• Aktualności

      • "19 dni przeciwko przemocy"

      • Drodzy uczniowie! Przypominamy o trwającej akcji plakatowej w ramach kampanii 19 dni przeciwko przemocy. Zgłoszenia o chęci wykonania plakatu prosimy kierować do psychologa lub pedagoga szkolnego. Prace możecie zostawić w sekretariacie szkoły do 19 listopada .

      • Narodowe Święto Niepodległości

      • Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada, w celu upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę w 1918 roku niepodległości. Po 123 latach rozbiorów państwa, dokonanych przez Imperium Rosyjskie, Królestwo Prus i Imperium Habsburgów, tereny polskie odzyskały suwerenność państwową. Święto zostało wprowadzone ustawowo w okresie II Rzeczypospolitej w 1937 roku, ale II wojna światowa i ustrój polityczny sprawiły, że Święto zostało przywrócone dopiero w 1989 roku.

       Polska odzyskiwała niepodległość stopniowo. 11 listopada zakończyła się I wojna światowa, dzięki zawarciu 11 listopada 1918 roku rozejmu w Compiègne. Dzień wcześniej do Warszawy przybył Józef Piłsudski i w tych dniach społeczeństwo polskie uświadomiło sobie odzyskanie niepodległości. W latach 1919–1936 w rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczystości w Warszawie miały charakter wojskowy. Najczęściej organizowano obchody w pierwszą niedzielę po 11 listopada, zaś pierwsza pełna uroczystość miała miejsce 14 listopada 1920 roku. W tym dniu uhonorowano Józefa Piłsudskiego jako zwycięskiego Wodza Naczelnego w wojnie polsko-bolszewickiej wręczając pierwszemu marszałkowi Polski buławę marszałkowską.

       Święto obchodzone było z przerwami, zaś w 1945 roku zastąpiono Narodowe Święto Niepodległości inną uroczystością, obchodzoną 22 lipca w rocznicę ogłoszenia Manifestu Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego w 1944 roku. Manifest wprowadził ustrój komunistyczny w Polsce. Po przemianach ustrojowych w 1989 roku, Święto znów zaczęto obchodzić wyjątkowo uroczyście. Corocznym miejscem centralnych obchodów jest Plac Piłsudskiego, na którym podobnie jak w czasach II Rzeczypospolitej, odbywają się uroczystości z udziałem najwyższych władz państwowych oraz przyznawane są odznaczenia wojskowe i awanse. Narodowe Święto Niepodległości jest dniem refleksji nad historią i możliwością wyrażenia polskiego patriotyzmu. W tym Dniu również w kościołach przeprowadzane są uroczyste msze za Ojczyznę. Corocznie od kilku lat inicjowane są biegi rocznicowe (na przykład Bieg Niepodległości), w których bierze udział wiele tysięcy osób. Jednym z najważniejszych wydarzeń tego święta jest Marsz Niepodległości, na który przyjeżdża do stolicy tysiące Polaków. W biało-czerwonym pochodzie można zobaczyć cały przekrój naszego społeczeństwa – rodziny z dziećmi, młodych, seniorów, aktorów, polityków oraz przedstawicieli najróżniejszych zawodów i subkultur.

       11 listopada wielu Polaków wywiesza również przed swoim domem flagę narodową.


      • Dołącz do ogólnopolskiej akcji Czytaj PL 2020

      • Największa w Polsce i na świecie akcja czytelnicza (pod honorowym patronatem MEN) w tym roku wyjątkowo odbędzie się w przestrzeni wirtualnej. Każdy z uczestników akcji będzie mógł przeczytać i posłuchać za darmo dwanaście bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR (umieszczony na plakacie akcji - http://akcja.czytajpl.pl/plakat.pdf). Umożliwi on dostęp do 12 darmowych książek. Akcja potrwa do 30 listopada. Zapraszamy do udziału w akcji!

       Więcej o akcji przeczytasz na stronie http://czytajpl.pl/

      • Zaduszki

      • ,,Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą
       zostaną po nich buty i telefon głuchy"

       Te wymowne, ponadczasowe słowa wiersza księdza Jana Twardowskiego mają szczególny wydźwięk podczas Dnia Zadusznego, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich i zapalamy symboliczną świeczkę. Bardzo wyraźnie przypominają nam one o kruchości i ulotności ludzkiego życia, które szybko przemija i nieuchronnie zmierza do zakończenia ziemskiej wędrówki. Pamięć o bliskich nie musi się jednak kończyć wraz z ich odejściem, ale może być nadal żywa. Pozostaną po nich niezapomniane słowa, wiersze, książki, role filmowe, sukcesy sportowe. Dlatego w ten dzień wspominamy nie tylko bliskich ze swoich rodzin, ale również znane osoby związane ze światem kultury, sportu czy polityki. Krótkie wspomnienie sylwetek wybranych sławnych Polaków, którzy odeszli w 2020 roku, niech będzie wyrazem pamięci o nich.

      • Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt - niespodzianka dla ZOO

      • Pomimo pandemii panującej w kraju, uczniowie ze Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt nie zapomnieli o potrzebujących zwierzętach.

        Dnia 31.10br., w sobotni poranek, Gabrysia, Emilka i Kacper (ucz.kl.2fp) znaleźli chwilkę, aby spotkać się razem i wysłać paczkę do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.
       Wcześniej paczkę składająca się z orzechów laskowych - przysmaku pawianów i szympansów, starannie zapakowali oraz dołączyli życzenia :)

       Bon apetit zwierzaczki! :)

      • Porządkujemy i dekorujemy groby wojenne

      • Dzień Wszystkich Świętych i Narodowe Święto Niepodległości jest okazją, aby pamiętać nie tylko o osobach zmarłych z naszych rodzin, ale także o członkach lokalnej społeczności.
       Pamiętając o żołnierzach, którzy oddali życie za naszą wolność i niepodległość  organizujemy prace porządkowe grobów wojennych będących pod opieką Zespołu Szkół Nr1 na cmentarzu przy ulicy Bartoszowej. Pamięć ta jest wyrazem szacunku i wdzięczności dla bohaterów ważnych wydarzeń w historii naszego miasta.
       Młodzież Zespołu Szkół Nr 1 z wielkim entuzjazmem porządkuje i dekoruje groby naszych rodaków. Zapalając znicze oddają hołd i wdzięczność bohaterom  tych niezwykle ważnych wydarzeń w historii naszego miasta.

