• Uwaga uczniowie!

• W otoczeniu szkoły, na ulicach M. Skłodowskiej-Curie i K. K. Baczyńskiego, trwają prace budowlane przy modernizacji chodników, ulic i pasa drogowego. W związku z tym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w drodze do szkoły oraz na szkolnych parkingach.

• TECHNIK LOGISTYK Z WIZYTĄ W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ W SIEDLCACH

• W dniu 16 maja 2019r. uczniowie klasy pierwszej Technikum Logistycznego uczestniczyli w zajęciach zorganizowanej na bazie obiektów szkoleniowych 53. Batalionu Lekkiej Piechoty w Siedlcach. W ramach zajęć uczniowie odbywali szkolenia z zakresu rozpoznania wojskowego i terenoznawstwa. Wydzieleni instruktorzy ze specjalistycznym sprzętem rozpoznawczym zapoznali uczniów z taktyką wojskową, z maskowaniem w terenie, pierwszą pomocą oraz wyposażeniem żołnierza lekkiej piechoty.
              Opiekunowie wyjazdu: Marta Stelmach, Izabela Malinowska i Joanna Podgórska

• WYKŁAD HISTORYCZNY – KONSTYTUCJA 3 MAJA

• 14 maja 2019 roku gościliśmy w Zespole Szkół Nr1  dr Rafała Roguskiego, pracownika Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach. Zaproszony gość w interesującej  prelekcji przybliżył  naszej młodzieży okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja 3 maja, oficjalnie Ustawa rządowa była pierwszą w Europie, drugą w świecie (po Konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą, uchwaloną  3 maja 1791 roku przez Sejm Czteroletni.
              Serdeczne podziękowania i wyrazy uznania składamy dr Rafałowi Roguskiemu.
              Spotkanie zorganizowała p. Iwona Piętka

• Odszedł nasz serdeczny kolega Tadeusz

• Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 3 maja w wieku 67 lat odszedł Tadeusz Banasiuk. Nasz serdeczny kolega, wspaniały nauczyciel, wieloletni pracownik Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. Msza żałobna odbędzie się w Kościele Konkatedralnym 7 maja o godz. 13.30. Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie.

• 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• W dniu 3 maja 2019 r. Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Nr 1 i Poczet Sztandarowy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - Koło Sokołów Podlaski oraz przedstawiciele klas mundurowych uczestniczyli w uroczystych obchodach 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.
              Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Konkatedrze Niepokalanego Serca NMP w Sokołowie Podlaskim. Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta odwiedzając Miejsca Pamięci Narodowej.
              Wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1 pan Piotr Adamczuk  wraz z delegacją młodzieży uroczyście złożył kwiaty pod Pomnikiem Czynu Niepodległościowego.
              Opiekun Samorządu Uczniowskiego Iwona Piętka