• INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

• W piątek 30 sierpnia 2019 r. o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie wychowawców
              z uczniami.
              Wyznaczone sale do spotkań z wychowawcami:
                      Oddział    Wychowawca    Sala

1. 1Ag    Renata Romańczuk    106
              2. 1 Ap    Krystyna Romańczuk    105
              3. 1 Bp    Beata Maseko    20
              4. 1 Fg    Agnieszka Bocian    116
              5. I Fp    Marzena Borysiak – Wojewódzka    207
              6. I Hg    Iwona Jakubowska    104
              7. I Hp    Iwona Góralczyk    204
              8. I Jg    Izabella Skóra    211
              9. I Jp    Milena Nowaszewska    212
              10. I Lg    Bogusław Kwiatkowski    105
              11. I Lp    Rafał Uszyński    206

Msza św. inaugurująca rok szkolny zostanie odprawiona w Konkatedrze pw. NMP
              w Sokołowie Podlaskim (2 września 2019 r. o godz.8.00).

2 września 2019 r. o godzinie 9:30 – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Hali Sportowej Zespołu Szkół Nr 1.

Uczniów obowiązuje strój szkolny galowy.

• UCZNIOWIE KLAS O PROFILACH POLICYJNYCH ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W SOKOŁOWIE PODLASKIM NA OBCHODACH 100 ROCZNICY POWSTANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ W POLSCE

• Już piąty rok z kolei klasy Zespołu Szkół Nr 1  im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim o profilu policyjnym biorą udział w uroczystych obchodach Święta Policji.
              To właśnie pięć lat temu pomysłodawcy utworzenia  klas o profilu policyjnym:  dyrektor  ZS Nr 1 Małgorzata Baranowska oraz wicedyrektor Piotr Adamczuk zwrócili się do  Komendanta Powiatowego Policji Wiesława Nasiłowskiego z prośbą nawiązanie współpracy.  Z pomysłu tego powstał bardzo ciekawy projekt. Od tego momentu młodzież klas policyjnych uczestniczy w wielu przedsięwzięciach organizowanych przez funkcjonariuszy Policj:

• Prowadzone są zajęcia dydaktyczne na terenie Komendy Powiatowej Policji, na których młodzież zapoznaje się ze strukturą i funkcjonowaniem jednostki  z ceremoniałem policyjnym oraz pracą w różnych wydziałach.
              • Co roku uczniowie klas policyjnych biorą czynny udział w  debacie społecznej dotyczącej bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Sokołowskiego.
              • W ramach współpracy na linii Zespół Szkół Nr 1 – Komenda Powiatowa Policji, funkcjonariusze Policji pomagają w organizacji wycieczek do zakładu karnego w Siedlcach.
              • Uczniowie posiadający uprawnienia strzeleckie  wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji uczestniczą w zawodach strzeleckich organizowanych przez zaprzyjaźniony Klub Strzelectwa Sportowego „SOKÓŁ”.
              •  Najlepsi strzelcy Zespołu Szkół Nr 1 biorą udział (odnosząc przy tym sukcesy)  w zawodach strzeleckich klas policyjnych  organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu.

Wykładowcami  i  instruktorami prowadzącymi lekcje służby policyjnej, samoobrony, technik interwencji służb mundurowych oraz strzelectwa  w Zespole Szkół Nr 1  są pracownicy komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. Szkoła we współpracy z Komendą Policji pomaga swoim absolwentom w przygotowaniu do sprawdzianów i testów rekrutacyjnych do pracy w Policji.
              Jak widzimy jest to bardzo owocna współpraca, która przynosi konkretne rezultaty: Dwunastu absolwentów klas policyjnych jest już funkcjonariuszami Policji z czego dziewięcioro w naszej jednostce. Dodam tylko, że jest to tylko jedna trzecia lub aż jedna trzecia uczniów, która przystąpiła do rekrutacji w tym okresie (wiele osób nie przechodzi trudnej selekcji).
              Obecnie liczba wszystkich uczniów klas o profilu policyjnym wynosi 133 osoby z czego 58 uczniów  uczęszczało do klasy pierwszej.
              Na koniec dodajmy, że nie chodzi w tym przedsięwzięciu tylko o przygotowywanie młodzieży do służby w Policji, ale o zdobywanie nowych umiejętności i uprawnień, kształtowanie młodych charakterów i propagowanie w społeczeństwie wizerunku Policji.
              Chcielibyśmy podziękować Komendantowi Powiatowemu Policji Panu Wiesławowi Nasiłowskiemu oraz wszystkim funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim za wieloletnią współpracę, która mamy nadzieję będzie kontynuowana jeszcze przez wiele lat.
              Nadmieńmy, że funkcjonowanie klas o profilach mundurowych możliwe jest tylko dzięki wsparciu władz samorządu Powiatu Sokołowskiego. Sukces tego przedsięwzięcia w dużym stopniu zawdzięczamy świetnie układającej się i owocnej współpracy z organem prowadzącym szkołę.
              W piątek, 26 lipca odbyły się uroczystości z okazji Święta Policji. W tym roku przypada 100. rocznica powołania Policji Państwowej. Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim insp. Wiesław Nasiłowski wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Sokołowskiego Jackiem Odziemczykiem wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Podczas uroczystości Przewodniczący Rady Powiatu oraz nauczyciel historii  Jacek Odziemczyk w swoim wykładzie przybliżył zebranym historię Policji Państwowej w Powiecie Sokołowskim oraz sylwetki policjantów uwięzionych w obozie w Ostaszkowie i zamordowanych w Twerze przez sowieckie  NKWD  wiosną 1940 r.
              W tym roku Zespół Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim na uroczystościach 100 Rocznicy Powstania Policji Państwowej  reprezentowała klasa II A pod opieką wychowawcy Pani Moniki Sawickiej.

Piotr Adamczuk