       Opiekun Samorządu Uczniowskiego

      • 25 października - DZIEŃ KUNDELKA

      • „Choć mówią, że nierasowy, to on ma ras w sobie wiele... nos mokry, czułe serce najlepszym jest przyjacielem...” Z okazji „Dnia Kundelka” uczniowie ze Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt przygotowali prezentacje multimedialne kundelków z sokołowskiego schroniska. Prezentacje zostały wykonane w języku angielskim (z polskim tłumaczeniem) i zawierają podstawowe informacje o danym zwierzęciu. Celem pracy uczniów było zachęcenie do adopcji kundelków i poćwiczenie języka angielskiego. Przykładowo prezentowana poniżej prezentacja, została sporządzana przez Kingę Przesmycką (ucz. kl. II Fp).

       Zobacz prezentację

       Nauczyciel Dorota Odziemczyk

      • Dzień Krajobrazu 2020

      • 20 października 2020 r. to Dzień Krajobrazu. W tym roku głównym tematem obchodów jest drzewo w krajobrazie.                                     

       O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa! (Leopold Staff)

       W celu wzbogacenia krajobrazu naszej szkoły uczniowie kl.III B posadzili symboliczną magnolię. Społeczność szkolna dziękuje Dyrekcji szkoły i Radzie Rodziców. 

       Święto ma na celu promowanie zagadnień związanych z ochroną i planowaniem krajobrazu.Wśród wielu krajobrazów komponentem o szczególnej roli są drzewa. Skupione w grupach lub rosnące pojedynczo okazy często decydują o obliczu i charakterze krajobrazu. Drzewa pełnią w krajobrazie nie tylko funkcje przyrodnicze, ale także klimatyczne. Posiadają własny mikroklimat i wpływają na klimat całego otoczenia.Łagodzą działania wysokiej temperatury i wiatru oraz nawilżają powietrze. Pochłaniają ciepło dają efekt naturalnego chłodu, stanowią naturalna zaporę przeciwwietrzną, przeciwśnieżną, przeciwpowodziową a także chronią przed suszą. Drzewa wywierają wielki wpływ na zdrowie ludzi i zwierząt-to „zielone płuca”. Drzewa zyskują także znaczenie kulturowe, urastając nierzadko do rangi symbolu. Potężne drzewa przez wieki inspirowały poetów i malarzy, przez co ich reprezentacja w tekstach kultury jest bardzo znacząca.                                        Zachęcamy młodzież  do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzewostanu w ramach obchodów Dnia Krajobrazu.

                                                                                                     Nauczyciel biologii M.Przyborowska

      • Mistrzostwo Polski strzelców Zespołu Szkół Nr 1

      • W dniach 12-14 października na obiektach Cywilno - Wojskowego Związku Sportowego "ZAWISZA" w Bydgoszczy odbył się FINAŁ CENTRALNY 59. ZAWODÓW STRZELECKICH "O SREBRNE MUSZKIETY - 2020". W zawodach finałowych wzięło udział po 16 drużyn dziewcząt i chłopców z każdego województwa. Zawodnicy wcześniej strzelali w zawodach rejonowych, następnie wojewódzkich, a zwycięzcy tych eliminacji rywalizowali o tytuł najlepszej drużyny w kraju. Województwo mazowieckie w tym roku reprezentowały drużyny dziewcząt z II Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Królowej Jadwigi w Siedlcach i drużyna chłopców z Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K.Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. W strzelaniu finałowym zawodnicy strzelali z karabinu sportowego leżąc i oddawali przez 15 minut dowolną liczbę strzałów próbnych , następnie 60 strzałów ocenianych w ciągu 50. minut. Strzelanie odbywało się na nowoczesnym systemie tarcz elektronicznych SIUS, gdzie wyniki odczytywane były z dokładnością do jednej dziesiętnej punktów. Naszą szkołę reprezentowali Krystian Tarkowski, Michał Poniatowski, Łukasz Dawidowski i Paweł Rosocha. Wszyscy zawodnicy są jednocześnie członkami Klubu Strzelectwa Sportowego „Sokół” i zdobyli licencję strzelecką do uprawiania tego sportu. Trenerem drużyny jest pan Mieczysław Bogaj, a koordynatorem Prezes KSS „Sokół” pan Piotr Adamczuk. Bardzo dziękujemy panu Leszkowi Chromińskiemu- Prezesowi Siedleckiego Klubu Strzelectwa Sportowego „Dragon” za fachową pomoc, wypożyczenie karabinków oraz treningi na strzelnicy w Siedlcach.

        Nasza drużyna w kategorii chłopcy drużynowo zajęła I miejsce :

       1. Krystian Tarkowski – 589,3 pkt
       2. Łukasz Dawidowski – 566,4 pkt
       3. Michał Poniatowski – 566,3 pkt

       Podium w tej kategorii było następujące :

       1. Zespół Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim (mazowieckie) – 1722,0 pkt
       2. I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie (lubelskie) – 1716,1 pkt
       3. Szkoła Podstawowa Nr 32 w Bydgoszczy (kujawsko-pomorskie) – 1687,1 pkt

       Nasz uczeń Krystian Tarkowski został wicemistrzem kraju indywidualnie w kategorii chłopców.

       1. Miłosz Drozda (Chełm) – 591,3 pkt
       2. Krystian Tarkowski (Sokołów Podlaski) – 589,3 pkt
       3. Kacper Pofelski (Chełm) – 574,0 pkt

       Zaprzyjaźniona drużyna z Siedlec także odniosła duży sukces.

