• Aktualności

      • Maturzyści dziękują ...

      • „ Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz…”

       Colin P. Sisson

       Szanowna Dyrekcjo, drodzy Wychowawcy i Nauczyciele, kochani Rodzice!

       Czas nauki szkolnej minął bardzo szybko. Pamiętamy, jak pierwszy raz przekroczyliśmy mury naszej szkoły. Wówczas wydawała się ogromna! Zastanawialiśmy się, czy damy radę w niej funkcjonować, jaka będzie ta nowa rzeczywistość ?

       Spotkaliśmy tutaj wspaniałych wychowawców, którzy patrzyli na nas z rodzicielską troskliwością; mądrych nauczycieli, którzy nie tylko wprowadzali nas w meandry i tajniki wiedzy, ale odkrywali przed nami życiowe prawdy, usiłując nam pokazać, że porażki mogą nas uszlachetniać, a każdy sukces mierzy się ilością włożonej  pracy! Zdobywaliśmy wiedzę merytoryczną, ale także wiele doświadczeń. Tutaj dojrzewaliśmy, przeżywaliśmy prawdziwe przyjaźnie i pierwsze miłości! 

       Dzisiaj kończymy ten etap naszego życia. Wyruszamy w dalszą drogę - silni i pełni wiary, że spełnią się nasze marzenia!

       Za to wszystko całej społeczności szkolnej – Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom niepedagogicznym wyrażamy słowa wdzięczności.

       Życzymy samych radości i sukcesów, realizacji wszystkich celów i zamierzeń oraz tego, by podejmowany trud zawsze był źródłem satysfakcji.

       Serdeczne słowa podziękowania kierujemy w stronę naszych kochanych Rodziców – wiemy, że jesteście dzisiaj z nas dumni! Dziękujemy, za trud wychowania i za to, że nigdy nie zwątpiliście w nasze możliwości. Wasza miłość zawsze dodawała nam otuchy!

       Koleżanki i koledzy z młodszych klas! Dziękujemy za wspólną uczniowską przygodę, za codzienne spotkania na szkolnym korytarzu. Trzymajcie za nas kciuki podczas egzaminu maturalnego! Życzymy, aby każdy dzień przynosił Wam nadzieję na lepsze jutro i siły do pokonywania trudności.

       Dzisiaj kończymy edukację w Zespole Szkół Nr 1. Ten etap naszego życia staje się historią. Z ogromną nostalgią będziemy wspominać lata spędzone w tej szkole. Zabieramy ze sobą piękne wspomnienia, wiarę we własne siły, która pomoże nam zrealizować nasze marzenia i przyczyni się, z pewnością, do naszych sukcesów. Śmiało możemy powtórzyć za Tuwimem:

        „Szkoło, Szkoło!
        Gdy cię wspominam,
       Tęsknota w serce się wgryza.
       Oczy mam pełne łez…!”.

       Niech muzyczny upominek będzie wyrazem wdzięczności, za trud włożony w nasze wychowanie!

       Maturzyści 2020

      • Rodzice uczniów klas maturalnych dziękują

      • Szanowna Dyrekcjo! Kochani Wychowawcy! Drodzy Nauczyciele! Wspaniała Młodzieży!

            Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić (Menander)

              Nadszedł wzruszający moment – pożegnania ze szkołą. Mijają trzy/cztery lata od chwili, gdy nasze - dorosłe już - dzieci rozpoczęły naukę w liceum/technikum. W imieniu rodziców uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim pragniemy serdecznie podziękować za każdy dzień spędzony w murach tej szkoły. Pozostanie on w pamięci młodego człowieka na zawsze.

            Był to niewątpliwie czas wytężonej pracy nauczycieli i wychowawców, dojrzewania naszych dzieci do podjęcia najważniejszych w życiu decyzji związanych z wykształceniem i pracą zawodową. Wielu z nich jeszcze nie zna swej drogi, zastanawiając się nad życiowym powołaniem. Już wkrótce przystąpią oni do pierwszego w swoim życiu poważnego egzaminu – matury i wierzymy, że próbę tę przejdą pomyślnie.

