• Aktualności

      • SPOTKANIE ZE STYPENDYSTKĄ FULBRIGHTA W RAMACH PROGRAMU MEET AMERICA ZORGANIZOWANEGO WE WSPÓLPRACY Z AMBASADĄ AMERYKAŃSKĄ

      • 11.05.2022r. uczniowie klas 3fp, 2a i 1a wzięli udział w spotkaniu online z tegoroczną stypendystką Fulbrighta Madalyn Fernbach. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu Meet America we współpracy z Ambasadą Amerykańską w Warszawie.

       Madalyn pochodzi z Nowego Jorku, jest absolwentką Stonehill College, gdzie studiowała neurobiologię. Ponadto, była asystentem wykładowcy na Wydziale Biologii, założyła klub dyskusyjny dla studentów oraz należała do żeńskiej drużyny piłki nożnej.

       Kiedy studiowała neurobiologię brała udział w badaniach, które skupiały się na tym czy wielojęzyczność wpływa na powrót do zdrowia po afazji, która jest konsekwencją udaru.

       Madalyn w USA pracuje jako koordynator badań naukowych w Memorial Sloan Kettering Cancer Center z siedzibą w Nowym Jorku. Po pracy jest wolontariuszką - nauczycielem w Literacy Nassau - programie pomagającym osobom dorosłym uczącym się języka angielskiego w nauce mówienia, czytania i pisania.

       Madalyn obecnie przebywa w Łodzi. Jest English Teaching Assistant. Pomaga uczniom rozwijać ich umiejętności językowe w dziedzinach takich jak Science, Technology, Engineering and Mathematics (STEM).

       Swój wolny czas poświęca na spotkania edukacyjne z uczniami podczas, których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

       Podczas dzisiejszej sesji online Madalyn opowiedziała naszym uczniom o codziennym życiu swoich młodych rodaków, ich marzeniach, ambicjach i wierzeniach. Nasi uczniowie dowiedzieli się, że topowymi kierunkami studiów za oceanem są obecnie: Social Science and History, Engineering, Biological and Biomedical Science, Psychology, Communication and Journalism oraz Computer and Information Sciences. Młodzi ludzie w Stanach Zjednoczonych poświęcają od 6 do 10 godzin tygodniowo na naukę w domu. Tyle samo czasu zajmują im kontakty towarzyskie ze swoimi rówieśnikami. Na sport mają od 3 do 5 godzin, przed telewizorem spędzają od 1 do 2 godzin, a na social media poświęcają od 3 do 5 godzin w tygodniu.  Po szkole amerykańscy uczniowie biorą udział w zajęciach dodatkowych (extracarricular activities) lub pracują. Ze swojego rodzinnego domu najczęściej wyprowadzają się wtedy, kiedy rozpoczynają naukę w collegu.

       Nasi uczniowie mieli również pytania dotyczące pobytu Madalyn w Polsce. Amerykanka postrzega nas Polaków jako dobrze wykształconych, znających języki obce, serdecznych ludzi, którzy są otwarci na świat. Tegoroczna stypendystka Fulbrighta dołączyła w naszym kraju do drużyn piłkarskich, zarówno żeńskich jak i męskich. Jej zdaniem najlepszy sposób na naukę języka obcego to interakcja, a ulubione danie to ... pierogi.

       Na pewno nie jest to ostatnia lekcja języka angielskiego w takiej formule.

      • OTWARTE ZAWODY STRZELECKIE KLAS MUNDUROWYCH O PUCHAR STAROSTY SOKOŁOWSKIEGO EDYCJA 2022

      • 9 maja 2022r. Zespół Szkół Nr1 im. K.K. Baczyńskiego wspólnie ze Starostwem Sokołowskim  zorganizował Otwarte Zawody Strzeleckie Klas Mundurowych o Puchar Starosty Sokołowskiego. Zawody odbyły się na strzelnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „SOKÓŁ”            w Sokołowie Podlaskim. 71 uczniów startowało w trzech konkurencjach: pistolet sportowy, strzelba gładkolufowa i karabinek pneumatyczny. Warunkiem uczestnictwa w zawodach było posiadanie ważnej licencji strzeleckiej PZSS. Nad przebiegiem zawodów czuwali instruktorzy strzelectwa posiadający uprawnienia Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Najwszechstronniejszym strzelcem zawodów został Kamiński Adam 9 pkt.- Zespół Szkół Nr1 w Sokołowie Podlaskim, następne miejsca zajęli Kulikowska Kornelia 6 pkt. - Zespół Szkół Nr1 w Sokołowie Podlaskim, Czubak Damian 6 pkt. - Niepubliczne Szkoły ZDZ w Radomiu, Marchelewicz Maciej 5 pkt.  Zespół Szkół Nr1 w Sokołowie Podlaskim.

       Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach:

       Pistolet sportowy 25m

       1. Czubak Damian             ZDZ Radom                 – 87 pkt

       2. Kulikowska Kornelia     ZS Nr1 Sokołów Podl. - 86 pkt

       3. Wyrozębska Gabriela     ZS Nr1 Sokołów Podl. - 84 pkt

       4. Mrozowski Jakub           ZS Nr1 Sokołów Podl. - 81 pkt

       5. Jóźwiak Bartłomiej        ZS Nr1 Sokołów Podl. - 79 pkt

       Strzelba gładkolufowa

       1. Marchelewicz Maciej     ZS Nr1 Sokołów Podl. - 7,14 s

       2. Kamiński Adam              ZS Nr1 Sokołów Podl. - 8,39 s

       3. Wojciuk Kacper              ZS Nr1 Sokołów Podl. - 8,44 s

       4. Piejka Krystian               ZS Nr1 Sokołów Podl. - 10,35 s

       5. Brudnios Mateusz          ZDZ Radom                  - 10,42 s

       Karabinek pneumatyczny

       1. Kamiński Adam            ZS Nr1 Sokołów Podl.     - 70 pkt

       2. Saczuk Natalia              ZS Nr1 Sokołów Podl.     - 55 pkt

       3. Osipiak Jakub               SLO   Sokołów Podlaski  – 55 pkt

       4. Kulikowska Kornelia    ZS Nr1 Sokołów Podl.     - 54pkt

       5. Czubak Damian             ZDZ Radom                    – 53 pkt

       Komunikat z zawodów

      • WIZYTA PRZYGOTOWAWCZA 9.05-13.05 W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+

      • „Zagraniczne staże zawodowe jako przystanek na drodze do kariery zawodowej”

       W dniach 9.05 – 13.05.2022r. miała miejsce wizyta przygotowawcza koordynatora projektu Erasmus+ w Grecji. Celem pobytu było sprawdzenie bazy hotelowej i warunków odbycia stażu zawodowego uczniów Zespołu Szkół nr 1, który odbędzie się od 05.06.2022r. do 18.06.2022r.

       W stażach zawodowych u greckiego partnera wezmą udział uczniowie kształcący się w zawodach: technik informatyk, technik logistyk i technik hotelarstwa. Odbędą 80 godzin zajęć praktycznych w przedsiębiorstwach w Grecji. Po ukończeniu staży uczniowie otrzymają Certyfikat Europass Mobilność.

