• Aktualności

      • Braliśmy udział w ogólnopolskim projekcie grantowym CMI

      • "Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką" – powiedział Bill Gates.

       Na kółko informatyczne, które było realizowane od września 2020 r. uczęszczało 15 uczniów z klasy II jp, II jg, III j, IV j. Podczas zajęć uczniowie przede wszystkim poznawali język programowania C++ oraz ćwiczyli i doskonalili pisanie programów w tym języku.

       Dzięki udziałowi w projekcie „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” uczniowie uczestniczący w zajęciach koła informatycznego mieli możliwość rozwoju swoich pasji. Poznali języki programowania i pogłębili zdolności związane z tą dziedziną informatyki. Zajęcia dotyczyły programowania z elementami robotyki. Wiadomości i umiejętności programistyczne uczniowie wykorzystali do programowania robotów.

       W ramach grantu Szkoła została wyposażona w 3 zestawy robotyczne: Roboty mBot-S Explorer Kit oraz szereg dodatkowych czujników i elementów konstrukcyjnych zwiększających możliwości robotów.

       Uczniowie którzy ukończyli II edycję Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” otrzymałi na zakończenie roku szkolnego certyfikaty udziału w kursie z algorytmiki i programowania oraz upominki w postaci zestawów do robotyki Arduino Uno R3 unfudowane z funduszu grantu CMI.

       W przyszłym roku szkolnym rusza kolejna edycji projektu.

       Zainteresowanych uczniów zapraszamy.

       Więcej informacji o projekcie na stronie cmi.edu.pl

       Mapa szkół biorących w projekcie

  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 341514