             Szanowna Dyrekcjo! Kochani Wychowawcy! Drodzy Nauczyciele!

       Powierzając nasze dzieci Państwa opiece dydaktycznej i wychowaniu, dokonaliśmy właściwego wyboru. Chcemy gorąco podziękować Dyrekcji, Wychowawcom, Nauczycielom i Pracownikom Zespołu Szkół Nr 1 za te wspaniałe lata, których dzięki Wam mogliśmy wspólnie z naszymi dziećmi doświadczać w tej szkole. Jesteśmy wdzięczni za trud kształtowania ich osobowości, za poświęcony im czas i wysiłek, a Wychowawcom za szczególną opiekę oraz nieograniczoną cierpliwość i wyrozumiałość.

             Tradycją i wyrazem wdzięczności w tym dniu są kwiaty od rodziców i wychowanków. I choć dzisiaj nie jest to możliwe, nadejdzie na pewno ten dzień, kiedy będziemy mogli je wręczyć. Czekamy na tę chwilę z niecierpliwością i wzruszeniem.
             W imieniu rodziców klas maturalnych życzymy naszej młodzieży jak najlepszych wyników na egzaminie maturalnym oraz wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Jesteśmy przekonani, że piękne wspomnienia związane ze szkołą zachowają na zawsze w swej pamięci. Lata szkolne należą bowiem do najwspanialszych przeżyć człowieka. Dziękujemy!          

                                                                                                                        Rodzice uczniów klas maturalnych​​​​​​​

      • Dziękujemy…

      • Drodzy Wychowawcy i Nauczyciele klas maturalnych!

       Dzisiaj kończycie pewien etap pracy. Zapewne w Waszych sercach gości refleksja, nostalgia… Macie też wiele powodów do dumy, patrząc na Waszych wychowanków i uczniów.

       To pod Waszym kierunkiem i przy ogromnym Waszym wsparciu dorastali, stając się mądrymi, lepszymi ludźmi. To dzięki Waszej wiedzy, wysiłkowi i osobowości, mury tej szkoły opuszczają ludzie młodzi, którzy wiedzą, jak osiągnąć sukces i jak realizować swoje marzenia.

       Nick Vujicic kiedyś powiedział:

       „(…) trudności, których doświadczamy

       i które sobie uświadamiamy są zawsze skrojone na naszą miarę…”.

        

       Dziękujemy za Wasz trud w codziennej pracy z uczniami, za wszystkie Wasze starania, które włożyliście w edukację naszych abiturientów.

       Niech Wasza praca i wyrozumiałość uczyni z nich ludzi mądrych i szlachetnych, bo przecież, parafrazując słowa A. K. Trenfor,

       najlepsi nauczyciele to tacy, którzy powiedzą, gdzie patrzeć, ale nie powiedzą, co trzeba zobaczyć.

       Wierzymy, że nasze wspólne wysiłki przyczynią się do tego, że nasi abiturienci będą spokojnie kroczyć przez życie, realizując swoje pasje i marzenia, nie tylko te zawodowe, ale przede wszystkim osobiste.

                             

                                                                                                                                               Małgorzata Baranowska

       Jolanta Cudziło-Abramczuk

                                                                                                                                               Beata Pękała

                                                                                                                                               Piotr Adamczuk

      • Tak niedawno żeśmy się spotkali...

      • Drodzy Maturzyści!

       Zakończył się jeden z ważniejszych etapów Waszej edukacji, ale życiowa wędrówka trwa nadal. Wierzymy, że podczas nauki w naszej szkole zdobyliście wiedzę i doświadczenie, które ułatwią Wam start w dorosłe życie i funkcjonowanie w otaczającej rzeczywistości.