      • Wewnątrzszkolny konkurs ortograficzno-muzyczny z języka angielskiego

      • W dniu 12 maja 2022 odbyła się wiosenna edycja konkursu z języka angielskiego. Wzięło w nim udział 12 uczniów naszej szkoły. Reprezentowali oni następujące klasy: 1F, 2H, 3BP i 3HP. Konkurs miał za zadanie sprawdzić sprawność słuchową uczniów, jak również poprawność zapisu. Konkurs zaczęliśmy od piosenki ‘Underdog’ w wykonaniu Alicii Keys. Piosenka powstała podczas ogólnoświatowego lockdown’u i opowiada o nierówności społecznej. W tej piosence zadaniem uczestników było znalezienie błędnych wyrazów i wpisanie poprawnych. Kolejna piosenka to bardziej znana propozycja Toma Grennan’a pt. ‘A Little Bit of Love’. Uczniowie mieli wpisać brakujące wyrazy, uproszczeniem było to, że były to tylko czasowniki. Lista The Best of The Best przestawia się następująco:

       1. Maja Zajączkowska – kl. 3BP
       2. Eryk Soszka – kl. 2H
       3. Natalia Grochowska – kl. 1F
       4. Mikołaj Steć – kl. 3BP
       5. ex aequo Julia Bartnik – kl. 3BP i Nikola Kowal – kl. 3HP
       6. Ewa Banasiuk – kl. 3HP

       Wszyscy wyżej wymienieni zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci bandan, długopisów, notatników i słodyczy.

       Następna edycja konkursu na jesieni 2022. Serdecznie zapraszamy

       Beata Maseko, Anna Czarnocka

      • 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      • 3 maja 2022 roku Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Nr 1 uczestniczył w uroczystych obchodach 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

       Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Konkatedrze Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim. Po nabożeństwie uczestnicy, parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele szkół i instytucji z terenu miasta wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerowali ulicami miasta odwiedzając Miejsca Pamięci Narodowej. Złożono kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy podziemia niepodległościowego, obeliskiem ku czci ks. Stanisława Brzóski, pod figurą Św. Rocha, patrona miasta. 

       Pani Małgorzata Baranowska  Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 uroczyście złożyła kwiaty pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego w Parku Adama Mickiewicza.

      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 klas maturalnych

      • 29 kwietnia 2022r. w hali sportowej ZS Nr1 odbyło się  pożegnanie klas maturalnych. W tak szczególnej i wyjątkowej uroczystości uczestniczyli: dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, zaproszeni goście, uczniowie, a przede wszystkim tegoroczni absolwenci. Akademię rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz wspólnego zaśpiewania hymnu narodowego.

       Następnie głos zabrali: Dyrektor ZS Nr 1-  p. Małgorzata Baranowska, Przewodniczący Rady Powiatu - p. Jacek Odziemczyk, który odczytał list senatora Waldemara Kraski skierowany do tegorocznych absolwentów oraz Starosta Powiatu Sokołowskiego - p. Elżbieta Sadowska. Przemawiający życzyli tegorocznym maturzystom  dobrych wyników na egzaminie dojrzałości, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów oraz dokonania właściwego wyboru dalszej drogi życiowej. W czasie uroczystości zostały rozdane świadectwa z wyróżnieniem, które otrzymali: Weronika Czapska, Ewelina Skorek oraz Norbert Kozłowski, a także wręczono nagrody książkowe za wysokie wyniki nauczania.

       Z kolei w imieniu klas przedmaturalnych głos zabrała uczennica klasy  3Bp – Natalia Gawrysiuk. Podziękowała maturzystom za ich obecność, pomoc i cenne wskazówki. Życzyła im mądrości, dobrych wyborów oraz tego, aby ich drogi życiowe były jak najprostsze, bez zakrętów. Przedstawiciele klas przedmaturalnych wręczyli maturzystom drobne upominki jako dowód sympatii.

       Uroczystość swoim występem uświetnił szkolny zespół muzyczny „Szara band”.   

       Akademię prowadzili reprezentanci klas 3Ag: Weronika Czapska oraz Mateusz Mostowiec.

       Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia na maturze!

       Szanowna Dyrekcjo,

       Kochani Wychowawcy

       Drodzy Nauczyciele

       Pracownicy administracji i obsługi

       Przedstawiciele Rady Rodziców

       Droga Młodzieży!

       Dziś jest wyjątkowa okazja do szczególnych  podziękowań…

       W imieniu Rodziców uczniów klas maturalnych dziękujemy Dyrekcji Zespołu za zrozumienie potrzeb naszych dzieci, za szanse i możliwości wszechstronnego rozwoju. Doceniamy Waszą rolę i zaangażowanie.    

       Dziękujemy wszystkim Nauczycielom za lata trudu, za cierpliwość i wytrwałość
       w przekazywaniu wiedzy naszym pociechom. Przez te wszystkie lata Waszym największym celem było wskazywanie właściwej drogi, aby w przyszłości wyrosły na wartościowych i uczciwych ludzi. Jesteście przykładem na to, że „ Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych".  Doceniamy to, że uczyliście wartości, zasad moralnych i wszystkiego, co potrzebne jest w dorosłym życiu.

       Szczególne podziękowania pragniemy złożyć Wychowawcom za Wasz trud i serce, jakim miały zaszczyt być obdarowane nasze dzieci, za tworzenie dobrej atmosfery
       w szkole, za kształtowanie charakteru naszych dzieci i bezustanne czuwanie nad nimi, poświęcony im czas i wysiłek, za rozbudzaną w Nich pasję i ciekawość świata.

       Wdzięczni jesteśmy także Pracownikom Szkoły, dzięki którym nauka odbywała się
       w bezpiecznym, przyjemnym otoczeniu.


       Przedstawicielom Rady Rodziców dziękujemy za urozmaicanie i pomoc  w organizowaniu imprez oraz uroczystości szkolnych.


       Droga Młodzieży ….

       Ufamy, że wiedza i umiejętności zdobyte podczas lat spędzonych w szkole ponadgimnazjalnej pozwolą Wam osiągnąć sukces i spełniać marzenia.

       Życzymy Wam … tradycyjnie zdrowia, szczęścia oraz …. abyście byli doceniani
       w domu, w szkole, w pracy, w życiu….

       Niech te słowa piosenki towarzyszą Wam w dorosłym życiu…

       „…zdejmij ciężar oczekiwań

       w język snów wsłuchaj się

       chociaż myślisz

       jestem sam

       świat Cię wspiera w ciszy

       zapisuje podpowiedzi

       ale tego nie usłyszysz

       jak nie dotrzesz do samego siebie

       ….

       biegnij z wiatrem i skrzydłom daj się nieść

       Nie poddawaj się

       nadzieja matką mądrych jest

       przytul do niej się i nie poddawaj się

       życie ma swój sens

       każde ma swój sens

       skrzydłom daj się nieść

       nie poddawaj się….”

       Powodzenia!

       Rodzice uczniów klas maturalnych

      • Historyczny sukces Mateusza Gregorczuka, ucznia ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim.

      • Dwoje naszych zawodników wystąpiło w finale wojewódzkim XXIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Kamionie, 29.04.2022

       Zawody odbyły się 29 kwietnia 2022 w Kamionie koło Sochaczewa na trudnej trasie rekreacyjno-sportowej im. Roberta Lewandowskiego. Zgromadziły ponad 1000 dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego Mazowsza.

