • W dniach 13-17.12.2021r. odbyła się świąteczna zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt. Udało się zebrać ~100 kg karmy suchej  oraz 10 kg mokrej, a także kilka drobnych przysmaków. Z pewnością taka paka ucieszy niejednego psiaka ze Schroniska dla Psów w Sokołowie Podlaskim oraz kociaki wolno żyjące z terenu miasta Sokołów.

       Dziękujemy serdecznie wszystkim Darczyńcom, którzy podarowali karmę i pomogli napełnić psie i kocie brzuszki.

       Pozdrawiamy✋️

       Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt

      • Spotkania wigilijne w Zespole Szkół Nr1

      • 16 i 17 grudnia 2021r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zgromadzili się w świetlicy szkolnej, by uczestniczyć  w spotkaniu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Fragmenty Ewangelii o narodzeniu Pańskim oraz przesłanie świąt Bożego Narodzenia wygłosił ks. Sylwester Falkowski. Tradycje i zwyczaje świąteczne przypomniała Sandra Hardej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Natalia Gawrysiuk, Kacper Brzezik, Krystian Piejka z opiekunem Iwoną Piętką złożyli życzenia dyrekcji, nauczycielom, kolegom i koleżankom, wielu radosnych chwil, zdrowia, aby nowo Narodzony Chrystus przyniósł  szczęście i pojednanie. Dyrektor szkoły pani Małgorzata Baranowska życzyła wszystkim, aby chwile spędzone przy wigilijnym stole były czasem wolnym od trosk i  problemów codzienności, by Nowy 2022 rok przyniósł radość i spełnienie marzeń. W czasie spotkania wystąpił zespół Szara Band grając  tradycyjne i współczesne kolędy. Zespół wystąpił w składze: Martyna Lipka, Kinga Kozak, Hubert Biernat, Kacper Smolik - wokal, Jagoda Bazylczuk - flet oraz nauczyciele Krzysztof Niemirka- klawisze, Bogusław Kwiatkowski- gitara. Świąteczne dekoracje wykonała Magdalena Filipiak. Tego dnia odbyły się klasowe spotkania wigilijne uczniów  z wychowawcami. Przy śpiewie kolęd uczniowie dzielili się opłatkiem, składając sobie  życzenia, wspólnie spożywali  przygotowane potrawy.  Podczas wigilii klasowych panowała uroczysta i świąteczna atmosfera.

      • POMNAŻAMY DOBRO W TRUDNYCH CZASACH

      • Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, które większości z nas kojarzą się z  błogim czasem spędzanym w rodzinnym gronie. Nie możemy w tym czasie zapominać o osobach potrzebujących naszego wsparcia.

       Dlatego  w Caritas Diecezji Drohiczyńskiej po raz kolejny wolontariusze z naszej szkoły pod opieką p. Marty Stelmach i p. Anety Rosochackiej przygotowywali paczki dla osób potrzebujących.

       Cieszymy się i dziękujemy, że nasza młodzież otwiera serca na drugiego człowieka.

      • Dzień Wolontariusza w ZS Nr 1

      •  „Wolontariat jest pewną szkołą życia, która uczy poświęcenia i  troski o innych”.

       W grudniu przypada święto wszystkich osób, które bezinteresownie angażują się w inicjatywy na rzecz innych ludzi, środowiska czy otoczenia. Tegoroczna działalność upływa w cieniu pandemii koronawirusa, która dla wolontariatu i osób zaangażowanych w tę działalność jest ogromnym wyzwaniem, ale również sprawdzianem wytrwałości.

       Wolontariusze  z klas:  IIA, III Hp, IIIFp i IIIJp uczcili swoje święto, słuchając prelekcji pani Joanny Błońskiej – kuratora wystawy „Sokołowscy Twórcy” w Galerii „Dom” Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Następnie uczestniczyli w spotkaniu  integracyjnym  w pizzerii „Da Grasso”.

       Wszystkim Wolontariuszom  z naszej szkoły  życzymy zdrowia i  ogromu determinacji w budowaniu  lepszego świata, bo przecież dobro, które czynimy wraca do nas ze zdwojoną siłą!

      • Dinozaury na Mazowszu - odkrycie unikatowych w skali światowej śladów dinozaurów

      • W poniedziałek 13 grudnia odbyła się  naukowa konferencja online, której tematem było odkrycie unikatowych w skali światowej nowych stanowisk paleontologicznych z pozostałościami po jurajskich dinozaurach. Wzięła w niej udział Weronika Czapska - uczennica klasy 3Ag. Konferencja była okazją do pogłębienia wiedzy w zakresie paleontologii i rozwijania zainteresowań geograficznych.