       Drużynowo w kategorii dziewcząt :

       1. XVI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie (małopolskie) – 1782,7 pkt
       2. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie (wielkopolskie) – 1760,3 pkt
       3. II Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach (mazowieckie) – 1743,7 pkt

       Indywidualnie w kategorii dziewcząt :

       1. Kamila Stępniak (Siedlce) – 614,2 pkt
       2. Klaudia Hilarowicz (Bielsko Biała) – 608,2 pkt
       3. Magdalena Steltmann (Bydgoszcz) – 608,0 pkt

       Po raz pierwszy w historii Sokołowa Podlaskiego i Klubu Strzelectwa Sportowego „Sokół” osiągnęliśmy Mistrzostwo Kraju w strzelectwie. Zdobyliśmy puchary drużynowo i indywidualnie, dyplomy oraz główną nagrodę- „Srebrny Muszkiet”. Po kilkuletnich staraniach zawodników i ich instruktorów, a także owocnej współpracy z organem prowadzącym - Starostwem Powiatowym, wspierającym rozwój strzelectwa w szkole i Klubie Strzelectwa Sportowego ,,Sokół " - MAMY MISTRZOSTWO !!!

      • ,,Samotność XXI wieku’’

      • Szanowni Państwo, 

       Nazywam się Agata Walencik uczęszczam do Zespołu Szkół Fototechnicznych w Warszawie. Chciałabym serdecznie zaprosić  uczniów klas o profilach artystycznych do wzięcia udziału w konkursie graficznym ,,Samotność XXI wieku’’. Konkurs to część kampanii społecznej przeciwdziałającej ukrytej samotności realizowanej dzięki grantowi ze Stowarzyszenia Youth Human Impact. Samotności, która doskwiera już prawie połowie Polaków. Akcja to liczne filmy, grafiki i konkursy, które tworzą Świadomi Samotności - grupa uczniów działająca razem ze mną. W naszych działaniach wspiera nas szkoła, a w szczególności nasza nauczycielka i opiekun projektu Beata Skipirzepska. Zadanie konkursowe może stać się również zadaniem szkolnym, dzięki temu uczniowie będą mieli większą motywację aby pomyśleć nad tym jak naprawdę wygląda samotność XXI wieku, czym ona jest i jak się przejawia. Myślę, że może to być bardzo ciekawy temat do dyskusji. W jury konkursu zasiądzie między innymi psychoterapeutka. Ogłoszenie wyników nastąpi 9 listopada. Szczegółowe informacje udostępniam Państwu w załącznikach. 

       Z wyrazami szacunku,

      • Konkurs

      • W ramach kampanii Pamiętamy! 100-lecie Bitwy Warszawskiej Wojewoda Mazowiecki ogłasza konkurs, skierowany do młodzieży na najlepszy komiks związany z Bitwą Warszawską. Konkurs będzie trwać do 24 listopada 2020 r.

       Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych (wiek od 13 do 18 lat) będą mieli za zadanie przygotować komiks dotyczący wydarzeń związanych z Bitwą Warszawską. Nadesłane prace będą oceniane m.in. pod względem fabuły, zgodności z faktami historycznymi i szaty graficznej.

       Spośród nadesłanych prac Komisja Konkursowa wybierze 3 najlepsze, które zostaną opublikowane na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz w mediach społecznościowych. Nagrodą dla zwycięzcy będzie tablet.

       Kampania Wojewody Mazowieckiego realizowana przy wsparciu Kuratorium Oświaty w Warszawie, Muzeum Historii Polski oraz Archiwum Akt Nowych, składa się z szeregu działań mających na celu popularyzację obchodów setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz przypomnienie historii wojny polsko-bolszewickiej.

       Projekt Wojewody Mazowieckiego: Pamiętamy! 100-lecie Bitwy Warszawskiej sfinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

       Regulamin konkursu dostępny jest w załącznikach.

       Kuratorium Oświaty w Warszawie
       Al. Jerozolimskie 3200-024 Warszawa

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • Dzień Edukacji Narodowej to okazja do wyrażenia wdzięczności nauczycielom za pomoc w odkrywaniu młodych talentów, inspirację, motywowanie do nauki oraz wskazywanie drogi do sukcesów. To również okazja do wspomnień na temat historii oświaty w Polsce i roli nauczycieli na przestrzeni wieków. Stąd tegoroczne obchody miały nieco inny przebieg spotkania: przygotowano prelekcję połączoną z prezentacją multimedialną przypominającą istotną rolę powstania Komisji Edukacji Narodowej i dalszych dziejów nauki na terenie Polski. Po części historycznej uroczystości delegaci klas wzięli udział w quizie z wiedzy o działaniach na rzecz oświaty. Nagrodą w rywalizacji klas był dzień bez pytania. Przewodniczący Rady Powiatu, nauczyciel historii, wspomniał również o walce mieszkańców naszego regionu o prawo do edukacji. W ten wyjątkowy dzień naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Rady Rodziców. Przewodnicząca skierowała wyrazy podziękowania do nauczycieli i dyrekcji szkoły oraz reprezentantów klas obecnych na uroczystości. Całość spotkania uświetnił występ zespołu Szara Band wykonując utwory „Okruchy wspomnień” Danuty Mizgalskiej i „Do kołyski” Dżemu.

      • Życzenia

      • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej  życzymy Państwu,
       by praca była nieustającą pasją i wyzwaniem, zachęcała
       do ciągłego rozwoju Waszych uczniów i wychowanków,
       a także była źródłem satysfakcji
       i społecznego uznania.

        

       Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy
       Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim

        

      • SZKOLNE KOŁO PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT

      • We wrześniu 2020 r. zostało powołane Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt, zrzeszające uczniów dla których los zwierząt nie jest obojętny. Głównym zadaniem Koła jest podejmowanie działań na rzecz humanitarnego traktowania wszystkich istot żywych oraz ich poszanowanie. Uczniowie będą mieli możliwość m.in.pomocy pieskom w sokołowskim schronisku, udziału w rożnego rodzaju akcjach prozwierzęcych lub uczestniczenia w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi i opiekunami Koła (także w języku angielskim).

