• Aktualności

      • „TWOJA KREW DAREM ŻYCIA”

      • 9 października 2018 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim po raz kolejny przeprowadzono akcję honorowego oddania krwi. Oddanie krwi to jeden z najcenniejszych darów, to danie drugiemu wiary - często utraconej w wyniku choroby, to niejednokrotnie nadzieja na wyleczenie, to dar  miłości bliźniego. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

       Oddając krew możemy wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie – dzięki czemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami!

       Tym razem krew ze zbiórki zostanie przekazana dla konkretnej osoby – ucznia Zespołu Szkół Specjalnych w Sokołowie Podlaskim – Damian Michałowskiego.

       Podczas zbiórki pobrano 27,5 litra krwi. Wśród honorowych dawców byli uczniowie Zespołu Szkół Nr 1, I Liceum Ogólnokształcącego oraz osoby z terenu miasta. W sumie krew oddały 63 osoby.

       Dziękujemy HONOROWYM DAWCOM KRWI szczególnie w imieniu Damiana i jego bliskich. Osoba, która otrzymuje Twoją krew jest Ci nieznana, ale ta osoba jest czyimś ojcem, matką, dziadkiem lub przyjacielem.

       Zachęcamy wszystkich pełnoletnich uczniów, rodziców i nauczycieli do brania udziału w kolejnych akcjach krwiodawstwa, bo każda kropla krwi jest na wagę życia.

      • SUKCES ,,SZARA BAND’’ W KONKURSIE PIOSENKI RELIGIJNEJ I PATRIOTYCZNEJ W SIEMIATYCZACH

      • 06.10.2018r. na scenie Siemiatyckiego Ośrodka Kultury odbył się XXV  Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej.W konkursie uczestniczyło 21 podmiotów wykonawczych i  150 wykonawców z  Diecezji Drohiczyńskiej. W kategorii szkół  ponadgimnazjalnych jury  przyznało I miejsce grupie Szara Band z Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego.  W zespole wystąpili: Kinga Tomczuk i  Piotr Sobolewski, - wocal, , Łukasz Gawroński- perkusja, Krzysztof Niemirka-instrumenty klawiszowe, Bogusław Kwiatkowski-gitara,wocal(opiekun zespołu). W części konkursowej zespół wykonał utwór religijny pt: ,,Schowaj mnie’’, który przyniósł zespołowi I miejsce w kategorii zespoły wokalno- instrumentalne. W gali finałowej laureaci odebrali pamiątkowe dyplomy oraz nagrodę dla zespołu- zestaw kolumn do komputera. Muzykom reprezentującym ZS Nr 1 im. K.K Baczyńskiego, miasto Sokołów Podlaski i powiat sokołowski, gratulujemy i życzymy dalszych suksesów.
        Organizatorom dziękujemy za miłe przyjęcie,  Bartkowi  Demianiukowi za transport 
       instrumentów, ks. Adamowi Pańczukowi za opiekę duchową.
       Do zobaczenia na koncertach.

       Koło muzyczne

      • Profilaktyka uzależnień!!!!

      • Dnia 3 października w naszej szkole odbyła się prelekcja profilaktyczna dla młodzieży pt "Nie zmarnuj swojego życia" dotycząca uzależnień przeprowadzona przez Pawła Przewoźnego twórcę filmowego, reżysera i mówcę motywującego. Spotkanie było połączone z pokazem filmowym, koncertem hip-hop i z dobrymi wartościami oraz scenariuszem głównego bohatera - prowadzącego Pawła . Prelekcja odbyła się przy współpracy ze Stowarzyszeniem Szansa z Siedlec.
       Młodzież z zainteresowaniem i aktywnością uczestniczyła w dzisiejszym spotkaniu.

