• Aktualności

      • Wycieczka do muzeum

      • W dniu 22 marca 2023 roku klasa II i wraz z wychowawcą Bożeną Niegowską oraz opiekunami Urszulą Mielniczuk i Joanną Borkowską odbyli wycieczkę do Siedlec . Pierwszym punktem programu było obejrzenie fimu  pt: " Shazam! Gniew bogów"  w NoveKino Siedlce. Głównym celem wyjazdu była lekcja historii, w innej niż zazwyczaj formie, w murach Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach. Zajęcia poprowadziła kustosz muzeum, przeprowadzając analizę wybranych dzieł malarskich, odkrywając przed uczestnikami tajniki  odczytywania symboliki i przesłania obrazu.  Analiza obrazów " Taniec śmierci", portrety trumienne czy " Ekstaza św. Franciszka " EL Greco, umożliwiły uczniom oczami wyobraźni przenieść się w  okres XVII-XVIII wieku, poznać zwyczaje ludzi, ich lęki i obawy. Nie zabrakło również posiłku w restauracji MacDonalds i wszyscy w wiosennych nastrojach wrócili do Sokołowa Podlaskiego.

      • Akcja „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę” - zakończona

      • ima, a wraz z nią mrozy to okres trudny dla ptactwa. Sikorki, gile, wróble oraz inne ptaszki pod taflą lodu oraz śniegu nie są w stanie samodzielnie zdobyć pokarmu i są zdane na pomoc człowieka.

       W dniach 25.11.2022r.-15.04.2023r. członkowie Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt wzięli udział w akcji polegającej na dokarmianiu ptaków na terenie szkoły. Wolontariusze w parach lub grupach 3 osobowych pełnili tygodniowe lub dwutygodniowe dyżury w trakcie których systematycznie dostarczali pokarm do karmników. W akcji udział wzięli następujący uczniowie: Maja Kur (4ap), Julia Matysiak (4ap), Natalia Wójcik (4ap), Oliwia Odowska (4ap), Dorota Wrzosek (1h), Julia Wójcik (1h), Zuzanna Leszczyńska (1h), Dominika Ostrowska (1h), Alina Tykhinko (2i), Viktoria Khrypkova (2i), Emilia Przywózka (4fp), Katarzyna Trębicka (4fp), Kinga Chmiel (4fp), Magda Zawdzka (4hp), Aleksandra Błońska (4hp), Weronika Chędoska (1h), Małgorzata Buczyńska (2h), Gabriela Czapska (2h), Weronika Świnarska (4ap) pod opieką nauczyciela D. Odziemczyk.

      • KONGRES EDUKACJI FINANSOWEJ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

      • W dniu 21 marca 2023r. klasa 1F wzięła udział w Kongresie Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości nt. „Inwestycje z głową – kiedy pieniądz naprawdę robi pieniądz? zorganizowanym przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości.

       Podczas wykładu poprowadzonego przez Michała Ziętala, Dyrektora ds. Komunikacji Inwestycyjnej PKO TFI uczniowie dowiedzieli się:

       1. Czym jest oszczędzanie, czym jest inwestowanie, a czym wzięcie kredytu?
       2. Dlaczego nie ma zysku bez ryzyka i jak ryzykować mądrze?
       3. Jakie błędy popełniają inni, żebyś Ty nie musiał/a ich popełniać?
      • Nasze „Paczki na Kresy” już w drodze

      • ,„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM)

       W naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę darów dla Polaków mieszkających  na Kresach ( Litwa, Łotwa, Ukraina, Białoruś).  Paczki zostały przygotowane przez  chętne klasy, indywidualnych  uczniów, nauczycieli, księży – katechetów oraz pracowników administracyjnych  szkoły. Dary serca przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. Mamy nadzieję, że zebrane produkty pomogą naszym rodakom,  poza wschodnią granicą,  godnie przeżyć Święta Wielkanocne.

      • Światowy Dzień Liczby Π

      • 14 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby Π. Z tej okazji nauczyciele matematyki zaproponowali uczniom nietypową lekcję, przygotowaną przez nich i poświęconą tej ciekawej liczbie. Liczyły się zaangażowanie, kreatywność i poczucie humoru. Okazało się, że największą pomysłowością i pracowitością wykazała się klasa Ij, która przygotowała plakat oraz przedstawiła prezentację i składający się z 24 pytań quiz. Wszystko oczywiście dotyczyło liczby Π.

       Uczniowie, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu zostali docenieni – otrzymali bardzo dobre oceny.

       Wszystkim, którzy wzięli udział w obchodach tego dnia dziękujemy!

