• Aktualności

            • „Czytajmy!!!!, czytajmy razem, osobno, czytajmy komuś i dla siebie...”

            • 24 września w naszej szkole odbyła się druga część 8. edycji akcji „Narodowe Czytanie”. Uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentowali fragmenty nowel polskich, m.in.: Dobrej pani Elizy Orzeszkowej,  Katarynki Bolesława Prusa Orki Władysława Stanisława Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony… Stefana Żeromskiego, Sawy Henryka Rzewuskiego, Sachem Henryka Sienkiewicza oraz Dymu Marii Konopnickiej. 
              Dzisiejsze spotkanie po raz kolejny pokazało, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka powinno odgrywać czytanie. W naszym idealnym świecie, wśród gier komputerowych i elektronicznych zabawek, nie zauważamy siebie nawzajem. Lektura nowel pozwoliła „dotknąć”  młodym ludziom problemów takich, które są dzisiaj także i ich problemami. Naszym moralnym obowiązkiem jest empatia, szacunek i tolerancja – a to wszystko przecież znajdziemy w książkach. 
              „Narodowe Czytanie” przygotowali: p. Agnieszka Pachołowska, p. Renata Chomiuk, Paulina Dmowska (kl. II b), Paulina Pieńkowska (kl. II b), Karolina Wojtczuk (kl. III f), Michał Kiełczykowski (kl. III b), Paweł Piotrowski (kl. II b) , Artur Wycech (kl. III j) i Eryk Sypnik (kl. III j) .
              DZIĘKUJEMY!!! p. wicedyrektor Beacie Pękale, p. Renacie Romańczuk, p. Izabeli Skórze i p. Jackowi Jackowskiemu za wsparcie naszej akcji. 
               

               

            • Akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2019”

            • 20 września 2019 r. w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2019 ” uczestniczyli uczniowie klasy IIb Zespołu Szkół Nr1 im. K.K. Baczyńskiego. Celem akcji jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz ich odpowiedzialności. Równie ważna jak nieśmiecenie i sprzątanie jest zmiana naszych indywidualnych nawyków, jak też zmiana procedur w instytucjach i firmach na wprowadzanie przyjaźniejszych środowisku opakowań (np. rezygnacja z jednorazowych plastików).Uczniowie biorąc udział w akcji podejmują działania, dzięki którym uczą się, że nie należy tworzyć niepotrzebnych odpadów, a w konsekwencji zaśmiecać w takim stopniu jak dotąd i niszczyć środowisko. Stają się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami zarówno za stan środowiska we własnym mieście, jak i w skali globalnej.

              Opiekun Samorządu Uczniowskiego Iwona Piętka oraz wychowawca klasy IIb Mirosława Przyborowska

            • IV Europejski Dzień Języków Obcych

            • Po raz kolejny wzięliśmy udział w Europejskim Dniu Języków Obcych na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach. Tematyka warsztatów związana była z kwestiami dotyczącymi uczenia się języków obcych zarówno na potrzeby kariery zawodowej, zwiększenia mobilności, udziału w wymianie międzynarodowej jak i w celu budowania porozumienia pomiędzy różnymi kulturami. Mieliśmy także okazję wysłuchać niezwykle ciekawych wykładów i prezentacji, dotyczących między innymi: zapożyczeń w języku angielskim, brytyjskiej rodziny królewskiej oraz zwierząt w angielskich idiomach, porównaniach i przysłowiach. Po wykładach zapoznaliśmy się z najnowszą obcojęzyczną ofertą wydawniczą w empiku. W warsztatach wzięli udział uczniowie klas : IBp, IIA, IIB, IIIA, IIIB i IIIF wraz z opiekunami: Agnieszką Bocian, Anną Czarnocką, Urszulą Mielniczuk i Moniką Winczaruk. Wyjazd należał do bardzo udanych, więc na pewno tam jeszcze za rok wrócimy 😊

            • I miejsce w turnieju piłkarskich "szóstek"

            • Na obiektach ZS CKR w Sokołowie Podlaskim odbył się turniej piłkarskich "szóstek" dziewcząt w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja  naszej szkoły, pod opieką nauczyciela Rusłana Mielniczuka, wygrała wszystkie mecze i zajęła I miejsce zdobywając złoty medal w piłce nożnej. BRAWO DRUŻYNA.

            • ABSOLWENTKA UNIVERSYTETU ABERYSTWYTH GOŚCIEM NASZEJ SZKOŁY

            • 20.09.2019r. społeczność naszej szkoły miała przyjemność gościć studentkę Uniwersytetu Aberystwyth, panią Monikę Więckowską. Absolwentka jednego z najstarszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii w sposób niezwykle sprawny  przedstawiła młodzieży naszej szkoły informacje dotyczące możliwości studiowania na jednej z walijskich uczelni. Prezentacja dotyczyła kierunków studiów, warunków pozwalających na studiowanie poza granicami naszego kraju, zaplecza naukowo-technicznego oraz infrastruktury Uniwersytetu Aberystwyth. Po ukończeniu studiów istnieją bardzo dobre perspektywy zatrudnienia, ponieważ ponad 95% absolwentów Aberystwyth University podejmuje pracę w ciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów. Tego typu spotkanie było na pewno bardzo motywujące dla uczniów, którzy właśnie rozpoczęli kolejny rok szkolny.

            • Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019

            • Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła

              Wisława Szymborska

              18 września w naszej szkole odbyła się pierwsza część 8. edycji akcji Narodowe Czytanie. Uczniowie tym razem wyszli naprzeciw zabieganej i zapracowanej społeczności szkolnej - odwiedzali koleżanki i kolegów w czasie zajęć lekcyjnych i prezentowali przygotowane fragmenty nowel, m.in.: Dobrej pani Elizy Orzeszkowej,  Katarynki Bolesława Prusa czy Orki Władysława Stanisława Reymonta. Następnie chętni uczniowie wraz z nauczycielami losowali przygotowane teksty literackie i przyłączali się do wspólnej lektury.   Narodowe Czytanie w takim wydaniu – zapewne dla naszej młodzieży - było niecodzienną lekcją popularyzowania czytelnictwa. Pokazało bowiem, że nawet w natłoku obowiązków możemy znaleźć czas i razem odkrywać piękno i aktualność Nowel polskich oraz uczyć się z nich szlachetności, solidarności i wrażliwości na ludzką krzywdę. Narodowe Czytanie przygotowali: p. Agnieszka Pachołowska, p. Renata Chomiuk oraz uczniowie: Paulina Dmowska, Karolina Wojtczuk, Michał Kiełczykowski, Paweł Piotrowski i Artur Wycech.    

              DZIĘKUJEMY!!! p. wicedyrektor Jolancie Cudziło-Abramczuk, p. Mirosławie Przyborowskiej, p. Bogdanowi Kwiatkowskiemu, p. Rusłanowi Mielniczukowi, p. Mieczysławowi Bogajowi i p. Andrzejowi Świstkowi za zaproszenie nas na swoje zajęcia i wsparcie naszej akcji. Na drugą część zapraszamy 24 września.

            • Spotkanie z rodzicami klas pierwszych

            • W świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych z Dyrekcją Zespołu Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim , Panią Ewą Murawską – przedstawicielem Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim, pedagogiem szkolnym Panią Ewą Dobrzycką, pielęgniarką szkolną oraz wychowawcami klas pierwszych. Rodzice uczniów mieli okazję uczestniczyć w prelekcji profilaktycznej wygłoszonej przez Panią Ewę Murawską dotyczącą zażywania narkotyków przez młodych ludzi, w niezwykle trudnym dla nich czasie, jakim jest okres dojrzewania.

            • OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

            • 7.11.2019r. (czwartek) o godz. 9.00. odbędzie się etap szkolny Olimpiady Języka Angielskiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego. Przykładowe testy oraz wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie www.oja.wsjo.pl.

              Chętni uczniowie, którzy chcą wziąć udział w Olimpiadzie mogą zgłaszać się do nauczycieli języka angielskiego do 30.10.2019r.

            • Niesamowity, wspaniały, wyjątkowy – zespół ECHENTIVE z Wysp Kanaryjskich śpiewał i tańczył dla naszych uczniów

            • W trakcie trwania 18. Nadbużańskich Spotkań Folklorystycznych 12 września gościliśmy w naszej szkole zespół taneczno-wokalny ECHENTIVE z Wysp Kanaryjskich. Młodzież miała ogromną przyjemność obejrzeć niezwykły występ zespołu ludowego z Wysp Kanaryjskich. Wspaniałe choreografie, przepiękne stroje, tańce regionalne wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami zachwyciły i urzekły publiczność. Uzniowie naszej szkoły mieli również możliwość spróbować swoich sił i uczestniczyć w zajęciach choreograficznych przygotowanych przez naszych hiszpańskich gości, a przy okazji poznać ich życie i tradycję. Po występie artyści uczestniczyli w lekcji patriotyzmu zorganizowanej przez p. Agnieszkę Pachołowską i jej wychowanków z klasy III e.

               Dzisiejsze wydarzenie stało się dla nas wszystkich wspaniałą okazją do tego, by uczyć się, bawić i być dla siebie ambasadorami historii, tradycji i kultury. Z pewnością my, jak i Nasi Goście  będziemy wracać z wielką nostalgią do tego pięknego wrześniowego dnia.

            • KIERMASZ

            • Uwaga!

              Z przyczyn organizacyjnych kiermasz podręczników

              przeniesiony jest na wtorek od godziny 9.00.

            • POMÓŻMY ULI W WALCE Z CHOROBĄ

            • 21-letnia Ula Tokarska z Sokołowa Podlaskiego jest piękną młodą dziewczyną. Walczy z chłoniakiem śródpiersia z dużych limfocytów. Nowotwór okazał się odporny na wszelką chemioterapię i radioterapię. Szansą dla Uli jest przeprowadzana za granicą nierefundowana immunoterapia.