      • Logistycy w Wojskowym Instytucie Techniki Pancernej i Samochodowej

      • Uczniowie klasy pierwszej i trzeciej technikum logistycznego wraz z nauczycielkami: panią J. Podgórską, panią I. Malinowską oraz panią E. Dobrzycką wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Wojskowego Instytutu Techniki Pancernej i Samochodowej, związanej tematycznie zarówno z kierunkiem kształcenia jak i profilem prowadzonej w klasach logistycznych innowacji wojskowej.
       W Wojskowym Instytucie Techniki Pancernej i Samochodowej uczniów i opiekunów powitał pan Marek Wardencki, który zapoznał uczestników wycieczki z historią Instytutu oraz realizowanymi przez Instytut zadaniami. 
       WITPiS od początku swego istnienia prowadzi badania, testy terenowe na pojazdach, maszynach, w tym badania, prace rozwojowe, ekspertyzy i opinie w zakresie eksploatacji pojazdów specjalnych i sprzętu wojskowego oraz opiniowanie testowanych pojazdów i rozwiązań pod kątem bezpieczeństwa oraz charakterystyki użytkowania.
       Młodzi logistycy mieli okazję zobaczyć m.in. komorę klimatyczną służącą do sprawdzania wpływu skrajnych temperatur na wyposażenie i eksploatację pojazdów (uczestnicy wycieczki mogli na „własnej skórze” przekonać się jak działa komora), deszczownicę do testów szczelności czy pochylnię zanurzeniową do badania zdolności do pokonywania przeszkód wodnych metodą brodzenia pojazdu.
       Umożliwiono także uczestnikom wyjazdu przejażdżkę samochodem Honker po torze testowym Instytutu.

      • Lekcja mikrobiologii w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej

      • W dniach 1-2 października 2018 roku uczniowie kl. IIa i II b liceum ogólnokształcącego, profil medyczno - sportowy uczestniczyli w wycieczce przedmiotowo–edukacyjnej do Powiatowej Stacji Sanitarno– Epidemiologicznej w Sokołowie Podlaskim.
       Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z pracą, zakresem prowadzonych badań oraz wyposażeniem w Stacji.
       Wizyta rozpoczęła się od wykładu Pani Dyrektor PSSE Marzenny Hardej .Traktował on o podstawowych zadaniach z zakresu zdrowia publicznego. W szczególności należy do nich sprawowanie opieki nad warunkami: higieny środowiska, higieny pracy w zakładach pracy, higieny procesów nauczania i wychowania, higieny wypoczynku i rekreacji, warunkami zdrowotnymi żywności i żywienia, a także higieniczno - sanitarnymi, jakie powinien spełniać personel medyczny, sprzęt oraz pomieszczenia, w których są udzielane świadczenia zdrowotne.

       Uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo pobierać i przechowywać próby materiału do badań niezbędnych w zapobieganiu i zwalczaniu niektórych chorób zakaźnych i pasożytniczych. Poznali także sprzęt i procedurę poboru próbek wody do badań biologicznych i fizykochemicznych. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się zagadnienia związane z obowiązkowym szczepieniem, stanem zdrowia mieszkańców powiatu sokołowskiego (nosicielstwo chorób zakaźnych, wirusa HIV), a także jakość wody w miejscowych wodociągach.

       Dla uczniów, którzy wybrali rozszerzaną biologię była to bardzo wartościowa lekcja z zakresu biologii, mikrobiologii, higieny, zdrowia publicznego oraz sanitarnych podstaw prawnych obowiązujących w zakładach produkcji spożywczej.

       Opiekunami wycieczki byli: Ewa Dobrzycka , Mirosława Przyborowska i Małgorzata Wieczorek.

      • Światowy Dzień Zwierząt

      • Z okazji Światowego Dnia Zwierząt w naszej szkole młodzież klasy 4f wykonała gazetkę tematyczną, ukazującą losy zwierząt. Celem było uwrażliwienie młodzieży na odczucia zwierząt, pomoc bezdomnym poprzez adopcje, wolontariat i zbiórkę karmy. 