       20 lipca 2021 roku prof. dr hab. Grzegorz Pieńkowski geolog z Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego oraz dr Grzegorz Niedźwiedzki z Uniwersytetu w Uppsali (Szwecja), uczestniczącw eksploatacji piasków ilastych, odkryli na płytach dolnojurajskich piaskowców w kamieniołomie w Borkowicach idealnie zachowane ślady dinozaurów  drapieżnych i roślinożernych oraz szczątki innych zwierząt i ryb. Znaleziska tropów wskazują na złożony zespół faunistyczny dinozaurów zamieszkujący ten obszar około 200 milionów lat temu. Odkopane w Borkowicach  tropy dinozaurów to najlepiej zachowanie ślady w Polsce, a jak donoszą odkrywcy nawet na Grenlandii, nie ma tak idealnych pozostałości jakie zostały odkryte w Polsce. Według odkrywców fauna dinozaurów z Borkowic należy do jednej z najbogatszych odnotowanych w osadach dolnojurajskich na świecie. Pomimo 200 lat odciski wyglądają jakby powstały zaledwie wczoraj. Co więcej znajduje się także kości, które można porównać do szkieletów dinozaurów, które żyły w tamtym czasie geologicznym.

       Stanowisko to jest obszarem badań geologicznych, sedymentologicznychi paleontologicznych i będzie miało bardzo duże znaczenie dla regionu i nauki. Dzięki tym odkryciom można określić środowisko w jakim żyły dinozaury, wykonać rekonstrukcję zwierząt. Jak wiadomo nic tak nie zachwyca jak te legendarne stworzenia. Wiedza o ich występowaniu zdecydowanie wpłynie na duży rozwój regionalny i turystyczny,  dzięki któremu będzie można przekazywać szeroką wiedzę o Ziemi i zmianach klimatu, które spowodowały wyginięcie tych cudownych zwierząt. Jest to naprawdę wielkie osiągnięcie, które ma rozgłos na cały świat i aż trudno uwierzyć, że takie skarby geologii historycznej zostały odnalezione właśnie w Polsce.

      • Podziekowanie

      • Naszym kochanym Uczniom, Nauczycielom oraz wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy za każdy dar oraz przejaw życzliwości i troski o najbardziej potrzebujących. Dzięki Wam, po raz kolejny, Świąteczna Zbiórka Żywności bardzo nam się udała.

       Wielkie dzięki!!!

       Organizatorzy

      • XVI Światowy Szczyt Cyfrowy ONZ - IGF 2021 w Katowicach

      • W dniach 6-10 grudnia 2021 r. uczniowie klasy 3Bp II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr1 Maja Zajączkowska i Jakub Zduniak uczestniczyli online w Szczycie Cyfrowym ONZ – IGF 2021, którego Polska była tegorocznym gospodarzem. Spotkania odbyły  się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Były one kontynuacją  konferencji z udziałem światowych ekspertów, przeznaczonej dla młodego pokolenia, pt. "Etyka w technologii i internecie" z 31 maja 2021 r., w której nasi uczniowie mieli już zaszczyt uczestniczyć.
       IGF (Internet Governance Forum - Światowe Forum Zarządzania Internetem) to międzynarodowe spotkanie z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ma być ono miejscem wymiany myśli i doświadczeń w zakresie zarządzania internetem.

       Internet United (tłum. zjednoczony internet) – łączący wszystkich swoich użytkowników w jedną społeczność odpowiedzialną za jego kształt i funkcjonowanie to niezwykle istotne hasło na obecnym Szczycie Cyfrowym. To nasze wspólne marzenia, pomysły, potrzeby i działania, które tworzą internet przyszłości!
       Podczas tegorocznej edycji wydarzenia wielokrotnie podkreślano, że jednym z największych problemów i wyzwań współczesnego świata jest wykluczenie cyfrowe wielu regionów świata ze szczególnym uwzględnieniem tzw. Południa, czyli państw położonych poniżej równika. Eksperci omówili główne wyzwania stojące przed globalną społecznością z perspektywy krajów rozwijających się.