       Poniższy filmik prezentuje wolontariuszy SKPZ oraz jedno z działań - pomoc zwierzętom w schronisku. W dniu 04 października tj. Światowym Dniu Zwierząt (World Animal Day), uczennice klasy 2hp: Julia Rzeska, Julia Nermer oraz Julia Bindas przybyły do schroniska i wzorowo pełniły opiekę nad psiakami.

       Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt zaprasza do współpracy wszystkich miłośników „braci mniejszych”. Szczegółowych informacji udziela Zarząd Koła (przewodniczący - Kacper Wojciuk kl.2fp, zastępca - Gabriela Borowa kl.2fp, sekretarz - Julia Rzeska kl.2hp) oraz opiekunowie. Opiekunowie: Dorota Odziemczyk, Agnieszka Makowiecka

      • LAWENDOWA POMOC CZWORONOGOM

      • Chętni uczniowie włączyli się w akcję charytatywną w ramach której przygotowali zapachowe woreczki lawendowe. Dochód ze sprzedaży woreczków przeznaczony zostanie na zakup karmy dla psów ze schroniska. Działanie takie to idealna okazja do propagowania wśród młodzieży postaw prospołecznych jak również dobry sposób na rozładowanie negatywnych emocji. Wszystkim uczniom angażującym się w przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy. Organizatorzy akcji: Pedagog szkolny p. Ewa Dobrzycka Psycholog szkolny p. Patrycja Wierzbicka - Kucharek Kierownik praktycznej nauki zawodu p. Agnieszka Makowiecka

      • KONKURS FOTOGRAFICZNY Najciekawsze zakątki naszej Ojczyzny - V edycja

      • Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim wzięli udział w tegorocznej V edycji Konkursu Fotograficznego „NAJCIEKAWSZE ZAKĄTKI NASZEJ OJCZYZNY”.

       Celem konkursu jest promowanie piękna naszego kraju oraz odkrywania niezwykłych zakątków naszej Ojczyzny; rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania przyrodą, kulturą i tradycją naszej Ojczyzny; rozwijanie umiejętności obserwacji, wrażliwości artystycznej, inwencji twórczeji kreatywności oraz prezentacja twórczości młodzieży w dziedzinie fotografii.

       Honorowy Patronat nad konkursem objęli:

       • Minister Edukacji Narodowej
       • Marszałek Województwa Mazowieckiego
       • Prowincja Warszawska - Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu
       • Katedra Genologii Dziennikarskiej i Fotografii, UW
       • Fotoklub RP Stowarzyszenie Twórców
       • Rosikon press
       • Komisja Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK
       • Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK im. Waldemara Dońca
       • KONDRAT- MEDIA

       Patronat Medialny:

       • Radio dla Ciebie
       • Czasopismo „Geografia w Szkole”

       Tematem fotografii powinny być niezwykłe krajobrazy, zabytki i urokliwe miejsca naszej Ojczyzny. Mogą to być miejsca dotąd nieznane lub mniej znane, ale wykonane w niestandardowych ujęciach, prezentujące w ciekawy i niekonwencjonalny sposób ich walory.

       Fotografie na konkurs wykonali  uczniowie następujących klas:

       1. Ewa Kamińska – klasa  3B

       2. Kacper Kułak – klasa 3B

       3. Weronika Czapska – klasa 2Ag

       4. Natalia Haas – klasa 2Ag

       5. Agata Krasnodębska – klasa 2Ag

       6. Sandra Kryszczuk – klasa 2AG

       7. Natalia Modzelewska – klasa 2Ap

       8.Julia Stepnowska – klasa 2Ap

       9. Kornelia Kulikowska – klasa 2Ap

       10. Julita Noszczak – klasa 2Bp

       11. Julia Bartnik – klasa 2Bp

       12. Julia Paczóska – klasa 2Bp

       13. Zuzanna Kalisiak – klasa 2Bp

       14. Bartosz Abramczuk - klasa 2Ag

       15. Jarosław Dmochowski - klasa 2Jp

       16. Kuba Skibniewski - klasa 2Jp

       17. Filip Skolimowski - klasa 2Jp

       18. Paulina Krycka - klasa 2Hp

        Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 30 października 2020 r.

       Wszystkim  Uczestnikom życzymy sukcesów i wygranych.

       Opiekunowie Konkursu: p. Iwona Piętka, Milena Nowaszewska, Agnieszka Bocian

      • 2 października - Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

      • Złość, agresja, przemoc. Pod takim hasłem odbyły się w naszej szkole zajęcia w poszczególnych klasach. Podczas zajęć młodzież poznała formy przemocy szkolnej oraz skutki dla jej ofiar a także gdzie można zgłosić się po pomoc. Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy przez psychologa i pedagoga szkolnego.

      • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

      • W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny odbędą się w pełni demokratyczne wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021 i 2021/2022.

       Jeżeli chcesz reprezentować swoje koleżanki i kolegów, pracować w Samorządzie Uczniowskim, zgłoś swoją kandydaturę i …wystartuj w wyborach!!!
       Masz potencjał, głowę pełną pomysłów, jesteś kreatywny, twórczy, otwarty na wyzwania, a przede wszystkim chcesz mieć wpływ na rzeczywistość szkolną – ZAPRASZAMY!

       Weź udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego!

       Zarząd Samorządu Uczniowskiego

      • Konkurs z cyberbezpieczeństwa - CyberSkiller Challenge Poland

      • Ogólnopolski konkurs wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

       Celem konkursu jest szerzenie umiejętności i praktycznej wiedzy o cyberbezpieczeństwie.