       Przygotowały: Agnieszka Makowiecka i Ewa Dobrzycha

      • XXVI Olimpiada Informatyczna

      • Oto terminy poszczególnych etapów XXVI Olimpiady Informatycznej:

       • I etap: 8 października - 12 listopada 2018
       • II etap: 12-14 lutego 2019
       • III etap: 9-12 kwietnia 2019

       Czas trwania zawodów I stopnia został wyjątkowo wydłużony o tydzień w związku z kolizją terminów z tegoroczną edycją Spontanicznego Konkursu Informatycznego.

       Pojawiły się już Zasady organizacji zawodów XXVI OI

       Osoby zaintersowane olimpiadą zapraszamy do p. Janusza Burzyńskiego (s. 115).

      • Zajęcia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

      • 26 września br uczniowie dwóch klas Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim, uczestniczyli w zajęciach uniwersyteckich na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zajęcia odbyły się na wydziale Biotechnologii i Nauk o Środowisku.Uczniowie wykonywali doświadczenia biologiczne i chemiczne. Zajęcia obejmowały także zwiedzanie laboratoriów toksykologii zwierząt i muzeum biotechnologii. Po zakończeniu zajęć laboratoryjnych w gmachu KUL-u, młodzież zwiedziła miejscową Starówkę.

      • "Olimpiada gier zespołowych dla klas mundurowych"

      • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w dwudniowej imprezie sportowej – "Olimpiadzie gier zespołowych dla klas mundurowych"- która odbędzie się  w dniach 20-21.10.2018r. na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie i nawiązuje do 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Adresatami olimpiady są uczniowie szkół ponadpodstawowych mieszczących się na terenie województwa mazowieckiego i uczący się w klasach mundurowych. Konkurencje, w jakich uczniowie będą mogli wziąć udział to: piłka nożna, piłka siatkowa, piłka koszykowa.

       Przedsięwzięcie realizowane jest przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej.

       Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronach internetowych : www.brzask.org.pl, www.mlf.org.pl lub pod numerem telefonu: 661 677 677.

       Serdecznie zapraszamy do udziału

       Zobacz plakat

      • Kursy polonistyczne

      • Nauczyciele języka polskiego zapraszają chętnych i ambitnych uczniów do udziału w konkursach:
       1. IV Edycja Konkursu Ogólnopolskiego ,, Wspomnienie o Irenie Sendlerowej”.
       2. IV Edycja Konkursu Ogólnopolskiego ,, Życie i twórczość Juliusza Słowackiego”.
       Zgłoszenia przyjmuje pani Krystyna Romańczuk do 05.10.2018

      • Wycieczka edukacyjna na UPH w Siedlcach

      • Dnia 27 września 2018 roku w Auli Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, odbyły się III Warsztaty z okazji Europejskiego Dnia Języków.

       Warsztaty miały charakter praktyczny, a ich tematyka związana była z kwestiami dotyczącymi uczenia się języków obcych. W tegorocznych warsztatach została poruszona tematyka dotycząca interferencji językowej, odmian języka oraz idiomów. W szerszym aspekcie, warsztaty miały na celu propagowanie uczenia się języków obcych oraz podniesienie wśród uczestników imprezy świadomości dotyczącej wagi uczenia się i nauczania języków przez całe życie, zarówno na potrzeby kariery zawodowej, zwiększenia mobilności, udziału w wymianie międzynarodowej jak i w celu budowania porozumienia pomiędzy różnymi kulturami.

       U. Mielniczuk, M. Winczaruk, J. Maćkowiak, A. Bocian.

      • Spotkanie z rodzicami uczniów klas przejściowych

      • 24.09.2018r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie rodziców klas przejściowych z Dyrekcją Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim , Panią Ewą Murawską – przedstawicielem Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim, przedstawicielem Rady Rodziców oraz wychowawcami klas.Na początku Pani wicedyrektor Renata Romańczuk przywitała zgromadzonych rodziców. Następnie głos zabrała Pani Ewa Murawska wygłosiła prelekcję dotyczącą " Motywacji i mobilizacji uczniów do nauki". Po wystąpieniu przedstawiciela Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej głos zabrał przewodniczący Rady Rodziców Pan Grzegorz Kamiński na temat wydatkowania środków wpłacanych na Fundusz Pomocy Szkole, a zaraz po nim głos zabrał p. Piotr Adamczuk, który przekazał informacje na temat możliwości zdobycia patentu strzeleckiego.