       W 16 edycji  szczytu wzięło udział w sumie 10,3 tys. uczestników ze 175 krajów, z czego ok. 2 tys. osób przybyło do Katowic. W piątek odbyła się uroczystość zakończenia IGF 2021.
       Najważniejsze wnioski i cele ze Szczytu Cyfrowego ONZ: likwidacja nierówności w dostępie do sieci,  promowanie podejścia skoncentrowanego na człowieku i zapewnienie powszechnego dostępu do sieci ( 3 mld ludzi na świecie wciąż nie ma dostępu do sieci ), wspieranie zróżnicowanych poglądów, sprawiedliwie dystrybuowanie i zarządzanie informacją, zniwelowanie różnic między globalną Północą i globalnym Południem, a przede wszystkim ochrona praw człowieka i  bezpieczeństwo cyfrowe na świecie.

       Już za rok  Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2022 odbędzie się w Afryce,
       w stolicy Etiopii - Addis Abebie. My również zamierzamy w nim online uczestniczyć.

      • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

      • W dniu 9 grudnia miłośnicy języka angielskiego po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego " English High Flier". Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego "Łowimy Talenty". Pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty językowe.
       Organizatorzy: A. Czarnocka, B. Maseko, M. Winczaruk 

      • Informacja o szczepieniach COVID-19

      • W dniu 14.12.2021 o godzie 14:30 -18:00 w Sokołowie Podlaskim przy ul. ks. Bosko 5 (od ul. Generała Władysława Andersa) jest dzień otwarty szczepień przeciwko COVID-19 dla wszystkich osób pełnoletnich.
       Osoby poniżej 18 roku życia zapraszamy z prawnym opiekunem. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

       Szcepionka BioNTech,Pfizer Typ szczepionki: RNA.
       Sposób podawania :Wstrzyknięcie domięśniowe

      • Mikołajkowe świętowanie klasy 1F

      • 6 grudnia uczniowie klasy 1F z opiekunami: p. Moniką Jackowską i p. Magdaleną Filipiak, uczestniczyli w wyjściu integracyjnym z okazji Mikołajek. Około godziny 11 poszliśmy  na wspólny posiłek do Da Grasso. Następnie w doskonałych humorach, po niespodziewanym spotkaniu ze św. Mikołajem, udaliśmy się na kręgle do Junavi, gdzie w duchu uczciwej rywalizacji rozegraliśmy pojedynek. Wspólnie spędzony czas, na pewno dał nam poczucie jedności , chwilę relaksu i zapomnienia od trudnej sytuacji pandemicznej.

      • Podwójne zwycięstwo w siatkówce dziewcząt i chłopców !

      • Pełnym sukcesem naszych drużyn zakończył się turniej powiatowy siatkówki dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych rozegrany na naszej hali sportowej. Drogą do sukcesu musiało być zwycięstwo z każdym z wyłonionych w drodze losowania przeciwnikiem. Gra systemem pucharowym okazała się skuteczna w pozytywnym rozstrzygnięciu wszystkich pojedynków. Wysokie zwycięstwa z były nagrodą za ciężką pracę w przygotowaniach przed zawodami. Wszystkim naszym sportowcom serdeczne dziękujemy, życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w reprezentowaniu naszej szkoły.

      • Mikołajki na lodowisku

      • Z okazji Mikołajek uczniowie klasy 2J oraz 2H pod opieką pani Sylwii Chruścickiej, pani Moniki Sawickiej i pana Adama Elbicha, wybrali się na wycieczkę do Siedlec. Zaczęliśmy od seansu filmowego w Nove Kino, gdzie obejrzeliśmy pełen przyjaźni film „Wilk, lew i ja”.  Następnie udaliśmy się na szybki posiłek w Galerii Siedlce. Jednak głównym celem wycieczki było miłe i aktywne spędzenie czasu podczas jazdy na łyżwach, a jednocześnie nauka i doskonalenie tej zimowej dyscypliny sportowej. 

       Bardzo szybko okazało się, że pobyt na lodowisku jest nie tylko świetną formą rozrywki, ale przede wszystkim intensywną aktywnością ruchową. Znaczna część grupy doskonale radziła sobie z jazdą na łyżwach, a uczniowie, którzy stawiali pierwsze kroki na tafli lodowej, bardzo szybko wykształcili w sobie równowagę i samodzielnie się poruszali. Doświadczeni łyżwiarze chętnie pomagali kolegom nowicjuszom.

