• ORSZAK TRZECH KRÓLI

• Już po raz trzeci nasza szkoła włączyła się w organizację Orszaku Trzech Króli w Sokołowie. Podobnie, jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku przygotowaliśmy scenkę „U Heroda”. Uczestnicy trzech orszaków - zielonego, niebieskiego i czerwonego mogli podziwiać zdolności aktorskie naszych uczniów. Główną rolę zagrał Michał Kiełczykowski z klasy II B, w rolę dworzan wcielili się: Klamil Woźniak z II F i Artur Wycech z II J. Paulina Dmowska z I B, Kamila Chojecka i Ola Osipiak z I A odegrały rolę diabłów. Uliczne jasełka były pełne humoru, zabawy i dowcipu. Ze sceny padały słowa „ Do nas, do nas zapraszamy u Heroda SPA dla damy”. Innym razem słychać było: „ Ludzie, ludzie, gdzie idziecie, tam nikogo nie znajdziecie”. Nie mogło zabraknąć naszego szkolnego zespołu „Szaraband”. Kinga Tomczuk i Ania Garczyńska wykonały kolędy pt. „Jezus malusieńki” i „Trzej królowie jadą”, które pięknie wkomponowały się w tematykę i atmosferę tego wydarzenia.

Obsługą fotograficzną i multimedialną zajął się Jan Abramczuk z III J. Służbę porządkową podczas przemarszu pełnili chętni uczniowie z klas: III F i IVF. Gościny aktorom i wokalistkom użyczyła księgarnia Ezop. Nad całością czuwały panie: Agnieszka Bocian i Milena Nowaszewska; nagłośnienie i oprawa muzyczna pan Bogusław Kwiatkowski oraz pan Krzysztof Niemirka.

• Podziękowanie

• Od 5 lat nasza szkoła jest darczyńcą w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. W tym roku pod swą opieką mieliśmy rodzinę pani Ewy, która potrzebowała środków chemicznych, lodówki i dywanu. Te i inne dary otrzymała w trakcie finału 8 grudnia 2018 roku. Pani Ewa wyraziła zgodę na kontakt z darczyńcą, dlatego przy dostarczeniu paczki rodzinie był obecny pracownik naszej szkoły. Poznał on domowników i obejrzał warunki, w jakich mieszka rodzina. Przekazana dalej historia rodziny pani Ewy tak poruszyła serca lokalnych przedsiębiorców, pracowników instytucji i osób prywatnych, że postanowili dołączyć do grona ofiarodawców. Ludźmi o dobrych sercach okazali się: panowie Zbigniew Seroczyński, Bogusław Miszczuk, Jacek Molski, Andrzej Minarczuk, Zbigniew Paczóski, Paweł Mirosz, Sławomir Strzała, Konrad Kamiński, ksiądz doktor Łukasz Gołębiewski oraz właściciele Restauracji „Zamkowa” w Drohiczynie, Elmiko, Allcor  i Galerii Best w Sokołowie Podlaskim, Staoil i Młyna Zbożowego „Bracia Górscy” w Repkach, właściciele i pracownicy Stacji Paliw AXAN oraz pracownicy sklepu Media Expert.

Dyrekcja, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim składają serdeczne podziękowania za wsparcie rodziny objętej przez nas opieką. Dzięki wspólnemu działaniu uczyniliśmy święta rodziny pani Ewy radosnymi. Daliśmy jej pewność, że przyszłość może być pełna nadziei i blasku, że są ludzie, którym los innych nie jest obojętny. Dla nas jako społeczności szkolnej ważna jest pewność, że możemy liczyć na współpracę oraz to, że nasze działania są popierane w lokalnym środowisku.

• Zaproszenie na Orszak Trzech Króli

ZAPRASZAMY  SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ DO UDZIAŁU

W III EDYCJI ORSZAKU TRZECH KRÓLI W SOKOŁOWIE PODLASKIM

6 STYCZNIA 2019 ROKU (NIEDZIELA)

POCZĄTEK G. 10.30 – BOISKO SZKOLNE SZKOŁY SALEZJAŃSKIEJ

ORSZAK przejdzie ulicami: Sadową, Magistracką, Kilińskiego i Wolności  do Sokołowskiego Ośrodka Kultury

KONIEC OK. G.12.30 – SOKOŁOWSKI OŚRODEK KULTURY

NASZA SZKOŁA IDZIE Z ORSZAKIEM KONKATEDRALNYM – kolor niebieski

• NABÓR DO II TURY PROJEKTU „EUROPEJSKIE PRAKTYKI DLA ZS NR 1 Z SOKOŁOWA PODLASKIEGO”

• Rusza II tura rekrutacji do projektu „Europejskie praktyki dla ZS nr 1 z Sokołowa Podlaskiego”, dotyczącego wyjazdu na zagraniczny staż zawodowy do Grecji uczniów o profilach kształcenia technik hotelarstwa (5), technik ekonomista (10), technik informatyk (20) i kucharz (10). Zainteresowane osoby zachęcamy do zapoznania się z informacjami o projekcieregulaminem rekrutacji oraz do składania Zgłoszeń rekrutacyjnych w Sekretariacie szkoły do 11 stycznia 2019 roku. Powyższe dokumenty znajdują się niżej - w wersji do pobrania oraz w Sekretariacie Szkoły - w wersji papierowej.

1. Ogłoszenie o projekcie
              2. Regulamin rekrutacji
              3. Formularz zgłoszeniowy

Zachęcamy także do polubienia profilu projektu na Facebooku. Będą się tam pojawiać wszelkie informacje o projekcie oraz relacja z praktyk zawodowych.

• liczba odwiedzin: 229412