• Studniówka 2022

• W sobotni wieczór 15 stycznia 2022r. uczniowie czterech klas maturalnych bawili się na swoim balu studniówkowym w sali „Odeon”. W części oficjalnej uroczystości wystąpili: pani Małgorzata Baranowska – Dyrektor ZS Nr 1, która powitała zgromadzonych, życzyła wszystkim udanej zabawy, a tegorocznym maturzystom powodzenia na czekających ich egzaminach. Następnie pan Jacek Odziemczyk - Przewodniczący Rady Powiatu odczytał skierowany do maturzystów list senatora Waldemara Kraski, a pan Ryszard Domański - Wicestarosta Powiatu Sokołowskiego życzył młodzieży dobrej zabawy na balu studniówkowym i powodzenia na egzaminie dojrzałości. Z kolei przedstawiciele maturzystów podziękowali dyrekcji szkoły, wychowawcom oraz nauczycielom za trud włożony w ich edukację. Wyrazem wdzięczności były złożone na ręce pedagogów bukiety kwiatów. Następnie Pan Jacek Abramczuk- przedstawiciel Rodziców maturzystów podziękował gronu pedagogicznemu za zaangażowanie w wychowanie młodego pokolenia, a Anna Soszyńska z klasy 3 Ag w imieniu wszystkich uczniów klas maturalnych wyraziła słowa wdzięczności dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom oraz rodzicom. Część oficjalną balu studniówkowego zakończył tradycyjny polonez odtańczony przez maturzystów, których, jak co roku, przygotował do tej wyjątkowej chwili pan Jacek Jackowski.

Ta wyjątkowa noc pozostanie w pamięci na długo. Piękne kreacje maturzystek, wytworne garnitury maturzystów zrobiły na wszystkich obecnych ogromne wrażenie. Zabawa w miłej atmosferze trwała do białego rana, a jej wspomnienia umilą codzienność. Teraz czas na naukę! Za 100 dni Matura! Wszystkim uczniom klas maturalnych naszej szkoły życzymy sukcesów na tym sprawdzianie dojrzałości. Powodzenia!

• Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

• Uczniowie z klas: Ia, Ih, IIa i IIIAg zainteresowani poszerzeniem wiedzy z zakresu ekologii, a także ochrony ochrony środowiska wzięli udział w szkolnym etapie Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Od uczestników wymagana była znajomość bieżących podstaw prawnych ochrony środowiska oraz aktualności prasowych, radiowych i telewizyjnych związanych z ekologią i środowiskiem przyrodniczym w Polsce i na świecie.

Cel Olimpiady to:

- kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego, budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych

- zapoznanie młodzieży z aktualną literaturą i przepisami obowiązującego prawa w dziedzinie ochrony środowiska.

• Spotkania dla ekonomistów

• Uczniowie klasy IIIFp kształcący się w zawodzie technik ekonomista w I semestrze roku szkolnego 2021/2022 uczestniczyli w trzech spotkaniach mających na celu przybliżenie im praktycznych aspektów pracy księgowego. Organizatorem szkoleń było Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Warszawie. Spotkania realizowane były z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams. Tematem pierwszej prelekcji było "Znaczenie rachunkowości dla funkcjonowania podmiotów gospodarczych – wybrane zagadnienia". Spotkanie prowadziła Pani Jadwiga Godlewska – biegły rewident. Druga prelekcja dotyczyła "Form opodatkowania dochodów przedsiębiorców", prowadziła ją Pani Katarzyna Tomala – doradca podatkowy. Ostatnia prelekcja przybliżyła uczniom "Podstawowe zagadnienia dotyczących podatku od towarów i usług". Szkolenie prowadziła Pani Joanna Podkówka-Sędek – specjalista ds. podatków. Wiadomości zdobyte na szkoleniach  przydadzą się uczniom w dalszym toku edukacji. Prowadzący posiadają bardzo duże doświadczenie i obszerną wiedzę, którą w sposób profesjonalny i przystępny przekazali uczestnikom.

• Orszak Trzech Króli

• Nasza społeczność szkolna od początku organizacji Orszaku Trzech Króli  w Sokołowie Podlaskim jest zaangażowana w przygotowanie tychże ulicznych jasełek. W tym roku przedstawienie scenki „Dwór u Heroda” odbyło się na placu przed naszą halą sportową.
              Hasłem tegorocznego orszaku były słowa "Dzień dziś wesoły…!". Jest to fragment znanej wszystkim kolędy "Z narodzenia Pana…". Scenariusz przedstawienia zachęcał do przeżywania Bożego Narodzenia w sposób radosny, a jednocześnie miał uświadomić, nas współczesnych ludzi, jak ważne jest zrozumienie istoty świętowania Objawienia Pańskiego.
              W przedstawieniu udział wzięli: Natalia Gawrysiuk (III Bp), Marzena Górska (III Ap), Dobrosława Mosiej (IIA), Eliza Chomać (IIA), Jakub Prokopczuk (III Hp) oraz Kacper Kopa (II A). Oprawę muzyczną przygotował szkolny zespół muzyczny w składzie: Kamila Szymańska, Kinga Kozak, Kacper Smolik i Hubert Biernat.

Młodzieży gratulujemy udanego występu, wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie dziękujemy za pomoc.

Mamy nadzieję, że w następnym roku pandemia nie popsuje nam planów i będziemy mogli ponownie pokazać scenkę „Dwór u Heroda” w nowej odsłonie.