      • Złoty Pierścień Rosji

      • Dzisiaj odbyło się spotkanie online z Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego UMCS w Lublinie pt.: "Złoty Pierścień Rosji". W wydarzeniu wzięły udział klasy 2i i 3Ag

      • Szkolny konkurs geograficzny

      • Dnia 25.11.2021 roku odbył się Szkolny Konkurs Geograficzny, w którym udział wzięło 44 uczniów z następujących klas: 3Ag, 3Bp, 3Fg, 2A, 2F.
       Celem konkursu było poszerzenie wiedzy geograficznej, rozwijanie zainteresowań poznawczych i uzdolnień uczniów, wdrażanie do samokształcenia, rozwijanie zdrowego współzawodnictwa oraz sprawdzenie własnej wiedzy i umiejętności. Uczniowie  zmierzyli się z 26 zadaniami zamkniętymi i otwartymi dotyczącymi  zakresu  zagadnień z geografii fizycznej.

       Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów w II etapie konkursu.
       Wyniki zostaną ogłoszone w grudniu

      • Dzień Czystego Powietrza

      • W dniu 26 listopada 2021r. pani Marta Leśniczuk specjalista ds. ochrony środowiska w Urzędzie Miasta Sokołów Podlaski przeprowadziła prelekcję dla grupy młodzieży – uczniów klasy III Ag na temat programu Czyste powietrze.

       Czysta Ziemia, na której żyjemy, dostęp do pitnej wody, czy oddychanie czystym powietrzem to podstawowe warunki naszego życia. Dlatego tak ważne jest upowszechnianie wiedzy i działań z zakresu ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju oraz kształtowanie zachowań prośrodowiskowych młodego pokolenia.

       Celem spotkania było  zainteresowanie młodzieży tematyką zanieczyszczenia powietrza, podniesienie świadomości w zakresie szkodliwości smogu dla zdrowia i życia, a także popularyzacja działań ograniczających jego powstanie i oddziaływanie. Podczas prelekcji omówiono źródła zanieczyszczeń powietrza, najważniejsze substancje zanieczyszczające oraz zjawiska wynikające z zanieczyszczeń atmosfery takie jak globalne ocieplenie klimatu, dziura ozonowa, kwaśne deszcze oraz smog. Najważniejszym celem programu Czyste powietrze, jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych piecach. Gość zwrócił uwagę na wybór opału dobrej jakości, a także czego nie wolno spalać w kotłach, piecach                                        i kominkach.

       Pani Marta Leśniczuk przedstawiła główne założenia Mazowieckiej Uchwały Antysmogowej w ramach której nastąpi stopniowa wymiana przestarzałych kotłów węglowych na urządzenia spełniające obowiązujące normy emisji zanieczyszczeń. Poinformowała o możliwości pozyskania dofinansowania do wymiany źródeł ciepła. Zwróciła także uwagę na przyjazne środowisku – ekologiczne źródła ogrzewania, tj. ogrzewanie gazowe, systemy ciepłownicze i odnawialne źródła energii.

       PAMIĘTAJ! Czyste powietrze zależy od Twoich wyborów.

                                                                                                                                  Koło Ekologiczne

      • Pożegnanie

      • Ze smutkiem żegnamy naszą serdeczną koleżankę, Larysę Usow. Pani Larysa była wieloletnim nauczycielem ZSNr1, wspaniałym i cenionym wychowawcą, ciepłym, oddanym przyjacielem.

       Pozostanie w naszej pamięci:

       Dyrekcja,

       Nauczyciele,

       Pracownicy administracji i obsługi,

       Absolwenci szkoły.

       Uroczystości pogrzebowe odbędą się 27.11.2021 r. (sobota) w kaplicy pw. św. Jana Pawła II w Ignatkach- Osiedle pod Białymstokiem.

      • SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

      • Dnia 15.11.2021r. uczniowie ze Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt z klasy 3hp: Julia Rzeska i Julia Bindas oraz z 3fp: Kacper Wojciuk wraz z nauczycielem Panią Dorotą Odziemczyk odbyli wizytę w „leśniczówce” mieszczącej się w Budach Kupientyńskich. Mieliśmy okazję porozmawiać z leśniczym - Panem Waldemarem Szmurło. Spotkanie miało na celu przybliżenie życia zwierząt leśnych. Dzięki rozmowie dowiedzieliśmy się, że nie zdrowo jest całorocznie dokarmiać zwierzęta, ale w momencie gdy są srogie zimy i trudno jest zdobyć pokarm - trzeba je wspomóc. Ptaki najchętniej jedzą słoninę, nasiona oleiste, zboża i kule ze smalcu z ziarnami, a sarny, łosie i zające są roślinożercami. Dowiedzieliśmy się także, że drzew z dziurami nie należy ścinać ponieważ jest to naturalne schronienie dla ptactwa. Nie zabrakło wizyty przy pomniku „Dąb Powstańca” i wysłuchania o jego historii.

