• Aktualności

      • ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZACZKÓW

      • Zbiórka karmy na rzecz Schroniska dla Psów w Sokołowie Podlaskim oraz innych bezdomnych zwierząt dobiegła końca. Akcja odbywała się w dniach 12.10.-21.12.2020r. Pomimo pracy zdalnej oraz braku uczniów w szkole, udało się zebrać całkiem sporą ilość karmy: ponad 100 kg suchej i 5 kg mokrej. Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy włączyli się do akcji.

       Opiekunowie Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt: D. Odziemczyk A. Makowiecka

      • ZAJĘCIA EDUKACYJNO - PROFILAKTYCZNE

      • Dnia 16.12.2020 odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów poszczególnych klas z psychologiem p. Moniką Figler. Zajęcia dotyczyły zaburzeń depresyjnych i związanej z tym izolacji społecznej jako czynnika predysponującego. Uczniowie dowiedzieli się m.in. o objawach depresji, otrzymali listę kontaktów i ośrodków w których można uzyskać profesjonalną pomoc w tym zakresie oraz nabyli informację jak można wspierać bliską osobę będącą w kryzysie psychicznym. Zajęcia odbyły się w formie zdalnej na platformie Teams w ramach projektu: "Działania edukacyjne z zakresu zapobiegania depresji u młodzieży z województwa mazowieckiego".

      • DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA

      • Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym. Zważywszy na sytuację związaną z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, uruchomił całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania - 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom bezpieczny czat internetowy prowadzony na stronie - https://brpd.gov.pl/sos-czat/. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji możecie uzyskać natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów. Dzwoniący pod numer telefonu zaufania nie ponoszą żadnych kosztów. Także wspomniany wcześniej czat internetowy ma charakter nieodpłatny, nie wymaga również logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się na stronie internetowej rzecznika – brpd.gov.pl, a obsługujący czat eksperci są osobami profesjonalnie przygotowanymi do udzielania dzieci i młodzieży takiego wsparcia.

      • 📣👉KONKURS👈📣

      • Zapraszamy zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na najciekawsze logo Szkolnego Koła Przyjaciół Zwierząt🐱🐕🦆🐺🦋🐰

       Logo powinno składać się z grafiki (opcjonalnie rysunek) przedstawiającej dowolne zwierzęta z możliwością zamieszczenia hasła przewodniego. Prace wykonywane samodzielnie lub w grupach do 4 osób prosimy przesyłać na adres e-mail dorotaok5@wp.pl do dnia 16.12.2020r. 

       Dla zwycięzcy przewidziano nagrody!🥰

       Zapraszamy!

       Organizatorzy: D. Odziemczyk, A. Makowiecka.

        

  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 119781