      • „AKCJA – SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”

      • 21 września 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr1 im. K.K. Baczyńskiego uczestniczyli w corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz ich odpowiedzialności. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Ale jest to istotne także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020. Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę trzykrotnie więcej! Uczniowie biorąc udział w akcji pozyskali cenną wiedzę na temat odpowiedzialności za stan środowiska i roli, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w naszym mieście.

       Opiekunowie: Mirosława Przyborowska, Iwona Piętka

      • Spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych

      • 17.09.2018r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie rodziców klas pierwszych z Dyrekcją Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim , Panią Ewą Murawską – przedstawicielem Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim, pedagogiem szkolnym Panią Ewą Dobrzycką, pielęgniarką szkolną Panią Agatą Jakubik oraz wychowawcami klas pierwszych.Na początku Pani wicedyrektor Renata Romańczuk przywitała zgromadzonych rodziców oraz wyraziła pewność, że decyzja dotycząca wyboru naszej szkoły, jako placówki, która zajmie się procesem dydaktyczno-wychowawczym ich dzieci przez najbliższe trzy lub cztery lata, była trafna. Następnie Pani Ewa Dobrzycka zabrała głos na temat współpracy z rodzicami i przekazała informacje dotyczące organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów naszej szkoły i adaptacji nowych uczniów oraz zapoznała rodziców z programem i tematyką przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie. Natomiast Pani Agata Jakubik przekazała informacje dotyczące przekazania istotnych informacji przez rodziców dotyczących stanu zdrowia ich podopiecznych, zażywanych leków w celu zwiększenia bezpieczeństwa uczniów w szkole. Po czym Pani Ewa Murawska wygłosiła prelekcję dotyczącą zażywania narkotyków przez młodych ludzi, w niezwykle trudnym dla nich czasie, jakim jest okres dojrzewania.

      • „Podlaskie drogi do Niepodległości”

      • W 2018 roku mija 100 lat od odzyskania przez Polskę nieodległości po 123 latach niewoli. W całym kraju organizowane są wykłady, koncerty, wystawy upamiętniające tę rocznicę. W związku z tym wydarzeniem 20 września 2018 r. w Kosowie Lackim odbyła się w konferencja poświęcona tej rocznicy. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy IIIi IVh pod opieką p. Iwony Piętki. Konferencję poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele pw. NMP w Kosowie Lackim, odprawiona przez ks. bp Antoniego Pacyfika Dydycza. Po Nabożeństwie w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim zaprezentowana została przez p. Artura Ziontka książka „Podlaskie drogi do Niepodległości”. Następnie uczniowie mieli okazję zapoznać z wydarzeniami historycznymi, słuchając słowa wstępnego ks.bp. Antoniego Pacyfika Dydycza oraz wykładów p. Artura Rogalskiego i dr Mirosława Roguskiego. Po wysłuchaniu wykładów uczniowie mogli obejrzeć niezwykle interesującą wystawę: „ Z Kosowa ku niepodległości”, a także „Do niepodległości i dalej...Publikacje regionalne w zbiorach Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Sokołowie Podlaskim i „Militarne Podlasiana” – eksponaty ze zbiorów Andrzeja Pieńkowskiego i Mirosława Olszewskiego.