       Dziękujemy Panu Waldemarowi za tak ważną lekcję.

       Julia Rzeska i Julia Bindas

      • Konkurs recytatorski

      • Zapraszamy uczniów klas pierwszych do udziału w konkursie recytatorskim poezji K. K. Baczyńskiego, który odbędzie się 1 grudnia 2021 r. Zgłoszenia (imię i nazwisko oraz tytuł prezentowanego utworu) należy kierować do biblioteki szkolnej do 29 grudnia.

       Organizatorzy konkursu: Monika Siwa, Magdalena Filipiak, Dorota Jastrzębska.

       Informacje o konkursie

      • "Poznajemy Rosję - online"

      • W piątek 19 listopada odbyło się spotkanie online przeprowadzone przez Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego w Słupsku pt.: "Poznajemy Rosję – online". Celem spotkania było zapoznanie uczniów  z kulturą, tradycjami i symboliką Rosji, a także pokaz możliwości wykorzystania technologii informatycznych w celach edukacyjnych i poznawczych. Uczniowie mieli okazję poznać m.in. rosyjską sztukę ludową, dowiedzieć się jaka symbolika związana jest z kolorami rosyjskiej flagi, jakie miasto jest stolicą rosyjskich samowarów oraz co było inspiracją do stworzenia matrioszki.

      • Zbliża się magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia!

      • Przyczyń się do tego,  aby i inni mogli przeżywać go radośnie :)

       Podziel się z potrzebującymi produktami żywnościowymi z długim terminem ważności  (słodycze, herbata, kawa).

       Bardzo mile widziane nowe przybory szkolne (np. zeszyty, kredki, flamastry, bloki, książeczki, kolorowanki, długopisy).

       Liczy się każdy dar!

       Zbiórkę produktów prowadzą :

       H. Chojecka,  M. Winczaruk,  U. Mielniczuk,  M. Borysiak-Wojewódzka,

       M. Linczewska, D. Odziemczyk, E. Dąbrowska

       Termin zbiórki: 22.11. – 10.12.2021r.

       Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

      • VIII edycja ogólnopolskiej olimpiady z języka polskiego ,,Życie i twórczość Bolesława Prusa”

      • 16 listopada 2021 roku w naszej szkole odbyła się VIII EDYCJA  OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY Z JĘZYKA POLSKIEGO ,,ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ BOLESŁAWA PRUSA”. Celem przedsięwzięcia było poznanie życia i twórczości jednego z najsłynniejszych pisarzy doby realizmu. Młodzież przygotowująca się do konkursu gromadziła wiedzę o biografii Prusa, korzystając z nowoczesnych źródeł informacji oraz czytając lektury dotyczące biografii pisarza , np. Moniki Piątkowskiej „Prus. Śledztwo biograficzne”. Uczestnicy Olimpiady obowiązkowo musieli przeczytać powieści: „Faraon” i „Lalka” oraz nowele i opowiadania: „Z legend dawnego Egiptu”, „Antek”, „Katarynka”, „Kamizelka”, „Nawrócony” i „Omyłka”.

       W zmaganiach olimpijskich uczestniczyli: Eliza Chomać ( IIA), Dobrosława Mosiej (IIA), Julia Ryć (II A), Julia Dobrowolska ( II J), Adrian Olszewski( II J), Oliwia Odowska (III Ap), Kornelia Kulikowska ( III Ap), Świnarska Weronika (III Ap), Julia Bartnik (III Bp), Zuzanna Kalisiak (III Bp),  Michał Mikołajczuk (III Jg), Mateusz Tręda (III Jg), Mateusz Gregorczuk (III Jp), Mateusz Kurach (III Jp), Bartosz Tomczuk (III Jp), Ewa Banasiuk ( II Hp), Karolina Grzeszek ( III Hp), Julia Rzeska (III Hp).

       Wszystkim uczniom gratulujemy i wierzymy, że zdobyta wiedza i umiejętności przyczynią się do sukcesu nie tylko podczas egzaminu maturalnego, ale również w dorosłym życiu!