       W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie Zespołu Szkół, a szczególnie uczniowie technikum informatycznego realizujący zajęcia z bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

       Konkurs trwa od 01.09.2020 r. do dnia 16.04.2021 r. Konkurs będzie składał się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego oraz ogólnopolskiego. Etap szkolny oraz wojewódzki zostaną przeprowadzone zdalnie za pośrednictwem Platformy CyberSkiller. Etap pierwszy (Szkolny) odbędzie się w dniu 16.11.2020 r. oraz będzie polegał na odpowiedzi na pytania testowe udostępnione na Platformie CyberSkiller. Do Etapu drugiego z każdej zarejestrowanej placówki oświatowej zostanie zakwalifikowanych trzech Uczestników, którzy uzyskają najwyższą liczbę punktów.

       Wszelkie szczegóły i zgłoszenia można dokonać na stronie https://www.cscs.pl/

       Nauczyciel odpowiedzialny: Sylwia Chruścicka

      •  I OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ

      •  I OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ - „Chrzest Polski”, organizowany przez Fundację „SŁOWO” oraz partnera konkursu Fundację PZU.

       Każde społeczeństwo i każda jednostka powinna czuć więź ze swoją Ojczyzną, powinna być świadoma swojej historii i swoich korzeni. Zakorzenienie w historii umożliwia budowanie patriotyzmu, dumy z przynależności do własnego Narodu i stwarza poczucie odpowiedzialności ludzi za dobro i właściwy rozwój społeczeństwa.

       Prace wykonane jako prezentacje multimedialne mają w swojej tematyce nawiązywać do wydarzeń dotyczących historii Polski związanych z Chrztem Polski.

       Podział nagród:

       - 700 zł za zajęcie pierwszego miejsca;

       - po 500 zł za trzy drugie miejsca;

       - po 300 zł za pięć trzecich;

       - Nagrody książkowe dla trzydziestu wyróżnień.

       Warunki uczestnictwa:

       -  zapoznanie się z Regulaminem I Ogólnopolskiego Konkursu na prezentację multimedialną - „Chrzest Polski”,

        - przesłanie na adres organizatora wstępnej deklaracji uczestnictwa w terminie do 30.10.2020 r.,

       - nadesłanie prac na adres organizatora w terminie do 27.11.2020 r.

       Chętnych uczniów Zespołu Szkół Nr1 im. K. K. Baczyńskiego serdecznie zapraszam do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie.

       Wszystkim uczestnikom życzę sukcesów i wygranych.

       Opiekun konkursu, p. Iwona Piętka

      • Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Hack Heroes

      • Konkurs jest skierowany do uczniów szkół średnich z terenu całej Polski. Podczas trwania tegorocznego CodeWeeka od 10-25 października szkolne lub międzyszkolne zespoły będą mogły przygotowywać swoje programistyczne projekty przy wsparciu mentorów Fundacji i SAP SE, po czym zostaną one poddane ocenie profesjonalnego jury! Najlepsze pomysły zostaną nagrodzone! Tegoroczna pula nagród wynosi 10 tys. zł.

       Temat przewodni tegorocznych zmagań zostanie podany 10 października na stronie www.hackheroes.pl.
       Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Hack Heroes dla uczniów szkół średnich to wspólna inicjatywa Fundacji Media 3.0 i SAP SE, realizowana od 2016 i wpisująca się w coroczne obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania (http://codeweek.eu/). To jedyny tego typu konkurs w obszarze programowania skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którego celem jest promocja nauki programowania oraz rozwój talentów programistycznych wśród osób młodych. Inicjatywa odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji.

       W hackathonie Hack Heroes mogą wziąć udział uczniowie i uczennice szkół średnich. Zespół może liczyć od 1-5 osób.

       Chętnych prośmy o zgłoszenie się do nauczyciela p. Janusza Burzyńskiego (sala 115).

      • Europejski Dzień Języków Obcych

      • W dniu 23 września uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr1 wzięli udział w V Warsztatach z Okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. W tym roku warsztaty po raz pierwszy odbyły się w formie zdalnej. Spotkanie zorganizowane było przez Centrum Języków Obcych i Dział Promocji UPH w Siedlcach.Uczestnicy warsztatów mieli okazję zapoznać się ze strukturą programu Erasmus+ oraz możliwościami wyjazdów na praktyki i studia w ramach tego programu. Słuchacze warsztatów mieli również okazję dowiedzieć się w jaki sposób można wykorzystać muzykę do nauki języków obcych. W trzeciej części uczestnicy mieli okazję zapoznać się z idiomami i przysłowiami angielskimi związanymi z pieniędzmi i szczęściem. Udział w warsztatach jest wspaniałą okazją do pogłębienia znajomości języków obcych, zatem na stałe wpisujemy to wydarzenie do naszego "Szarego" kalendarza imprez.

       Organizatorzy: D. Odziemczyk, M.Winczaruk, U. Mielniczuk, K. Niemirka.

      • OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      • 6.11.2020r. (piątek) o godz. 9.00. w sali 207 odbędzie się 45 edycja Olimpiady Języka Angielskiego. Wszyscy uczniowie chcący wziąć udział w zawodach, zgłaszają się do swoich nauczycieli języka angielskiego do 1.10.2020r. (czwartek).

       Wszystkie informacje dotyczące konkursu (regulamin, terminarz, przykładowe testy) znajdują się na stronie www.oja.wsjo.pl

       Magdalena Linczewska

      • Akcja „SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020” „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję

      • Nie zapominajmy, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który wszyscy powinniśmy dbać.
       Zachęcamy do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych oraz do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają. W dzisiejszych czasach trudno jest wyeliminować plastik
       z naszego codziennego życia, ale możemy zminimalizować jego szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Zwracając uwagę na oznakowanie opakowań i stosując się do poniższych najważniejszych zasad jesteśmy w stanie poprawić jakość naszego życia:

       • przechowuj żywność wykorzystując do tego celu opakowania oznaczone cyfrą 2 (HDPE) oraz 5 (PP), pozostałe plastiki możesz oddać do recyklingu,
       • nie używaj ponownie butelek PET,
       • nie podgrzewaj w mikrofalówce żywności w opakowaniach zawierających bisfenol (grupa 7),
       • nie wlewaj do nich gorących płynów i nie zmywaj takich opakowań w zmywarce.

