• Walentynki

• Moje serce cicho puka,

moje oko Ciebie szuka,

moje usta szepcą skromnie:

jeśli kochasz - napisz do mnie.

Twoja Walentynka ♥

Walentynki to bardzo wyjątkowy czas dla zakochanych, przyjaciół lub znajomych. Każdy powinien świętować ten dzień, doceniając to, że ma kogoś bliskiego obok siebie. Kartki walentynkowe są znakomitym sposobem na okazanie swoich uczuć.  Dlatego warto się postarać by wyglądały wyjątkowo. Czemu nie wysłać listu ulubionej koleżance czy koledze? Na pewno ucieszy się, że walentynkowy posłaniec przyjdzie i do niej.

Jeśli chcesz podarować Kartkę Walentynkową, przynieś ją w dniach 13-14 lutego i wrzuć do skrzynki Poczty Walentynkowej. Nie zapomnij napisać imienia, nazwiska oraz klasy adresata.

W tym szczególnym dniu mile widziany czerwony kolor ubioru.

Zapraszamy do świętowania.

• Studniówka 2018/2019

• 26 stycznia 2019 roku był bardzo ważną datą dla uczniów i uczennic klas trzecich  liceum  i czwartych technikum Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim . Po latach zmagań z ciężką nauką tegoroczni maturzyści mieli dogodną okazję do zabawy na studniówkowym balu. Była to długo wyczekiwana chwila, która pozwoliła zapomnieć o stresie, związanym z egzaminem.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły bal maturalny odbył się w sali balowej „Odeon”. Uroczyste rozpoczęcie zabawy miało miejsce o godzinie 19.00. Magdalena i Kamil mieli zaszczyt powitać wszystkich zgromadzonych. Następnie  Pani dyrektor Małgorzata Baranowska, wygłosiła swoje przemówienie i przywitała   zaproszonych gości. Zaszczycili nas swoją obecnością Wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej- Pani Maria Koc, Starosta Sokołowski- Pani Elżbieta Sadowska, Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Pan Jacek  Odziemczyk. Nauczyciel szkoły Jacek Jackowski odczytał listy od Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Waldemara Kraski i Mazowieckiego Kuratora Oświaty Aurelii Michałowskiej.

Pani dyrektor Małgorzata Baranowska cytując słowa Wieszcza Adama Mickiewicza (...)Podkomorzy rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza, i wąsa podkręcając, podał rękę Zosi i skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi(...)" "Poloneza czas zacząć" oficjalnie rozpoczęła studniówkę. By tradycji stało się zadość uczniowie klas maturalnych zatańczyli wspólnego poloneza. W ramach podziękowań za poświęcony nam czas, dyrekcja, zaproszeni goście, wychowawcy klas i przedstawiciel rodziców zostali obdarowani kwiatami i szczerymi życzeniami.
              W końcu mogliśmy oddać się szalonej zabawie. Na parkiecie pojawiły się wszystkie pary oraz nauczyciele.  Zgromadzeni  dobrze bawili się zarówno przy wolnej jak i szybkiej muzyce.

Była to niezwykła i  niezapomniana noc. Studniówka była bardzo istotnym wydarzeniem w życiu maturzystów. Bal jak i całe lata spędzone w szkole zostaną w pamięci każdego  z nas. Będą wspominane bardzo ciepło i z sentymentem.

• Akcja Wolontariuszy

• 24 stycznia 2019 roku odbyła się Miniolimpiada Integracyjna Osób Niepełnosprawnych.

W akcji wzięli udział nasi wolontariusze: Jakub Bogaj, Mateusz Zdun, Jan Abramczuk, Krzysztof Smolis i Krzysztof Duch - którzy wspomagali instruktorów OSiR w sprawnym przeprowadzeniu zabaw i konkursów podczas zawodów pływackich.

Brawo WOLONTARIUSZE! Dziękujemy za Wasze wsparcie i pomoc!

• Europejskie praktyki dla uczniów ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim

• W roku szkolnym 2018/2019 w Zespole Szkół Nr 1 realizowany jest projekt „Europejskie praktyki dla ZS nr 1 z Sokołowa Podlaskiego”, którego celem jest zorganizowanie praktyk zawodowych dla uczniów technikum.

Przyszli technicy w zawodach: technik hotelarstwa, technik ekonomista, mechanik pojazdów samochodowych zdobywali wiedzę i nowe umiejętności w jednym z krajów Unii Europejskiej. Ogółem  35 uczniów wyjechało  z nauczycielami na 2  tygodniowy pobyt w miejscowości Paralia w Grecji. Szkoła przystąpiła do programu idąc za potrzebami zmieniającego się rynku pracy, aby wykształcić  dobrze przygotowanych zawodowo pracowników.

Uczestnikom projektu  wyjazd ten  stworzył możliwość nie tylko nabycia nowych umiejętności i doświadczeń, ale również nawiązanie przyjaźni i kontaktów, które w przyszłości mogą służyć wzajemnemu rozwojowi. Projekt ten to nie tylko zajęcia praktyczne, ale także poznawanie kultury, zwyczajów i tradycji oraz specjalności kulinarnych Grecji. W weekend oraz po godzinach praktyk realizowany był program kulturowy. Odbył się rejs statkiem po Morzu Egejskim na wyspę Skiatos, uczniowie zwiedzili klasztor Meteory, wioskę Stary Panteleimon oraz wąwóz Enipeas w masywie Olimpu. Odbyły się wieczory z kulturą grecką oraz dyskoteki.

Na praktyki zawodowe w Grecji wyjedzie w marcu jeszcze jedna 45-osobowa grupa uczniów naszej szkoły, którzy kształcą się w zawodach technik hotelarstwa, technik ekonomista, technik informatyk oraz kucharz. Wszystkim uczestnikom projektu życzymy wspaniałych przeżyć i doświadczeń!

• liczba odwiedzin: 295438