        Dziś ostatni dzień w szkole, jest to więc czas podsumowań, rozliczeń, a zarazem pożegnań. Tegoroczne pożegnanie maturzystów odbywa się w tak nietypowych okolicznościach, które wymusiła pandemia koronawirusa.  Nie ma więc dziś pożegnalnego spotkania w murach szkoły, uroczystego wręczania świadectw, wspierających Was osób: dyrekcji, nauczycieli, rodziców, młodszych kolegów. Mimo tych trudności chcemy Was zapewnić, że w tym wyjątkowym czasie myślimy o Was, wspieramy Was i nie zapomnimy o chwilach spędzonych z Wami. Mamy też nadzieję, że również my pozostaniemy w Waszej pamięci.

       Słowa uznania kierujemy do Rodziców tegorocznych maturzystów. Drodzy Rodzice, bez Waszego zaangażowania w życie szkoły proces edukacji byłby niemożliwy. Dziękujemy Wam bardzo za współpracę, zaangażowanie i pomoc w kształtowaniu młodego pokolenia.

       Wierzymy, że wkrótce przystąpicie do egzaminu dojrzałości i odbędziecie go w bezpiecznych warunkach. Jesteśmy przekonani , że zakończy się on dla Was sukcesem. Życzymy Wam zapału do dalszej pracy, spokoju i pewności siebie, spełnienia marzeń oraz obrania właściwej drogi w życiu, która zaprowadzi Was do zamierzonego celu.

       Jesteście młodzi,

       przyszłość należy do Was,

       wykorzystajcie jak najlepiej czas, jaki otrzymaliście

       i pamiętajcie o naszej nieustającej sympatii…

        

       Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły

      • Msza Święta w intencji uczniów klas maturalnych

      • Drodzy Maturzyści,

       przypominamy, że dzisiaj, tj. 14 kwietnia o godz. 15.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim zostanie odprawiona Msza Święta w Waszej intencji o łaskę dobrego przygotowania do egzaminu dojrzałości.

       Link do transmisji na żywo: https://youtu.be/RqUfKEEpe18

       Zachęcamy do wspólnego udziału w Eucharystii. 

      • WIELKANOC 2020 – ZOSTAŃ W DOMU…

      • Tyle procesji z dzwonami -
       tyle już alleluja -
       a moja świętość dziurawa
       na ćwiartce włoska się buja.
       […]
       I wiem, gdy łzę swoją trzymam
       jak złoty kamyk z procy -
       zrozumie mnie mały Baranek
       z najcichszej Wielkiej Nocy.

       Wielkanocny pacierz

       ks. J. Twardowski

        

       Cudownych Świąt Wielkanocnych,

       siły do pokonywania przeciwności losu,

       wewnętrznej harmonii, miłości, optymizmu,

       wiary i nadziei, że Zmartwychwstały Chrystus przyniesie

       nam nowe,

       szczęśliwe życie w spokojnym świecie.

        

       Dyrekcja

       Grono Pedagogiczne

       i Pracownicy Szkoły

      • Komunikat w sprawie obowiązku zwolnienia ze świadczenia pracy młodocianych pracowników

      • Pracodawcy zatrudniający pracowników młodocianych mają obowiązek zwolnienia ich z konieczności świadczenia pracy.

       Wymóg ten wynika z przepisów ustawy wprowadzającej m.in. zmiany w zakresie przygotowania zawodowego młodocianych w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu, podpisanej 31 marca 2020 roku, przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

       W przypadku wypłaty młodocianemu pracownikowi wynagrodzenia za okres zwolnienia z obowiązku  wiadczenia pracy w czasie zawieszenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, w całości lub w części, pracodawca zachowuje prawo do refundacji wynagrodzeń i składek na ubezpieczenie społeczne, o ile została zawarta z nim umowa o refundację.

       Wprowadzone rozwiązania obejmują okres od 12 marca br., to jest od momentu czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

       Podstawa prawna:

       Art. 1 pkt 14, w zakresie dotyczącym art.15f oraz art. 101 pkt 2 lit. e ustawy z dnia 31 marca 2020 roku o  mianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U., poz. 568)

  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 40619