      • Nasi piłkarze mistrzami powiatu

      • W środę 19 września na boisku Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach wzięły udzał drużyny z Zespołu Szkół Nr 1, I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego i Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego, drugie miejsce wywalczył Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, trzecie – I Liceum Ogólnokształcące i czwarte Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące.Wyniki turnieju:ZS Nr 1 – LO 7:0SZ Nr 1 – ZSCKR 6:1ZS Nr 1 – SLO 3:0ZSCKR – SLO 2:1SLO – LO 2:2ZSCKR – LO 3:3Skład zwycięskiej drużyny:Daniel Zieliński, Daniel Toczyski, Jacek Toczyski, Kamil Dziewulski, Mateusz Wierzbicki, Kamil Kosieradzki, Kamil Chudzik, Paweł Piotrowski, Mateusz Rozbicki, Igor Tymosiak.Opiekun: Rusłan Mielniczuk

       Gratulujemy!!! :)

      • 43 OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      • Już 43 raz Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu organizuje Olimpiadę Języka Angielskiego . Chętni uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do nauczycieli języka angielskiego w terminie do 15.10.2018r.Etap szkolny konkursu odbędzie się 12.11.2018r. o godz. 9.00.Wszystkie informacje dotyczące Olimpiady wraz z testami z lat ubiegłych znajdują się na stronie internetowej: oja.wsjo.pl

      • Kiermasz podręczników szkolnych i pomocy naukowych

      • 14 września 2018 r. po raz kolejny w naszej szkole odbył się kiermasz używanych podręczników szkolnych i pomocy naukowych, który na stałe już wpisał się w kalendarz imprez szkolnych Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. Bibliotekarze wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów, umożliwiają im zakup podręczników szkolnych po niższej cenie niż cena rynkowa. Podobnie jak w latach ubiegłych przez pierwsze 2 tygodnie września uczniowie starszych klas przynosili do biblioteki szkolnej podpisane i wycenione podręczniki szkolne, które następnie bibliotekarze oraz wyznaczeni uczniowie wprowadzali do ewidencji. W tym roku najwięcej z kiermaszu skorzystali uczniowie klas pierwszych, ponieważ to dla nich było najwięcej książek z takich przedmiotów jak: język polski, matematyka, historia, biologia, geografia, fizyka czy język angielski.Kiermasz podręczników szkolnych jest wydarzeniem, w które zaangażowani są nie tylko nauczyciele bibliotekarze, ale również uczniowie naszej szkoły. Pomagają oni zarówno w ewidencji podręczników, jak i w ich bezpośredniej sprzedaży na kiermaszu. W tym roku byli to: Iwańska Ewelina, Krasnodębska Karolina, Pogorzelska Katarzyna, Łopacka Paulina (kl. 3f), Łukasik Sara i Klaudia Mazurkiewicz (klasa 4h) oraz Sypnik Eryk i Miszczuk Mateusz (kl. 2j). Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwały p. Monika Siwa i p. Renata Chomiuk (nauczyciele bibliotekarze) oraz p. Izabela Rudaś (nauczyciel j. niemieckiego).

      • Występ Folklorystycznej Grupy Tanecznej z Północnego Cypru

      • 5 września 2018 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w ramach XVII Nadbużańskich Spotkań Folklorystycznych miał miejsce występ Folklorystycznej Grupy Tanecznej z Północnego Cypru. Artyści z Północnego Cypru za pomącą muzyki i tańca przybliżyli zgromadzonym uczniom elementy  narodowej i regionalnej kultury Cypru. Ich występ został dobrze przyjęty przez młodzież, a oryginalna uroda tancerzy i tancerek oraz ich barwne stroje  na pewno pozostaną w pamięci.

