• Aktualności

      • Życzenia świąteczne

      • Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia
       niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących
       minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok.
       W tym wyjątkowym czasie pragniemy złożyć serdeczne
       życzenia zdrowia, szczęścia, radości i pokoju w 2022 roku,
       dając siłę do realizacji marzeń, którymi warto się dzielić
       i nadziei, bez której nie da się żyć.

       Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi,

       Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1

      • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA KARMY DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

      • W dniach 13-17.12.2021r. odbyła się świąteczna zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt. Udało się zebrać ~100 kg karmy suchej  oraz 10 kg mokrej, a także kilka drobnych przysmaków. Z pewnością taka paka ucieszy niejednego psiaka ze Schroniska dla Psów w Sokołowie Podlaskim oraz kociaki wolno żyjące z terenu miasta Sokołów.

       Dziękujemy serdecznie wszystkim Darczyńcom, którzy podarowali karmę i pomogli napełnić psie i kocie brzuszki.

       Pozdrawiamy✋️

       Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt

      • Spotkania wigilijne w Zespole Szkół Nr1

      • 16 i 17 grudnia 2021r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zgromadzili się w świetlicy szkolnej, by uczestniczyć  w spotkaniu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Fragmenty Ewangelii o narodzeniu Pańskim oraz przesłanie świąt Bożego Narodzenia wygłosił ks. Sylwester Falkowski. Tradycje i zwyczaje świąteczne przypomniała Sandra Hardej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Natalia Gawrysiuk, Kacper Brzezik, Krystian Piejka z opiekunem Iwoną Piętką złożyli życzenia dyrekcji, nauczycielom, kolegom i koleżankom, wielu radosnych chwil, zdrowia, aby nowo Narodzony Chrystus przyniósł  szczęście i pojednanie. Dyrektor szkoły pani Małgorzata Baranowska życzyła wszystkim, aby chwile spędzone przy wigilijnym stole były czasem wolnym od trosk i  problemów codzienności, by Nowy 2022 rok przyniósł radość i spełnienie marzeń. W czasie spotkania wystąpił zespół Szara Band grając  tradycyjne i współczesne kolędy. Zespół wystąpił w składze: Martyna Lipka, Kinga Kozak, Hubert Biernat, Kacper Smolik - wokal, Jagoda Bazylczuk - flet oraz nauczyciele Krzysztof Niemirka- klawisze, Bogusław Kwiatkowski- gitara. Świąteczne dekoracje wykonała Magdalena Filipiak. Tego dnia odbyły się klasowe spotkania wigilijne uczniów  z wychowawcami. Przy śpiewie kolęd uczniowie dzielili się opłatkiem, składając sobie  życzenia, wspólnie spożywali  przygotowane potrawy.  Podczas wigilii klasowych panowała uroczysta i świąteczna atmosfera.

      • POMNAŻAMY DOBRO W TRUDNYCH CZASACH

      • Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, które większości z nas kojarzą się z  błogim czasem spędzanym w rodzinnym gronie. Nie możemy w tym czasie zapominać o osobach potrzebujących naszego wsparcia.

       Dlatego  w Caritas Diecezji Drohiczyńskiej po raz kolejny wolontariusze z naszej szkoły pod opieką p. Marty Stelmach i p. Anety Rosochackiej przygotowywali paczki dla osób potrzebujących.

       Cieszymy się i dziękujemy, że nasza młodzież otwiera serca na drugiego człowieka.

      • Dzień Wolontariusza w ZS Nr 1

      •  „Wolontariat jest pewną szkołą życia, która uczy poświęcenia i  troski o innych”.

       W grudniu przypada święto wszystkich osób, które bezinteresownie angażują się w inicjatywy na rzecz innych ludzi, środowiska czy otoczenia. Tegoroczna działalność upływa w cieniu pandemii koronawirusa, która dla wolontariatu i osób zaangażowanych w tę działalność jest ogromnym wyzwaniem, ale również sprawdzianem wytrwałości.

       Wolontariusze  z klas:  IIA, III Hp, IIIFp i IIIJp uczcili swoje święto, słuchając prelekcji pani Joanny Błońskiej – kuratora wystawy „Sokołowscy Twórcy” w Galerii „Dom” Sokołowskiego Ośrodka Kultury. Następnie uczestniczyli w spotkaniu  integracyjnym  w pizzerii „Da Grasso”.

       Wszystkim Wolontariuszom  z naszej szkoły  życzymy zdrowia i  ogromu determinacji w budowaniu  lepszego świata, bo przecież dobro, które czynimy wraca do nas ze zdwojoną siłą!