       Mateusz zajął trzecie miejsce na dystansie 2000 m pokonując wielu utytułowanych zawodników z województwa mazowieckiiego. Mamy oczywiście powód do dumy z występu Kasi Trendyk, która zajęła 7 miejsce na dystansie 1500 m.

       Zdobycze medalowe naszego regionu w 10 biegach:

       Sokołów Podlaski -1

       Kosów Lacki-1

       Węgrów- 1

       Siedlce-2

      • Kolejna akcja krwiodawstwa w naszej szkole

      • Serdecznie dziękujemy za okazane serce i krew.
       Nie zawiedli uczniowie, pracownicy naszej szkoły oraz osoby z terenu miasta, które po raz kolejny udowodniły, że oddawanie krwi jest szlachetnym, bezinteresownym działaniem na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Oddanie tej cennej cząstki samego siebie ludziom potrzebującym pomocy jest symbolem wrażliwości na ludzkie cierpienie. W obliczu zagrożenia życia ludzkiego każda kropla krwi ma wielkie znaczenie.
       Akcja krwiodawstwa została przeprowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Warszawy. Zgłosiły się 44 osoby, krew oddało 26 osób, pobrano 12 litrów krwi.

      • Maturzyści 2022 na Jasnej Górze

      • W poniedziałkowe popołudnie 25 kwietnia 2022 r. na Jasnej Górze – w duchowej stolicy naszej Ojczyzny, przed cudownym wizerunkiem Maryi Królowej Polski zgromadzili się maturzyści diecezji drohiczyńskiej. W towarzystwie wychowawców, nauczycieli, katechetów i kapłanów pod przewodnictwem ks. biskupa Piotra Sawczuka modlili się o pomyślność podczas tegorocznych egzaminów maturalnych, o dobre życiowe wybory czy dostanie się na upragnione studia. Z grupą 27 maturzystów Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego na Jasną Górę udali się nauczyciele: p. Jolanta Cudziło Abramczuk, p. Renata Romańczuk, p. Beata Maseko i ks. Grzegorz Wierzbicki.

       W programie kilkugodzinnego spotkania była konferencja ze świadectwem nawrócenia aktorki, Pani Patrycji Hurlak, nabożeństwo Drogi Krzyżowej na wałach klasztornych, Apel Jasnogórski o godz. 21.00 i modlitewne czuwanie w kaplicy cudownego obrazu. Najważniejszym punktem modlitwy była Msza św. o godz. 23.30. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego: „Czas to miłość”.

       Więcej na stronie: drohiczynska.pl

       https://drohiczynska.pl/aktualnosci/czuwanie-maturzystow-diecezji-drohiczynskiej-2022/

      • AKCJA EKOLOGICZNA – kwiaty i sadzonki drzew za surowce wtórne i odpady niebezpieczne.

      • Zespół Szkół Nr 1 promuje ochronę środowiska, rozszerza świadomość ekologiczną     i życie w zgodzie z naturą.

       W dniu 28.04.2022 r. nauczyciele , pracownicy szkoły i uczniowie wzięli czynny udział w zbiórce surowców wtórnych i odpadów niebezpiecznych. Postawa ekologiczna została nagrodzona sadzonkami kwiatów i drzew z Nadleśnictwa Sokołów.

       Dziękujemy za ekologiczną postawę!

       Koło Ekologiczne

      • WOMEN IN STEM 2022 POLAND - KONKURS NA ESEJ

      • Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Polsko-Amerykański Program Stypendialny Fulbrighta. W tegorocznej edycji zadanie konkursowe polega na napisaniu eseju w języku angielskim o kobietach, które odniosły sukces w takich dziedzinach jak: Science, Technology, Engineering lub Mathematics (STEM). Wypracowania można przesyłać do 30.04.2022r. do godz. 23.59.

       Wszystkie informacje znajdziecie tutaj:

       https://tinyurl.com/Rules-Women-In-STEM-PL?fbclid=IwAR2iwI6U_RRoNrJ74QZIxdwM-s7mzVRIUHCwMnsleLMOmDGlRVPvaX-j2Ws

       oraz tutaj:

       https://tinyurl.com/Essay-Contest-Women-In-STEM-PL?fbclid=IwAR1FVT73SpExJJOTQV3BGfzNuAvX7BiM3Dk91dv3Omrt5RVcYwJ5sJlWSmI

       I jeszcze parę słów od Madalyn - tegorocznej stypendystki Fulbrighta:

       'We started the 2022 Women in STEM Short Essay Contest to get to know more about Polish students and encourage students from all over Poland to take a moment to celebrate women who have made have made contributions to the fields of science, technology, engineering, and mathematics. This contest also gives students the chance to simultaneously practice their English skills and have their work reviewed by a native speaker. After the contest is over, students will also have the opportunity to request a meeting directly with the Fulbright stipendist who reviewed their paper so they can receive feedback and get the chance to talk one on one with a US Fulbright scholar.

       By submitting an application, you will also join a network of students from around Poland, will gain access to more information about the Fulbright Program, and will get the chance to know the participating Fulbright grantees and potentially our professional networks. Additionally, this contest is the perfect way for students to build their resumes, especially if they are planning to apply for a Fulbright or any other international exchange program in the future. Every student will receive a certificate of participation and the best essays will receive special prizes sponsored by the Polish-US Fulbright Commission! Who will you write about? The deadline is April 30th, 23.59! We can't wait to read your essays!"

      • OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX 2022

      • 26.04.2022r. 21 uczniów naszej szkoły przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego FOX organizowanego przez Naukowy Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Test konkursowy obejmował zadania wielokrotnego wyboru i sprawdzał umiejętności językowe, wiedzę językową oraz kulturoznawczą. Uczniowie reprezentowali dwie kategorie wiekowe: grupę Lions - I i II klasa liceów 4-letnich i techników 5-letnich oraz grupę Eagles - klasy III liceów 4-letnich i techników 5-letnich oraz klasy III liceów 3-letnich oraz III i IV techników 4-letnich. Trzymamy kciuki za wyniki!!!

      • Wycieczka dydaktyczna

      • Dnia 25 kwietnia uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej Technikum Nr 1 w zawodzie technik pojazdów samochodowych odbyli wycieczkę dydaktyczną do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali cuda techniki motoryzacyjnej ubiegłych wieków. Następnie młodzież odwiedziła “Dom Zagadek”, gdzie w pięciu różnych pokojach uczniowie w grupach rozwiązywali zagadki logiczne wymagające spostrzegawczości, kreatywności i odrobiny sprytu aby wydostać się z “Escape Room”. Po edukacyjnej części wycieczki odbyła się część rozrywkowa, czyli czas na posiłek w Centrum Handlowym Arkadia , a następnie seans filmu “Uncharted”. Wszyscy we wspaniałych humorach wrócili do Sokołowa Podlaskiego.