      • Olimpiada z języka polskiego – „Mitologia grecka i rzymska”

      • Mity są mocno zakorzenione w naszej świadomości i kulturze. Od początku towarzyszą człowiekowi w budowaniu jego tożsamości oraz w  obserwowaniu i wyjaśnianiu świata. Tak głęboko przeniknęły do naszej świadomości i współczesnego języka, że nie zdajemy sobie sprawy, iż codzienne sytuacje oceniamy, wyjaśniamy i definiujemy za pomocą mitów i pojęć mitologicznych.

       15 listopada 2021 roku młodzież z naszej szkoły przystąpiła do VIII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY Z ,,MITOLOGII GRECKIEJ I RZYMSKIEJ'' skierowanej do uczniów szkoły średniej. Celem tego przedsięwzięcia było: rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej uczniów,  pobudzanie  do poszukiwania, porządkowania i przedstawiania informacji, a także możliwość inspiracji uczniów do własnego i twórczego myślenia. Należało znać bardzo dobrze treść  „Mitologii” Jana Parandowskiego oraz lektury uzupełniające „Mitologię Greków i Rzymian” Zygmunta Kubiaka oraz „Mitologię grecka i rzymską” Katarzyny Marciniak.

       Do OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY Z JĘZYKA POLSKIEGO  przystąpili uczniowie: MICHAŁ KOWALCZYK (IA), NATALIA KURSA (IA), KRYSTIAN WIŚNIEWSKI (IA), MICHAŁ WOJTKOWSKI (IF), KIGA ROMAŃCZUK (IH), EWELIA BUJALSKA (IH), NATALIA PACZÓSKA (IH).

       Uczestnikom gratulujemy i czekamy na wysokie wyniki zmagań olimpijskich z języka polskiego!

      • AKCJA KRWIODAWSTWA

      • 16 listopada 2021 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego  przeprowadzono akcję honorowego oddania krwi przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1 oraz honorowych dawców krwi z rejonu miasta.

       Akcję przeprowadzono przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy. W pomoc zaangażowali się uczniowie z klas licealnych o profilu medycznym. Krew będzie przekazana na leczenie p. Jarosława Radawca - mieszkańca naszego powiatu.

       Do punktu poboru krwi zgłosiło się 45 osób, z czego 22 osoby oddały krew, a pozostałe osoby z różnych przyczyn nie mogły tego uczynić. Łącznie zebrano 10 litrów krwi.

       Organizatorzy akcji składają wyrazy uznania i podziękowania honorowym dawcom krwi, a także wszystkim osobom, które wyraziły chęć oddania krwi, ale z różnych przyczyn nie mogły aktywnie uczestniczyć w akcji.

       Wszystkich pełnoletnich uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych akcjach krwiodawstwa.

      • 11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      • Uroczyste obchody 103. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyły się 11 listopada. Były okazją do upamiętnienia  wyjątkowej daty z  historii naszego kraju 11 listopada 1918 roku. W tym dniu Polska po 123 latach niewoli odzyskała upragnioną wolność.
       W uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Kościele Salezjanów w Sokołowie  Podlaskim udział wzięły Poczty Sztandarowe Zespołu Szkół Nr 1 i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Koło Sokołów Podlaski oraz przedstawiciele młodzieży klas mundurowych.  Mszę Świętą o godz. 12.00 rozpoczęto podniosłym odśpiewaniem  przez zgromadzonych przedstawicieli lokalnych władz, kombatantów, młodzieży, harcerzy i mieszkańców miasta hymnu Rzeczpospolitej Polskiej. Po Mszy Świętej zgromadzeni w asyście pocztów sztandarowych i młodzieży  klas mundurowych Zespołu Szkół Nr 1 przeszli pod pomnik Czynu Niepodległościowego w parku im. Adama Mickiewicza, gdzie ponownie odśpiewano hymn oraz wysłuchano okolicznościowych przemówień i złożono wieńce. O oprawę muzyczną uroczystości zadbał zespół naszej szkoły „ Szara Band ”.