       Zadbajmy wspólnie o najbliższy nam skrawek naszej Ziemi.

       Organizatorzy akcji: p. Mirosława Przyborowska, p. Iwona Piętka

      • Centrum Mistrzostwa Informatycznego

      • Nasza szkoła bierze udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

       Już teraz wszyscy zainteresowani mogą uczestniczyć w BEZPŁATNYCH zajęcia z informatyki, podczas których będą uczyć się myślenia algorytmicznego oraz programowania.

       Chętnych prosimy o zgłaszanie się do opiekuna projektu, Pana Janusza Burzyńskiego (sala 115).

      • Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w związku z panującą pandemią koronowirusa

      • W związku z realizacją postanowień Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej „RODO”, informujemy że:

       1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zespół Szkół nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim reprezentowany przez dyrektora, ul. Skłodowskiej – Curie 24, 08-300 Sokołów Podlaski.
       2. Administrator danych osobowych wyznaczył inspektora ochrony danych, który jest dostępny pod adresem e-mail: inspektor.rodo@naticom.pl
       3. Dane osobowe uczniów będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. d) RODO w zw. z art. 9 ust. 2 lit. a), g) i i) RODO. Dane osób odwiedzających będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. d) RODO w zw. z art. 9 ust. 1 lit. g) i i) RODO. Celem przetwarzania jest ochrona życia i zdrowia uczniów
        oraz pracowników Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim, a także podjęcie czynności zapobiegawczych i kontrolnych związanych z przeciwdziałaniem COVID – 19.
       4. Administrator może przekazać dane osobowe innym podmiotom lub instytucjom. Odbiorcą Pani/Pana danych mogą być w szczególności służby inspekcji sanitarnej.
       5. Dane osobowe przetwarzane przez Administratora będą przechowywane nie dłużej niż przez czas trwania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, chyba że inny termin wynikał będzie z przepisów szczególnych.
       6. Przysługuje Pani/Panu prawo: dostępu do danych osobowych, ich sprostowania oraz ograniczenia przetwarzania. W zakresie wyrażonej zgody przysługuje Pani/Panu prawo do jej wycofania w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed jej wycofaniem.
       7. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych na niezgodne z prawem przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych.
       8. Podanie danych osobowych jest przez Państwa dobrowolne, ale konieczne do zapewnienia bezpieczeństwa w placówce. Odmowa podania danych może skutkować brakiem możliwości wstępu do placówki.
       9. Decyzje w Pani/Pana sprawie nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, w tym w formie profilowania, a także nie będą przekazywane do państwa trzeciego oraz organizacji międzynarodowej.
      • Ubezpieczenie NNW uczniów na rok szkolny 2020/2021

      • Szanowni Rodzice,

       informujemy, że w roku szkolnym 2020/2021 Ubezpieczycielem zostało Towarzystwo Ubezpieczeniowe WIENER TU S.A. Vienna Insurance Group.

       Ubezpieczenie obowiązuje 24 godziny na dobę i obejmuje swoim zakresem zdarzenia powstałe m.in. w trakcie:

       • zajęć organizowanych przez daną placówkę oświatową w ramach szkolnych i uczniowskich klubów sportowych; zajęć wychowania fizycznego;
       • uprawiania następujących sportów walki: judo, jujitsu, karate, taekwondo, zapasy, aikido, tai chi, kung fu, capoeira, kendo, iaido, kyudo.

       ŚWIADCZENIA PODSTAWOWE

       Suma ubezpieczenia - 17 000 zł

       1. Uszczerbek na zdrowiu – za 1% - 170 zł

       2.  Dodatkowe świadczenie progresywne - uszczerbek na zdrowiu w wyniku NW w przedziale od 61% do 100% - 3 400 zł

       3. Śmierć ubezpieczonego w wyniku NW (za nieszczęśliwy wypadek uznaje się również zawał serca i udar mózgu) - 17 000 zł

       4. Dodatkowe świadczenie z tytułu śmierci ubezpieczonego zaistniałej w wyniku NW na terenie placówki oświatowej - 17 000 zł

       5. Śmierć ubezpieczonego w wyniku NW, który nastąpił wskutek aktu terroru - 8 500 zł

       6. Świadczenie z tytułu pokrycia kosztów pogrzebu Ubezpieczonego - 2 000 zł

       7. Zwrot udokumentowanych kosztów nabycia środków pomocniczych (kule, ortezy, stabilizatory, itp.) - 3 400 zł

       8. Zasiłek z tytułu niezdolności do nauki spowodowanej NW (przysługuje, jeśli okres niezdolności przekroczył 31 dni)- 340 zł

       9. Świadczenie edukacyjne z tytułu  niezdolności do nauki (jeżeli w następstwie NW Ubezpieczony nie będzie mógł uczęszczać do placówki oświatowej przez okres minimum 14 dni szkolnych) - 100 zł

       10. Zadośćuczynienie za doznaną krzywdę (jeżeli Ubezpieczony na skutek NW doznał uszczerbku na zdrowiu powyżej 50%) 5% należnego świadczenia z tytułu uszczerbku na zdrowiu

       11. Jednorazowe świadczenie z tytułu pogryzienia przez zwierzęta, w tym owady (jeżeli Ubezpieczony wskutek pogryzienia przebywał w szpitalu co najmniej 48 godzin) - 200 zł

       12. Jednorazowe świadczenie z tytułu ugryzienia przez kleszcza (jeżeli u Ubezpieczonego zdiagnozowano boreliozę lub odkleszczowe zapalenie opon mózgowych) - 200 zł

       13. Koszty leczenia następstw NW, w tym: koszty wizyt lekarskich, zabiegów i operacji, badań diagnostycznych, rehabilitacji, odbudowy stomatologicznej zębów uszkodzonych w wyniku NW - 5 100 zł

       14. Świadczenie szpitalne spowodowane NW - od 1 dnia pobytu w szpitalu – hospitalizacja w związku z NW; od 3 dnia pobytu w szpitalu – hospitalizacja w związku z chorobą (w tym także COVID-19 - 40 zł za dzień, nie więcej niż 3 600 zł

       15. Świadczenie z tytułu śmierci jednego lub obojga rodziców lub opiekunów prawnych - 4 000 zł

       Zgodnie z zawartą polisą przysługuje 50% zniżki na drugie i kolejne dziecko z rodziny wielodzietnej.