      • JESTEŚMY W FINALE II OGÓLNOPOLSKICH ZAWODÓW PROJEKTOWYCH W PROJEKCIE CENTRUM MISTRZOSTWA INFORMATYCZNEGO

      • Zespół w składzie: Jarosław Sekuła, Jakub Kucharek, Rafał Paczuski zdobył I miejsce w zawodach regionalnych na Politechnice Warszawskiej  i tym samym zapewnił sobie udział w finale II Ogólnopolskich Zawodów Projektowych, które odbędą się w dniach: 11.06.2022 - 12.06.2022r. na Politechnice Łódzkiej. Warto podkreślić,  że uczniowie zdobyli maksymalną liczbę punktów, czym może pochwalić się tylko 9 zespołów z całej Polski. Głównymi celami zawodów jest rozwój zdolności programistycznych w oparciu o dostępne osiągnięcia techniczne w elektronice, mechatronice, automatyce i robotyce oraz rozwój umiejętności pracy w zespole. Podczas etapu lokalnego/regionalnego uczestnicy dostali do rozwiązania jedno zagadnienie projektowe, z wykorzystaniem zestawów robotycznych przekazanych Grantobiorcom CMIW finale nasi uczniowie  zmierzą się z 15 zespołami z pozostałych regionów reprezentujących Politechnikę Łódzką, Politechnikę Wrocławską, Politechnikę Gdańską i Akademię Górniczo-Hutniczą z Krakowa.

       Gratuluję i trzymam kciuki za naszą drużynę.

       Opiekun zespołu: Janusz Burzyński

      • "Dolina Bugu - ptaki widzą lepiej"

      • 22 kwietnia z okazji Śwatowego Dnia Ziemi uczniowie Kl. III hp w ZSnr1 w Sokołowie Podl. obejrzeli film pt. "Dolina Bugu - ptaki widzą lepiej",  który został nakręcony w plenerach między Nurem a Kamieńczykiem przez Emiliana Sito - pasjonata przyrody, mieszkańca gminy Łochów. Film ten zachwycił młodzież pięknem nadbużańskich krajobrazów. Wspaniałe zdjęcia z drona ukazują ostatnią polską dziką rzekę i jej otoczenie, oraz jej skrzydlatych mieszkańców, a piękny głos lektorki Krystyny Czubówny uatrakcyjnił przekaz.

      • Kolejne zwycięstwo naszych uczniów!

      • Uczniowie Zespołu Szkół Nr1 w Sokołowie Podlaskim po raz 4 z rzędu wygrali wojewódzkie zawody strzeleckie Srebrne Muszkiety (drużynowo i indywidualnie) i będą reprezentowali Mazowsze na Ogólnopolskich Finałach w Tarnowie. Przypomnijmy, że 2 lata temu byli najlepsi w Polsce.

      • ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ – Światowy Dzień Ziemi 2022

      • Data 22 kwietnia stanowi okazję do refleksji nad aktualną sytuacją naszej planety. Globalne ocieplenie, marnowanie żywności, wszechobecność plastiku czy kryzys bioróżnorodności – to tylko niektóre zagadnienia, które podejmowane są w ramach Dnia Ziemi. Zapraszamy społeczność szkolną do udziału w corocznej akcji, dzięki której włączymy się w oczyszczanie naszej planety i pomożemy środowisku naturalnemu.

       28 kwietnia (czwartek) w świetlicy szkolnej w godz. 9 - 12  zbieramy surowce  wtórne i odpady niebezpieczne  - zużyte baterie, nakrętki plastikowe, a także stare i uszkodzone telefony komórkowe.

       Ekologiczna postawa zostanie wynagrodzona – wymienisz baterie na kwiaty i sadzonki drzew!

       Zgodnie z tegorocznym hasłem zainwestujmy w Naszą Ziemię

       • Zasadźmy drzewo (może być krzak), które upiększy miejsce w którym mieszkamy.
       • Zbierzmy makulaturę. Z pewnością mamy jej mnóstwo w domu - stare gazety, papiery, kartonowe pudełka, ulotki, gazetki reklamowe. Uzbieraną makulaturę oddajmy do punktu skupu.
       • Zbierzmy niepotrzebne szkło i wyrzućmy do specjalnego kontenera - przy recyklingu szkła zużywane jest 21% energii mniej niż przy produkcji nowego szkła.
       • Zbierzmy puszki aluminiowe (po napojach gazowanych) i oddajmy do skupu. Złoża boksytu z którego otrzymuje się aluminium potrzebne do produkcji puszek, nie są odnawialne, co prowadzi do ich bezpowrotnego wyczerpywania. Aluminiowe puszki nadają się w całości do ponownego przetworzenia.
       • Pozbierajmy śmieci. Postarajmy się oczyścić ze śmieci jakąkolwiek część ziemi. Może to być nasze podwórko (jeśli jest zaśmiecone) lub jakiś inny teren gdzie zebrało się dużo śmieci.
       • Codziennie segregujmy śmieci, oszczędzajmy wodę, gaz i energię elektryczną a zużyte baterie wyrzucajmy do specjalnych kontenerów i pojemników do tego przeznaczonych.
       • Zacznijmy konsekwentnie stosować wielorazowe torby podczas zakupów, planujmy rozsądne zakupy artykułów spożywczych i odzieży.

       Choć każda z tych zmian wydaje się drobna, mają one realny wpływ na ochronę środowiska i jego zasobów.

                                                                                               Koło  Ekologiczne

      • SZARADA 2022

      • Za nami XI Sokołowskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery "Szarada" które odbyły się w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. Poznaliśmy propozycje edukacyjne uczelni wyższych, szkół policealnych, służb mundurowych oraz wiele ofert przyszłych pracodawców. Gości Targów powitała Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 - Pani Małgorzata Baranowska. Przewodniczący Rady Powiatu - Pan Jacek Odziemczyk oraz Wicestarosta Powiatu Sokołowskiego – Pan Ryszard Domański z okazji spotkania wygłosili okolicznościowe przemówienia. Ciekawym punktem Szarady był występ uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia z Sokołowa Podlaskiego.

       W targach wzięły udział uczelnie wyższe: Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie, Społeczna Akademia Nauk w Warszawie, Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Politechnika Białostocka, Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz szkoły policealne: Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Siedlcach, Szkoła Policealna Centrum Nauki i Biznesu "ŻAK" w Siedlcach, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Siedlcach, Medyczna Szkoła Policealna w Mińsku Mazowieckim, Szkoły Cosinus w Siedlcach, Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim. Swoje stanowiska mieli pracodawcy: PSB Mrówka, DAIR Biuro Rachunkowe, PFR Portal PPK Sp. Zo.o. Warszawa, Spółdzielnia Inwalidów CHEGOS w Sokołowie Podlaskim, Zakład Produkcyjny PRONAR Filia Siemiatycze, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej „Sokołów” w Sokołowie Podlaskim S.A., „Sokołów – Logistyka” Sp. Z o.o., Powiatowy Urząd pracy w Sokołowie Podlaskim, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Siedlcach i służby mundurowe: Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim i Wojskowa Komenda Uzupełnień w Siedlcach.

       Targi są imprezą cykliczną skierowaną do uczniów klas maturalnych, przedmaturalnych, przyszłych absolwentów szkół branżowych, osób chcących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe lub szukających pracy.

      • 6. edycja projektu edukacyjnego „Przez bajki w świat”

      • To zdrowie jest prawdziwym bogactwem, a nie kawałki złota i srebra”.