      • Dinozaury na Mazowszu - odkrycie unikatowych w skali światowej śladów dinozaurów

      • W poniedziałek 13 grudnia odbyła się  naukowa konferencja online, której tematem było odkrycie unikatowych w skali światowej nowych stanowisk paleontologicznych z pozostałościami po jurajskich dinozaurach. Wzięła w niej udział Weronika Czapska - uczennica klasy 3Ag. Konferencja była okazją do pogłębienia wiedzy w zakresie paleontologii i rozwijania zainteresowań geograficznych.

       20 lipca 2021 roku prof. dr hab. Grzegorz Pieńkowski geolog z Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego oraz dr Grzegorz Niedźwiedzki z Uniwersytetu w Uppsali (Szwecja), uczestniczącw eksploatacji piasków ilastych, odkryli na płytach dolnojurajskich piaskowców w kamieniołomie w Borkowicach idealnie zachowane ślady dinozaurów  drapieżnych i roślinożernych oraz szczątki innych zwierząt i ryb. Znaleziska tropów wskazują na złożony zespół faunistyczny dinozaurów zamieszkujący ten obszar około 200 milionów lat temu. Odkopane w Borkowicach  tropy dinozaurów to najlepiej zachowanie ślady w Polsce, a jak donoszą odkrywcy nawet na Grenlandii, nie ma tak idealnych pozostałości jakie zostały odkryte w Polsce. Według odkrywców fauna dinozaurów z Borkowic należy do jednej z najbogatszych odnotowanych w osadach dolnojurajskich na świecie. Pomimo 200 lat odciski wyglądają jakby powstały zaledwie wczoraj. Co więcej znajduje się także kości, które można porównać do szkieletów dinozaurów, które żyły w tamtym czasie geologicznym.

       Stanowisko to jest obszarem badań geologicznych, sedymentologicznychi paleontologicznych i będzie miało bardzo duże znaczenie dla regionu i nauki. Dzięki tym odkryciom można określić środowisko w jakim żyły dinozaury, wykonać rekonstrukcję zwierząt. Jak wiadomo nic tak nie zachwyca jak te legendarne stworzenia. Wiedza o ich występowaniu zdecydowanie wpłynie na duży rozwój regionalny i turystyczny,  dzięki któremu będzie można przekazywać szeroką wiedzę o Ziemi i zmianach klimatu, które spowodowały wyginięcie tych cudownych zwierząt. Jest to naprawdę wielkie osiągnięcie, które ma rozgłos na cały świat i aż trudno uwierzyć, że takie skarby geologii historycznej zostały odnalezione właśnie w Polsce.

      • Podziekowanie

      • Naszym kochanym Uczniom, Nauczycielom oraz wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy za każdy dar oraz przejaw życzliwości i troski o najbardziej potrzebujących. Dzięki Wam, po raz kolejny, Świąteczna Zbiórka Żywności bardzo nam się udała.

       Wielkie dzięki!!!

       Organizatorzy

      • XVI Światowy Szczyt Cyfrowy ONZ - IGF 2021 w Katowicach

      • W dniach 6-10 grudnia 2021 r. uczniowie klasy 3Bp II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr1 Maja Zajączkowska i Jakub Zduniak uczestniczyli online w Szczycie Cyfrowym ONZ – IGF 2021, którego Polska była tegorocznym gospodarzem. Spotkania odbyły  się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Były one kontynuacją  konferencji z udziałem światowych ekspertów, przeznaczonej dla młodego pokolenia, pt. "Etyka w technologii i internecie" z 31 maja 2021 r., w której nasi uczniowie mieli już zaszczyt uczestniczyć.
       IGF (Internet Governance Forum - Światowe Forum Zarządzania Internetem) to międzynarodowe spotkanie z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ma być ono miejscem wymiany myśli i doświadczeń w zakresie zarządzania internetem.

       Internet United (tłum. zjednoczony internet) – łączący wszystkich swoich użytkowników w jedną społeczność odpowiedzialną za jego kształt i funkcjonowanie to niezwykle istotne hasło na obecnym Szczycie Cyfrowym. To nasze wspólne marzenia, pomysły, potrzeby i działania, które tworzą internet przyszłości!
       Podczas tegorocznej edycji wydarzenia wielokrotnie podkreślano, że jednym z największych problemów i wyzwań współczesnego świata jest wykluczenie cyfrowe wielu regionów świata ze szczególnym uwzględnieniem tzw. Południa, czyli państw położonych poniżej równika. Eksperci omówili główne wyzwania stojące przed globalną społecznością z perspektywy krajów rozwijających się.