       Pliki do pobrania:

      • Życzenia na nowy rok szkolny

      • „Nauka to podróż, którą odbywamy przez całe życie,

       nieustannie odkrywając nowe cele”

       (Jim Stovall)


       DRODZY UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE, RODZICE!

                 Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/21 składamy Wam oraz całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia.

       Wszystkim uczniom – tym kontynuującym naukę i rozpoczynającym nowy etap edukacyjny w naszej placówce -  życzymy wytrwałości i motywacji w dążeniu do wytyczonych sobie celów tak, aby Wasze sukcesy służyły dobru edukacji, a Was samych napawały dumą i poczuciem dobrze wykonanej pracy. Mamy nadzieję, że zawsze będziecie brać aktywny udział w życiu szkoły, nawet w tym niesprzyjającym czasie pandemii. Dla nas  pedagogów, dyrekcji jesteście najważniejsi, dlatego będziemy Was wspierać i dbać o to, abyście czuli się bezpiecznie, a nauka w naszej szkole stała się dla Was przyjemnością.

       W dobie epidemii, która jest dla nas wszystkich nowym doświadczeniem, chcielibyśmy życzyć Rodzicom cierpliwości i wyrozumiałości. Wasze dzieci to wspaniała młodzież,  za którą My staliśmy się współodpowiedzialni zapraszając ją do naszej społeczności. Dziś wracamy do „tradycyjnej szkoły”, ale za czas, w którym to zdalne nauczanie było obowiązującą formą kształcenia chcemy Wam Rodzice jeszcze raz serdecznie podziękować. Wasze wsparcie i zaangażowanie to nieoceniony wkład w edukację Waszych dzieci.

           Pedagogom i pracownikom szkoły życzymy przede wszystkim spokojnej, dającej satysfakcję pracy w tej nowej, jakże trudnej rzeczywistości. Niech Wasze zaangażowanie i profesjonalizm będą źródłem spełnienia zawodowego oraz uznania i wdzięczności społecznej, na którą z całą pewnością zasługujecie.

           Wszystkim życzymy, aby nadchodzący rok szkolny 2020/21 był czasem spokojnej, wytężonej pracy w szkole, którą od zawsze znamy i kochamy.

         

       Dyrekcja Zespołu Szkół  Nr 1

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

      • Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim informuje, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021 w dniu 1 września 2020 r.będzie miało formę spotkań młodzieży z wychowawcami klas w wyznaczonych salach lekcyjnych. O godzinie 9.00 zapraszamy klasy I i II, a o godzinie 10.00 – klasy III i IV. 

       W tym dniu obowiązuje strój galowy. Przypominamy również o obowiązku noszenia maseczek oraz konieczności dezynfekcji rąk.

       Serdecznie zapraszamy!

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 dla klas pierwszych – spotkania z wychowawcami.

      • Drodzy uczniowie klas pierwszych!

       Informujemy, że w dniu 31 sierpnia 2020 r. odbędą się w naszej szkole spotkania uczniów z wychowawcami według następującej kolejności:

       - godz. 9.00 – klasa 1A liceum ogólnokształcące,

       - godz. 10.00 – klasa 1F technik logistyk,

       - godz. 11.00 – klasa 1H technik reklamy/mechanik pojazdów samochodowych,

       - godz. 12.00 – klasa 1J technik informatyk,

       - godz. 13.00 – klasa 1L wielozawodowa (szkoła branżowa).

       Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek i dezynfekcji rąk.

       Serdecznie zapraszamy :)

      • Podziękowania od uczniów

      •  

       Drodzy,

       Dyrekcjo, Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Szkoły

       DZIĘKUJEMY

       -  za ten  wspólnie spędzony, chodź trudny dla nas wszystkich rok nauki;

       -  za poświęcony czas, zaangażowanie i wytrwałość;

       -  za słowa, które często dodawały nam otuchy i odwagi oraz pozwalały uwierzyć we własne siły;

       -  za trud włożony w naszą edukację i wychowanie;
       -  za wysiłek, który w przyszłości z pewnością uczyni z nas ludzi mądrych, wrażliwych i wartościowych;

       Wychowawcom

       - za serce, uśmiech i to przekonanie, że wszystko może się  nam udać, a wystarczy tylko chcieć;

       - za pomoc w odkrywaniu tego w czym jesteśmy najlepsi i wiarę w to, że jedyna granica jaka istnieje  jest w naszych głowach;
       - za to, że jesteśmy dla Was ważni i zawsze możemy na Was liczyć.

       Serdecznie dziękujemy rodzicom za niewyobrażalną cierpliwość, wsparcie i autorytet, którym są dla nas na co dzień, często nie zdając sobie z tego sprawy.

       Życzymy wszystkim wspaniałych, niezapomnianych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu w nowym roku szkolnym.

        

        

                                                                                                                                                      Uczniowie ZS Nr 1

      • Drodzy Uczniowie!

      • Drodzy Uczniowie!

       Zakończył się kolejny, ale zupełnie inny rok szkolny 2019/2020. Na pewno pozostanie on w Waszej pamięci na długo, gdyż pandemia koronawirusa wymusiła niecodzienne warunki nauczania. Być może zdalne nauczanie niektórym przypadło do gustu, inni zaś byli zawiedzeni brakiem bezpośredniego kontaktu z nauczycielem i realiami szkoły. Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym wrócicie do szkoły, do swoich klas, nauczycieli oraz koleżanek i kolegów, a nauka będzie odbywała się jak dawniej. Tego Wam życzymy!