       (Mahatma Gandhi)

        

                 Pod takim właśnie hasłem 7 i 8 kwietnia 2022 r. w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyła się 6. edycja projektu edukacyjnego „Przez bajki w świat”. Grupa teatralna Sposób na teatr przygotowała dla przedszkolaków i dzieci z powiatu sokołowskiego widowisko zatytułowane „Żyjesz zdrowo - jest bajkowo”, które w swobodny i humorystyczny sposób promowało zdrowy styl życia.  Specjalistami zachowania prawidłowej kondycji fizycznej stali się Kopciuszek i książę Kacper. Ich miłość do sportu uświadomiła najmłodszym, że bajkowe życie nie polega na spędzaniu wolnego czasu przed komputerem i zajadaniu się słodyczami, ale może być zdrowsze i ciekawsze poprzez ćwiczenia na świeżym powietrzu oraz spożywanie owoców i warzyw.

            Nasi niezwykle utalentowani uczniowie z Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim swoim arcymistrzowskim występem bez wątpienia podbili serca publiczności. Młodzi aktorzy w wirtuozowski sposób połączyli grę aktorską z tańcem, elementami akrobatyki oraz śpiewu, tworząc piękną, pełną nieprawdopodobnych zdarzeń, opowieść. A dowodem wdzięczności widzów  były uśmiechy na ich twarzach, gromkie brawa, owacje na stojąco i słodkie upominki.

                Na spektaklu swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Powiatu  - Pan Jacek Odziemczyk, Wicestarosta  Powiatu Sokołowskiego – Pan Ryszard Domański i Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1  - Pani Małgorzata Baranowska, a wśród najmłodszych widzów  - dzieci oraz opiekunowie z Miejskiego Przedszkola nr 5 im. Kubusia Puchatka, Miejskiego Przedszkola nr 2, Miejskiego Przedszkola nr 3, Przedszkola Niepublicznego „Chatka Puchatka”, Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek, Zespołu Szkół Salezjańskich i Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6.

           Projekt przygotowali: pani Agnieszka Pachołowska, pani Magda Filipiak, Eliza Chomać, Klaudia Karczmarek, Klaudia Kruk, Martyna Lipka, Dobrosława Mosiej, Julia Ryć, Kacper Kopa, Tomasz Młynik, Jakub Prokopczuk, Kacper Tręda.

             Grupa teatralna Sposób na teatr chciałaby serdecznie podziękować za wsparcie oraz pomoc w realizacji projektu Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim - Pani Dyrektor Małgorzacie Baranowskiej, Pani Wicedyrektor Beacie Pękale, Pani Wicedyrektor Jolancie Cudziło-Abramczuk, Panu Wicedyrektorowi Piotrowi Adamczukowi oraz Dyrektorowi Sokołowskiego Ośrodka Kultury - Panu Marcinowi Celińskiemu wraz z pracownikami.

                 Szczególne podziękowania kierujemy do Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim za finansowe wsparcie naszego projektu. Dzięki niemu młodzi aktorzy za swoje ogromne zaangażowanie w przedsięwzięcie edukacyjne i promocję szkoły w środowisku lokalnym otrzymali nagrody rzeczowe. Dziękujemy!!!

      • RÓŻOWA SKRZYNECZKA

      • 6 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim oficjalnie otwarto Różową Skrzyneczkę. Jest to jedyna skrzyneczka w Powiecie Sokołowskim i jedna z nielicznych w naszym regionie. Różowa skrzyneczka to fundacja, której celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej. W różowej skrzyneczce znajdziemy artykuły higieny osobistej tj. podpaski, tampony czy wkładki higieniczne. Działamy zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar.

      • Kolejna zbiórka darów na rzecz zwierząt z Ukrainy

      • Dziękujemy Społeczności naszej szkoły za udział w zbiórce darów na rzecz zwierząt z Ukrainy. Udało się zebrać 118 kg pełnowartościowej karmy suchej oraz prawie 8kg mokrej, plus przekąski. Paczka została przekazana Fundacji Azylu pod Psim Aniołem w Warszawie, która ma pod opieką czworonogi z terenu Ukrainy. Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt

      • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      • 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy, zwiększenie świadomości i budowanie wrażliwości społecznej na temat autyzmu. Zwraca również uwagę na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.
       Autyzm to odmienny do typowego sposobu rozwoju człowieka. Polega na uszkodzeniu systemu, który porządkuje otrzymane od zmysłów informacje, daje zmysłom błędne wskazówki, dlatego osoby ze spoktrum autyzmu inaczej odbierają światło, obrazy i dźwięki, odmiennie odczuwają dotyk, zapach, smak. Każda osoba jest indywidualnością, nie ma dwóch takich samych osób z autyzmem. Każdy jest wyjątkowy.
       Jeszcze niedawno uważano, że autyzm dotyczy głównie chłopców – był diagnozowany u nich niemal cztery razy częściej niż u dziewcząt. Stąd też symbolicznym kolorem autyzmu stał się niebieski. Najnowsze badania pokazują jednak, że autyzm w takim samym stopniu dotyka mężczyzn, jak i kobiet

      • Złoto dla „Szarej”

      • 1 kwietnia w Zespole Szkół Nr 1 odbył się   turniej w piłce ręcznej chłopców w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej szkół ponadpodstawowych. W turnieju wzięły udział cztery szkoły z terenu powiatu sokołowskiego: ZS 1, I LO, SLO i ZS CKR. Nasi chłopcy wywalczyli sobie mistrzostwo powiatu.

       Skład zespołu:

       1.Kurach Mateusz

       2.Struś Jakub

       3.Kozaczuk Krzysztof

       4.Zając Adam

       5.Mostowiec Mateusz

       6. Kiełek Damian

       7.Turos Igor

       8. Kałuski Rafał

       9.Kozaczuk Jan

       10.Kowalczyk Mateusz

       11. Podniesiński Dawid

       12. Żochowski Kamil

        

       Opiekun: Rusłan Mielniczuk

      • Szarada 2022

      • Z przyjemnością informujemy, że po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią wraca SZARADA.
       XI Sokołowskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery "Szarada" odbędą się 12 kwietnia 2022 r., uroczyste otwarcie nastąpi o godzinie 10.00. Serdecznie zapraszamy.

      • Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”

      • Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest projektem realizowanym od 2004 roku. Jest jedyną Olimpiadą w Polsce realizowaną wspólnie przez Komisję Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Od wielu lat w jej organizację zaangażowało się Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, punkty Europe Direct w Polsce, a także członkowie zespołu eksperckiego Team Europe. 

       28 marca o godz. 10.00 w Centrum egzaminacyjnym w Mińsku Mazowieckim odbył się II etap XVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej Gwiezdny Krąg. W II etapie wzięło udział 812 uczestników z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowała Weronika Czapska – uczennica klasy 3Ag.

       Serdecznie gratulujemy !

      • Złoto dla „Szarej”

      • 25 marca w Zespole Szkół Nr 1 odbył się   turniej w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej szkół ponadpodstawowych. W turnieju wzięły udział cztery szkoły z terenu powiatu sokołowskiego: ZS1, I LO, SLO i ZS CKR Nasze dziewczęta wywalczyły sobie mistrzostwo powiatu.