       W 16 edycji  szczytu wzięło udział w sumie 10,3 tys. uczestników ze 175 krajów, z czego ok. 2 tys. osób przybyło do Katowic. W piątek odbyła się uroczystość zakończenia IGF 2021.
       Najważniejsze wnioski i cele ze Szczytu Cyfrowego ONZ: likwidacja nierówności w dostępie do sieci,  promowanie podejścia skoncentrowanego na człowieku i zapewnienie powszechnego dostępu do sieci ( 3 mld ludzi na świecie wciąż nie ma dostępu do sieci ), wspieranie zróżnicowanych poglądów, sprawiedliwie dystrybuowanie i zarządzanie informacją, zniwelowanie różnic między globalną Północą i globalnym Południem, a przede wszystkim ochrona praw człowieka i  bezpieczeństwo cyfrowe na świecie.

       Już za rok  Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2022 odbędzie się w Afryce,
       w stolicy Etiopii - Addis Abebie. My również zamierzamy w nim online uczestniczyć.

      • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

      • W dniu 9 grudnia miłośnicy języka angielskiego po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego " English High Flier". Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego "Łowimy Talenty". Pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów, jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty językowe.
       Organizatorzy: A. Czarnocka, B. Maseko, M. Winczaruk 

      • Informacja o szczepieniach COVID-19

      • W dniu 14.12.2021 o godzie 14:30 -18:00 w Sokołowie Podlaskim przy ul. ks. Bosko 5 (od ul. Generała Władysława Andersa) jest dzień otwarty szczepień przeciwko COVID-19 dla wszystkich osób pełnoletnich.
       Osoby poniżej 18 roku życia zapraszamy z prawnym opiekunem. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

       Szcepionka BioNTech,Pfizer Typ szczepionki: RNA.
       Sposób podawania :Wstrzyknięcie domięśniowe

      • Mikołajkowe świętowanie klasy 1F

      • 6 grudnia uczniowie klasy 1F z opiekunami: p. Moniką Jackowską i p. Magdaleną Filipiak, uczestniczyli w wyjściu integracyjnym z okazji Mikołajek. Około godziny 11 poszliśmy  na wspólny posiłek do Da Grasso. Następnie w doskonałych humorach, po niespodziewanym spotkaniu ze św. Mikołajem, udaliśmy się na kręgle do Junavi, gdzie w duchu uczciwej rywalizacji rozegraliśmy pojedynek. Wspólnie spędzony czas, na pewno dał nam poczucie jedności , chwilę relaksu i zapomnienia od trudnej sytuacji pandemicznej.

      • Podwójne zwycięstwo w siatkówce dziewcząt i chłopców !

      • Pełnym sukcesem naszych drużyn zakończył się turniej powiatowy siatkówki dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych rozegrany na naszej hali sportowej. Drogą do sukcesu musiało być zwycięstwo z każdym z wyłonionych w drodze losowania przeciwnikiem. Gra systemem pucharowym okazała się skuteczna w pozytywnym rozstrzygnięciu wszystkich pojedynków. Wysokie zwycięstwa z były nagrodą za ciężką pracę w przygotowaniach przed zawodami. Wszystkim naszym sportowcom serdeczne dziękujemy, życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w reprezentowaniu naszej szkoły.

      • Mikołajki na lodowisku

      • Z okazji Mikołajek uczniowie klasy 2J oraz 2H pod opieką pani Sylwii Chruścickiej, pani Moniki Sawickiej i pana Adama Elbicha, wybrali się na wycieczkę do Siedlec. Zaczęliśmy od seansu filmowego w Nove Kino, gdzie obejrzeliśmy pełen przyjaźni film „Wilk, lew i ja”.  Następnie udaliśmy się na szybki posiłek w Galerii Siedlce. Jednak głównym celem wycieczki było miłe i aktywne spędzenie czasu podczas jazdy na łyżwach, a jednocześnie nauka i doskonalenie tej zimowej dyscypliny sportowej. 

       Bardzo szybko okazało się, że pobyt na lodowisku jest nie tylko świetną formą rozrywki, ale przede wszystkim intensywną aktywnością ruchową. Znaczna część grupy doskonale radziła sobie z jazdą na łyżwach, a uczniowie, którzy stawiali pierwsze kroki na tafli lodowej, bardzo szybko wykształcili w sobie równowagę i samodzielnie się poruszali. Doświadczeni łyżwiarze chętnie pomagali kolegom nowicjuszom.

      • Złoty Pierścień Rosji

      • Dzisiaj odbyło się spotkanie online z Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego UMCS w Lublinie pt.: "Złoty Pierścień Rosji". W wydarzeniu wzięły udział klasy 2i i 3Ag

  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 309985