      • WIZYTA BISKUPA PIOTRA SAWCZUKA – ORDYNARIUSZA DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ

      • Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów! - serce orle i wzrok orli ku przyszłości. Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny. (,,,) Pamiętajcie - orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko" – takimi słowami skierowanymi  przez błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego do młodzieży, przedstawiciele uczniów powitali Księdza Biskupa Piotra Sawczuka, który 10 listopada2021 roku  przybył do naszej szkoły z wizytą w ramach wizytacji kanonicznej w parafii konkatedralnej. Spotkał się z Dyrekcją, nauczycielami, przedstawicielami rodziców, pracownikami szkoły oraz uczniami.

       Spotkanie rozpoczęło się od powitania przybyłych gości przez Panią Dyrektor Małgorzatę Baranowską oraz przez uczniów. Następnie w ramach projektu „Szkoła do Hymnu”, wspólnie odśpiewano Hymn Polski oraz wszyscy zebrani wysłuchali krótkiej prelekcji historycznej p. Jacka Odziemczyka na temat bohaterów i walk o niepodległość Polski, które miały miejsce na terenie Powiatu Sokołowskiego.

       Zwracając się do zebranych ks. Biskup podkreślił, jak ważne w dzisiejszych czasach jest wychowanie i uczenie młodego pokolenia wiary, tradycji oraz miłości do Ojczyzny i drugiego człowieka. Nauczycielom  podziękował za stwarzanie klimatu życzliwości dla obecności Kościoła w szkole oraz jego zadań duszpasterskich. Spotkanie zakończyło się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa dla całej społeczności szkolnej.

      • "Tytka Charytatywna"

      • Rozpoczyna się kolejna edycja akcji "Tytka Charytatywna". Akcja jest idealną okazją, aby dostrzec tych, którzy są przy nas i potrzebują naszego wsparcia.

       Dziś wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 1 im K.K Baczyńskiego wraz z p. Aneta Rosochacką uczestniczyli w przygotowaniu do dystrybucji  na parafie  „Tytek charytatywnych ”

       „Tytka”  to papierowa torba, do której można włożyć podstawowe i trwałe produkty spożywcze oraz środki czystości. Jest to łatwy i bardzo skuteczny sposób, aby zachęcić całe rodziny do pomocy potrzebującym i budować wśród nas odpowiednie postawy prospołeczne.

       Zgromadzona w ten sposób żywność stanowi jeden z filarów całorocznego  wsparcia dzieł Caritas, w tym jadłodajni oraz  pomocy indywidualnej świadczonej ubogim rodzinom.

      • ,,Zaduszki 2021 – o nich pamiętamy"

      •           „Można odejść na zawsze, by stale być blisko”

                      (Ks. Jan Twardowski)

                           

       Święto Zmarłych… Wspominamy tych, którzy odeszli na zawsze, a byli nam bardzo drodzy. W ostatnim roku straciliśmy wielu wybitnych ludzi polskiej kultury. Toteż 5 listopada w  montażu słowno-muzycznym, przygotowanym przez uczniów naszej szkoły, upamiętniliśmy znane osoby z życia publicznego: aktorów, wokalistów, kompozytorów, grafików i  dziennikarzy,  zmarłych pod koniec 2020 roku i w 2021 roku.  Wśród  nich byli: Dariusz Gnatowski, Piotr Machalica, Maria Koterbska, Henryk Chmielewski, Ryszard Kotys, Krzysztof Kowalewski, Piotr Świąc, Krzysztof Krawczyk, Zygmunt Malanowicz, Bronisław Cieślak, Jan Pęczek, Paweł Nowisz, Krzysztof Kiersznowski i Andrzej Zaorski. Krótkie prezentacje sylwetek zasłużonych dla polskiej kultury artystów zostały wzbogacone o archiwalne nagrania piosenek, fragmenty ról teatralnych i filmowych, a także wypowiedzi artystów, których w tym dniu wspominaliśmy. Refleksję nad Dniem Zadusznym i przemijaniem uświetniły wzruszające deklamacje wierszy Tadeusza Różewicza "Czas na mnie" oraz Stanisława Grochowiaka „Jak mały jest człowiek bez Boga” i „Głód” w wykonaniu uczennic naszej szkoły. Spotkanie zakończyliśmy piosenką "Oto jest życia mała garść".

       Uroczystość przygotowali uczniowie z klas: I f – Martyna Lipka, II a - Eliza Chomać, Dobrusia Mosiej, Julia Ryć, Kacper Kopa, II j – Julia Dobrowolska, Kacper Tręda i Adrian Olszewski pod kierunkiem pani Agnieszki Pachołowskiej i pani Magdaleny Filipiak.