      • POWIATOWA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

      • „Każdy z nas jest Odysem, co wraca do swej Itaki”- słowa wiersza Leopolda Staffa stały się motywem przewodnim Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2018/2019, która odbyła się 3 września w hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1. O tym, jak ważnym miejscem - portem w życiowej wędrówce dla każdego z nas była, jest i będzie szkoła, podkreślali w swoich okolicznościowych przemówieniach nasi Zacni Goście: Pan Leszek Iwaniuk - Starosta Sokołowski i Pani Janina Ewa Orzełowska - Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego. W tym szacownym gronie znaleźli się również: Przewodniczący Rady Powiatu – Pan Jarosław Puścion, Radni Powiatu Sokołowskiego, Dyrekcja Szkół i Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy, Sanepidu, Rady Rodziców, nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy administracyjni szkół.W czasie uroczystości przyszedł moment, by skromnie uczcić 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wyrazem pamięci o obrońcach naszej Ojczyzny były kwiaty, które delegacje Samorządów Uczniowskich złożyły pod Ścianą straceń upamiętniającą egzekucję ludności polskiej w listopadzie 1943 roku.Tradycyjnie już, jak co roku, odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych naszej szkoły oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym swojej placówki, uczniowie ślubowali: dbać o jej honor, godnie ją reprezentować oraz znać, szanować i wzbogacać jej dobre tradycje. Po złożeniu ślubowania Pani Małgorzata Baranowska – dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 oraz Pani Teresa Oliwińska – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie wręczyły legitymacje przedstawicielom klas pierwszych.Na zakończenie oficjalnej części Pani Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, Pan Starosta Leszek Iwaniuk oraz Pan Piotr Adamczuk – Prezes Klubu Strzelectwa Sportowego „SOKÓŁ” i instruktor klas mundurowych wręczyli nagrody uczestnikom Młodzieżowych Zawodów Strzeleckich o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego współfinansowany przez Starostwo Powiatowe i KSS „Sokół” w Sokołowie Podlaskim. Zawody odbyły się 7 czerwca 2018 roku na strzelnicy Klubu Strzelectwa Sportowego "Sokół" w Sokołowie Podlaskim. Puchary ufundował Marszałek Województwa Mazowieckiego, zaś nagrody rzeczowe firma Nato Militaria. W klasyfikacji drużynowej szkół ponadpodstawowych nasza szkoła zajęła I i II miejsce, a III przypadło I Liceum Ogólnokształcącemu im. M. Skłodowskiej – Curie. Urząd Marszałkowski chętnie wspiera rozwój szkolnictwa zawodowego oraz realizację projektów, dających młodzieży naszego regionu lepszy start w dorosłe życie.O wyjątkowości szkół powiatowych, dyrekcja, pedagodzy, młodzież, a przede wszystkim zaproszeni goście mogli przekonać się podczas części artystycznej, którą przygotowali uczniowie naszej szkoły i I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej – Curie. Zespół wokalny "Preludium" oraz zespół wokalno-muzyczny "Szara Band", a także grupa teatralna "Sposób na teatr" to niezwykle zdolna i ambitna młodzież naszego powiatu. Gratulujemy wspaniałych występów i jednocześnie dziękujemy młodym artystom, nauczycielom, konferansjerom oraz wszystkim Tym, którzy swoim zaangażowaniem, życzliwością, wsparciem przyczynili się do przygotowania tak wspaniałej uroczystości.

      • Nabór do projektu „Europejskie praktyki dla ZS nr 1 z Sokołowa Podlaskiego”

      • Rusza rekrutacja do projektu „Europejskie praktyki dla ZS nr 1 z Sokołowa Podlaskiego”, dotyczącego wyjazdu na zagraniczny staż zawodowy do Grecji uczniów o profilach kształcenia technik hotelarstwa, technik ekonomista, technik informatyk, mechanik pojazdów samochodowych i kucharz. Zainteresowane osoby zachęcamy do zapoznania się z informacjami o projekcie, regulaminem rekrutacji oraz do składania Zgłoszeń rekrutacyjnych w Sekretariacie szkoły do 7 września 2018 roku. Powyższe dokumenty znajdują się niżej - w wersji do pobrania oraz w Sekretariacie Szkoły - w wersji papierowej.

       1. Ogłoszenie o projekcie          2. Regulamin rekrutacji           3. Formularz zgłoszeniowy

       Zachęcamy także do polubienia profilu projektu na Facebooku. Bedą się tam pojawiać wszelkie informacje o projekcie oraz relacja z praktyk zawodowych.

 • Nasze media społecznościowe