       Skład zespołu:

       1. Stefańska Martyna
       2. Wyrozębska Gabriela
       3. Zajączkowska Maja
       4. Górska Marzena
       5. Czapska Weronika
       6. Skorek Ewelina
       7. Magun Aleksandra
       8. Świętoń Olga
       9. Zduniak Julia
       10. Księżopolska Patrycja
       11. Kursa Natalia

       Opiekun: Rusłan Mielniczuk

      • Wolontariusze dla Ukrainy

      • To już nasza kolejna akcja w niesieniu pomocy dla  Ukrainy. 25 marca wolontariuszez  Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim w magazynach Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wraz z opiekunami p. Anetą Rosochacką i p. M. Stelmach przygotowywali transport żywności, środków czystości oraz środków higienicznych dla mieszkańców Ukrainy. Planowane dotarcie na Ukrainę przewidziane zostało na najbliższą niedzielę.

       Dziękujemy za pomoc.

      • ZNAMY JUŻ WYNIKI VIII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY Z JĘZYKA POLSKIEGO ,,ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ BOLESŁAWA PRUSA''

      • Olimpiada odbyła się w listopadzie 2021 roku i  była skierowana do uczniów szkół średnich.  Celem przedsięwzięcia było poznanie życia i twórczości jednego z najsłynniejszych pisarzy doby realizmu. Młodzież przygotowująca się do konkursu gromadziła, pod czujnym okiem nauczycieli języka polskiego, wiedzę o biografii Prusa, korzystając z nowoczesnych źródeł informacji. Konieczne było również przeczytanie powieści: „Faraon” i „Lalka” oraz nowel i opowiadań: „Z legend dawnego Egiptu”, „Antek”, „Katarynka”, „Kamizelka”, „Nawrócony” i „Omyłka”. W zmaganiach olimpijskich wzięło udział 18 uczniów naszej szkoły z klas: IIa, IIj, IIIAp, IIIBp, IIIJg, IIIJp, IIIHp. Zwycięzcą okazał się Mateusz Tręda zdobywając I miejsce. Bardzo dobry wynik otrzymały uczennice: Dobrosława Mosiej (IIA), Julia Dobrowolska (IIJ), Zuzanna Kalisiak (IIIBp) i Ewa Banasiuk (IIIHp). Wszystkim uczniom gratulujemy i wierzymy, że zdobyta wiedza i umiejętności przyczynią się do sukcesu nie tylko podczas egzaminu maturalnego, ale również w dorosłym życiu

      • 21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa

      • 21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny!

       To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Stowarzyszenie „Bardziej Kochani” wspierające osoby z Zespołem Downa zachęca do udziału w akcji poprzez założenie tego dnia kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji  i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

       Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia -  trisomia 21. Światowy Dzień Zespołu Downa jest świętem ustanowionym w 2005 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Down Syndrome International (DSI), mając na celu budowanie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa, a także tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

       Zespół Downa jest odmiennością biologiczną człowieka, którego natura wyposażyła w dodatkową informację genetyczną zawartą w chromosomie 21. To ona właśnie modyfikuje rozwój i kształtuje cechy wyróżniające daną osobę pośród innych ludzi, w efekcie dochodzi do zmian tempa rozwoju tej osoby. Najdotkliwiej odczuwanym przez osoby z Zespołem Downa zaburzeniem jest osłabienie procesu zapamiętywania i zaburzenie mowy.

       Nazwa tej wady genetycznej pochodzi od nazwiska angielskiego lekarza Johna Langdona Downa, który w1866 r. pierwszy opisał podobieństwo grupy osób z odmiennym rozwojem, które nie były ze sobą spokrewnione.

      • Międzynarodowy Dzień Liczby Π

      • 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Π. Niedawno dzień ten ustanowiono też Międzynarodowym Dniem Matematyki.

       Z tego powodu w Naszej Szkole został zorganizowany konkurs matematyczno – plastyczny, którego bohaterką była ta wyjątkowa liczba. Jury złożone z nauczycieli matematyki wyłoniło dwie zwycięskie prace. Ich autorami są: - Julia Ryć z klasy II a i Sebastian Dmowski z klasy III fg. Ponadto trzem uczennicom przyznano wyróżnienia. Te uczennice to: Aleksandra Sawicka – II h, Eliza Chomać - II a i Oliwia Rączka – III jg.

       Laureatom gratulujemy a wszystkim uczestnik konkursu serdecznie dziękujemy!

        Nauczyciele matematyki

      • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole

      • Podczas akademii poświęconej Żołnierzom Niezłomnym nauczyciel historii Jacek Odziemczyk  opowiedział o faktach  związanych z ich walką  o wolność i niepodległość, która toczyła się na terenie Ziemi Sokołowskiej. Wspomniał o mieszkańcach powiatu wywiezionych w głąb Związku Sowieckiego – do obozów nr 270 w Borowiczach oraz 231 i 523 w obwodzie swierdłowskim. Przypomniał o obozie przesyłowym NKWD, który funkcjonował w naszym mieście na przełomie 1944/1945 r. na miejscu obecnego stadionu sportowego przy ul. Lipowej. Nawiązał także do zbrodni sądowych na przykładzie procesu pokazowego z 26 lutego 1945 r., który odbył się w  Sokołowie Podlaskim. Skazano wtedy na karę śmierci 9 osób, a kolejnych 6 na kary więzienia (od 5 do 10 lat). Nawiązał także do walki zbrojnej, jako przykłady podając walki patroli VI Wileńskiej Brygady AK pod Toczyskami Podbornymi 7 kwietnia 1950 r. (zginął wtedy por. Józef Ludwik Małczuk ,,Brzask’’  i kolejnych 2 partyzantów, kilkoro z  nich zdołało wyrwać się z okrążenia 600 – osobowej obławy) oraz Borychowem 30 września 1950 r., gdzie poległ cały 4 – osobowy patrol pod dow. Arkadiusza Czapskiego ,,Arkadka’’.

       Oprawę muzyczną zapewnił szkolny zespół ,,Szara Band’’ w składzie: Martyna Lipka, Kinga Kozak, Hubert Biernat, Kacper Smolik pod kierunkiem Bogusława Kwiatkowskiego i Krzysztofa Niemirki. Dekoracje przygotowała p. Magda Filipiak. Głos zabrała także dyrektor szkoły Małgorzata Baranowska, która podziękowała organizatorom za przygotowanie akademii, nawiązując jednocześnie do dzisiejszej sytuacji narodu ukraińskiego i jego walki o niepodległość.

      • Pomoc Ukrainie

      • Nie ustajemy w ciągłym niesieniu pomocy uchodźcom z Ukrainy. Dziś (10 marca) wolontariusze z  Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim w Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wraz z opiekunem p. Anetą Rosochacką przygotowywali paczki.

       Młodzież z klasy mundurowej, technik logistyk, przygotowała kilkadziesiąt paczek, które w najbliższych dniach przekażemy do osób potrzebujących. Znajdują się w nich żywność, środki higieniczne oraz chemia gospodarcza.

       Dziękujemy za pomoc.

      • Pomagamy czworonogom z Ukrainy!