              Po niemal rocznym leczeniu lekarze w Polsce nie są już w stanie jej pomóc. Jedyną szansą na wyzdrowienie jest metoda immunoterapii CAR-T Cell, dostępna tylko za granicą. Koszt tej terapii sięga 2 mln zł. Ula ma trzy miesiące na zebranie tej sumy.  Prosi o pomoc.

              Ula na stronie Fundacji SiePomaga, tak pisze o swojej walce z chorobą: „Nowotwór pojawił się akurat wtedy, gdy myślałam, że cały świat stoi przede mną otworem. Dostałam się na wymarzone studia, poznałam nowych ludzi, rozwijałam swoje pasje i czerpałam radość z tego, co robię. (...) Nagle świat się dla mnie zawalił… (...) Cena za moje życie liczona jest w milionach… To ogromne, nieosiągalne dla mnie i moich bliskich pieniądze. Proszę pomóż mi pokonać chłoniaka. Chcę żyć! to się nie może tak skończyć... mam na tym świecie jeszcze tyle do zrobienia. Nie chcę umierać...

              Społeczność naszej szkoły będzie rozprowadzać cegiełki w piątek 6 września na terenie naszej  szkoły oraz podczas pikniku charytatywnego na terenie obiektów sportowych szkół salezjańskich w niedzielę 8 września. Dochód z cegiełek przeznaczony będzie na leczenie. Będą to lawendowe woreczki. Prosimy
              o wsparcie własnym „darem od serca” ciężko chorej Uli.

              Zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz wszystkich ludzi o wielkich sercach, aby włączyli  się w zbiórkę pieniędzy przeznaczonych na leczenie. Nie bądźmy obojętni na ludzką krzywdę i cierpienie!!!

              Niech każdy z nas zachęci swoich bliskich, znajomych i przyjaciół do włączenia się w zbiórkę pieniędzy.

            • Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

            • "Szukajcie prawdy jasnego płomienia, szukajcie nowych, nieodkrytych dróg!”- słowa wiersza Adama Asnyka "Do młodych" stały się motywem przewodnim Inauguracji Roku Szkolnego 2019/2020, która odbyła się w naszej szkole 2 września. Otwarcia uroczystości dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Baranowska. Powitała wszystkich zebranych gości - Pana Jacka Odziemczyka - Przewodniczącego Rady Powiatu, rodziców, uczniów, nauczycieli i pracowników oświaty, życząc uczniom wiary we własne możliwości, a nauczycielom i rodzicom wytrwałości w walce o tożsamość i marzenia młodych ludzi.

              W czasie uroczystości przyszedł moment, by uczcić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wyrazem pamięci o obrońcach naszej Ojczyzny były kwiaty, które delegacja Samorządu Uczniowskiego złożyła pod Ścianą straceń upamiętniającą egzekucję ludności polskiej w listopadzie 1943 roku.

              Tradycyjnie już, jak co roku, odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych naszej szkoły. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie ślubowali: dbać o jej honor, godnie ją reprezentować oraz znać, szanować i wzbogacać jej dobre tradycje. Po złożeniu ślubowania Pani dyrektor Małgorzata Baranowska wręczyła legitymacje przedstawicielom klas pierwszych. Na zakończenie wystąpił zespół wokalno-muzyczny "Szara Band", a całość uroczystości uświetnili nam nasi wspaniali recytatorzy oraz profesjonalni konferansjerzy z grupy teatralnej Sposób na teatr.

              Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego 2019/2020!!! Mamy nadzieję, że uczniowie – szukając nowych, nieodkrytych dróg" - będą brać aktywny udział w życiu szkoły - w konkursach, zawodach sportowych i olimpiadach - rozsławiając jej imię na terenie powiatu, województwa, a nawet kraju.

            • Nakręć się na Misje

            • W ramach akcji charytatywnej „Nakręć się na misje”, zainicjowanej przez Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek w Sokołowie Podlaskim nasza szkoła przyłączyła się do niej. Hasłem przewodnim tej akcji były słowa św. Marii Dominiki Mazzarello „Czyńmy dobro, póki mamy czas”.

              Akcja rozpoczęła się w październiku 2017 roku, natomiast jej finisz to marzec 2019. Wspólnie z uczniami naszej szkoły, ale również z innymi placówkami oświatowymi i instytucjami udało nam się zebrać blisko 4000 ton nakrętek. Niektórzy zapytają: tylko 4 tony??? Odpowiemy pytaniem na pytanie: ile waży jedna zakrętka? Niewiele! Bardzo niewiele. Ile trzeba było chęci, zaangażowania i motywacji aby nazbierać tysiące, a pewnie nawet i miliony nakrętek, aby ich waga wyniosła prawie 4000 kilogramów!!! Dokładnie 3910 kilogramów, które przełożyły się na 4692zł. Pieniądze te zostały przekazane na organizację szkoły podstawowej na misji Sióstr Salezjanek w Sudanie Północnym.

              Wszystkim, którzy tak chętnie zaangażowali się w tę akcję Bardzo Serdecznie Dziękujemy. Pamiętajcie dobro wraca. Dobro zawsze wraca!

              Beata Maseko, Iwona Piętka

    • Nasze media społecznościowe

    • liczba odwiedzin: 300823