       Nauczyciele matematyki

      • FINAŁ KONKURSU LOGISTYCZNEGO

      • W dniu 16 marca 2023r. uczniowie klasy 4Fg: Maciej Bartosiak, Aleksandra Krasnodębska, Natalia Kwiatkowska, Olga Świętoń, Sebastian Tymiński, Karol Wycech, Diana Zawadzka i Weronika Żochowska wzięli udział w Finale Konkursu Logistycznego organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

       Podczas finału uczniowie w ciągu 25 minut rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z pytań z zakresu obsługi magazynów i organizacji transportu.

       Następnie wysłuchali wykładu nt. „Pełna szafa Pana Just In-Case`a – czyli krótka historia zmian w globalnych łańcuchach dostaw” poprowadzonego przez mgr Dariusza Mierkiewicza.

       Organizatorami Konkursu z ramienia szkoły są Izabela Malinowska i Marta Stelmach.

      • Udział logistyków w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej

      • I etap VII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego odbył się w Mińsku Mazowieckim w dniu 3 marca 2023r. Wzięło w nim udział 12 uczniów z klasy 4Fg i 4Fp.

       Uczniowie w ciągu 60 minut rozwiązywali test wielokrotnego wyboru składający się z pytań teoretycznych i zadań praktycznych z zakresu magazynowania i transportu.

       Jednocześnie miło nam poinformować, że do zawodów finałowych VII OOSL zakwalifikował się uczeń klasy 4Fg Maciej Bartosiak.

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie, a Maćkowi życzymy sukcesu podczas Finału VII OOSL, który odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia 2023r. w Gdańsku.

       Organizatorami Olimpiady z ramienia szkoły są Marta Stelmach i Izabela Malinowska.

      • XVIII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady „Gwiezdny Krąg”

      • 14 marca 2023 roku w Zespole Szkół Nr1 odbył się I etap XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.
       Olimpiada jest projektem realizowanym od 2004 roku i jest jedyną Olimpiadą w Polsce realizowaną wspólnie przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. Od wielu lat w jej organizację zaangażowało się Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”, punkty Europe Direct w Polsce, a także członkowie zespołu eksperckiego Team Europe.

       Celem Olimpiady jest popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej, w szczególności jej systemu instytucjonalnego, procesu integracji europejskiej, unijnych polityk, prawa i europejskich wartości oraz ogólnej wiedzy o Europie i państwach członkowskich UE.

       O godzinie 10.00 w świetlicy szkolnej odbyły się Zawody I stopnia Olimpiady, w których wzięła udział młodzież klasy Ib, I h, IIa, IIf, IIh, IIi, IVBp. Zawody szkolne polegały na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru składającego się z 50 pytań zamkniętych. Pytania przygotowywane zostały przez Komitet Organizacyjny.

       Do  Zawodów II stopnia Olimpiady zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 27 punktów:

       1. Aleksandra Skoneczna – klasa Ih
       2. Michał Wojtkowski – klasa IIf
       3. Michał Siedlecki – klasa IIh

       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      • 8 marca

      • Najdroższe panie, życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze, wiele uśmiechu i satysfakcji z życia rodzinnego i pracy, przy tym wszystkim niech nie zabraknie czasu na życie prywatne.

       Wszystkiego wspaniałego w Dniu Kobiet szczerze życzymy i przy okazji dziękujemy za wsparcie jakie na co dzień od Was otrzymujemy.

       Nie tylko my sądzimy, że kobiety kochają bardziej czule od mężczyzn. Tylko wy potraficie tak pocieszyć, jedynie w swoim rodzaju uśmiechnąć się, a także sprawić mężczyźnie komplement, z którego będzie dumny i nie zapomni go do końca życia, lecz tego nie okaże. Dlatego miłe panie pamiętajcie, jesteście bardziej czułe i opiekuńcze od nas i dlatego bądźcie bardziej wyrozumiałe. My jako mężczyźni kochamy każdą z was, jedną mocnej drugą mniej ale zawsze kochamy. W każdej kobiecie niejeden z nas dostrzega coś czego nie ma druga i moim zdaniem jest to całkiem normalne zjawisko. Dlatego większość mężczyzn rzadko wyraża swoją miłość publicznie. Nosi ją w sercu i dopiero gdy jest w stu procentach pewny tej jedynej, mówi jej najpiękniejsze słowo na całym świecie: „kocham”.

       Nie bez powodu stworzono tak ważne święto jakim jest dzień kobiet. Właśnie podczas tego dnia możemy okazać wam, jak dużo dla nas znaczycie.

       Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów dzisiejszego Dnia Kobiet w naszej szkole.

  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 140145