      • Czworonogi w okresie wojny nie są bezpieczne i także potrzebują pomocy! Niektóre z nich miały sporo szczęścia, ponieważ wyjechały wspólnie ze swoimi właścicielami. Pozostała grupa przebywa w schroniskach, które są ewakuowane lub niestety na terenie kraju z którego niemożliwa jest ewakuacja. Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt chciałoby pomóc zwierzętom z Ukrainy, które już przybyły do Polski i pozostają pod opieką organizacji lub fundacji lub jeśli będzie to możliwe to dostarczyć dary bezpośrednio opiekunom na Ukrainę.

       Ogłaszamy zbiórkę:

       1. Pełnowartościowej karmy suchej i mokrej dla psów i kotów np. Brit, Animonda, Dolina Noteci.
       2. Jednorazowych podkładów sanitarnych.
       3. Smyczy i obroży.
       4. Rękawiczek lateksowych i ręczników papierowych.

       Nie bądźmy obojętni! Pomagajmy!

        

                                                  Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt

      • TENISIŚCI STOŁOWI Z ,,SZAREJ’’ WICEMISTRZAMI POWIATU!

      • W dniu 09.03.2022 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr1 w Sokołowie Podlaskim  odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym.

       Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów dziewcząt i chłopców.

       W kategorii chłopców nasi uczniowie zajęli 2 miejsce i zapewnili sobie udział w rozgrywkach regionalnych. Dziewczęta zajęły 3 miejsce.

       Nasze tenisistki występowały w składzie: Klaudia Karczmarek, Julita Noszczak, Wiktoria Bednarczyk. Wicemistrzowie powiatu to: Krzysztof Kozaczuk, Eryk Wojtkowski, Jan Kozaczuk. Opiekunem zespołów dziewcząt i chłopców jest Bogusław Kwiatkowski.

       Sędzią  zawodów była Elżbieta Markowicz-Wcisłak oraz sędziowie pomocniczy, uczniowie klas 3Ag, 3Bp.  Organizatorem turnieju Powiatowy Szkolny Związek Sportowy  w Sokołowie Podlaskim.

       Pamiątkowe medale i dyplomy wręczyła uczestnikom turnieju  Dyrektor  ZS Nr 1  p. Małgorzata Baranowska.

       Drużyna chłopców będzie reprezentować szkołę  i powiat w rozgrywkach regionalnych w Siedlcach. Naszym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       Kolejność końcowa turnieju:

       Dziewczęta:

       1. SLO

       2. ZSCKR

       3ZSNR1

       4. 1LO

       Chłopcy:

       1. ZSCKR

       2. ZSNR1

       3. 1LO

       4. SLO

      • Pomoc dla dzieci z Ukrainy

      • OFERUJEMY POMOC
       Drodzy rodzice
       W związku z zaistniałą sytuacjąpolityczną
       Publiczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna
       w Sokołowie Podlaskim
       oferuje wsparcie w postaci konsultacji
       i rozmów wspierających dla dzieci
       i młodzieży pochodzących
       z Ukrainy, a przebywających naterenie Powiatu Sokołowskiego
       Pomoc będzie można uzyskać podczasdyżurów pełnionych przez psychologów
       wdniach:
       02.03.2022r godzina 16:30-18:30
       03.03.2022r godzina 16:30-18:30
       09.03.2022r godzina 16:30-18:30
       10.03.2022r godzina 16:30-18:30
       16.03.2022r godzina 16:30-18:30
       17.03.2022r godzina 16:30-18:30
       Nasz adres:
       ul. M. Skłodowskiej-Curie 24a
       Sokołów Podlaski
       ZAPRASZAMY

       Pobierz plakat informacyjny

      • POMOC DLA UKRAINY

      • Powiat Sokołowski organizuje zbiórkę rzeczy przeznaczonych dla mieszkańców Ukrainy.

       Zbieramy:

       ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

       KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

       ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

       Zbieramy także koce, śpiwory i karimaty

        

       UWAGA! Nie zbieramy odzieży.

        

       Rzeczy można przynosić począwszy od poniedziałku 28.02.2022r.:

       do hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim (Szara)
       wejście od ulicy Skłodowskiej
       w godzinach 8.00 do 22.00.

       do Urzędu Gminy Sabnie
       w godzinach 8.00 – 15.00

        

       do sali konferencyjnej Urzędu Gminy Sterdyń
       w godzinach 8.00 – 16.00

        

       do Urzędu Gminy Ceranów
       w godzinach 8.00 – 18.00

        

       do Urzędu Gminy Bielany
       w godzinach 8.00 – 15.00

        

       do Zespołu Oświatowego w Grochowie
       w godzinach 8.00 -14.00

        

       do Zespołu Oświatowego w Skibniewie
       w godzinach 8.00 -14.00

        

       do Urzędu Gminy Sokołów Podlaski
       w godzinach 8.00 -16.00

        

       do Sali OSP w Kosowie Lackim
       w godzinach 8.00 - 16.00

        

       do Urzędu Gminy Repki
       w godzinach 8.00 – 15.00

        

       do Gminnego Ośrodka Kultury w Jabłonnie Lackiej
       w godzinach 8.00 – 16.00

        

       ZBIÓRKA OBJĘTA PATRONATEM


        SENATORA Waldemara KRASKI, STAROSTY SOKOŁOWSKIEGO
       oraz BURMISTRZÓW I WÓJTÓW POWIATU SOKOŁOWSKIEGO

      • WALENTYNKI

      • „Święto Zakochanych” - Walentynki obchodzone jest 14 lutego. W tym dniu nie tylko zakochani, ale także bliskie sobie osoby wyznają, jak wiele dla siebie znaczą. Nazwa święta nawiązuje do postaci św. Walentego – patrona ludzi zakochanych. Tego dnia wysyła się osobom bliskim swojemu sercu  kartki walentynkowe, listy miłosne, wiersze, a nawet drobne upominki, często w postaci słodyczy, pluszaków czy też kwiatów.
       Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero w latach 90. XX wieku.

      • Studniówka 2022

      • W sobotni wieczór 15 stycznia 2022r. uczniowie czterech klas maturalnych bawili się na swoim balu studniówkowym w sali „Odeon”. W części oficjalnej uroczystości wystąpili: pani Małgorzata Baranowska – Dyrektor ZS Nr 1, która powitała zgromadzonych, życzyła wszystkim udanej zabawy, a tegorocznym maturzystom powodzenia na czekających ich egzaminach. Następnie pan Jacek Odziemczyk - Przewodniczący Rady Powiatu odczytał skierowany do maturzystów list senatora Waldemara Kraski, a pan Ryszard Domański - Wicestarosta Powiatu Sokołowskiego życzył młodzieży dobrej zabawy na balu studniówkowym i powodzenia na egzaminie dojrzałości. Z kolei przedstawiciele maturzystów podziękowali dyrekcji szkoły, wychowawcom oraz nauczycielom za trud włożony w ich edukację. Wyrazem wdzięczności były złożone na ręce pedagogów bukiety kwiatów. Następnie Pan Jacek Abramczuk- przedstawiciel Rodziców maturzystów podziękował gronu pedagogicznemu za zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia, a Anna Soszyńska z klasy 3 Ag w imieniu wszystkich uczniów klas maturalnych wyraziła słowa wdzięczności dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom oraz rodzicom. Część oficjalną balu studniówkowego zakończył tradycyjny polonez odtańczony przez maturzystów, których, jak co roku, przygotował do tej wyjątkowej chwili pan Jacek Jackowski.