      • 46 Olimpiada Języka Angielskiego - ETAP SZKOLNY

      • 4.11.2021r. 16 uczniów zmierzyło się z tegoroczną Olimpiadą Języka Angielskiego  organizowaną przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego. Tegoroczny test składał się z ośmiu części, które sprawdzały wiedzę leksykalno-gramatyczną. Na rozwiązanie pracy uczniowie mieli 60 minut.

       Warunkiem przejścia do etapu okręgowego jest uzyskanie co najmniej 30 punktów.

       Trzymamy kciuki za wyniki!

       Organizatorzy:

       Marzena Borysiak-Wojewódzka

       Magdalena Linczewska

      • Konkurs z języka rosyjskiego

      • 28 października w naszej szkole odbył się  konkurs z języka rosyjskiego. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy 1A, 3Ap, 3Fp, 3Hp, 3Fg, Konkurs miał formę pisemnego testu, składającego się z zadań gramatycznych, leksykalnych,  tekstu słuchanego i czytanego. Uczniowie mogli się wykazać  umiejętnościami językowymi.

       Nauczyciele języka rosyjskiego

      • Pamiętamy!

      • Dzień Wszystkich Świętych i Narodowe Święto Niepodległości jest okazją, aby pamiętać nie tylko o osobach zmarłych z naszych rodzin, ale także o członkach lokalnej społeczności.

       Pamiętając o żołnierzach, którzy oddali życie za naszą wolność i niepodległość  organizujemy prace porządkowe grobów wojennych będących pod opieką Zespołu Szkół Nr1 na cmentarzu przy ulicy Bartoszowej. Pamięć ta jest wyrazem szacunku i wdzięczności dla bohaterów ważnych wydarzeń w historii naszego miasta.

       Przedstawiciele klasy 3Bp Zespołu Szkół Nr 1 z wielkim zaangażowaniem uporządkowali i udekorowali groby naszych rodaków.

      • Klasa mundurowa z szarej gościem w sokołowskiej komendzie

      • Wczoraj tj 25 października 2021 roku do Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim przybyli zaproszeni uczniowie klas mundurowych. Komenda od lat współpracuje z Zespołem Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, która w 2014 roku jako pierwsza w powiecie zapoczątkowała promowanie profili mundurowych w szkołach średnich, tworząc min. klasę policyjną. Młodzież z klas mundurowych jest bardzo zainteresowana pracą wykonywaną przez Policje, dlatego też uczniowie chętnie uczestniczą w spotkaniach organizowanych wraz z funkcjonariuszami z KPP Sokołów Podlaski. Młodzież została przywitana przez Komendanta Powiatowego w Sokołowie Podlaskim insp. Mariusza Okulusa, który podziękował za liczne przybycie, oraz podkreślił jak satysfakcjonująca jest praca Policji. Jednocześnie Komendant przekazał, że praca w naszej formacji nie wygląda tak, jak niejednokrotnie jest ona przedstawiana na filmach akcji, czy w popularnych serialach telewizyjnych. Dodał, też że na sukces składa się ciężka praca, doświadczenie oraz niejednokrotnie poświęcenie policjantów. Podczas spotkania uczniowie poznali strukturę komendy, a także przedstawione zostały im środki przymusu bezpośredniego, które wykorzystywane są przez policjantów podczas pełnienia codziennej służby. Dodatkowo, uczniowie mieli możliwość zobaczenia jak wygląda umundurowanie oraz wyposażenie policjanta podczas sytuacji wyjątkowych takich jak zabezpieczenie imprez masowych czy meczy. Bardzo ciekawym dla uczniów było również zetknięcie się z miejscem pracy oficera dyżurnego. Została przedstawiona im także specyfika pracy na tym stanowisku. W przyszłości planowane są kolejne spotkania z młodzieżą z klas mundurowych, która swą przyszłość wiąże ze wstąpieniem w szeregi Policji. Podczas przyszłych spotkań zostaną poruszone inne tematy, np. kwestie rekrutacji i omówienie poszczególnych etapów przyjęcia kandydata do służby.

       Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim dziękuje uczniom i dyrekcji z ZS nr 1 za długoletnią współprace i zaangażowanie w promowaniu naszej formacji.

       Żródło: https://www.facebook.com/Policja-Soko%C5%82%C3%B3w-Podlaski-764148327063573

 • Nasze media społecznościowe

 • liczba odwiedzin: 341527