       Zakończenie roku szkolnego jest okazją do gratulacji i podziękowań. Gratulujemy szczególnie tym, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Dziękujemy za trud, wysiłek, zaangażowanie w zgłębianie tajników wiedzy, zdobywanie  nowych umiejętności, poznawanie i rozwijanie swoich zdolności oraz talentów. Jednocześnie jesteśmy bardzo wdzięczni tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę w każdej sytuacji, a szczególnie podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych.

       Słowa uznania kierujemy do Was - Drodzy Rodzice.  Bez Waszego udziału w życiu szkoły proces edukacji byłby niemożliwy. Dziękujemy Wam za współpracę, zaangażowanie i pomoc w kształtowaniu młodego pokolenia.

       Na koniec życzymy Wam - Drodzy Uczniowie -  bezpiecznych wakacji, zasłużonego odpoczynku po wytężonej pracy oraz czekamy na Was we wrześniu. Niech krótki fragment wiersza Wisławy Szymborskiej „Chwila” umili Wam ten wakacyjny czas:


       […] Jak okiem się­gnąć, pa­nu­je tu chwi­la.
             Jed­na z tych ziem­skich chwil
            pro­szo­nych, żeby trwa­ły.

        

       Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły

      • INFORMACJA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

      • Informujemy, że od 29 czerwca br. przywrócone zostaną zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów branżowej szkoły I stopnia będących młodocianymi pracownikami.

       Oznacza to, że uczniowie będący młodocianymi pracownikami mają obowiązek od najbliższego poniedziałku, tj. od 29 czerwca br., realizować przygotowanie zawodowe
       u pracodawcy zgodnie z przepisami prawa pracy, przy zachowaniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, a także rygoru sanitarnego wymaganego od zakładów pracy w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

       Biorąc pod uwagę, że udział w zajęciach praktycznych u pracodawców dla ucznia będącego młodocianym pracownikiem jest obowiązkiem, uprzejmie proszę o pilne poinformowanie wszystkich uczniów Państwa szkoły będących młodocianymi pracownikami o tym obowiązku.

       Przypominamy jednocześnie, że podobnie jak w latach ubiegłych uczniowi będącemu młodocianym pracownikiem w okresie ferii szkolnych przysługuje urlop wypoczynkowy oraz urlop bezpłatny, zgodnie z przepisami Kodeksu pracy.

       https://www.gov.pl/web/edukacja/przywrocenie-zajec-praktycznych-u-pracodawcow-dla-uczniow-branzowych-szkol-i-stopnia-bedacych-mlodocianymi-pracownikami

      • List Ministra Edukacji Narodowej na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

      • Minister Edukacji Narodowej skierował dziś, 24 czerwca br. list do szkół i placówek oświatowych z okazji zbliżającego się zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W liście minister przekazał podziękowania dla dyrektorów i nauczycieli za profesjonalne i pełne zaangażowania wykonywanie obowiązków zawodowych, szczególnie w okresie pandemii. Podziękował również rodzicom za wspieranie dzieci w nauce na odległość oraz życzył wszystkim bezpiecznych wakacji.

       Podziękowania od Ministra Edukacji Narodowej

       – Dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób, na wszystkich szczeblach systemu edukacji, w zdecydowanej większości szkół nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania – napisał minister Dariusz Piontkowski w liście przesłanym do wszystkich szkół i placówek oświatowych. 

       Minister zaznaczył, że kształcenie na odległość było zupełnie nową i niecodzienną sytuacją, w której musieli odnaleźć się dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie. Podkreślił jednocześnie, że ogromną rolę w zdalnej nauce odegrali rodzice, którzy wspierali dzieci i motywowali je do pracy.– W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość – wskazał minister Dariusz Piontkowski.

       Życzenia bezpiecznych wakacji

       Szef MEN przekazał wszystkim życzenia spokojnych i bezpiecznych wakacji.

       – Chciałbym, aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021 – podkreślił. 

       Minister zaznaczył, że w tej chwili przygotowujemy się do powrotu do stacjonarnej nauki w szkołach. Zaznaczył, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi.

       Materiały

       List Ministra Edukacji Narodowej z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczychList​_MDP​_zakończenie​_roku​_szkolnego​_2019-2020.pdf 0.39MB

       List Ministra Edukacji Narodowej z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczychList​_MDP​_zakończenie​_roku​_szkolnego​_2019-2020.docx 2.30MB

      • UDZIAŁ LOGISTYKÓW W PROGRAMIE EDUKACYJNYM „LOGISTYKA DLA TECHNIKA”

      • Uczniowie Technikum Logistycznego uczestniczyli w roku szkolnym 2019/2020 w cyklu ośmiu 45 - minutowych spotkań online z pracownikami, naukowcami i ekspertami Sieci Badawczej Łukasiewicz Instytutu Logistyki i Magazynowania.

       Każdy webinar był tematycznie związany z nauczaniem logistyki i jej praktycznego zastosowania w branży TSL.

       Joanna Podgórska, Izabela Malinowska

      • Sukces Oliwii Rączki w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX 2020

      • Uczennica klasy 1j Oliwia Rączka zdobyla 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który odbył się w naszej szkole w lutym 2020r. Słowa uznania i serdeczne gratulacje przekazujemy też nauczycielowi Oliwii, Pani Monice Winczaruk. Pozostali uczestnicy uzyskali następujące miejsca : 2. Piotr Danielak 3. Maciej Wrzosek 4. Maja Pawluk 5. Szymon Borysiak 6. Piotr Krasnodębski 7. Maja Zajączkowska 8. Nikola Kowal 9. Maciej Wyszomierski 10. Gabriela Borowa 11. Mikołaj Stec 12. Jakub Skolimowski 13. Kacper Krasnodębski. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Marzena Borysiak Wojewódzka , Magdalena Linczewska

 • Nasze media społecznościowe

 • liczba odwiedzin: 173882