       Ta wyjątkowa noc pozostanie w pamięci na długo. Piękne kreacje maturzystek, wytworne garnitury maturzystów zrobiły na wszystkich obecnych ogromne wrażenie. Zabawa w miłej atmosferze trwała do białego rana, a jej wspomnienia umilą codzienność. Teraz czas na naukę! Za 100 dni Matura! Wszystkim uczniom klas maturalnych naszej szkoły życzymy sukcesów na tym sprawdzianie dojrzałości. Powodzenia!

      • Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

      • Uczniowie z klas: Ia, Ih, IIa i IIIAg zainteresowani poszerzeniem wiedzy z zakresu ekologii, a także ochrony ochrony środowiska wzięli udział w szkolnym etapie Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Od uczestników wymagana była znajomość bieżących podstaw prawnych ochrony środowiska oraz aktualności prasowych, radiowych i telewizyjnych związanych z ekologią i środowiskiem przyrodniczym w Polsce i na świecie.

       Cel Olimpiady to:

       - kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego, budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych

       - wyzwalanie aktywności badawczej młodego pokolenia oraz inspiracja do podejmowania inicjatyw i praktycznych działań na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska,krajobrazu oraz warunków życia ludzi  i degradacji środowiska

       - zapoznanie młodzieży z aktualną literaturą i przepisami obowiązującego prawa w dziedzinie ochrony środowiska.

      • Spotkania dla ekonomistów

      • Uczniowie klasy IIIFp kształcący się w zawodzie technik ekonomista w I semestrze roku szkolnego 2021/2022 uczestniczyli w trzech spotkaniach mających na celu przybliżenie im praktycznych aspektów pracy księgowego. Organizatorem szkoleń było Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie. Spotkania realizowane były z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams. Tematem pierwszej prelekcji było "Znaczenie rachunkowości dla funkcjonowania podmiotów gospodarczych – wybrane zagadnienia". Spotkanie prowadziła Pani Jadwiga Godlewska – biegły rewident. Druga prelekcja dotyczyła "Form opodatkowania dochodów przedsiębiorców", prowadziła ją Pani Katarzyna Tomala – doradca podatkowy. Ostatnia prelekcja przybliżyła uczniom "Podstawowe zagadnienia dotyczących podatku od towarów i usług". Szkolenie prowadziła Pani Joanna Podkówka-Sędek – specjalista ds. podatków. Wiadomości zdobyte na szkoleniach  przydadzą się uczniom w dalszym toku edukacji. Prowadzący posiadają bardzo duże doświadczenie i obszerną wiedzę, którą w sposób profesjonalny i przystępny przekazali uczestnikom.

      • Orszak Trzech Króli

      • Nasza społeczność szkolna od początku organizacji Orszaku Trzech Króli  w Sokołowie Podlaskim jest zaangażowana w przygotowanie tychże ulicznych jasełek. W tym roku przedstawienie scenki „Dwór u Heroda” odbyło się na placu przed naszą halą sportową.
       Hasłem tegorocznego orszaku były słowa "Dzień dziś wesoły…!". Jest to fragment znanej wszystkim kolędy "Z narodzenia Pana…". Scenariusz przedstawienia zachęcał do przeżywania Bożego Narodzenia w sposób radosny, a jednocześnie miał uświadomić, nas współczesnych ludzi, jak ważne jest zrozumienie istoty świętowania Objawienia Pańskiego.
       W przedstawieniu udział wzięli: Natalia Gawrysiuk (III Bp), Marzena Górska (III Ap), Dobrosława Mosiej (IIA), Eliza Chomać (IIA), Jakub Prokopczuk (III Hp) oraz Kacper Kopa (II A). Oprawę muzyczną przygotował szkolny zespół muzyczny w składzie: Kamila Szymańska, Kinga Kozak, Kacper Smolik i Hubert Biernat.

       Młodzieży gratulujemy udanego występu, wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie dziękujemy za pomoc.

       Mamy nadzieję, że w następnym roku pandemia nie popsuje nam planów i będziemy mogli ponownie pokazać scenkę „Dwór u Heroda” w nowej odsłonie.

      • Życzenia świąteczne

      • Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
       niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących
       minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok.
       W tym wyjątkowym czasie pragniemy złożyć serdeczne
       życzenia zdrowia, szczęścia, radości i pokoju w 2022 roku,
       dając siłę do realizacji marzeń, którymi warto się dzielić
       i nadziei, bez której nie da się żyć.

       Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi,

       Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1

      • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA KARMY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

      • W dniach 13-17.12.2021r. odbyła się świąteczna zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt. Udało się zebrać ~100 kg karmy suchej  oraz 10 kg mokrej, a także kilka drobnych przysmaków. Z pewnością taka paka ucieszy niejednego psiaka ze Schroniska dla Psów w Sokołowie Podlaskim oraz kociaki wolno żyjące z terenu miasta Sokołów.

       Dziękujemy serdecznie wszystkim Darczyńcom, którzy podarowali karmę i pomogli napełnić psie i kocie brzuszki.

       Pozdrawiamy✋️

       Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt

      • Spotkania wigilijne w Zespole Szkół Nr1

      • 16 i 17 grudnia 2021r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zgromadzili się w świetlicy szkolnej, by uczestniczyć  w spotkaniu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Fragmenty Ewangelii o narodzeniu Pańskim oraz przesłanie świąt Bożego Narodzenia wygłosił ks. Sylwester Falkowski. Tradycje i zwyczaje świąteczne przypomniała Sandra Hardej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Natalia Gawrysiuk, Kacper Brzezik, Krystian Piejka z opiekunem Iwoną Piętką złożyli życzenia dyrekcji, nauczycielom, kolegom i koleżankom, wielu radosnych chwil, zdrowia, aby nowo Narodzony Chrystus przyniósł  szczęście i pojednanie. Dyrektor szkoły pani Małgorzata Baranowska życzyła wszystkim, aby chwile spędzone przy wigilijnym stole były czasem wolnym od trosk i  problemów codzienności, by Nowy 2022 rok przyniósł radość i spełnienie marzeń. W czasie spotkania wystąpił zespół Szara Band grając  tradycyjne i współczesne kolędy. Zespół wystąpił w składze: Martyna Lipka, Kinga Kozak, Hubert Biernat, Kacper Smolik - wokal, Jagoda Bazylczuk - flet oraz nauczyciele Krzysztof Niemirka- klawisze, Bogusław Kwiatkowski- gitara. Świąteczne dekoracje wykonała Magdalena Filipiak. Tego dnia odbyły się klasowe spotkania wigilijne uczniów  z wychowawcami. Przy śpiewie kolęd uczniowie dzielili się opłatkiem, składając sobie  życzenia, wspólnie spożywali  przygotowane potrawy.  Podczas wigilii klasowych panowała uroczysta i świąteczna atmosfera.

 • Nasze media społecznościowe

 • liczba odwiedzin: 223545